ازدواج دختر مجرد با مردی که قبلا ازدواج کرده

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج دختر مجرد با مردی که قبلا ازدواج کرده

باسلام لطفا بهم بگین ازدواج یک دختر مجرد با مردی که قبلا یک بار ازدواج کرده چه مشکلاتی ممکنه ایجاد کنه. ممنون

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
خب سؤال دقيقي است و نمي توان به طوري گفت بلي يا خير.
عوامل زيادي در موفقيت يا عدم موفقيت چنين ازدواج هايي نقش دارد برخي از آنها عبارتند از:
موافقت يا مخالفت خانواده ها، پختگي يا نارسي شخصيت، گوشي بودن و نداشتن اعتماد به نفس، علت حقيقي جدايي مرد، مقدار اختلاف سن، داشتن فرزند از همسر ديگر، انگيزه هاي غلط( مالي، ترحم و دلسوزي، ترس نداشتن نامزد و بالا رفتن سن و...) و...
نكته هاي قابل ملاحظه
1- اگر دختر سنش بالا باشد بايد وسواس به خرج ندهد و ايده آل و كمال نگر نباشد و
2- با همسر يا خانواده او مشورت كنيد ولي نظر نهايي را طبق تحقيق جامع( خانواده همسر همسر، همسايه ها، مذاكرات دو نفر، نظر خانواده، افراد معرّف او، همكاران، دوستان و....) او قرار دهيد طبيعي است كه ممكن است همسر يا خانواده او براساس كينه يا خشم ،خواسته يا ناخواسته، نسبت هاي ناروا بدهد.
3-اگر ازدواج صورت گرفت هرگز در مشاجرات به زبان نياوريد كه حتما به خاطر اخلاق مثلا بدت يا خانواده ات جدا شديد، اون بد بخت هم از دست تو زجر كشيد و...
4- از مشاور ازدواج كمك بگيريد.
5- براي جواب رد يا قبول يا عقد عجله نكنيد. اجازه دهيد شناخت كافي به دست آوريد. براي شناخت كافي زمان لازم است. نيز شناخت كافي بايد برخوردهاي اتو كشيده و رسمي به دست نمي آيد به عنوان نمونه مثلا در خيابان ببينيد برخورد او با مثلا مردي كه ناآگاهانه به او تنه زده چگونه است و...

[h=1]ازدواج با افراد مطلقه[/h]

شما از پرتال آکاایران در سایت راهنمای ازدواج آکا بخش کلوب ازدواج و عشق قسمت انتخاب همسر با چشمان باز- ازدواج با افراد مطلقه بازدید می کنید امیدواریم بپسندید [h=1]ازدواج با افراد مطلقه[/h]

[/HR]
شاید تا یکی دو دهه پیش ازدواج با افرادی که تجربه تلخ طلاق را پشت سر گذاشته بودند آنقدرها رایج نبود. به خصوص اگر یک طرف ماجرا دختر یا پسری قرار داشت که تا به حال تجربه ازدواج نداشت . اما این روزها با تغییر الگوهای ازدواج وتغییر سن و سال و معیارهای آن، ازدواج با افرادی که تجربه تلخ یک جدایی را داشته اند، چندان دور از ذهن نیست.

[/HR]
اما برای این ازدواج احتیاط هایی لازم است که شاید در ازدواج های دیگر نیاز زیادی به آنها نداشته باشید. اگر قصد دارید با خانمی مطلقه ازدواج کنید و یا خواستگاری دارید که قبلاً از نامزدش جدا شده است حتماً به نکات ذیل توجه کرده و آنها را رعایت نمایید. (البته منظور ما از طلاق،‌ طلاقی است که در دوران عقد اتفاق افتاده است.)

-توجه به تمام معیارها و ملاک های مورد نظر: این ازدواج را مانند بقیه ازدواج ها بدانید و فرد مقابل را به دقت با معیارها و ملاکهایی که برای همسر آینده تان در نظر گرفته اید، بسنجید. اگر فرد مقابل (فرد طلاق گرفته) معیارها و ملاک های شما را داشت بعد در مورد ازدواج با وی بیشتر فکر کنید.

