صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تاپيك اخبار فرهنگي،قرآني:کمپین اینستاگرامی «من عاشق محمدم»

شروع کننده موضوع

علاقه
    علاقه به شفا قطع نخاع هستم و 25 ساله هستم.
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

تاپيك اخبار فرهنگي،قرآني:کمپین اینستاگرامی «من عاشق محمدم»

بسم الله
    يا محمد ص
    سلام به همه كاربران عزيز.
    در اين تاپيك فقط و فقط خبر هاي فرهنگي قرآني گذاشته ميشه.
    تا بتونم جديدترين خبر هارو اينجا ميگذارم.
    قصد زدن اين تاپيك اينه كه براي هر خبري تاپيك جداگانه زده نشه و خبر ها در اينجا گذاشته بشه.
    شما هم خبري داريد بگذاريد.
    فقط فرهنگي قرآني
    موفق باشيد
    التماس دعا
    يا حق و يا علي ع

ویرایش توسط دايي حسن : ۱۳۹۲/۱۱/۰۵ در ساعت ۱۸:۲۴
    رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

2. صلوات ها 2

3.  

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

تولید نرم افزار مناسبتی پیام اعظم(ص) در مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات

در آستانه 17 ربیع الاول و میلاد پیامبر اکرم و امام جعفر صادق (علیهم السلام) نرم افزار مناسبتی «پیامبر اعظم» در مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات «حوزه علمیه قم» تولید و توزیع شد.
    مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات «حوزه علمیه قم» در ادامه برنامه های خود جهت تولید نرم افزارهای کلاس کم حجم روز شنبه 28/10/92 از نرم افزار «پیامبراعظم» با موضوع زندگی، شخصیت و منزلت رسول اکرم صلی الله علیه و آله ویژه ایام ربیع الاول، رونمایی نمود.
    اين نرم افزار شامل حدود 250 پرسش و پاسخ در 15 موضوع می باشد. مجموعه ي حاضر در موضوع پیامبراعظم صلی الله علیه و آله از بانک سوالات این مرکز جهت استفاده در نرم افزار «پیامبراعظم» بهره برداری شده است.
    موضوعات این نرم افزار عبارتند از:
    1- فلسفه نبوت
    2- ولادت و رحلت پیامبر اعظم
    3- وحی و پیامبر اعظم
    4- معجزات پیامبر اعظم
    5- علم پیامبر اعظم
    6- عصمت پیامبر اعظم
    7- ویژگی های پیامبر اعظم
    8- همسران پیامبر اعظم
    9- پیامبر اعظم و اصحاب
    10- پیامبر اعظم و خلافت
    11- پیامبر اعظم و مخالفان
    12- جنگهای پیامبر اعظم
    13- پیامبر اعظم و آیین جهانی
    14- پیامبر اعظم و خاتمیت
    15- سایر مباحث
    لازم به ذکر است، پیش تر پنج نرم افزار: غدیر (به مناسبت عید سعید غدیر)، خورشید نینوا (به مناسبت ماه محرم) و صبح بیداری (به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی)، کوثر (ویژه ایام فاطمیه) و فریضه انتخاب (ویژه انتخابات) در مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه تهیه و تولید گردیده است.
    علاوه بر اتقان بالای محتوای این نرم افزارها، حجم کم و عدم نیاز به نصب نرم افزار و سهولت در استفاده و دست یابی به محتوای مورد نظر از دیگر خصوصیات می باشد.
    ﻣﺨﺎﻃﺒﺎن ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﺮای درﯾﺎﻓﺖ اﯾﻦ ﻧﺮم اﻓﺰار ﺑﻪ ﭘﺎﯾﮕﺎه اﻃﻼع رﺳﺎﻧﯽ اﻧﺪﯾﺸﻪ قم ﺑﻪ آدرس http://www.andisheqom.com مراجعه نمایند:

صفحه دانلود نرم افزار پیامبر اعظم(ص)

