امام زمان الان کجاست؟

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امام زمان الان کجاست؟

[="Tahoma"][="Red"]

وهابی می گوید:الان امام زمان کجاست؟ اگر زنده باشد،این مخالف قرآن هست،چون قرآن می فرماید:کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ هر نفسی چشنده مرگ هست.پس امام زمان الان کجاست؟

وهابی می گوید:الان امام زمان کجاست؟ اگر زنده باشد،این مخالف قرآن هست،چون قرآن می فرماید:کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ هر نفسی چشنده مرگ هست.چطور امام زمان نمرده است؟ و یا قرآن می فرماید:وَمَا جَعَلْنَا لِبَشَرٍ‌ مِّن قَبْلِکَ الْخُلْدَ انبیا34 و پیش از تو براى هیچ بشرى جاودانگى [در دنیا] قرار ندادیم. و یا در جای دیگر می فرماید:إِنَّکَ مَیِّتٌ وَإِنَّهُم مَّیِّتُونَ زمر 30 قطعاً تو خواهى مُرد، و آنان [نیز] خواهند مُرد؛...اگر امام زمان زنده باشد،مخالف این آیات هست،پس امام زمان،وجود ندارد!
پاسخ:
1- ما نمیدانیم این آقایان که می گویند:کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ هر نفسی چشنده مرگ هست.چه ربطی به طولانی شدن عمر دارد؟نسبت به حضرت نوح داریم که ،950سال زندگی کرد.و بعضی هم می گویند که 950سال پیغمبری کرده است.و 2500سال زنده بوده است.آیا کسی می تواند ادعا کند که عمر2500 ساله(یا 950ساله)حضرت نوح،مخالف کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ هست؟!!
2- آیا تا الان شیعه ایی آمده و گفته:امام زمان عج، عمر جاودانه دارد؟!!بلکه در تمام روایات شیعه،بحث شهادت حضرت مهدی ع مطرح شده است.و در واقع،این شبهه را مطرح کردن،یک نوع فریب دادن مردم هست.
3-این کارشناسان وهابی،فقط می گویند:امام زمان کجاست؟همین.خب ما از این آقایان سوال می کنیم:حضرت خضر کجاست؟حضرت الیاس کجاست؟حضرت ادریس و عیسی کجا هستند؟ اینها زنده هستند یا نه؟ آیا حیات این بزرگواران،مخالفت نمی کند با آیه کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ؟!
ابن حجر عسقلانی رو که دیگه نمی تونید بگید:حدیث خلاف و حدیث جعلی مطرح می کند! ایشون در فتح البارى شرح صحیح بخاری آورده است که چند نفر از پیامبران زنده و امان براى اهل زمین هستند :
أربعة من الأنبیاء أحیاء أمان لأهل الأرض اثنان فی الأرض الخضر والیاس واثنبن فی السماء إدریس وعیسى.چهار نفر از پیامبران زنده هستند و امان ( سبب دفع بلا) از اهل زمین مى‌باشند؛ دو تا از آنها در زمین : خضر و الیاس و دوتا از آنها در آسمان: ادریس و حضرت عیسی.فتح الباری شرح صحیح البخاری، ج 6 ، ص 434، تحقیق: محب الدین الخطیب، ناشر: دار المعرفة - بیروت.دیگر منابع:سیوطی در الدرالمنثور ج4ص239 و زمخشری در ربیع الابرار ج1 ص 397 و ...

