جمع بندی دعا جهت درمان ناباروری

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعا جهت درمان ناباروری

سلام
خانمی 31 ساله هستم که 5 ساله ازدواج کردم.از دوسال پیش من و همسرم اقدام جهت بارداری داشتیم
ولی متاسفانه هنوز موفق نشدیم.هر ازمایشی و عکس بودی ما انجام دادیم من وشوهرم هر دو سالم هستیم.پیش چندین متخصص رفتیم وهمه گفتن ناباروری بدون علت .از سه چهار ماه پیش همراه داروهایی که زیر نظر پزشک مصرف میکنم شروع کردم به دعا خواندن.هر دعایی که برای بچه دار شدن توی مفاتیح بود یا در جستجو از نت یا دوستان بود خواندم.و با خواندن دعا کمی ارامش پیدا میکنم
برای درمان بهمون ای یو ای یا ای وی اف توصیه شد.چون هم من و هم شوهرم سن کمی نداریم و ممکنه این ناباروری بیشتر طول بکشه.ولی باز میخوام برای سه چهار ماه شده به خودم فرصت بدم تا بدون روش های ازمایشگاهی باردار بشم.
این ناباروری استرس زیادی روی من ایجاد کرده.که به گفته خیلی از متخصصین خود استرس مانع از بارداری میشه.از شما تقاضا دارم دعای مجربی اگه جهت بارداری میشناسید معرفی کنید.و دعا یا کارهایی که میشه جهت دور کردن این استرس انجام داد.
هر روز به نبود بچه فکر میکنم خیلی دلم میگیره گاهی هم به خدا شکایت کردم.دلیل این تقدیر رو نمیفهمم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

minoo;468884 نوشت:
سلام
خانمی 31 ساله هستم که 5 ساله ازدواج کردم.از دوسال پیش من و همسرم اقدام جهت بارداری داشتیم
ولی متاسفانه هنوز موفق نشدیم.هر ازمایشی و عکس بودی ما انجام دادیم من وشوهرم هر دو سالم هستیم.پیش چندین متخصص رفتیم وهمه گفتن ناباروری بدون علت .از سه چهار ماه پیش همراه داروهایی که زیر نظر پزشک مصرف میکنم شروع کردم به دعا خواندن.هر دعایی که برای بچه دار شدن توی مفاتیح بود یا در جستجو از نت یا دوستان بود خواندم.و با خواندن دعا کمی ارامش پیدا میکنم
برای درمان بهمون ای یو ای یا ای وی اف توصیه شد.چون هم من و هم شوهرم سن کمی نداریم و ممکنه این ناباروری بیشتر طول بکشه.ولی باز میخوام برای سه چهار ماه شده به خودم فرصت بدم تا بدون روش های ازمایشگاهی باردار بشم.
این ناباروری استرس زیادی روی من ایجاد کرده.که به گفته خیلی از متخصصین خود استرس مانع از بارداری میشه.از شما تقاضا دارم دعای مجربی اگه جهت بارداری میشناسید معرفی کنید.و دعا یا کارهایی که میشه جهت دور کردن این استرس انجام داد.
هر روز به نبود بچه فکر میکنم خیلی دلم میگیره گاهی هم به خدا شکایت کردم.دلیل این تقدیر رو نمیفهمم

سلام و عرض ادب؛
جهت بر آورده كردن خواسته شما دعاهای زير را كه از معصومين عليهم السلام نقل شده براي تان نقل مي كنيم. مطابق دستور عمل كنيد. ان شاءالله خداوند به شما و به همه كساني كه دوست دارند صاحب فرزند شوند فرزنداني شايسته عنايت فرمايد. لازم به ذکر است چون افرادی که به ائمه علیهم السلام برای حل مشکل خود مراجعه می کردند در شرایط وموقعیت یکسان نبودند ،دستور العمل ها نیز متفاوت می باشد.
الف) از امام صادق (ع) روایت شده که جهت فرزند دار شدن این دعا را زیاد بخوانید :

« اللَّهُمَّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ وَحِيداً وَحْشاً فَيَقْصُرَ شُكْرِي عَنْ َتفَكُّرِي بَلْ هَبْ لِي عَاقِبَةَ صِدْقٍ ذُكُوراً وَ إِنَاثاً آنَسُ بِهِمْ مِنَ الْوَحْشَةِ وَ أَسْكُنُ إِلَيْهِمْ مِنَ الْوَحْدَةِ وَ أَشْكُرُكَ عِنْدَ تَمَامِ النِّعْمَةِ يَا وَهَّابُ يَا عَظِيمُ يَا مُعَظَّمُ ثُمَّ أَعْطِنِي فِي كُلِّ عَافِيَةٍ شُكْراً حَتَّى تُبْلِغَنِي مِنْهَا رِضْوَانَكَ فِي صِدْقِ الْحَدِيثِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ وَ وَفَاءٍ بِالْعَهْدِ »(1)

ادامه دارد.....

پی نوشت :
1. وسايل الشيعه ، شيخ حر عاملي، مؤسسه آل البيت، قم، سال انتشار 1409،ق ، ج21، ص 369 .

ب‌) در حدیث دیگری آمده است که در سجده نمازهاي خود بخوانيد « رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيّاً رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ » (1)

ادامه دارد...

پی نوشت:
1. وسايل الشيعه ، شيخ حر عاملي، مؤسسه آل البيت، قم، سال انتشار 1409،ق ، ج21، ص 369 .

دستور سوم :

پیش از نزدیکی مرد وزن هر دو با حضور قلب وضو بگیرند، دو رکعت نماز مثل نماز صبح بخوانند، بعد از نماز از همۀ گناهان استغفار کنند.( صد مرتبه بگوید "استغفرالله ربی واتوب الیه ") و"الله اکبر "بگویند وصلوات بفرستند.بعد شوهر آیات 87 و88 و89سوره انبیا را بخواند. پس از آن این دعا را بخواند:

للَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِمَا سَأَلَكَ بِهِ زَكَرِيَّا يَا رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ اللَّهُمَّ هَبْ لِي ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ اللَّهُمَّ بِاسْمِكَ اسْتَحْلَلْتُهَا وَ فِي أَمَانَتِكَ أَخَذْتُهَا فَإِنْ قَضَيْتَ فِي رَحِمِهَا وَلَداً فَاجْعَلْهُ مُبَارَكاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّيْطَانِ فِيهِ شِرْكاً وَ لَا نَصِيباً" سپس زن وشوهر هر دو بخوانند " اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي وَلَداً وَ اجْعَلْهُ نَقِيّاً لَيْسَ فِي خَلْقِهِ زِيَادَةٌ وَ لَا نُقْصَانٌ وَ اجْعَلْ عَاقِبَتَهُ إِلَى خَير"(1)

پی نوشت :
1. وسايل الشيعه ، شيخ حر عاملي، مؤسسه آل البيت، قم، سال انتشار 1409،ق ، ج21، ص 370 .

دستورالعمل چهارم :
از دعاهایی که برای طلب فرزند، مال وثروت، و طلب خیر دنیا وآخرت مفید است، دعای زیر است که از امام زین العابدین (ع) روایت شده است:
نخست آیات 10و11و12 سوره نوح « اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كانَ غَفَّاراً يُرْسِلِ السَّماءَ عَلَيْكُمْ مِدْراراً وَ يُمْدِدْكُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنِينَ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ أَنْهاراً»را بخوانید.
و بعد دعای زیر را هفتاد مرتبه بخوانید و به اجابت دعای خود و تفضل و لطف ورحمت خداوند امیدوار باشید که ان شاء الله به حاجت خود خواهید رسید :
رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ وَ اجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيّاً يَرِثُنِي فِي حَيَاتِي وَ يَسْتَغْفِرُ لِي بَعْدَ مَوْتِي وَ اجْعَلْهُ خَلَفاً سَوِيّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّيْطَانِ فِيهِ نَصِيباً اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْتَغْفِرُكَ وَ أَتُوبُ إِلَيْكَ إِنَّكَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ. (اگر هفتاد بار خواندن همه دعا مشکل است دعا را یک بار بخوانید وهفتاد بار استغفار کنید )(1)