رفيق بي كلك مادر

5. صلوات

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

در درس خارج بیان شد؛ توصیه آیت الله مکارم شیرازی به مردم درباره عید الزهرا

خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به سالروز آغاز ولایت حضرت مهدی(عج) به مردم توصیه کرد از برخی اقدامات که سبب ایجاد تنازع و کینه در بین مسلمانان می شود و بهانه به دست دشمنان می دهد، اجتناب کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تبریک نهم ربیع الاول آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الامر امام زمان(عج) تصریح کرد: در این روز مراسم جشن و شادمانی به مناسبت آغاز ولایت آن حضرت برگزار می شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم به جای برخی کارها که باعث تنازع، عداوت و کشتار می شود، مردم همان مراسم جشن و سرور را آغاز ولایت آن حضرت بدانند و حتما عیدالزهرا(ع) خواهد بود چراکه ایشان ام الائمه علیهم السلام هستند.

حضرت آیت ‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: برخی کارهایی که به همین مناسبت انجام می شود بهانه به دست دیگران می دهد و جدا باید از آن پرهیز کنیم.

این مرجع تقلید یادآورشد: ضرورت دارد از این گونه اقدامات که سبب می شود عده ای با فیلمبرداری و عکسبرداری بهانه ای برای هجمه به تشیع و پیروان مکتب اهل بیت(ع) پیدا کنند، اجتناب شود.

رفيق بي كلك مادر

7. صلوات

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

بررسی و پاسخ به شبهات در بحث سهم الارث زنان

در نشستی در حوزه علمیه الزهرا(س) شهر ارومیه، موضوع خانواده و زنان، با حضور کارشناس محترم حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا کدخدایی بررسی شد.

در این نشست که توسط مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی و در ادامه سلسله حلقات کانون گفتمان دینی برگزار شد، جمعی از نخبگان فرهنگی، طلاب سطوح مختلف و اساتید حوزه های علمیه خواهران استان آذربایجان غربی حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین کدخدایی کارشناس مطالعات زنان در مباحث خود، به بررسی شبهات در موضوع مطالعات زنان و خانواده پرداخته و در پایان نیز به شبهات مطرح شده در نشست پاسخ گفتند.

رفيق بي كلك مادر

9. صلوات

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

در پاسخ به استفتائی بیان شد؛ دلیل حرمت عضویت در فیس بوک از نگاه آیت الله مکارم شیرازی

خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به استفتائی درباره علت حرمت عضویت در فیس بوک تاکید کرد: فیس بوک مانند شهر بى در و دروازه‌اى است که همه کس از دانشمندان و افراد نخبه گرفته تا دزدان و شیادان و کلاهبرداران و کسانى که به انواع فساد آلوده‌اند؛ در آن حضور دارند.
    به گزارش خبرگزاری رسا،جمعى از برادران و خواهران در نامه‌هاى متعدد خود به دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی نوشته‌اند: اگر حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى (دامت برکاته) دلیل حرمت اشتراک را در فیس بوک را بیان کنند ممنون خواهیم شد و پاسخى براى پرسش‌گران خواهد بود.
    پاسخ حضرت آیت الله مکارم شیرازی به این شرح است:
    عزیزان من! دلیل آن روشن است و همان نشر گسترده فساد و انواع گناهان از این طریق مى‌باشد.
    زیرا فیس بوک مانند شهر بى در و دروازه‌اى است که همه کس از دانشمندان و افراد نخبه گرفته تا دزدان و شیادان و کلاهبرداران و کسانى که به انواع فساد آلوده‌اند. هر کدام در این شهر مغازه‌اى دارند و در این مغازه‌ها گاه وسائل ضرورى زندگى و در بسیارى از موارد ابزار گناه و مفاسد و انحراف‌هاى اخلاقى فراگیر و ایجاد اختلاف در میان ملت‌ها با برچسب‌هاى زیبا و پوشش‌هاى فریبنده در اختیار همگان قرار مى‌گیرد.
    حال اگر ورود در این شهر براى همه ممکن شود از جوانان کم سن و سال گرفته تا بزرگ‌سالان ناآگاه و غیر آنها آیا هیچ فرد آگاهى مى‌تواند ورود به چنین شهرى را براى همه آزاد بگذارد؟
    حتى جاسوسان و مفسدان فى الارض مى‌توانند در این شهر بى در و پیکر مبادله اطلاعات کنند و با رموز و اشاراتى بذر توطئه بپاشند. ما مى‌گوییم باید بر مطبوعات و رسانه‌ها به طور عام نظارتى باشد تا افراد فاسد و مفسد نتوانند از این طریق جامعه را آلوده کنند.
    با این حال چگونه فیس‌بوک باید از هر قید و شرطى آزاد باشد، آیا آزادى بى قید و شرط در دنیا داریم؟ پاره‌اى از محدودیت‌هاى غربى به هیچ وجه مشکلى را حل نمى‌کند و تکثیر اشکال حلّ اشکال نیست.
    آرى اگر ورود در این شهر مخصوص افراد دانشمند و فرهیخته که خوب و بد را کاملا مى‌شناسند و سره از ناسره را تشخیص مى‌دهند آن هم براى تحقیقات اجتماعى آزاد بود مانعى نداشت درست مانند کتب ضلال که فقها مطالعه آن را براى عموم تحریم مى‌کنند ولى براى محققان مذهبى آزاد شمرده مى‌شود.
    والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته

رفيق بي كلك مادر

11. صلوات ها 2

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

لزوم تربیت نیروهای مخصوص پاسخ گویی به شبهات در حوزه علمیه

ریاست مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم به همراه جمعی از همکاران و محققین این مرکز به دیدار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی رفتند.
    حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در این دیدار بعد از استماع گزارش حجت الاسلام رضایی مهر، طی بیاناتی خطاب به مدیر مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شهات فرمودند: گزارش و آماری که درباره فعالیتهای مرکز دادید، خوب است اما نباید به این مقدار قناعت کرد، بلکه باید توسعه داد.
    ایشان فرمودند: در امر پاسخ گویی یک سلسله سوالات وجود دارد که از حیث موضوعی مشترک هستند. برای این موارد باید پاسخ-های فشرده وجامع آماده نمود تا هنگام دریافت پرسش ها با استفاده از از آرشیو پاسخ ها به آنها جواب داده شود. ایشان ادامه دادند که این کار شیوه ای است که ما در امر پاسخ گویی انجام می دهیم و البته کاری است که قابلیت ارتقا دارد. فایده این شیوه پاسخ گویی این است که جواب ها یک دست و یک شکل و با پختگی لازم است و نیاز به پاسخ گویی جداگانه در هر پرسش نیست.
    حضرت آیت الله مکارم شیرزای ضمن توضیح درباره جن و طلسم، فرمودند: درمورد سوالاتی که در این¬باره می¬شود، ما معمولا درباره طلسم می گوییم که این امر یک چیز موهوم و خیالی است. درباره جن نیز باید گفت که جن وجود داشته، حقیقت دارد و در قرآن نیز آمده است؛ ولی آنچه توسط افراد در جامعه مطرح می¬شود، غالبا توهمات و خیالات است که نباید به آنها اعتنا نمود. برای رفع مشکلات در این باره نیز سفارش می¬کنیم که روزی 5 مرتبه آیت الکرسی خوانده شود و نمازهای یومیه را در اول وقت بخوانند. در این باره هم باید تذکر داد که نه ما با اجنه کار داریم و نه آنها کاری با زندگی انسانها دارند.
    ایشان یادآور شدند که سالها است من به دنبال دیدار با جن هستم اما آنها را نمی بینم. همچنین اینکه خیلی از مردم در مواردی مانند شانس و بخت دچار اوهام هستند. در این موارد باید با روشنگری جواب محکمی داد.
    مرجع عالی قدر جهان تشیع درمورد عرفانهای کاذب فرمودند: بعضی از این عرفانها مانند تصوف فراگیر شدند، ما در جواب در پرسش از تصوف، می گوییم تمامی فرق تصوف دارای انحرافاتی است و نباید تابع آنها بود و شرکت در جلسات آنها نباید کرد. در این بین نباید تکذیب شود و البته تایید هم نباید بشود. البته درباره برخی از این گروهها که شناخته شده نیستند، باید به نحوی به پرسش ها پاسخ داد که سبب معرفی و تبلیغ آنها نشود. باید به طور کلی گفت نباید تسلیم و پیرو عرفانهای نوظهوری که از مرجعی فقهی پیروی نمی کنند و از مردم اخاذی می کنند و یا مقاصد دیگری دارند، شد. همچنین در مسائل شرعی در هنگام پاسخ گویی باید توصیه های اخلاقی نیز در کنار پاسخ اصلی بیاید. امری که موجب تلطیف فضای پاسخ می شود.
    ایشان با ذکر نمونه ای دیگر در بحث قمه زنی گفتند ما در جواب با یک ادبیات لطیف در این باره ابتدا تاکید می کنیم که حفظ شعائر حسینی از اعظم قربات است و اینکه کسانی که قمه می زنند البته عاشق امام حسین (ع) هستند ولی راه را اشتباه می روند. چون آسیب رساندن به جسم، رضایت امام حسین (ع) را به دنبال ندارد.
    ایشان در پایان فرمودند: پاسخ گویی به سوالات فوت و فن زیادی دارد. اگر مسائل درست رعایت شود، بدین معنا که مایوسانه نباشد و خشونت لفظی نداشته باشد، این پاسخ¬ها مؤثر واقع می شود. ایشان تاکید کردند لازم است که زیر نظر اساتیدی که تجربه پاسخ گویی دارند، نیروهایی مخصوص پاسخ گویی به شبهات در حوزه علمیه قم تربیت شوند.
    در پایان این مراسم محصولات تولید شده توسط مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شهبات من جمله نرم افزار پاسخ2 به حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تقدیم شد.

