صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکل برای ازدواج

نوشته
    9
    حضور
    7 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    34

غمگین مشکل برای ازدواج

با سلام

این اولین پستم هست در این سایت

آدم تا کارش جایی گیر نیفته نمیره به اونجا دقیقا شده حکایت من که به مشکل برخوردم اومد و اولین باره میام اینجا

دوستان من چند تا مشکل دارم

من سال پیش حدود برج 3 از یکی از همکلاسی هام خواستگاری کردم اما خب به دلیل شغل آزاد و نرفتن به سربازی من رو رد کردن
    بعد از اون قضیه جوری شد که تمام کلاس مطلع شدن از این قضیه ( کلاسای من حدود 25 نفر جمعیت داره که فقط من تنها پسر کلاس هستم)

بگذریم

متاسفانه بزرگترین اشتباه زندگیم رو متحمل شدم وقتی که یک خانم به من پیشنهاد دوستی داد (حدود برج 5 پارسال)( من این خانم رو میشناسم و مطمئنم بهش) و من قبول کردم
    ایشون به من دلبسته شد . این دوستیمون تلفنی بود چون از دو شهر متفاوت هستیم

اما خیلی دروغ به من گفت
    دروغای بزرگ که من نتونستم خودم رو متقاعد کنم به ازدواج به این خانم اما ایشون اظهار پشیمونی کردن و خیلی به من وابسته هستن

این قضیه ی دروغش مربوط به 6 ماه پیش میشد

من کلا بیخیال ازدواج با این خانم شدم

حالا توی کلاس یک خانم دیگه هستن که من از طریق یکی از آشناها به ایشون پیشنهاد ازدواج دادم
    اما با توجه با اینکه ایشون از قضیه ی خواستگاری من از اون همکلاسی دیگه اطلاع داشتن به من گفتن نه
    حالا دلیل نه آوردنشون هم این بود که میخوان درس بخونن در حالیکه این ترم هر دومون فارغ التحصیل میشیم
    اگه قرار باشه من با ایشون ازدواج نکنم ترجیح میدم تا سن بیست و هشت ازدواج نکنم

شرایط منم اینه که سربازی نرفتم . کار دارم اما آزاد. ماشین دارم ( ماشینه دیگه !! با ارزش نیست ) خونه رو بابام میده بهم و تا حالا هیچ کس بدی ای از من ندیده مدرکم هم لیسانسه . تمام خاندانمون هم فرهنگی و شاغل دولت هستن یعنی من فکر نمیکنم بتونن به خونواده م گیر بدن

حالا من دو تا راهنمایی میخوام

اول این که من چطور این خانمی که به من وابسته هست و به من اینقدر دروغ گفته رو رد کنم جوری که ناراحت نشه تاکید میکنم به هیچ عنوان از من ناراحت نباشه چون دلم راضی نمیشه با ایشون ازداواج کنم و میخوام خودش از من نا امید بشه
    دوم این که از خانمی که خواستگاری کردم چطور جواب بله رو بگیرم با توجه به شرایطم ( کار آزاد و نرفتن به سربازی )

دوستان امیدوارم با خودتون فکر نکنید که من هوس بازم چون اصلا تو ذاتم نیست.. این دوستیم هم بخاطر شناخت قبلی از ایشون بود و پیش خودم فکر کردم به ازدواج ختم میشه

ممنون میشم جواب بدید

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,567
    حضور
    175 روز 17 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58362

با نام و یاد دوست

مشکل برای ازدواج

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط SaEed5639 نمایش پست ها
    با سلام

این اولین پستم هست در این سایت

آدم تا کارش جایی گیر نیفته نمیره به اونجا دقیقا شده حکایت من که به مشکل برخوردم اومد و اولین باره میام اینجا

دوستان من چند تا مشکل دارم

من سال پیش حدود برج 3 از یکی از همکلاسی هام خواستگاری کردم اما خب به دلیل شغل آزاد و نرفتن به سربازی من رو رد کردن
    بعد از اون قضیه جوری شد که تمام کلاس مطلع شدن از این قضیه ( کلاسای من حدود 25 نفر جمعیت داره که فقط من تنها پسر کلاس هستم)