پی نوشت:
1. وسايل الشيعه ، شيخ حر عاملي، مؤسسه آل البيت، قم، سال انتشار 1409،ق ، ج21، ص 371 .

دستور پنجم :
امام محمد باقر علیه السلام به مردی که صاحب فرزند نبود فرمود: این دعا را بخوان . آن مرد می گوید طبق دستور امام عمل کردم خداوند فرزند ونوه های زیادی به من عنایت کرد .
دعا این است :
در هر صبح وشب، اول هفتاد مرتبه بگوید: « سُبْحَانَ اللَّهِ »
بعد ده مرتبه بگوید« استغفر الله ربی واتوب الیه »
سپس ده مرتبه بگوید « سُبْحَانَ اللَّهِ »
و بعد از آن ده مرتبه بگوید« استغفر الله ربی واتوب الیه »
بعد آیات 10و11و12 سوره نوح را بخواند:
« اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كانَ غَفَّاراً يُرْسِلِ السَّماءَ عَلَيْكُمْ مِدْراراً وَ يُمْدِدْكُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنِينَ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ أَنْهاراً» (1)

پی نوشت:
1. وسايل الشيعه ، شيخ حر عاملي، مؤسسه آل البيت، قم، سال انتشار 1409،ق ، ج21، ص 372 .

تذکر دو نکته مهم :
نکته اول :
در نظام آفرینش که نظام علی ومعلولی است، هیچ پدیده وعارضه ای بدون دلیل وعلت نیست، در این نظام خداوند دو گونه علت یا راهکار برای رسیدن به هدف قرار داده است که عبارتند از علل مادی و علل معنوی.
علل مادی برای مشکل شما همان راه پزشکی ودارو درمانی است که در گذشته بیشتراز داروهای گیاهی استفاده می شد و امروزه در کنار دست آوردهای ارزشمند علمی جهت تشخیص علل وعوارض آن برای درمان بیشتر از داروهای شیمیایی استفاده می شود. خداوند ما را موظف کرده است برای حل مشکلات از هردو دسته عوامل بهره ببریم.
بنابراین در کنار "آیات و دعاهایی "که به عنوان دارو و عامل معنوی ذکر می شود لازم است از عوامل مادی غفلت نکنید و به معالجه خود ادامه دهید. زیراهمه عوامل مادی ومعنوی ابزار و وسیله اند این اراده پروردگار است که قدرت تأثیر گذاری وخاصیت بخشی را در آن ها قرار می دهد یا براساس حکمتی که تنها خود از آن آگاه است از این عوامل می گیرد.
نکته دوم:
انتظار نداشته باشيد به مجرد خواندن دعاها خداوند خداوند بر خلاف نظام علي و معلولي اي كه خود بر جهان حاكم ساخته است فورا صاحب فرزند شوید. ممكن است حاجتتان با اين دعاها زود مستجاب شود و ممكن است مدت زماني طول بكشد و يا اصلا به دلايلي كه ما از آن اطلاع نداريم خواسته تان در دنيا اجابت نشود. اما در عوض خواندن اين دعاها خداوند پاداش داشتن و تربيت كردن فرزندان صالح را به شما در قيامت عنايت كند.
پيامبراني مانند حضرت ابراهيم خليل (ع) و حضرت زكريا (ع) فرزند نداشتند سال هاي بسيار طولاني در پيشگاه خدا دعا و مناجات كردند تا آن كه خداوند به حضرت ابراهيم در سن بعد از هشتاد سالگي فرزند عنايت كرد و به حضرت زكريا نيز هنگامي بشارت فرزند دار شدن داده شد كه حضرت زكريا و همسرش كاملا پير شده بودند و همسرش نازا بود.

