صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هفت نوع شوخی زشت آقایان با خانم ها !!!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,716
  حضور
  112 روز 22 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37613

  هفت نوع شوخی زشت آقایان با خانم ها !!!
  باید بگویم بسیاری از آقایان و مخصوصا پسرهای جوانی که ازدواج می کنند، هنوز در فضای مجردی به سر می برند و نمی دانند جلوی همسرشان چه باید بگویند و چه نگویند، اجازه بدهید خیلی ساده تر شوخی های رایج بعضی مردان را با همسرشان بگویم، البته دقت کنید اینها در فضای عادی و شوخی است :

  شوخی های تهدیدی

  - طلاق : مثلا همسر شما می گوید "اگه یکماه آشپزی نکنم چیکار می کنی؟" بدترین جواب این است :"خب طلاقت میدم!" بعد هم غش غش میخندید و در پاسخ ناراحتی همسرتان می گویید :"بابا شوخی کردم" همسر شما هم ناراحت می شود و شما او را "بی جنبه" خطاب می کنید و یک شوخی ساده می شود بهانه ای برای جنجال!

  خب حالا فرضا اگر خیلی مرد خوبی باشید از دل همسرتان هر طور شده در می آورید، اما یک اتفاق خیلی بد افتاده، همسر شما نگران و مضطرب می شود، به فکر می رود، ناراحت می شود، در رابطه زناشویی اش کمی سرد می شود و ... البته منظور این نیست که با یک شوخی کوچک همه چیز خراب می شود، منظور این است که وقتی از این شوخی ها کردید کم کم عادت تان می شود و به تدریج تیشه به ریشه رابطه می زنید.

  - زن دوم : شب دیر به خانه می آیید، همسرتان می گوید :"کجا بودی تا این وقت شب؟" شما هم می گویید:"خونه دومی!!!" خیلی شوخی جالبی بود نه ؟ یا مثلا بدون هیچ بهانه ای مسئله زن دوم را مطرح می کنید! مثلا به بچه هایتان می گویید:" آره دیگه کم کم میخوام یه مامان جدید براتون بیارم!"

  البته تجربه ثابت کرده مردانی که از این شوخی ها می کنند، کسانی هستند که هیچ وقت این کار را نمی کنند! ولی باز هم تاکید می شود که این شوخی ها تیشه به ریشه زندگی می زند، همسر شما مدام در فکر می رود، شما هم با خودتان فکر می کنید همسرم چقدر شکاک است و زنهای مردم اینطور نیستند و ...! همین می شود بهانه برای خراب شدن یک رابطه زناشویی.

  - مرگ و زندان : آقا یک سرماخوردگی کوچک گرفته، به همسرش می گوید :"خانم اون قلم و کاغذ رو بردار بیار آخرین وصیت هام رو بکنم." یا مثلا زیاد هستند آقایانی که تا مشکلی در کارشان پیش می آید می گویند :"خانم اون وسایل ما رو جمع کن امروز فرداست که با مامور بیان دنبالم." یا "سعی کن ماهی یه بار بیای ملاقاتم و کمپوت آناناس هم بیاری!" البته اینها نمونه است ولی حرفهایی است که زیاد در زندگی ها هستند و هیچ پایه و اساسی ندارد و مرد فقط برای شوخی اینها را بیان می کند، ولی نمی داند با همین شوخی ها به همسرش لطمه روحی می زند و او را نگران و مضطرب می کند.

  شوخی های مردانه

  - شوخی های فیزیکی
  : یک سری شوخی هایی هست که ما در فضای دوستانه خودمان انجام می دهیم، مثلا با بیل می زنیم توی سر رفیقمان و به مدت نیم ساعت با هم می خندیم! یا دوستمان با لگد ما را سه متر جلوتر پرتاب می کند! خب اینها در فضای مردانه همه نشانه محبت و دوست داشتن است! ولی هرگز از این شوخی ها با همسرتان نکنید، خانم ها احساسات بسیار قوی ای دارند، مثلا وقتی شما همسر خود را نوازش می کنید خیلی برای او لذت بخش است و برعکس وقتی به شوخی به او ضربه ای می زنید به همان اندازه برایش دردآور و ناراحت کننده است. پس از این شوخی ها هم اصلا نکنید.