خب این کارشناسان جواب بدهند:حضرت خضر کجاست؟چکار می کند؟
قرطبی هم که از او به امام تعبیر می کنید،در تفسیرش ج13ص361 موسسه الرساله نقل می کند که: عن عمر بن دینار قال: ان الخضر، و الیاس حیّین فى الارض، ما دام القرآن على الارض، فاذا رفع ماتا حضرت خضر و الیاس در روی زمین زنده هستند.مادامی که قرآن در روی زمین هست، و هر وقت قرآن از روی زمین برداشته شد،حضرت خضر و الیاس هم خواهند مرد.
قرطبی ج13 ص361 موسسه الرساله
همان خدایی که توانسته حضرت خضر و الیاس و عیسی را زنده نگه دارد،می تواند حجت خود را هم نگه دارد.نکند به قدرت خدا شک دارید؟[/][/]

سلام علیکم
با تشکر از سئوال زیبایتان:باید خدمت شما عرض کنیم که امام زمان (عج) نه در جزیره خضراـء است زیرا جزیره خضراء افسانه ای بیش نیست همانگونه که در بحث آن گذشت وهم اکنون روی سایت می باشد . و نه امام با توجه به(اتهام وهابین به شیعه در سرداب سامراء پنهان است) بلکه امام در بین مردم زندگی می کند و به تمام مشکلات همه انسانها واقف است و خود حضرتش نیز از بزرگترین منتظران ظهور خویش است.

rezazadeh;472018 نوشت:
سلام علیکم
با تشکر از سئوال زیبایتان:باید خدمت شما عرض کنیم که امام زمان (عج) نه در جزیره خضراـء است زیرا جزیره خضراء افسانه ای بیش نیست همانگونه که در بحث آن گذشت وهم اکنون روی سایت می باشد . و نه امام با توجه به(اتهام وهابین به شیعه در سرداب سامراء پنهان است) بلکه امام در بین مردم زندگی می کند و به تمام مشکلات همه انسانها واقف است و خود حضرتش نیز از بزرگترین منتظران ظهور خویش است.

خب اگه اینجوریه پس چرا مردم توی چاه نامه می اندازن؟
پس تکلیف جمکران چیه؟

rezazadeh;472018 نوشت:
سلام علیکم

شاید راست بگی هنوز همه مطمئن نیستن اختلافات این موارد زیاد است کجا و انجا و .... بعضی سند ها میگه قلعه سلیمان و بعضی میگه پشت سد که برابر یاجوج و ماجوح و... بعضی میگه تو ایران و پشت کوه بلند و..... بسیار موارد .............

اصن تو میدونی جزیره اون که میگی کجاست یا نه.... نزدیک امریکای مرکزی است توی مثلث برمودا اصن تووو مثلث برمودا میدونی چیه .... کی معمای مثلث برمودا داره اونجا هرکی بره هیچ وقت بر نمیگرده زیاد هواپیما و کشتی حرکت کردن هیچ وقت بر نگشت و... نترسین :Motehayer:
کارشناس رو صدا کنییییید :Sokhan: ببین چی میگه ....

خوشم از وهابی ها و سنی ها نمیاد همش غلط غلطن دروغ ن البته کمی از سنی اشتباهی دارن به امام زمان ربطی نداره حرفش بزنه خودش شیعه نیست شیعه پیرو 12 امامه اون چی .....

[="Tahoma"][="Black"]

dialectician;472057 نوشت:
خب اگه اینجوریه پس چرا مردم توی چاه نامه می اندازن؟
پس تکلیف جمکران چیه؟

سلام
این یک حرکت نمادین است که مردم به وسیله اون توسل خود به امام زمان (عج) را ابراز می کنند.[/]

[="Tahoma"][="Red"]ممنون از نظرات زیباتون دوستانننننننننننننننننننننننننننننننننننن :frind:[/]

علی ;472075 نوشت:

سلام
این یک حرکت نمادین است که مردم به وسیله اون توسل خود به امام زمان (عج) را ابراز می کنند.