خیلی ممنونم از شما نسیم رحمت بزرگ وار .اشک تو چشمم جمع شد.ایشالله زندگی شما پر از خیر و برکت باشه
خیلی خیلی سخته که خودت هم ندونی علت این مساله چیه .دکترا میگن ناباروری بدون علت!
راستش هزینه ای وی اف برای ما خیلی بالاست .امیدوارم خداوند توی این دو سه ماهه که به خودمون وقت دادیم به ما نظر کنه.
تنها چیزی که میتونم بگم اینه که باردار شدن رو به تاخیر نیندازید.من 5 ساله ازدواج کردم ای کاش همون سال اول اقدام برای بارداری میکردیم.من بی خودی این زمان رو به تاخیر انداختم و میدونم افزایش سن روی باروری خیلی تاثیر میزاره.
خودم از کرده خودم نادم هستم.امیدوارم خدا این لیاقت رو برای مادر و پدری کردن به من و شوهرم عطا کنه .آمین یا رب العالمین

سلام؛
توسل به حضرت رضا و و اسطه قرار دادن حضرت جواد علیهما السلام و
هم چنین خواندن زیارت عاشورا و در صورت امکان با صد لعن و سلام؛
در این زمینه بسیار مجرب است.
موفق باشید.

نسیم رحمت;470384 نوشت:

سلام؛
توسل به حضرت رضا و و اسطه قرار دادن حضرت جواد علیهما السلام و
هم چنین خواندن زیارت عاشورا و در صورت امکان با صد لعن و سلام؛
در این زمینه بسیار مجرب است.
موفق باشید.

سلام
واقعا این مطلب خیلی خوب جواب میده باور کنین
برای یک نمونه عینی من می تونم به قضیه ای که در روستای ما هم اتفاق افتاد اشاره کنم!
[SPOILER]
چند سال پیش یه زوج کهنسال از اصفهان اومده بودن روستای ما و مدت سه روز در مزار شهدای محلمون موندن و دعا و توسل میکردن!

بعد سه روز رفتن و درست یک سال بعد برگشت در خالی که یه نوزاد کوچیک هم همراهشون بود!!

اونها سراغ حانواده شهدای روستامون و گرفتن و به خونه یکی از انها (که فرمانده شونم بود) رفتن!
در گغتگو با مادر شهید آنها گفتن ما چندین سال هست که صاحب اولاد نمیشیم و تصمیم گرفتیم بریم امام رضا بلکه مشکل ناباروری ما رو حل کنه!

اون خانم مسن میگه من یه شب در خواب دیدم امام رضا آمد به خوابم و بهم گفت شما می روید به فلان روستا و بر سر مزار شهدای ان سه روز دعای توسل می خوانید !خداوند به برکت خون انها شما را شفا خواهد داد!!

این خانم هم که خیلی متعجب شده بود ادرس محل ما رو با کنجکاوی پیدا می کنه و میان اینحا و بعد چند ماه متوجه شفا یافتن خودش میشه!

بعدم گوسفند کشتن و کلی صلوات فرستادن و برگشتن خونشون!!

[/SPOILER]

پرسش :
اگر جهت بارداری دعای مجربی می شناسید و یا کارهایی که مي شود جهت دور کردن این استرس انجام داد، معرفی کنید.