  با یکی از دوستانم بیرون رفته بودیم، به بهانه ای یک خودکار به همسرش داد، تا خانم خودکار را گرفت ناگهان از جایش پرید و دوستم زد زیر خنده، ظاهرا خودکار برقی بود و یک برق چندولت خفیف همسرش را گرفته بود، این هم جزء شوخی های فیزیکی محسوب می شود که به هیچ وجه، تاکید می شود به هیچ وجه نباید مرتکب شوید.

  - شوخی های حاوی فحش : باز هم این یک نوع دیگر از خوشمزگی های به جا مانده از دوران مجردی است! البته منظورم از فحش، حرفی است که توهین تلقی شود، باز هم می گویم ممکن است این الفاظ در بین دوستان ما نشانه محبت باشد (که البته همان هم غلط است) ولی هرگز در ارتباط با همسرتان از این شوخی ها استفاده نکنید، چیزی که جدیدا در شبکه هایی مثل فیس بوک دیده ام (با عذرخواهی از همه دوستان) واژه "کثافت" است که مثلا با تغییر شکل "کصافط" می نویسند و بسیار زشت و بی ادبانه است، و متاسفانه آقایان در رابطه های پیامکی با همسرشان از آن استفاده می کنند یا لفظش را به زبان می آورند، این هم نمونه ای دیگر از شوخی های خراب کننده رابطه است که نباید مرتکب شوید.

  یا مثلا واژه های دیگر، بعضی واژه ها را هم مجبورم بگویم که خیلی خانم ها از آن شاکی هستند که آقایان در رابطه با آنها به شوخی به کار می برند مثل "لامصب" "بدبخت" "بیچاره" و ...

  پس خیلی مواظب این واژه ها باشید، همسر شما ممکن است چیزی نگوید و یا عادت کرده باشد، ولی باور کنید شروع با این واژه های ساده زندگی خیلی ها را به مرز طلاق کشانده است. خواهش می کنم از این الفاظ استفاده نکنید.

  شوخی های تمسخر آمیز

  - شوخی در مورد اعضای خانواده : مثلا خانمی به همسرش می گوید :" اگر مشکلی پیش اومد بابای من هست که کمکمون کنه" شما هم قصدی ندارید و به شوخی می گویید :"بابای تو هنوز قسط جهیزیه ات رو داده که بخواد کاری کنه حالا!"

  این شامل شوخی با اعضای خانواده مخصوصا بزرگترها و پدر و مادر هم می شود، یعنی فرضا با پدر همسرتان یا مادر همسرتان شوخی ای کنید که دور از شان آنها باشد و یا بی ادبی محسوب شود.

  - مسخره کردن : مسخره کردن همیشه بد است، مسخره کردن همسر بدتر و مسخره کردن همسر در حضور دیگران بدترین کار ممکن! این مسخره کردن می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد، همسرتان کاری را درست انجام نداده شما با این کلمات او را صدا می کنید "نابغه! آی کیو! دانشمند!"

  یا مسخره کردن قد، هیکل یا لهجه همسر که این هم بسیار بد و زننده است، مسخره کردن غذا را هم زیاد دیده ام، مثلا به همسرتان می گویید :"عزیزم میشه بگی این غذایی که پختی دقیقا مزه چی میده ؟" و یا :"این غذا رو برم بریزم جلو گربه ها ببینم لب میزنن یا نه!"

  نکته آخر را هم بگویم، لطفا اگر این شوخی ها را با همسرتان می کنید، بدون هیچ تعارفی، انتظار محبت و شادی و گرم بودن خانه و ... را از او نداشته باشید. یکی از دوستان من که اتفاقا خیلی هم به همسرش علاقه داشت، به خاطر همین ناشی گری ها و شوخی های بی مورد، الان در دادگاه خانواده در رفت و آمد برای درخواست طلاق همسرش است. پس لطفا مراعات کنید.

  منبع: ذهن نو زندگی نو


  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 2. صلوات ها 49


 3. #2

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  علاقه
  راهیان نور،مسجد،هیئت،شهدا،زیارت
  نوشته
  220
  حضور
  4 روز 8 ساعت 30 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1098
  خیلی بامزه بود... تذکره بجا و لازمی بود... ممنون

 4. صلوات ها 19


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  2,556
  حضور
  66 روز 4 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  28
  آپلود
  6
  گالری
  100
  صلوات
  8948  بسم الله الرحمن الرحیم  عرض سلام و ادب خدمت دوستان.