تصاویر دیدار ریاست و جمعی از مسئولین و محققان مرکز مطالعات با آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

رفيق بي كلك مادر

13. صلوات

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

چاپ بیش از 60 عنوان کتاب در موضوعات مختلف دینی با محوریت پاسخ به شبهات

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن رضایی مهرریاست مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات در دیدار با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گزارشی اجمالی از فعالیت¬های مرکز داده و بیان کردند: این مرکز در سال 1379 زیر نظر شورای عالی حوزه شکل گرفته و تا به امروز بیش از 60 کتاب در موضوعات مختلف فقهی عقیدتی چاپ کرده است.
    رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات اعلام کردند این مرکز حدود 150 هزار پرسش که از طریق تلفن، ایمیل و یا پست عادی به این مرکز رسیده، پاسخ گفته است. ایشان همچنین گفتند همکاران این مرکز که عمدتا از فضلای حوزه علمیه و دارای مدارج علمی و صاحب تالیفات می باشند، در گروه‌های تخصصی همچون گروه قرآن و حدیث، فقه و احکام، کلام و دین پژوهی، حقوق، سیاست و... در حال فعالیت و پاسخگویی به شبهات و سوالات افراد از سراسر کشور هستند.
    ریاست مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات، موضوعاتی همچون طلسم، جن، بخت، عرفان‌های نوظهور و کاذب را بیشترین سوالات مطرح شده در کشور ذکر کرد و افزود: با توجه به حساسیت‌های موجود در موضوعات فوق به ویژه موضوع عرفان‌های کاذب و نوظهور و نیاز به طرح و نقد و بررسی آن در مراکز حوزوی و دانشگاهی و همچنین تبیین عرفان اسلامی نیازمند استفاده از رهنمودهای مراجع بزرگوار بویژه حضرت عالی می باشیم.