پاسخ :
ابتدا تذكر دو نكته لازم است :
نکته اول :
در نظام آفرینش که نظام علی ومعلولی است، هیچ پدیده وعارضه ای بدون دلیل وعلت نیست، در این نظام خداوند دو گونه علت یا راهکار برای رسیدن به هدف قرار داده است که عبارتند از علل مادی و علل معنوی.
علل مادی برای مشکل شما همان راه پزشکی و دارو درمانی است که در گذشته بیشتراز داروهای گیاهی استفاده می شد و امروزه در کنار دست آوردهای ارزشمند علمی جهت تشخیص علل وعوارض آن برای درمان بیشتر از داروهای شیمیایی استفاده می شود. خداوند ما را موظف کرده است برای حل مشکلات از هردو دسته عوامل بهره ببریم.

بنابراین در کنار "آیات و دعاهایی "که به عنوان دارو و عامل معنوی ذکر می شود لازم است از عوامل مادی غفلت نکنید و به معالجه خود ادامه دهید. زیراهمه عوامل مادی ومعنوی ابزار و وسیله اند این اراده پروردگار است که قدرت تأثیر گذاری وخاصیت بخشی را در آن ها قرار می دهد یا براساس حکمتی که تنها خود از آن آگاه است از این عوامل می گیرد.
نکته دوم:
انتظار نداشته باشيد به مجرد خواندن دعاها خداوند خداوند بر خلاف نظام علي و معلولي اي كه خود بر جهان حاكم ساخته است فورا صاحب فرزند شوید. ممكن است حاجتتان با اين دعاها زود مستجاب شود و ممكن است مدت زماني طول بكشد و يا اصلا به دلايلي كه ما از آن اطلاع نداريم خواسته تان در دنيا اجابت نشود. اما در عوض خواندن اين دعاها خداوند پاداش داشتن و تربيت كردن فرزندان صالح را به شما در قيامت عنايت كند.

پيامبراني مانند حضرت ابراهيم خليل (ع) و حضرت زكريا (ع) فرزند نداشتند سال هاي بسيار طولاني در پيشگاه خدا دعا و مناجات كردند تا آن كه خداوند به حضرت ابراهيم در سن بعد از هشتاد سالگي فرزند عنايت كرد و به حضرت زكريا نيز هنگامي بشارت فرزند دار شدن داده شد كه حضرت زكريا و همسرش كاملا پير شده بودند و همسرش نازا بود.

كاربر گرامي؛
جهت بر آورده كردن خواسته شما دعاهای زير را كه از معصومين عليهم السلام نقل شده براي تان نقل مي كنيم. مطابق دستور عمل كنيد. ان شاءالله خداوند به شما و به همه كساني كه دوست دارند صاحب فرزند شوند فرزنداني شايسته عنايت فرمايد. لازم به ذکر است چون افرادی که به ائمه علیهم السلام برای حل مشکل خود مراجعه می کردند در شرایط وموقعیت یکسان نبودند ،دستور العمل ها نیز متفاوت می باشد.

الف) از امام صادق (ع) روایت شده که جهت فرزند دار شدن این دعا را زیاد بخوانید :
«اللَّهُمَّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ وَحِيداً وَحْشاً فَيَقْصُرَ شُكْرِي عَنْ َتفَكُّرِي بَلْ هَبْ لِي عَاقِبَةَ صِدْقٍ ذُكُوراً وَ إِنَاثاً آنَسُ بِهِمْ مِنَ الْوَحْشَةِ وَ أَسْكُنُ إِلَيْهِمْ مِنَ الْوَحْدَةِ وَ أَشْكُرُكَ عِنْدَ تَمَامِ النِّعْمَةِ يَا وَهَّابُ يَا عَظِيمُ يَا مُعَظَّمُ ثُمَّ أَعْطِنِي فِي كُلِّ عَافِيَةٍ شُكْراً حَتَّى تُبْلِغَنِي مِنْهَا رِضْوَانَكَ فِي صِدْقِ الْحَدِيثِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ وَ وَفَاءٍ بِالْعَهْدِ »(1)
ب‌) در حدیث دیگری آمده است که در سجده نمازهاي خود بخوانيد « رَبِّ هَبْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيّاً رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ » (2)