  سرکار باغ بهشت ممنون از تاپیک زیبایتان.
  اما به جز گزینه یک و دو و چهار باقی گزینه ها ممکن از از دو طرف سر بزند.
  و گزینه یک و دو چهار به گونه ای دیگر از زن سر میزند.


  گزینه یک . مرد شاید در بعضی از شوخی ها بگوید طلاقت میدهم ، در مقابل زن در بعضی موارد میگوید میروم خانه ی پدرم.
  گزینه دوم. مرد میگوید پیش زن دوم بودم. بارها دیدم زنی بعد از اینکه با تلفن صحبت کرد بعد از اینکه شوهر پرسید که بود ، زن به شوخی گفت دوست پسرم بود.که در دو مورد که خودم شاهد بودم کار به طلاق کشید.
  گزینه سوم در هر دو حالت صدق میکند.
  گزینه چهارم. اگر مردی این چنین شوخی میکند زنانی هم هستند که با یکباره از پشت ترساندن و هول دادن این کار را میکنند.
  گزینه پنجم. شوخی حاوی فحش در هر دو حالت صدق میکند.
  گزینه ششم و هفتم هم در هر دو حالت صدق میکند.شوخی با فرد و یا اعضای خانواده.

  برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

  به این تاپیک حتما سر بزنید :
  طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
  تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
  تاپیک های دیگر :
  شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
  هدفم قدس و آرزویم شهادت!

 6. صلوات ها 18


 7. #4

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,716
  حضور
  112 روز 22 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37613  ما در این مقاله 4 اشتباه مهم مردان ایرانی را برای شما آورده ایم که در صورت توجه به آنها ، زندگی بسیار شیرین تری خواهید داشت ، با هم 4 رفتار نادرست مردان ایرانی را می خوانیم...


  رفتارهای غیرحرفه ای و بدون فکر ، گاهی ضربات جبران ناپذیری به خانواده می زند ، ما در این مقاله 4 اشتباه مهم مردان ایرانی را برای شما آورده ایم که در صورت توجه به آنها ، زندگی بسیار شیرین تری خواهید داشت ، با هم 4 رفتار نادرست مردان ایرانی را می خوانیم :


  1- عجله کردن :


  متاسفانه اکثر آقایان در ارتباط با همسر خود بسیار عجول هستند ، آنها گوشه و کنار چیزهایی در مورد بهبود روابط زناشویی شنیده اند و بلافاصله بعد از بکار گرفتن آن راهکارها توقع دارند که همه چیز عوض شده و همسرشان تغییرات اساسی در رفتار خود بدهد ، اجازه بدید مثالی بزنم ، کودک شیرخواره ای را در نظر بگیرید که قرار است بزرگ شود ، آیا اگر مادر این کودک پس از هر بار غذا دادن ، او را وزن کرده و بخواهد نتیجه غذا دادن خود را همان لحظه ببیند کار عاقلانه ای انجام داده است ؟ واضح است که نه ، چرا که رشد کودک حاصل یک تلاش مستمر و چندماهه است ، شما هم در روابط خود این را مدنظر داشته باشید ، به یکباره تغییرات اتفاق نمی افتد ، اگر راهکارهایی برای بهبود روابط خود استفاده می کنید ، استمرار داشته باشید و دلسرد نشوید و مطمئن باشید با ادامه دادن و استمرار قطعا به نتیجه خواهید رسید.


  2- مدیریت نکردن :


  شاه کلید بسیاری از مشکلات خانوادگی همین عدم مدیریت مرد است ، شما باید روابط خود ، خانواده خود و همسر و خانواده همسرتان را مدیریت کنید ، در غیر این صورت دچار مشکل خواهید شد. برای مدیریت کردن این چند نکته را مدنظر قرار دهید :


  - به خانواده همسرتان احترام بگذارید ، حتی بیشتر از پدر و مادر خود ، از لفظ "مامانت و بابات" استفاده نکنید و از "مادر و پدر" استفاده کنید ، از آنها پیش همسرتان تعریف کنید و نشان دهید که آنها برای شما واقعا ارزشمند هستند.


  - انصاف داشته باشید : تعصب خانوادگی را کنار بگذارید ، اگر همسرتان انتقادی از یکی از اعضای خانواده شما دارد کاملا به او گوش دهید ، وسط حرفش نپرید و رگ غیرت خانوادگی تان باد نکند ! یکی از مهمترین نکات برای مدیریت خانواده همین انصاف داشتن است.