بگذریم

متاسفانه بزرگترین اشتباه زندگیم رو متحمل شدم وقتی که یک خانم به من پیشنهاد دوستی داد (حدود برج 5 پارسال)( من این خانم رو میشناسم و مطمئنم بهش) و من قبول کردم
    ایشون به من دلبسته شد . این دوستیمون تلفنی بود چون از دو شهر متفاوت هستیم

اما خیلی دروغ به من گفت
    دروغای بزرگ که من نتونستم خودم رو متقاعد کنم به ازدواج به این خانم اما ایشون اظهار پشیمونی کردن و خیلی به من وابسته هستن

این قضیه ی دروغش مربوط به 6 ماه پیش میشد

من کلا بیخیال ازدواج با این خانم شدم

حالا توی کلاس یک خانم دیگه هستن که من از طریق یکی از آشناها به ایشون پیشنهاد ازدواج دادم
    اما با توجه با اینکه ایشون از قضیه ی خواستگاری من از اون همکلاسی دیگه اطلاع داشتن به من گفتن نه
    حالا دلیل نه آوردنشون هم این بود که میخوان درس بخونن در حالیکه این ترم هر دومون فارغ التحصیل میشیم
    اگه قرار باشه من با ایشون ازدواج نکنم ترجیح میدم تا سن بیست و هشت ازدواج نکنم

شرایط منم اینه که سربازی نرفتم . کار دارم اما آزاد. ماشین دارم ( ماشینه دیگه !! با ارزش نیست ) خونه رو بابام میده بهم و تا حالا هیچ کس بدی ای از من ندیده مدرکم هم لیسانسه . تمام خاندانمون هم فرهنگی و شاغل دولت هستن یعنی من فکر نمیکنم بتونن به خونواده م گیر بدن

حالا من دو تا راهنمایی میخوام

اول این که من چطور این خانمی که به من وابسته هست و به من اینقدر دروغ گفته رو رد کنم جوری که ناراحت نشه تاکید میکنم به هیچ عنوان از من ناراحت نباشه چون دلم راضی نمیشه با ایشون ازداواج کنم و میخوام خودش از من نا امید بشه
    دوم این که از خانمی که خواستگاری کردم چطور جواب بله رو بگیرم با توجه به شرایطم ( کار آزاد و نرفتن به سربازی )

دوستان امیدوارم با خودتون فکر نکنید که من هوس بازم چون اصلا تو ذاتم نیست.. این دوستیم هم بخاطر شناخت قبلی از ایشون بود و پیش خودم فکر کردم به ازدواج ختم میشه

ممنون میشم جواب بدید
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و عرض خوش آمد محضر شما دوست گرامی
    ضمن تشکر از حسن اعتماد شما توجه بفرمایید؛

1- در قبال خانمی که تمایل به ازدواج با وی ندارید، وظیفه ای که شما دارید این است که از تداوم ارتباط که منجر به و ابستگی بیشتر می شود خودداری کنید، طبیعتا برای فردی که دچار وابستگی شده است این فرایند تلخ و سخت خواهد بود، اما باید توجه داشت در بسیاری از اوقات درمان همراه با مشقت و تلخی است و چاره ای از آن نیست. بنابراین توقع شما مبنی بر اینکه ایشان به هیچ نحو ناراحت نشوند، منطقی به نظر نمی رسد، لذا قطع امید کردن ایشان مستلزم گذشت زمان و سردی روابط شما با ایشان است.

2- چه بسا از میان جمع همکلاسیهای شما افرادی هستند که تمایل به ازدواج با شما دارند واین خانم نیز ممکن است یکی از ایشان باشد، اما به خاطر افشاء شدن موضوع خواستگاری قبلی و... فعلا نتوانند پاسخ مثبت دهند، لذا پیشنهاد می شود در مرحله دیگری مجدد این موضوع را پیگیری بفرمایید و در صورت مواجه شدن با پاسخ منفی، از ادامه درخواست صرفنظر بفرمایید.