-تحقیق در مورد فرد مقابل:‌ در چنین ازدواج هایی باید در مورد فرد مقابل و علت طلاقش به خوبی و با دقت فراوان تحقیق و بررسی شود. حتی لازم است در این راستا با نامزد قبلی فرد نیز صحبت شود تا به صحت گفته های وی یقین یابید.

-اجتناب از ترحم و دلسوزی: هرگز به دلیل ترحم و دلسوزی یا کمک به فرد مقابل تصمیم به ازدواج با وی نگیرید. چنین ازدواج هایی شاید به شما حس خوشایندی بدهد ولی کم کم و پس از برخورد با مشکلات در زندگی، این حس دلسوزی یا کمک در شما از بین رفته و جای خود را به احساس های منفی دیگری می دهد. همین احساس های منفی پایه گذار اختلافات و درگیری های آینده خواهد بود. به یاد داشته باشید که فرد مقابل را فقط و فقط به خاطر خودش و خصوصیات و ویژگی هایی که دارد برگزینید نه چیز دیگری.

استفاده زن و مرد از مفاهیمی چون «سرزنش»، «سرکوب»،‌ »منت» و... در همه زندگی ها ممنوع است ولی در چنین ازدواج هایی نه تنها ممنوع است بلکه جز خطوط قرمز خطرناک نیز محسوب می شود

-اجتناب از سرکوب و سرزنش: اگر چنین ازدواجی داشتید فراموش نکنید که هرگز نباید چه در دوران نامزدی و چه پس از آن در زندگی مشترک با دیدن کوچک ترین عیب و ایراد و نقطه ضعفی از فرد مقابل او را سرزنش و تحقیر نمایید و مدام گوشزد نمایید که: «حتما همسر قبلی ات هم تو را به خاطر همین رفتارها رها کرده. خوب بنده خدا حق داشته.»، «منم لطف کردم یا خامی کردم تو رو به عنوان همسر قبول کردم» و... .استفاده زن و مرد از مفاهیمی چون «سرزنش»، «سرکوب»،‌ »منت» و... در همه زندگی ها ممنوع است ولی در چنین ازدواج هایی نه تنها ممنوع است بلکه جز خطوط قرمز خطرناک نیز محسوب می شود.
-سوء استفاده ازجایگاه و موقعیت فرد مقابل: گاهی برخی تنها به دلیل سوء استفاده از جایگاه و موقعیت فرد مقابل حاضر به ازدواج با وی می شوند. مثلاً آقا پسری به خواستگاری دختر خانمی می رود که تازه مطلقه شده است و از نظر مال و ثروت توانمند است و یا می داند چون این دختر قبلاً طلاق گرفته هم خیلی راحت می تواند با وی ازدواج کند زیرا این دختر مانند دخترهای دیگر نیست و توقعش از زندگی و همسرش کمتر است. هم اگر دچار مشکل شد راحت می تواند وی را رها نماید چون معمولا این گونه افراد دارای مهریه های بسیار پایینی هستند.

-جلب رضایت خانواده: در برخی از این ازدواج ها چون خانواده فرد مجرد با ازدواج فرزندشان با یک فرد طلاق گرفته مخالفند،‌ طرفین (دختر و پسر) تصمیم می گیرند بدون اجازه خانواده ها با هم ازدواج نمایند. ازدواج در چنین شرایطی نیز اشتباه است زیرا دختر و پسر همیشه به حمایت و پشتیبانی خانواده هایشان نیازمند هستند و نباید به راحتی چنین پشتیبان های محکمی را از دست بدهند.
منبع: تبیان

سلام
از پاسخ شما وراهنماییهاتون متشکرم کمک زیادی به من کرد.

سلام ...

مهمترین پیشنهادی که هتون میکنم این هستش که باید مهریتون رو خیلی خیلی بالا بگیرین ...
چون مردی که مدتی با یک زنه دیگه بوده ... مطمئنا همیشه تو ذهنش داره به اون فکر میکنه ... هر روز تو Facebook چکش میکنه ... و هیچ وقت فراموشش نمیکنه ... ممکن هست یک روزی اون زن نتونه شوهره دلخواه خودش رو پیدا کنه ... یا اینکه شوهرش فوت کنه ... یا اینکه شوهره شما فیلش یاده هندستون کنه ... بنابراین شما تضمین بیشتری برای ادامه زندگی میخواین ... همچنین باید بتونین کاری کنین که همسرتون اون خانوم رو فراموش کنه ... پس باید بتونین زندگی بسیار زیباتری براشون ایجاد کنین ... پس بنابراین به نظره من ...

1- همون اول موضوع رو با ایشون در میون بگذارین ... اینکه شما رقیب دارین و تضمین بیشتری برای ازدواجتون میخواین .
2- خیلی خیلی باید مراقب زندگیتون باشین ... این آقا تجربه همسری دیگر رو داشته ... و خوبی های اون رو وظیفه شما میدونه ... و حداقل کاری میدونه که شما باید انجام بدین ...

موفق باشین .

از پیشنهادتون و راهنماییهای خودمونی وصادقانه تون ممنونم

اگه انتخاب از سره آگاهی و عقل باشه ... چرا که نه؟
:ok:
اگه تفاهم و ایمان و اخلاق در بین باشه چرا که نه؟

خب بستگی به ادمش داره که مومن وباایمان واخلا قه خوبی داره ؟
وباید سنش را هم در نظر بگیرید
باید بفهمید که با هم تفاهم دارید یا نه
اگر فهمیدید که خوبه پس اگر ازدواج کنید اشکالی نداره وبا ید خانواده وشغل و ...........راهم در نظر بگیرید
:ok:

سلام ....
1بستگی به خودتون داره که چقدر به اخلاقیات همسرتون اهمیت بدین یعنی شکاک نباشینو .....
2 اخلاقیاتتون چه جور باشه ؟
3 نتیجه گیری تون از حرکات همسرتون چه جور باشه ؟
4 همسرتون چه چور باشه ؟
درضمن اگر اهل نمازو.... باشه بیشتر از ارتباط محرم و نامحرم سر در می آره و رو احساساتش بیشتر کنترل داره ....
آخرین توصیه :
همه ی جوانب رو بسنجید از روی عقل نه احساسات ....
موفق و پیروز باشید...

:kaf:

به نام الله

مردی که قبلا ازدواج کرده و الان جدا شده ، الزاما به این معنی نیست که زن خوبی داشته و اینکه الان هم بهش فکر میکنه و غیره ....

اگه مشکل از اون خانم بوده چی ؟
من مردی رو میشناسم که خانم قبلیش مشکل جنسی داشته ، وضع روانی اون خانم کاملا خراب بوده ، حالا دلیل نمیشه که بگیم مرد که قبلا ازدواج کرده ، حتما مشکل داره ....

شما با دقت جلو برید و با مشاوره و تحقیق ببینید که چقدر اهل زندگیه !
اتفاقا مواردی سراغ دارم که آقایان شکر خدا در ازدواج دومشون کاملا موفق بودن .

ببین اول بستگی داره طرفت چند وقت با زنش زندگی کرده و اصلا دلیل طلاقش چی بوده و با چه احساسی از اون خانومش جدا شده
اگر از زنش ضربه سنگینی خورده باشه....خوبه...چون قدر تورو حالا میدونه
اما اگر دلیل خیلی منطقی نداشته و موضوع اونقدر بزرگ نبوده که بابتش طلاق گرفتن ازش صرف نظر کن.... البته در هر صورت ازش بخواه صرف رو۳طلاقه کنه که هیییییییییییییییییییییییییچوقت فیلش یاد هندستون نکنه!

شما بهتر است خوب درمورد اون خانوم پرس و جو کنید...
من هم گفته ی joseffist رو تایید میکنم...:Gol:

موضوع قفل شده است