  - دلها را نزدیک کنید : به پدرتان بگویید ، شوهرم از شما خیلی تعریف می کند ، به شوهر خود نیز بگویید پدرم خیلی تو را قبول دارد ولی خیلی رو نمی کند ! اگر هم مرد هستید دقیقا همین کار را برای مادر و همسر خود انجام دهید . تاثیر معجزه آسایی دارد البته اگر بتوانید به خوبی آنرا اجرا کنید.


  - صحبت کنید : برای خانواده خود جا بیندازید که اگر به همسرتان احترام بگذارند شما آرامش زیادی خواهید داشت ، خانواده مخصوصا پدر و مادر چیزی جز آرامش برای شما نمی خواهند ، حتما با روش های مختلف و با گوشه و کنایه برای خانواده خود این مساله را جا بیندازید ، در مورد همسرتان نیز به همین صورت عمل کنید ، به همسر خود بگویید احترام به خانواده تان باعث آرامش شما خواهد شد.


  3- سرکوفت زدن :


  متاسفانه این بخش جزء لاینفک زندگی ما ایرانی ها شده است ، سرکوفت زدن و انتقادهای پیاپی و بیجا ، نابودگرهای اساسی روابط زناشویی و خانوادگی هستند ، توصیه می کنم اگر می خواهید خانواده خود را نابود کنید حتما تا می توانید سرکوفت بزنید ، سرکوفت زدن علاوه بر ایجاد مشکل در خانواده ، باعث بوجود آمدن غرور کاذب در فرد منتقد می شود


  4- مقایسه کردن


  خیلی از ما فکر می کنیم خانم ها اینگونه هستند و همواره در حال مقایسه شرایط خود با دیگرانند ، در حالی که این مختص خانم ها نیست و آقایان نیز مانند خانم ها مقایسه می کنند ، مقایسه آفت رابطه زناشویی است ، مردی که همسر خود را با خانم های دیگر مقایسه می کند ، کم کم جذابیت های همسرش برایش کمرنگ تر می شود و زندگی برای او یکنواخت می شود ، همیشه در نظر داشته باشید که همسر شما مناسب و متناسب شماست ، همان خانم هایی که شما با همسر خود مقایسه می کنید اگر در شرایط همسر شما باشند شاید بسیار رفتار متفاوتی با رفتاری که الان از آنها می بینید داشته باشند.


  یک بار در مغازه میوه فروشی بودم ، خانمی بسیار خوش برخورد وارد مغازه شد ، برخورد صاحب مغازه به گونه ای بود که انگار او را می شناخت ، بسیار هم با مغازه دار و مشتریان دیگر گرم می گرفت و برخورد اجتماعی خوبی داشت ، وقتی کارش تمام شد و از مغازه بیرون رفت ، صاحب مغازه گفت :" این خانم خیلی خوش برخورد و مهربان است ،همیشه می گفتم خوش بحال همسرش که چنین زنی دارد ، یکبار به او گفتم سوالی می پرسم و لطفا راستش را بگو ، آن خانم هم قبول کرد ، گفتم شما خیلی خوش برخورد هستی ، می خواستم بدانم تا بحال با همسرت در خانه دعوا کردی ؟! آن خانم گفت : به اندازه ی موهای سرم ! "


  واقعیت همین است ، خیلی از ما آداب اجتماعی خوبی داریم ولی در زندگی شخصی خیلی خوش اخلاق نیستیم ، پس هیچ گاه مقایسه نکنید.


  امیدوارم شما هم با رعایت نکاتی که گفتیم ، زندگی مشترک موفقی داشته باشید.
  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 8. صلوات ها 22


 9. #5

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  2,556
  حضور
  66 روز 4 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  28
  آپلود
  6
  گالری
  100
  صلوات
  8948  بسم الله الرحمن الرحیم.


  بازم به جز گزینه دوم که یکی از ایرادات مردان است.

  گزینه اول ، سوم ، چهارم در هر دو طرف صدق میکند.
  و گزینه سوم و چهارم از سوی زنان بیشتر رخ میدهد.

  برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

  به این تاپیک حتما سر بزنید :
  طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
  تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
  تاپیک های دیگر :
  شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
  هدفم قدس و آرزویم شهادت!