حرکت نمادین؟؟؟؟؟
اگه فقط نمادینه خب چرا تو چاه میندازن ؟

dialectician;472180 نوشت:
حرکت نمادین؟؟؟؟؟
اگه فقط نمادینه خب چرا تو چاه میندازن ؟

همون طور که گفتم برای ابراز توسل شون به آقا امام زمان (عج). ابراز شدن در این شکل خاص هیچ منافاتی با مسائل دیگه مربوط به معرفت به آقا نداره. درست مثل عزاداری، همه از مصیبت غم دارند اما جمع می شوند و به شکل خاصی ابرازش می کنند.
و علت دیگه ای هم که میتونیم بگیم اینه که حفر این چاه با فرمان خود آقا بوده است و مردم از این جهت هم اون رو متبرک می دونند.

علی ;472205 نوشت:

همون طور که گفتم برای ابراز توسل شون به آقا امام زمان (عج). ابراز شدن در این شکل خاص هیچ منافاتی با مسائل دیگه مربوط به معرفت به آقا نداره. درست مثل عزاداری، همه از مصیبت غم دارند اما جمع می شوند و به شکل خاصی ابرازش می کنند.
و علت دیگه تی هم که میتونیم بگیم اینه که حفر این چاه با فرمان خود آقا بوده است و مردم از این جهت هم اون رو متبرک می دونند.

جناب علی آقا به هیچ عنوان استدلالاتتون برام قابل قبول نیست صرف اینکه ایشون دستور دادند که چاه کنده بشه اونجا متبرک هستش؟ از این گذشته مگه به اون چاه رفت و آمد دارن که مردم نامه میریزند اونجا. دلیل کندن چاه چی بوده؟
پ.ن : لطفا برا صحبتاتون دلیل و مدرک بیارید

dialectician;472230 نوشت:
صرف اینکه ایشون دستور دادند که چاه کنده بشه اونجا متبرک هستش؟

تا حالا فکر کرده بودید چرا مسجد جمکران این همه تقدس داره؟ جریان ساخت خود مسجد هم چیزی شبیه به همین بوده و خود امام دستور بر ساخت مسجد داده اند.
http://www.jamkaran.ir/Page_View.aspx?id=2
dialectician;472230 نوشت:
از این گذشته مگه به اون چاه رفت و آمد دارن که مردم نامه میریزند اونجا. دلیل کندن چاه چی بوده؟

عرض کردم، این حرکت فقط نمادی برای نشان دادن ارادت و عرض توسل به ساحت ایشان است. توی روابط خود ما هم همینطوره. وقتی که درخواستی از یک فرد محترم یا والامقامی داریم به جای اینکه اون رو بگیم، به صورت نوشته تقدیم میکنیم.
یک جا خوندم حفر این چاه برای تأمین آب بوده و خود امام (ع) محل اون رو به واسطه ای تعیین کرده بودند. که انگار صحت نداره.
http://www.jamkaran.ir/page_View.aspx?id=120

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز با تشکر از آقا علی گل گلاب به تأیید حرف شما عرض کنم اینکه بعضی از مردم فکر میکنند امام ما الان جزیره ی خضرا هستن در حالیکه اصلاً امام زمان مگه بیکار هستن برن اونجا بابا عزیزان من امام زمان ما بین ما ها هستن دارن به کارهای ما رسیدگی میکنند، مگر نشنیدید وقتی امام زمان ظهور میکنند خیلی از مردم میگویند من این شخص را بار ها دیده ام و در فلان جا به من کمک کردند امام زمان در بین ما هست! خیلی جاها شده تو زنده گی همه ی ماها که از غیب به ما کمک رسیده و مشکل ما حل شده اصلاً میدونید هر وقت امام زمان را صدا کنید امکان ندارد به کمک ما نیاید و در مورد ما بی توجه باشند؟

hamedshirzad22;472345 نوشت:
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز با تشکر از آقا علی گل گلاب به تأیید حرف شما عرض کنم اینکه بعضی از مردم فکر میکنند امام ما الان جزیره ی خضرا هستن در حالیکه اصلاً امام زمان مگه بیکار هستن برن اونجا بابا عزیزان من امام زمان ما بین ما ها هستن دارن به کارهای ما رسیدگی میکنند، مگر نشنیدید وقتی امام زمان ظهور میکنند خیلی از مردم میگویند من این شخص را بار ها دیده ام و در فلان جا به من کمک کردند امام زمان در بین ما هست! خیلی جاها شده تو زنده گی همه ی ماها که از غیب به ما کمک رسیده و مشکل ما حل شده اصلاً میدونید هر وقت امام زمان را صدا کنید امکان ندارد به کمک ما نیاید و در مورد ما بی توجه باشند؟