3- پیشنهاد می شود، دامنه انتخاب خود را محدود به افراد کلاس نکنید و با کمک گرفتن از محارم دیگر گزینه ها را نیز بررسی نمایید.

در پناه خدای متعال موفق باشید
    مشکل برای ازدواج
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 12

نوشته
    9
    حضور
    7 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    34

ممنون

اما یک مساله هست

اینکه من از همون حدود شش ماه پیش بسیار سردی نشون دادم
    اما

ایشون روز به روز وابسته تر میشن من هر کاری رو انجام میدم ایشون بیشتر وابستگی نشون میدن . نمیدونم چرا

9. صلوات ها 5

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط SaEed5639 نمایش پست ها
    ممنون

اما یک مساله هست

اینکه من از همون حدود شش ماه پیش بسیار سردی نشون دادم
    اما

ایشون روز به روز وابسته تر میشن من هر کاری رو انجام میدم ایشون بیشتر وابستگی نشون میدن . نمیدونم چرا
    با عرض سلام و تحیت
    همانطور که عرض کردم ایشان را متوجه کنید که شرایط ازدواج با یکدیگر را ندارید و نمی توانید یکدیگر را خوشبخت کنید. در ادامه ارتباط را به صورت کلی با ایشان قطع کنید.
    مشکل برای ازدواج
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

11. صلوات ها 7

نوشته
    9
    حضور
    7 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    34

متاسفانه کسی که دلبسته شده منطق در سطح پایین تری برای قبول کردن مسائل وجود داره

حالا من سعی میکنم دلسرد بودنم رو بیشتر نشون بدم

13. صلوات ها 4

علاقه
    اول از همه چیزخدا حالا بعدش مسائل دینی.خودم .خانوادم.مردم.کشورم.کلا همه چی
    نوشته
    65
    حضور
    2 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    220

به نظر من برو خواستگاریش وباهاش حرف بزن ببین مشکلش چیه بعد هم یه بهونه ای بیار بعدولش کن
    یا زودبا یکی دیگه ازدواج کن اینهمه دختر .
    یا به مامان بابای دختره بگو تا اونها جلوی دخترشونو بگیرن

نوشته
    9
    حضور
    7 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    34

باشه حتما...

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    همون طور که عنوان شد، قطع رابطه این خانم متأسفانه راحت نیست و بالإجبار ضربات روحی -حتی اگر به بهترین روش عمل کنید- به این خانم وارد خواهد اومد. لذا سعی کنید از ادامه ارتباط که باعث وابستگی بیشتر و ضررهای سنگین تر میشه خودداری کنید. مثلاً میتونید یکی از نقطه ضعف های ایشون رو به دست بیارید، نقطه ضعفی که زنانه باشه و خانمها ازش متنفر باشند. بعد با شیوه هنرمندانه ای کاری بکنید که با اون نقطه ضعف مواجه بشن. چندین بار این کار رو تکرار کنید تا کاملاً ازتون دل ببرند. به نظرم ترفند خوبی باشه. چون هم تبعات کمتری داره و هم احساس پشیمانی و دلسردی به ایشون دست نمیده.
    در رابطه با اون خانم که خواستگاری کردید هم پیشنهاد من اینه که شماره منزلشون رو بگیرید و از مادرتون بخواید تماس بگیرند و مسئله رو به طور رسمی با خانواده ایشون مطرح کنند. اگر با این شرایط هم جواب منفی بود باید صرف نظر کنید. چون ایشون دیگه به بارزترین و رسمی ترین شکل ممکن جواب منفی خودش رو داده. شاید الان بشه گفت به خاطر بعضی از مسائل خواسته تا شما رو به دنبال خودش بکشه و... ولی اون موقع قطعاً جواب واقعی رو خواهد داد.

17. صلوات ها 2

نوشته
    9
    حضور
    7 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    34

ممنون
    مفید بود

19. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری