به نظرتون با عموی دوستم ازدواج کنم یا خیر؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
به نظرتون با عموی دوستم ازدواج کنم یا خیر؟

سلام.من دختری17ساله دانشجوی ترم 1 هستم.مدتی قبل دوستم عقد کرد و همراه با دوستانم رفتیم عقد که مادربزرگ ایشون منو برای پسرشون پسندیدند و دوستم بهم گفت و منم گفتم به خونه مون زنگ بزن پسر خوبی است دیدمش 8سال تفاوت سنی داریم و تا سیکل درس خوانده ومنم دیده حتی بهش زنگ زدیم گفتیم نه دوستم پیام داد که عموم میگه نظر خودت چیه؟منم نظرم مثبت است اما بابام میگه نه.به نظرتون زنگ زد چیکار کنم؟

ممنون:Ghamgin:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

samanehm;469084 نوشت:
سلام.من دختری17ساله دانشجوی ترم 1 هستم.مدتی قبل دوستم عقد کرد و همراه با دوستانم رفتیم عقد که مادربزرگ ایشون منو برای پسرشون پسندیدند و دوستم بهم گفت و منم گفتم به خونه مون زنگ بزن پسر خوبی است دیدمش 8سال تفاوت سنی داریم و تا سیکل درس خوانده ومنم دیده حتی بهش زنگ زدیم گفتیم نه دوستم پیام داد که عموم میگه نظر خودت چیه؟منم نظرم مثبت است اما بابام میگه نه.به نظرتون زنگ زد چیکار کنم؟

ممنون:Ghamgin:

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی و همچنین عرض خوش آمد
حضرتعالی به دلیل یا دلائل تردید خود در رابطه با ازدواج ایشان و همچنین علت مخالفت پدر اشاره نکرده اید، لذا پاسخ مناسب به پرسش شما مقدور نیست.

به هر حال لازم است برای انتخاب و یا رد خواستگار از ابزار معیار بهره بگیرید. بنابراین لازم است مشخص کنید؛
1- هدف شما از ازدواج چیست؟
2- معیارهای شما برای یک همسر مناسب چیست؟ و انتظار دارید همسر آینده شما چه خصوصیات شخصیتی، اخلاقی، فرهنگی، شغلی، جسمی و...داشته باشد.
3- معیارهای خود را با فرد مورد نظر تطبیق دهید و مبتنی بر آن تصمیم بگیرید.

درود
هرچی والدینت گفتن بگو چشم غیر از اینکه بگن خدا دوتاست.....
موفق و پیروز.

همین طوری جواب مثبت ندین! نکات مثبت یا منفی ایشون رو روی کاغذ بنویسین! کامل کامل
درخواست های خودتون از زندگی رو هم همین طور.
حالا بهش چه نمره ای می دین؟
فکر می کنین علت جواب رد پدرتون منطقیه؟

سلام.پسر خوبی است اما چون تحصیلاتش کم است ( تحصیلاتش تا سیکل است )و چون خودم دانشگاه میرم پدرم مخالفت میکند که منم گفتم چشم .برای من هم فقط اخلاق و ایمان و غیرتش مهم بود که کل خانواده مخالفت کردند
ممنون ازپاسخ های خوبتان:Gol:

[=franklin gothic medium]باسلام سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ با موضوع ازدواج موفق بسیار به شما کمک کننده خواهد بود.نه تنها دراین مورد که درمور همه خواستگارهایتان.

(بسم رب المهدی)
سلام علیکم.
دوست گرامی برای ازدواج بهتر است شما بسیار با احتیاط عمل کنید و در مورد کسی که با آن قصد ازدواج دارید تحقیق کنید . زیرا زندگی دو روزه نیست و حرف از یک زندگی برای رسیدن به بسیاری از آرامش هاست.
بهترین راهنمای شما ائمه (علیه السلام) هستند حدیثی از پیامبر اکرم:

در اسلام هیچ بنایی ساخته نشد ، كه نزد خدای عز وجل محبوبتر و ارجمند تر از ازدواج باشد .(بحار الانوار . ج103 0ص222)

حدیثی دیگر:
هر جوانی كه در دوره جوانی خود ازدواج كند ، شیطانش فریاد بر آورد كه : وای بر او دین خود را از گزند من حفظ كرد .(كنز العمال . ح44441)

ازدواج یکی از مسائل مهم دینی است که میتواند جلوی بسیاری از گناهان را بگیرد و دین را کامل کند.یک مرد و یک زن دین دار میتوانند هم دیگر را تکمیل کنند اما باید دید که عقاید و معیار ها یکی است یا خیر.

همانطور که پیامبر اکرم میفرمایند:
جهاد زن خوب شوهر داری كردن است .(اصول كافی . ج5 . ص507)

اما قبل از هر کاری در تصمیم گیری عجله نکنید.

معیار خود و همسر خود را مشخص کنید.
از لحاظ دین داری به او توجه کنید و در مورد ان تحقیق کنید.
در تصمیم گیری ها با پدر و مادر صحبت کنید و از نظر ارزشمند انها استفاده کنید.
همچنین از لحاظ اخلاقی بسیار توجه داشته باشید:
با كسی كه اخلاقش بد است وصلت نكنید .(وسائل الشیعه . ج5 . ص10)
احتیاط کنید و بعد تصمیم گیری کنید ان شا الله ازدواج خوب و موفقی داشته باشید.
موفق و موید باشید

(الهم عجل لولیک الفرج)

samanehm;470879 نوشت:
سلام.پسر خوبی است اما چون تحصیلاتش کم است ( تحصیلاتش تا سیکل است )و چون خودم دانشگاه میرم پدرم مخالفت میکند که منم گفتم چشم .برای من هم فقط اخلاق و ایمان و غیرتش مهم بود که کل خانواده مخالفت کردند

سلام
پیامبر اكرم (صل الله علیه و آله): وقتی كسی كه به خواستگاری می آید و اخلاق و دین اش مایه رضایت است به او زن دهید كه اگر چنین نكنید ، فتنه و فساد زمین را پر خواهد كرد.

(نهج الفصاحه ، ح247)

بین شما سن تون کمه و معیار درست وحسابی و دیدگاه درستی راجع به ازدواج نداری...(شما داری دانشگاه میری...اما اون سواد درست نداره...)به نظرم اینم مهمه...اما حتما خانواده صلاح شما رو بهتر و بیشتر میدونن...پس اگر تماس گرفتن بگو:نظر من که اهمیتی نداره...من سپردم به خانواده...هرچی اونا بگن برام حجته...خانوادمم که مخالفن...پس ایشالا مورد مناسب پیدا کنن و خوشبخت بشن...(همین و بس)خیلی گفتنش سخت نیست...یه نمه تمرین کن قبلش...همین...

موضوع قفل شده است