ج) پیش از نزدیکی مرد وزن هر دو با حضور قلب وضو بگیرند، دو رکعت نماز مثل نماز صبح بخوانند، بعد از نماز از همۀ گناهان استغفار کنند.( صد مرتبه بگوید "استغفرالله ربی واتوب الیه ") و"الله اکبر "بگویند وصلوات بفرستند.بعد شوهر آیات 87 و88 و89سوره انبیا را بخواند. پس از آن این دعا را بخواند:
للَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِمَا سَأَلَكَ بِهِ زَكَرِيَّا يَا رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ اللَّهُمَّ هَبْ لِي ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ اللَّهُمَّ بِاسْمِكَ اسْتَحْلَلْتُهَا وَ فِي أَمَانَتِكَ أَخَذْتُهَا فَإِنْ قَضَيْتَ فِي رَحِمِهَا وَلَداً فَاجْعَلْهُ مُبَارَكاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّيْطَانِ فِيهِ شِرْكاً وَ لَا نَصِيباً" سپس زن وشوهر هر دو بخوانند " اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي وَلَداً وَ اجْعَلْهُ نَقِيّاً لَيْسَ فِي خَلْقِهِ زِيَادَةٌ وَ لَا نُقْصَانٌ وَ اجْعَلْ عَاقِبَتَهُ إِلَى خَير(3)

د) از دعاهایی که برای طلب فرزند، مال وثروت، و طلب خیر دنیا وآخرت مفید است، دعای زیر است که از امام زین العابدین (ع) روایت شده است:
نخست آیات 10و11و12 سوره نوح« اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كانَ غَفَّاراً يُرْسِلِ السَّماءَ عَلَيْكُمْ مِدْراراً وَ يُمْدِدْكُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنِينَ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ أَنْهاراً» را بخوانید
و بعد دعای زیر را هفتاد مرتبه بخوانید و به اجابت دعای خود و تفضل و لطف ورحمت خداوند امیدوار باشید که ان شاء الله به حاجت خود خواهید رسید :
رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَ أَنْتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ وَ اجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ وَلِيّاً يَرِثُنِي فِي حَيَاتِي وَ يَسْتَغْفِرُ لِي بَعْدَ مَوْتِي وَ اجْعَلْهُ خَلَفاً سَوِيّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّيْطَانِ فِيهِ نَصِيباً اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْتَغْفِرُكَ وَ أَتُوبُ إِلَيْكَ إِنَّكَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ.اگر هفتاد بار خواندن همه دعا مشکل است دعا را یک بار بخوانید وهفتاد بار استغفار کنید (4).
و)امام محمد باقر علیه السلام به مردی که صاحب فرزند نبود فرمود: این دعا را بخوان . آن مرد می گوید طبق دستور امام عمل کردم خداوند فرزند ونوه های زیادی به من عنایت کرد .

دعا این است :
در هر صبح وشب، اول هفتاد مرتبه بگوید» سُبْحَانَ اللَّهِ«
بعد ده مرتبه بگوید» استغفر الله ربی واتوب الیه«
سپس ده مرتبه بگوید» سُبْحَانَ اللَّهِ«
و بعد از آن ده مرتبه بگوید» استغفر الله ربی واتوب الیه«
بعد آیات 10و11و12 سوره نوح را بخواند:
» اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كانَ غَفَّاراً يُرْسِلِ السَّماءَ عَلَيْكُمْ مِدْراراً وَ يُمْدِدْكُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنِينَ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ أَنْهاراً» (5)
ه) توسل به حضرت رضا و و اسطه قرار دادن حضرت جواد علیهما السلام و هم چنین خواندن زیارت عاشورا و در صورت امکان با صد لعن و سلام؛ در این زمینه بسیار مجرب است.

پی نوشت ها :
2. همان.
3. همان، ص 370 .
4. همان ، ج21، ص 371
5. همان،‌ص 372.

موضوع قفل شده است