جمع بندی نمره دانشجوها

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نمره دانشجوها

سلام
من در یکی از دانشگاهها تدریس میکنم. همیشه آخرا ترم که میشه یه عدده هستند که انتظار کمک دارند آدم هم خیلی وقتا دوست داره بهشون کمک کنه. اونایی که میان واسه نمره اضافه بهشون میگم باید یه پروژه انجام بدند. نمیدونم از لحاظ شرعی مشکل داره یا نه؟ چون فقط یه عده از دانشجوها که میان پیشم خبر دار میشن که اگر پروژه اضافی انجام بدند نمره میگیرند و بقیه نمیفهمند. با خودم میگم نکنه کوتاهی در حق بقیه باشه. خوشحال میشم نظره دوستانو بدونم.

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

aliddd;472918 نوشت:
سلام
من در یکی از دانشگاهها تدریس میکنم. همیشه آخرا ترم که میشه یه عدده هستند که انتظار کمک دارند آدم هم خیلی وقتا دوست داره بهشون کمک کنه. اونایی که میان واسه نمره اضافه بهشون میگم باید یه پروژه انجام بدند. نمیدونم از لحاظ شرعی مشکل داره یا نه؟ چون فقط یه عده از دانشجوها که میان پیشم خبر دار میشن که اگر پروژه اضافی انجام بدند نمره میگیرند و بقیه نمیفهمند. با خودم میگم نکنه کوتاهی در حق بقیه باشه. خوشحال میشم نظره دوستانو بدونم.

با سلام و عرض ادب

درصورتی که باعث تضییع حقوق دیگران شود جایز نیست و برای جلوگیری از تضییع حقوق بقیه دانشجویان می توانید این ارفاق را اعلان عمومی درسرکلاس داشته باشید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام

به نظر بنده کاملا مشخصه که موجب تضییع حقوق دیگر دانشجویان میشه.
من به عنوان دانشجو اگر بدونم استادی چنین کاری کرده و به ما اطلاع نداده ، ازش دلخور میشم.چون فردی نیستم که برم به استادی رو بندازم تا اطلاع پیدا کنم.

یاحق

aliddd;472918 نوشت:
سلام

سلام علیکم
ما یک استاد داشتیم که به همه یکسان نمره ارفاق می‌کرد و آنهایی که التماس دعا داشتند موفق به پاس کردن درس نمی شدند.

نتایج اینکار این‌ بود که همه می‌فهمیدیم درس خواندن مثل زندگی غفلت بردار نیست.

او می‌گفت اصلا افتادن برای تغییر سبک زندگی لازم است. سه ترم مشروطی را برای همین گذاشته‌اند که ما بیدار شویم.

او می‌گفت اگر مجبورید کار کنید واحد کمتر بگیرید و در مدت بیشتری مدرک(یا همان اجتهاد در مسائل علمی) را بگیرید.

دانشجویان او الان همه معترفند که موفقیتهای امروز آنها به خاطر استقامت و دلسوزی صحیح استاد آنها می باشد.

البته سعی می‌کرد مهارتهای یادگیری مثل مدیریت زمان را به ما یاد دهد.

می‌گفت تقوا (مقابله با خواهش نفس) برای نظم داشتن و بهره‌وری معجزه می‌کند.

البته خوب درس دادن، منظم بودن، تقسیم نمره در دو یا چند امتحان در یک ترم، و... در عدالت ورزیدن مهم است.

خداوند او و شما را توفیق دهد.

موفق باشید

موضوع قفل شده است