افرین نمرت 20 داری راستش روایت اومده میگن هیچ اوضاع و اخبار شیعیان بر او پوشیده نیست خبر داره و بعضی وقتا با دستور خدا مشکلات دردناک مردم رفع می کنه و ضمن داستان زیبایی در باره او وجودداره و... اینجا یک کپی شده

[=B Lotus]آثار تربيتى آگاهى امام (ع) از اعمال مردم؟
[=B Lotus]امام زمان (عج) واسطه فيض و رحمت الهى بين خدا و بندگان است. جاى ترديد نيست كه آن بزرگوار از كردار همه بندگان نيكوكار و بدكار آگاه مى‏شود، خصوصاً اين كه به مسلمانان و شيعيان توجه خاص دارد و هم چون پيامبر (ص) هرگاه كار نيكى را از آنان ببيند، خدا را سپاس مى‏گويد و بر هر كار بدى برايشان استغفار مى‏كند.
[=B Lotus]نكته اساسى بُعد تربيتى خاصى است كه توجه به آن امت پيامبر (ص) و پيروان معصومان (ع) را به نوعى مراقبت هميشگى نسبت به كردار خويش وامى‏دارد. به راستى اگر بدانيم در هر هفته يك‏بار يا دوبار، بلكه در هر روز، كارنامه هر يك از ما را به حضور مقدس ولى عصر (عج) عرضه مى‏دارند، چه‏تأثيرى جز تلاش در راه اصلاح نفس و بهسازى اعمال ما مى‏تواند داشته‏باشد؟
[=B Lotus]تذكر امام صادق (ع) را به عنوان حُسن ختام اين بخش مى‏آوريم:
[=B Lotus](إنَّ أعْمالَ أُمَّةِ مُحَمَّدٍ (ص) تُعْرَضُ عَلى رَسُولِ اللّهِ كُلَّ خَميسٍ فَلْيَسْتَحْي أحَدُكُمْ مِنْ رَسُولِ اللّهِ أنْ يَعْرِضَ عَلَيْهِ الْقَبيحَ؛
[=B Lotus]كردار امت محمد (ص) هر پنجشنبه بر او عرضه مى‏گردد، پس هر يك از شما بايد از پيامبر خدا (ص) حيا كند كه مبادا كارهاى زشت خويش را به او عرضه‏بدارد.)

با سلام
ميخواستم از شما سوال كنم كه اگر امام زمان به كارهاي ما رسيدگي نكنند، چه مشكلي براي ما پيش مياد؟ آيا كساني كه به وجود ايشان اعتقادي ندارند مشكلاتشان از ما بيشتر است؟ آيا كساني كه اصلا مسلمان نيستند چه برسد به اينكه به وجود امام زمان معتقد باشند، بدبخت و بي پشتوانه هستند؟ آيا دنيا در دست كفار نيست؟ آيا همين كفار در همه مسائل علمي، سياسي، فرهنگي، اقتصادي و ..... از ما كه دلمان را به دعاي امام زمان خوش كرده ايم جلوتر نيستند؟
چرا شما فكر ميكنيد اگر مشكلي از شما حل شده به دعا و كمك امام زمان بوده؟
من در زندگي به اين نتيجه رسيده ام كه اگر به جايي رسيدم به خاطر تلاش خودم بوده. و اگر به جايي كه ميخواستم نرسيدم باز هم از كم كاري خودم بوده.
هيچ وقت در زندگي خودم، خانواده و اطرافيانم كمكي از غيب را نديدم. اون چيزي كه شما كمك از غيب ميدونين من اتفاق ميدونم كه براي همه انسانها چه شيعه و سني و مسلمان و كافر و ... پيش مياد.
شايد به قول بعضي ها خدا دوستاشو تو سختي ميزاره كه ولش نكنن و آدماي بد را هم تو خوشي ميزاره كه به سمتش نيان. البته اين مسخره ترين چيزيه كه ميشه درباره خدا گفت.