 10. صلوات ها 9


 11. #6

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,716
  حضور
  112 روز 22 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37613

  قاتلان عشق در زندگی
  شوهرهایی که تعصب بی جا را با غیرت اشتباه گرفته اند
  خانمش را چون یکی شیء می پندارد. به نام دوستی و عشق، او را با توهمات خود زندانی کرده و قوانین ممنوعیت را برای همسر خود وضع می کند. مثلا: جواب دادن به تلفن ممنوع؛ رفتن به خانه پدر و مادر ممنوع؛ سرزدن به دوستان ممنوع؛ درس خواندن و دانشگاه رفتن ممنوع؛ داشتن شغل ممنوع؛ اردو و مسافرت ممنوع؛ استفاده از رایانه و اینترنت ممنوع؛ خندیدن با صدای بلند در محیط خانواده و محارم ممنوع؛ تعریف و توضیح در مورد آقایان ممنوع؛ رفتن کنار پنجره ممنوع؛ نامه نوشتن ممنوع؛ بیرون رفتن از منزل ممنوع .

  شوهرهای سلطه جو، زورگو و کنترل کننده
  چنین شوهرانی حق انتخاب را به کلی از همسرشان می گیرند و این حق انتخاب را فقط برای خود به رسمیت می شناسند. از تصمیمهای مهم و کلی تا جزئی ترین مسائل باید زیر نظر آنها و به فرمان آنها باشد.

  به عنوان مثال بعضی از اعمال و مستبدانه این آقایان عبارتست از: تصمیم در انتخاب محل زندگی به تنهایی؛ تصمیم گیری در مورد فرزند داشتن؛ تصمیم در مورد رفت و آمد و میهمانی رفتن، تصمیم در ارتباط یا قطع رابطه با بعضی از فامیل یا دوستان از روی دل خودشون؛ تصمیم گیری در مورد شغل خانم، تصمیم گیری در مورد رشته تحصیلی و محل تحصیل همسرشان بدون توجه به نظر او؛ انتخاب رنگ پرده ؛ انتخاب نوع مبل؛ انتخاب رنگ و نوع فرش؛ انتخاب ظروف و لوازم منزل، در اختیار گرفتن و به نام زدن سند شش دانگ ریموت تلویزیون و ویدئو، انتخاب و تماشای برنامه های دلپسند خود از تلویزیون بدون توجه به خانواده و همسرشان؛ انتخاب نوع و رنگ لباس داخل منزل خانمشان؛ دستور به خانمشان در مورد چگونه فکر کردن، چگونه حرف زدن، چگونه احساس کردن و چگونه رفتار کردن.

  شوهران بی مسئولیت
  این شوهران فراموش کرده اند که مراحل نوزادی، نوباوگی، کودکی و نوجوانی را پشت سر گذاشته و فرد بالغی شده اند و ازدواج کرده اند. خانواده تشکیل داده اند و صاحب فرزند شده اند. لذا در تصمیم گیری ، اجرا، و پاسخگویی نسبت به وظایف و مسئولیتهای منزل خود را عقب کشیده اند و چون حبابی خود را رها کرده اند.

  هنوز در پی لذت طلبی انفرادی خود هستند. اینها برنامه ها و دل مشغولیهای خود را بدون توجه به خانواده و همسرشان دنبال می کنند. بدون توجه به مسئولیتهایی که باید بپذیرند و نیازهایی که خانواده به آنها دارد، به دنبال پارتی ها، تفریحات، مسافرتها، کوهنوردی، فوتبال، استراحت، خواب، تلویزیون و فیلم و سینما، موسیقی و دوستان و کارهای انفرادی مربوط به خود هستند.

  آنها همیشه چون میهمانی بر سر سفره منزلشان اگر وقت کنند حضور می یابند و رنجهایشان را به خانواده می ریزند و لذتهایشان را بیرون از خانواده تقسیم می کنند.

  این افراد گاهی تصور می کنند با دادن پول زیاد به خانواده می توانند، آنها را رها کنند. با یک پلی استشن ، با یک رایانه و اینترنت و ...، سعی می کنند همسر و فرزندان خود را به خودشان وابگذارند. و نسبت به مسئولیت در قبال همسر و تربیت فرزندان شانه خالی می کنند.