رفيق بي كلك مادر

15. صلوات ها 2

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

پاسخ به 150 هزار پرسش در مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی مهر در دیدار با حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی به بیان گزارشی اجمالی از برخی فعالیتهای انجام پذیرفته توسط مرکز پرداخته و بیان داشتند: ما در این مرکز داراری گروههایی همچون گروه قرآن و حديث، فقه و احکام عبادي، کلام و دين پژوهي، حقوق، سياست و اجتماع و ... هستیم. در این گروهها کارشناسان که اغلب مدارک سطح چهار حوزوی داشته و دارای تخصص در زمینه مربوطه هستند، به سوالات دریافتی پاسخ می دهند که این جواب¬ها بعد از بررسی به پرسشگر تحویل داده می شود.
    ایشان در ادامه یادآور شدند این مرکز از سال 79 تا سال 1390 به حدود 150 هزارپرسش پاسخ علمی داده است. همچنین در راستای همین پاسخ گویی به شبهات، حدود 60 کتاب با عناوین به روز و با توجه به مقتضیات هر منطقه از کشور چاپ شده است.
    از دیگر فعالیت این مرکز، سایت اندیشه می باشد که بنا بر گزارشات رسیده مورد توجه بازدیدکنندگان از داخل و خارج از کشور بوده و جزء قوی ترین سایتهای علمی است که با اقبال عمومی روبرو شده است.
    حجت الاسلام و المسلمین رضایی مهر همچنین به معرفی نشست هایی با عنوان گفتمان های علمی پرداختند که کارشناسان و متخصصان رشته های مختلف دینی تا سال1390 در 103 گفتمان در نقاط مختلف کشور از جمله در مدرسه فیضیه قم حضور یافته و به پاسخ گویی به شبهات بطور حضوری پرداختند. ایشان اهم موضوعات برگزار شده را مباحثی همچون وهابیت، عرفانهای نوظهور، بحث طلسم و جادو و ... معرفی نمودند.
    ریاست مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات دیگر محصول تولید شده را نرم افزار پاسخ 2 عنوان کردند که به 14 هزار پرسش دینی پاسخ گفته که در نمایشگاه قرآن و در ماه مبارک رمضان سال جاری رونمایی شده بود.

رفيق بي كلك مادر

17. صلوات ها 2

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

تمایز بین عرفان حقیقی و کاذب در نشست تخصصی کانون گفتمان دینی بررسی شد.

در نشستی در مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) شهر جعفریه، موضوع عرفان حقیقی و عرفان کاذب با حضور کارشناس محترم حجت الاسلام و المسلمین میرمعین بررسی شد.
    این نشست که روز یکشنبه 10/9/1392 توسط مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم و با همکاری مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) شهر جعفریه در ادامه سلسله حلقات کانون گفتمان دینی برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین میرمعین به بررسی موضوع عرفان حقیقی و عرفان کاذب پرداخته و در پایان نیز به پرسشهای طلاب خواهر حاضر در نشست پاسخ گفتند.
    اهم مطالب این نشست متعاقبا منتشر خواهد شد.

رفيق بي كلك مادر

19. صلوات ها 2

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

دیدار ریاست و جمعی از مسئولین و محققان مرکز مطالعات با آیت الله العظمی نوری همدانی

آیت الله الظمی نوری همدانی: کار مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات کاری بسیار اساسی، مهم و مقدس و در صف اول مجاهدت و مرزبانی از اسلام ناب است.
    ریاست مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم به همراه جمعی از همکاران و محققین این مرکز به دیدار حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی رفتند.
    حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در این دیدار طی بیاناتی کار مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم را کاری بسیار اساسی، مهم و مقدس و در صف اول مجاهدت و مرزبانی از اسلام ناب برشمردند و بر هوشیاری، دقت، مطالعه و ارتقای توانمندی ها برای پیام رسانی بسیار قوی تاکید کردند.
    ایشان فرمودند: برای پاسخ‌گویی به سوالات و شبهات باید در سه جبهه دریافت صحیح شبهات، پاسخ‌گویی مناسب به آنها و انتشار پاسخ‌ها با ابزار‌های رسانه‌ای روز و نیروهای توانمند، اقدام کنیم. وی افزود: گروه اول باید این توانایی را داشته باشند که رسانه‌ها را رصد کرده، شبهات روز را به دست آورده و توانایی فهم صحیح سوالات را داشته باشند و گروه دوم نیز باید از نظر علمی توانمند باشند و قادر به دسته‌بندی شبهات بوده و توان پاسخ‌گویی علمی به آنها را داشته باشند.
    این مرجع تقلید تاکید کرد: گروه سوم که تلاش دو گروه دیگر را به نتیجه می‌رساند، افرادی هستند که پاسخ شبهات و سوالات را با بهره‌گیری از ابزارهای رسانه‌ای روز به مردم اقصی نقاط دنیا برسانند.
    ایشان با اشاره به نشر اکاذیب و شبهات علیه مکتب تشیع، گفت: در طول تاریخ اسلام شبهات فراوانی از سوی دشمنان متوجه تشیع شده و علمای ما نیز به همه آنها جواب دادند. وی افزود: شبهاتی که هم ‌اکنون علیه تشیع و مکتب اهل‌بیت‌(ع) مطرح می‌شود، همان شبهات ابن تیمیه و امثال آنها است که علمای ما در دوران‌های مختلف به آنها پاسخ داده‌اند و امروز هم دشمنان را با عبارات اصطلاحات و افزودن دروغ‌های جدید، دوباره مطرح می‌کنند و ما نیز در پاسخ به این شبهات، باید به روز باشیم. آیت الله نوری همدانی به خاطر گسترش ارتباطات و وسایل ارتباطی، و اثر گذاری انقلاب اسلامی ایران در بیداری ملتها، عصر حاضر را عصری خاص برشمرد و افزود: مستکبران و دشمنان انقلاب اسلامی امروز احساس خطر بیشتری می کنند و یکصدا با همه امکانات و توان، و بازسازی شبهات گذشته به زبان امروز، به میدان آمده اند .
    وی با اشاره به انتظارات فراوانی که از حوزه¬های علمیه وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به وجود امکانات و ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغی روز انتظارات بیشتر شده و از اقصی نقاط دنیا انتظار دارند تا حوزه‌های شیعی به شبهات پاسخ دهد، بنابراین باید در مقابل این انتظارات پاسخ‌گو باشیم. وی، اسلام و مکتب اهل بیت را بسیار غنی، مستدل و مستحکم و همیشه پاسخگوی شبهات و پرسشها خواند و افزود: سیره اهل بیت(ع) و علمای بزرگ گذشته بر همین روش بوده است.
    در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین رضایی مهر به بیان گزارشی اجمالی از فعالیتهای انجام پذیرفته توسط مرکز پرداخته و بیان داشتند: ما در این مرکز داراری گروههایی همچون گروه قرآن و حديث، فقه و احکام عبادي، کلام و دين پژوهي، حقوق، سياست و اجتماع و ... هستیم. در این گروهها کارشناسان که اغلب مدارک سطح چهار حوزوی داشته و دارای تخصص در زمینه مربوطه هستند، به سوالات دریافتی پاسخ می دهند که این جوابها بعد از بررسی به پرسشگر تحویل داده می شود. ایشان در ادامه یادآور شدند که از سال 79 تا سال 1390 حدود 150 هزار پاسخ علمی از طرف این مرکز به نقاط مختلف ارسال شده است. همچنین در راستای همین پاسخ گویی به شبهات، حدود 60 کتاب با عناوین به روز و با توجه به مقتضیات هر منطقه از کشور چاپ شده است. دیگر فعالیت این مرکز، سایت اندیشه می باشد که بنا بر گزارشات رسیده مورد توجه بازدیدکنندگان از داخل و خارج از کشور بوده و جزء قوی ترین سایتهای علمی است که با اقبال عمومی روبرو شده است. حجت الاسلام رضایی مهر همچنین به معرفی نشست هایی با عنوان گفتمان های علمی پرداختند که کارشناسان مرتبط با موضوع تا به حال در 103 گفتمان در نقاط مختلف کشور از جمله در مدرسه فیضیه قم حضور یافته و به پاسخ گویی به شبهات بطور حضوری پرداختند. ایشان اهم موضوعات برگزار شده را مباحثی همچون وهابیت، عرفانهای نوظهور، بحث طلسم و جادو و ... معرفی نمودند.
    ریاست مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات دیگر محصول تولید شده را نرم افزار پاسخ 2 عنوان کردند که به 14 هزار پرسش دینی پاسخ گفته که در نمایشگاه قرآن و در ماه مبارک رمضان سال جاری رونمایی شده بود.

تصاویر دیدار ریاست و جمعی از مسئولین و محققان مرکز مطالعات با آیت الله العظمی نوری همدانی:

رفيق بي كلك مادر

21. صلوات

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)