mhmd1214;483266 نوشت:
شايد به قول بعضي ها خدا دوستاشو تو سختي ميزاره كه ولش نكنن و آدماي بد را هم تو خوشي ميزاره كه به سمتش نيان. البته اين مسخره ترين چيزيه كه ميشه درباره خدا گفت.

با سلام ... در پاسخ به این بخش از سوالتان؛

این صحبت رو از آقای قرائتی شنیدم....شاید برای شما هم جالب باشه:

فرض کنید شخصی برایتان چای تعارف میکند و وقتی دارید چای را برمیدارید یکهو دستتان میلرزد. کمی از چای میپاشد روی عینکتان....چند قطره هم روی لباستان میریزد....کمی هم روی فرش میریزد.

خوب عکس العمل شما چیست؟ اول عینکتان را سریع در میآورید و با یک پارچه با ملایمت پاکش میکنید. اما لباستان که لکه شده را میگویید بماند در خانه با مواد شوینده و کمی مشت و مال تمیزش میکنم.

اما فرش را بیخیال میشوید و میگویید با دستمال و مشت و مال درست نمیشود....بماند آخر سال تا کامل کثیف شود و با چوب و لگد حسابی پاکش خواهید کرد.

دنیا را هم میتوانید اینگونه نگاه کنید. افرادی که کارشان خیلی درست است وقتی کوچک ترین گناهی مرتکب میشوند ؛ خداوند سریع به نحوی به یادشان می آورد تا پاک شوند. مثلا نماز صبحشان قضا میشود.
آنهایی که ناخالصی های بیشتری دارند شاید نیاز به تنبیه و بلایی باشد تا پاک شوند و به خداوند بازگردند.
برخی هم کارشان از تنبیه و بلا و عذاب گذشته و هیچطوری پاک نمیشوند و خداوند فرصتشان میدهد تا آن دنیا با چوب و لگد پاکشان کند!!

و البته گاهی هم سختی های زندگی برای امتحان است...!

امام زمان الان تو قلب ماشیعه هاست.خدایا هرجاهست مواظبش باش.:hamdel:

[="Times New Roman"][="Navy"]سلام و عرض ادب
کاربران محترم می توانند برای پاسخ به سوال فلسفه چاه جمکران به تاپیک زیر مراجعه نمایند.
http://www.askdin.com/thread44464.html
[/]

بَقِيَّةُ اللّهِ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ وَمَا أَنَاْ عَلَيْكُم بِحَفِيظٍ ﴿۸۶﴾ هود

mhmd1214;483266 نوشت:
با سلام
ميخواستم از شما سوال كنم كه اگر امام زمان به كارهاي ما رسيدگي نكنند، چه مشكلي براي ما پيش مياد؟ آيا كساني كه به وجود ايشان اعتقادي ندارند مشكلاتشان از ما بيشتر است؟ آيا كساني كه اصلا مسلمان نيستند چه برسد به اينكه به وجود امام زمان معتقد باشند، بدبخت و بي پشتوانه هستند؟ آيا دنيا در دست كفار نيست؟