  شوهران بی احساس و سخت کوش
  برای این شوهران زندگی یعنی کار، کار یعنی زندگی و اینها همه یعنی پول. این شوهران خلاء وجودی خود را فقط با پول و کار پر می کنند. به بهانه های مختلف مثل داشتن اقساط، تعویض منزل یا خودرو، فراهم آوردن رفاه ، تامین آینده زندگی، مسئولیت کاری ، و ...، اکثر اوقات خود را از صبح تا آخر شب و حتی تعطیلات، به دنبال کار و اضافه کاری و تجارت و مدیریت و... هستند. گاهی بهانه های انسان دوستانه و خدمت به خلق را پیش می کشند و گاهی تعهدات کاری را دستاویز قرار می دهند.

  اینها از منزل، همسر و فرزندان خود، ابتدا به صورت فیزیکی دور می شوند و کم کم از نظر احساسی و عاطفی و ذهنی فاصله می گیرند. این آقایان به همه مردم خدمت می رسانند و با آنها هستند به غیر از همسر و خانواده.

  مردان دیگری را نیز می توان در این طبقه قرار داد. آنهایی که شاید این همه مشغله نداشته یا از محیط خانواده دور نیستند، ولی از نظر عاطفی ، احساسی و ذهنی فاصله زیادی از جو خانواده پیدا کرده اند. آنها هم احساسی ، همدلی ، همدردی با همسر را نیاموخته اند. حرف زدن برای آنها سخت تر از بلند کردن خودرو توسط قویترین مردان است.

  برای پاسخ یک کلمه ای به یک سئوال ، خانمشان باید کلی به آنها التماس کند، وقتی آنها یک جمله 3 کلمه ای به زبان می آورند، همسر آنها، به شدت ذوق زده شده و آن روز را همه سال جشن می گیرند و سالگرد زبان گشایی آقا را غنیمت می شمارند.

  اگر خانمشان با آنها صحبت کند، در حال دیدن تلویزیون هستند، یا در حال تعمیر وسایل منزل می باشند، و حتی زحمت تغییر جهت نگاهشان را به طرف خانمشان، نمی کشند. گوش شنیدن ندارند، و این کار هم برای آنها مثل شکافتن اتم و آزاد سازی انرژی هسته ای هست. ولی متاسفانه این انرژی آزاد کردن را حق خود نمی دانند تا این اتم را بشکافند و گوش شنوا برای حرفها و احساسات خانمشان داشته باشند.

  این مردان مهارتهای گوش دادن، مهارتهای ارتباطی، مهارتهای هم حسی یاد نگرفته اند یا تمرین نکرده اند و یا انگیزه ای برای انجامش ندارند.

  برای این آقایان، سخن محبت آمیز و عاشقانه، نوازش محبوبانه و نگاه دلبرانه به خانمشان، افسانه ای خیالی و بی فایده است. همسر این آقایان با حسرت به زوجهایی که در پارکی نشسته اند و در گوش هم نجوا می کنند می نگرند.

  یک تلفن از محل کار به خانم، یک دسته گل، یک نامه عاشقانه، یک نوازش، و یک همدلی و هم حسی به گاه نگرانی و بیماری؛ از آرزوهای هرگز برآورده نشده ، خانم این دسته از آقایان است.

  شوهران وابسته و غیر مستقل
  این آقایان به علت اینکه از بچگی تحت چتر حمایتی شدید پدر و مادر خود قرار داشته اند و همیشه والدینشان برای آنها تصمیم گرفته اند، وابسته، ترسو و دمدمی مزاج و بچه صفت تربیت شده اند.

  آنها همین طور که بزرگ شده اند به جای اینکه روز به روز مستقل تر شوند، روز به روز وابسته تر شده اند. هنگام ازدواج نیز نمی خواهند در این وضعیت تغییری ایجاد کنند. هنوز هم دستورات و تصمیم گیری های مهم زندگی زناشویی را از والدین خود اخذ می کنند.

  معمولا پدر و مادر این آقایان سخت گیر و مقرراتی هستند و شاید کمک مالی زیادی هم به زندگی اینها کرده باشند. مرزهای خانواده توسط این شوهران گسسته شده و مسائل محرمانه و خصوصی خانواده به راحتی به بیرون از خانواده منتقل می شود و افراد دیگر هم به خود اجازه می دهند در مسائل خانوادگی اینگونه شوهران دخالت کنند.

  شوهران کمالگرا و خسیس
  این آقایان شخصیت وسواسی دارند. معیارهای نانوشته ای در ذهن خود ترسیم می کنند و آن را وحی منزل و تخلف ناپذیر تصور می کنند. به جزئیات زندگی زیاد کار دارند و گیر می دهند. برای هر چیز کوچکی در خانواده نظر می دهند. همیشه ترس از آینده دارند، اعتماد به نفس پائین ، و ایده آل خواهی، از مشخصات دیگر اینهاست.