سلام بر شما
بستگی دارد تعریف شما از مطالبی که فرمودید چه باشد
برای مثال ، یزیدیان ، اباعبدالله(ع) را شکست خورده و سپاه یزید را پیروز میدانستند (دور از جان شما ، قیاس نیست ، مثال است)
حالا ببینید نام چه کسی است که ملیون ها نفر عاشق را به تکاپو وامیدارد؟

mhmd1214;483266 نوشت:
آيا همين كفار در همه مسائل علمي، سياسي، فرهنگي، اقتصادي و ..... از ما كه دلمان را به دعاي امام زمان خوش كرده ايم جلوتر نيستند؟
در همهء مواردی که فرمودید ، بدون شک پاسختان این است که: خیر ، جلوتر نیستند. مگر در برخی از آنها

سیاسی:
حمله به کشورهای مظلوم مثل عراق و افغانستان (آمریکا)
حمایت از همین آمریکا (فرانسه ، انگلستان ، آلمان و....)
جنایت در حق مسلمانان بوسنی (صربستان)
جنایت در حق مردم فلسطین (کشور مجعول اسرائیل)

فرهنگی:
در برخی موارد مثل احترام به قوانین از ما جلوتر هستند و در برخی مسائل مثل رعایت شئونات اخلاقی از ما عقب تر هستند

اقتصادی:
جلوتر هستند ، اما بخشی از آن بخاطر تلاش و برنامه ریزی خودشان بوده (لذا حق آنهاست)
و بخشی به دلیل چپاول ثروت کشورهای دیگر بوده (لذا حقشان نیست)

علمی:
در خیلی بخش ها جلوتر هستند و در بخش هایی هم عقب تر هستند (با فاکتور گرفتن از دزدی ها و تحریم ها و....)

mhmd1214;483266 نوشت:
چرا شما فكر ميكنيد اگر مشكلي از شما حل شده به دعا و كمك امام زمان بوده؟
فکر نمیکنیم اگر مشکلی حل شده بخاطر امام زمان(عج) بوده ، بلکه ایمان داریم هر چه خیر و برکت هست از وجود ایشان است

mhmd1214;483266 نوشت:
من در زندگي به اين نتيجه رسيده ام كه اگر به جايي رسيدم به خاطر تلاش خودم بوده. و اگر به جايي كه ميخواستم نرسيدم باز هم از كم كاري خودم بوده.
کاملاً درست است. و این ((جا)) که میفرمایید ، بهترین و زیباترین مصداقش امام زمان(عج) است که باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم

mhmd1214;483266 نوشت:
هيچ وقت در زندگي خودم، خانواده و اطرافيانم كمكي از غيب را نديدم. اون چيزي كه شما كمك از غيب ميدونين من اتفاق ميدونم كه براي همه انسانها چه شيعه و سني و مسلمان و كافر و ... پيش مياد
عرض شد امام(عج) در آسمان یا در کرهء دیگری نیستند که کمک ایشان را غیب بدانیم. بلکه حاضر و ناظر هستند و دمادم مورد عنایت ایشان هستیم. ضمن اینکه کمک از غیب حتماً به این معنا نیست که اتفاق عجیب و خارق العاده ای رخ دهد (هرچند این هم میتواند باشد). شخصی میخواهد ازدواج کند اما پولی ندارد. توکل به خدا میکند و حرکت میکند کم کم همه چیز جور میشود. همین یعنی امداد

نميدونم....
شايد كربلا

سرورم یوسف نیا ...‏

اینجا کسی یعقوب نیست...‏

لحظه ای چشمانشان از دوریت مرطوب نیست

ای گل زیبای من.از غربتت اشکی نریز

نازنین اینجا خدا هم پیششان محبوب نیست

گرچه در هر جمعه ای زیبا دعایت میکنند

بهترینم این دعاها جنسشان مرغوب نیست...!‏

خواهش دارم تاپیک رو دوستان ادامه ندند تا کارشناس عزیزی ورود کنند تا بهتر بتونیم مباحث رو پیگیری بکنیم

یه گوشه ای نشسته داره بخاطر گناهامون گریه میکنه