  با خسیس بودن و پس انداز افراطی سعی در آرامش خاطر خود دارند. همواره امروز را فدای فردا می کنند. و فردای آنها که باعث نگرانیشان بود، هرگز نمی آید. حسرت تفریح، مسافرت، لباس نو، میهمانی را به سادگی و با بهانه های مختلف، بر دل زن و بچه خود می گذارند. توقع زیادی از همسرشان دارند، انتظار بی عیب و نقص بودن خانم خود را داشته و نقاط مثبت همسرشان را نمی بینند.


  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 12. صلوات ها 10


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۱
  نوشته
  199
  حضور
  2 روز 13 ساعت نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  399  به این گونه روابط که در بالا ذکر کردید میگویند ارباب و رعیتی و یا برده داری و نه زناشویی.شایسته نیست انسان با برده اش هم چنین رفتاری داشته باشد

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  2,556
  حضور
  66 روز 4 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  28
  آپلود
  6
  گالری
  100
  صلوات
  8948  به نام الله

  عرض سلام خدمت همه ی دوستان.

  نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
  شوهرهایی که تعصب بی جا را با غیرت اشتباه گرفته اند
  خانمش را چون یکی شیء می پندارد. به نام دوستی و عشق، او را با توهمات خود زندانی کرده و قوانین ممنوعیت را برای همسر خود وضع می کند. مثلا: جواب دادن به تلفن ممنوع؛ رفتن به خانه پدر و مادر ممنوع؛ سرزدن به دوستان ممنوع؛ درس خواندن و دانشگاه رفتن ممنوع؛ داشتن شغل ممنوع؛ اردو و مسافرت ممنوع؛ استفاده از رایانه و اینترنت ممنوع؛ خندیدن با صدای بلند در محیط خانواده و محارم ممنوع؛ تعریف و توضیح در مورد آقایان ممنوع؛ رفتن کنار پنجره ممنوع؛ نامه نوشتن ممنوع؛ بیرون رفتن از منزل ممنوع .

  البته این امر که بعضی ها غیرت را بعصب الکی اشتباه گرفتن جای شکی نیست.
  اما پیرامون قسمت های که آبی کرده ام اگر واقع بیانه نگاه کنید این یک امری است که از سوی اسلام بیان نهاده شد.

  این که زن بدون اذن همسر نباید کارکند ، نباید از منزل خارج شود ، نباید به مهمانی برود ، نباید ادامه تحصیل دهدو...
  و باصدای بلند خندیدن زن و مرد ندارد ، هردوطرف باید رعایت کنند ، زیرا قهقه از شیطان است.
  قسمت های قرمز نشده را شما بزرگ کرده اید.

  نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
  شوهرهای سلطه جو، زورگو و کنترل کننده
  چنین شوهرانی حق انتخاب را به کلی از همسرشان می گیرند و این حق انتخاب را فقط برای خود به رسمیت می شناسند. از تصمیمهای مهم و کلی تا جزئی ترین مسائل باید زیر نظر آنها و به فرمان آنها باشد.

  به عنوان مثال بعضی از اعمال و مستبدانه این آقایان عبارتست از: تصمیم در انتخاب محل زندگی به تنهایی؛ تصمیم گیری در مورد فرزند داشتن؛ تصمیم در مورد رفت و آمد و میهمانی رفتن، تصمیم در ارتباط یا قطع رابطه با بعضی از فامیل یا دوستان از روی دل خودشون؛ تصمیم گیری در مورد شغل خانم، تصمیم گیری در مورد رشته تحصیلی و محل تحصیل همسرشان بدون توجه به نظر او؛ انتخاب رنگ پرده ؛ انتخاب نوع مبل؛ انتخاب رنگ و نوع فرش؛ انتخاب ظروف و لوازم منزل، در اختیار گرفتن و به نام زدن سند شش دانگ ریموت تلویزیون و ویدئو، انتخاب و تماشای برنامه های دلپسند خود از تلویزیون بدون توجه به خانواده و همسرشان؛ انتخاب نوع و رنگ لباس داخل منزل خانمشان؛ دستور به خانمشان در مورد چگونه فکر کردن، چگونه حرف زدن، چگونه احساس کردن و چگونه رفتار کردن.
  به جز قسمت های آبی شده که نظر اسلام اینگونه است.
  انصافا در باقی موارد کمی تند رفته اید.  نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
  شوهران بی مسئولیت
  نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
  شوهران بی احساس و سخت کوش

  بی مسئولیتی و بی احساسی در وجود بعضی از افراد که در شرایط بد زندگی بزرگ شده باشد نهادینه میشود.و این ربطی به مرد بودن و زن بودن ندارد.
  مردان بی مسئولیت داریم ، زنان بی مسئولیت هم داریم.
  مردان بی احساس دارم ، زنان بی احساس هم داریم.

  برها دیدیم و شنیدیم مادری فرزند کوچک خود را با قاشق داغ میکند آیا این بی احساسی نیست؟

  نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
  شوهران وابسته و غیر مستقل

  خیلی از خانم های محترم هم بعد از ازدواج باید محل زندگیاشان به محل زندگی پدرومادرش نزدیک باشد.و نمی توانند این دلبستگی را کنار بگذارند.و به گونه ای وابسته شدند به پدرومادر.پس این امر هم در دوطرف صدق میکند.

  نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
  شوهران کمالگرا و خسیس
  کمالگرای و خساست یکی از ویژگی های هر انسان است (مرد و زن)

  بعضی ها این دوعامل را کنار میگذارند و واقه گرایانه زندگی میکنند.

  بعضی کمالگرایانه و آرمانگرایانه ( که این جور افراد بعد از برخورد با مشکلات شکننده تر هستند)
  خساست هم درهردوطرف وجود دارد.

  برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

  به این تاپیک حتما سر بزنید :
  طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
  تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
  تاپیک های دیگر :
  شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
  هدفم قدس و آرزویم شهادت!

 16. صلوات ها 5


 17. #9

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۱
  نوشته
  678
  حضور
  4 روز 3 ساعت نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  24
  صلوات
  3676  نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
  اما پیرامون قسمت های که آبی کرده ام اگر واقع بیانه نگاه کنید این یک امری است که از سوی اسلام بیان نهاده شد.
  برادر من !!! اسلام فرموده زن بدون اجازه شوهرش از خونه بیرون نره ،ولی گاهی وقتها بعضی آقایون شور همه چی رو در میارن !!!
  مثلا چه اشکالی داره منی که به همسرم اطمینان دارم اجازه بدم ایشون با آزادی کامل در محیط دانشگاه و اجتماع حاضر بشه !!!؟
  مگه دور از جون،برده گرفتم !!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
  به جز قسمت های آبی شده که نظر اسلام اینگونه است.
  انصافا در باقی موارد کمی تند رفته اید.
  بعضیها واقعا اینطورین،به خودت نگاه نکن

  نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
  بی مسئولیتی و بی احساسی در وجود بعضی از افراد که در شرایط بد زندگی بزرگ شده باشد نهادینه میشود.و این ربطی به مرد بودن و زن بودن ندارد.
  مردان بی مسئولیت داریم ، زنان بی مسئولیت هم داریم.
  مردان بی احساس دارم ، زنان بی احساس هم داریم.

  برها دیدیم و شنیدیم مادری فرزند کوچک خود را با قاشق داغ میکند آیا این بی احساسی نیست؟
  ظاهرا این تاپیک برای این ایجاد شده که اشتباهات آقایون گفته بشه ،به خاطر همین فقط نوع آقایون بیان میشه
  انشالله در تاپیک مخصوص خانمها،اشکالات خانمها هم بیان میشه .
  اینطور نیست سرکار باغ بهشت؟


  نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
  خیلی از خانم های محترم هم بعد از ازدواج باید محل زندگیاشان به محل زندگی پدرومادرش نزدیک باشد.و نمی توانند این دلبستگی را کنار بگذارند.و به گونه ای وابسته شدند به پدرومادر.پس این امر هم در دوطرف صدق میکند.
  اینو بالا جواب دادم

 18. صلوات ها 4


 19. #10

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  439
  حضور
  16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  2626  البته اگه زنه از مورد اول و دوم ناراحت بشه واقعا بی جنبه اس...

  خو شوخی میکنه دیگه بابا


  ..:: لاالهَ إلا الله ::..

  بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

  خداحافظ همگی .... حلال کنید


 20. صلوات ها 3


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود