صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا با کسی که هیچ حسی نسبت بهش ندارم میشه ازدواج کرد؟یا اشتباهه؟

علاقه
    سخنرانی
    نوشته
    89
    حضور
    5 روز 19 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    308

آیا با کسی که هیچ حسی نسبت بهش ندارم میشه ازدواج کرد؟یا اشتباهه؟

با سلام خدمت کارشناس محترم و دوستانی که نظرتاتشونو اعلام میکنن.
    24 سالمه مهندس عمران سربازی نرفتم
    همین امسال بود که به پیشنهاد پدرو مادرم تصمیم به انتخاب همسر آیندم کردم اوایل پدرو مادرم میگفتن انتخاب باخودته و یه سری راهنمایی هایی هم برای انتخاب من داشتن.
    در نهایت متوجه شدم علاوه بر پدر و مادرم پدربزرگ و مادر بزرگم هم علاقه زیادی دارن که من با دخترخالم ازدواج کنم اما خودم می خواستم با کسی که واقعا دوستش داشته باشم ازدواج کنم از طرفی نه می خواستم با جواب منفی اونارو ناراحت کنم نه از لحاظ عقلی می تونستم اشکالی برای دختر خالم ببینم هر چند هنوزم از اینکه بتونم ایشونو به عنوان همسر تصور کنم و اینکه اصلا بتونم در اینده بهشون ابراز عشق کنم در شکو تردیدم و از طرفی اینم شنیده بودم که عشقو علاقه بعد ازدواج خودش به وجود میاد پس به خودم می گفتم شاید درست باشه و مگه نه اینکه این همه امار طلاق بالا رفته پس انتخاب عقلانی شاید کفایت کنه و ممکنه اگه بخوام کسیو که واقعا عاشقشم رو پیدا کنم احساساتم چشامو کور کنه و خلاصه انتخابم دور از عقلانیت باشه.و یه مورد مهم دیگه این بود که از یکی از بزرگترین روانشناسای کشور که خیلی قبولشون دارم شنیدم که می گفت به هیچ عنوان ازدواج فامیلی نکنین و تاکید داشت این کار تحت هیچ شرایطی درست نیست دلایل علمی زیادی هم ذکر کردن که اینجا جاش نیست و ممکنه بحث طولانی بشه
    در نهایت با خودم گفتم من دیگه واقعا به بن بست خوردم و راهی جز استخاره برام باقی نمیمونه پس از طریق سایت مرجع تقلیدم یه شماره برا استخاره گرفتم و استخاره گرفتم که گفتند خیلی خوبه پس با خودم گفتم شاید همون که میگن عشق خودش به وجود میاد در مورد من صحت داشته باشه و بقیشو بسپرم به عقل....
    چند جلسه ای صحبت کردیم و دیدم افکار ایشون به من نزدیکه و یه جورایی از لحاظ فکری و اخلاقی به هم می خوریم اما هنوز علاقه ای حس نمی کردم
    چند ماه از این جریان می گذره ولی هنوز نتونستم با خودم کنار بیام از این می ترسم این علاقه به وجود نیادو هم زندگی خودم هم اون خراب شه البته هنوز برای خواستگاری اقدام رسمی نکردم اما هم اون دختر هم خانوادش یه جورایی مطمئن شدن و اینکه نمی تونم به خودم اجازه بدم با احساسات یه دختر بازی شه کلا از اینکه به یه شکلی این داستانو عوض کنم و یه بهونه بیارم می ترسم و خوشم نمیاد(از لحاظ اخلاقی)
    کلا نمی دونستم چکار کنم گفتم شاید مشورت در این فضا کمک زیادی به تصمیم نهاییم بکنه.
    ممنون و موفق باشید

هیچ ثروتی چون عقل و هیچ فقری چون نادانی نیست.هیچ ارثی چون ادب و هیچ پشتیبانی چون مشورت نیست.

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58301

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 13

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جناب مهندس
    نقل قول نوشته اصلی توسط m001 نمایش پست ها
    همین امسال بود که به پیشنهاد پدرو مادرم تصمیم به انتخاب همسر آیندم کردم اوایل پدرو مادرم میگفتن انتخاب باخودته و یه سری راهنمایی هایی هم برای انتخاب من داشتن.
    در نهایت متوجه شدم علاوه بر پدر و مادرم پدربزرگ و مادر بزرگم هم علاقه زیادی دارن که من با دخترخالم ازدواج کنم اما خودم می خواستم با کسی که واقعا دوستش داشته باشم ازدواج کنم از طرفی نه می خواستم با جواب منفی اونارو ناراحت کنم نه از لحاظ عقلی می تونستم اشکالی برای دختر خالم ببینم هر چند هنوزم از اینکه بتونم ایشونو به عنوان همسر تصور کنم و اینکه اصلا بتونم در اینده بهشون ابراز عشق کنم در شکو تردیدم
    اگر عاقلانه ازدواج کنیم، عاشقانه زندگی خواهیم کرد ان شاءالله. طبعا یکی از توصیه های عقل این است که با کسی ازدواج کنید که نسبت به وی علاقه مند هستید. ضمن اینکه لازم است در امر ازدواج نظر خود را ملاک قرار دهید و از حس ترحم و دلسوزی و..پرهیز کنید.

عشقو علاقه بعد ازدواج خودش به وجود میاد
    بر اساس شواهد و تجارب، این باور غلط و آسیب زا است. و تنها در حد یک احتمال می توان آن را پذیرفت، لذا ممکن است چنین علاقه ای شکل بگیرد و ممکن است خیر. در ازدواج نسیه دادن ممنوع است، لذا نباید نه نسیه بدهیم و نه نسیه بگیریم! اهمیت این موضوع زمانی روشنتر خواهد شد که توجه کنیم حتی در بسیاری از ازدواجها که پسر و دختر در ابتدا و حین آشنایی، خود را موفقترین زوج آینده می دانند، بعدها با مشکلات خاصی مواجه می شوند و... حال شما این وضع را مقایسه کنید با فرضی که علاقه اولیه وجود نداشته باشد.

از یکی از بزرگترین روانشناسای کشور که خیلی قبولشون دارم شنیدم که می گفت به هیچ عنوان ازدواج فامیلی نکنین و تاکید داشت این کار تحت هیچ شرایطی درست نیست دلایل علمی زیادی هم ذکر کردن که اینجا جاش نیست و ممکنه بحث طولانی بشه
    ضمن احترام، اما به نظر می رسد تعمیم این قاعده، منطقی نیست و نباید تفاوتهای فردی را نادیده انگاشت.

در نهایت با خودم گفتم من دیگه واقعا به بن بست خوردم و راهی جز استخاره برام باقی نمیمونه پس از طریق سایت مرجع تقلیدم یه شماره برا استخاره گرفتم و استخاره گرفتم که گفتند خیلی خوبه پس با خودم گفتم شاید همون که میگن عشق خودش به وجود میاد در مورد من صحت داشته باشه و بقیشو بسپرم به عقل....
    چند جلسه ای صحبت کردیم و دیدم افکار ایشون به من نزدیکه و یه جورایی از لحاظ فکری و اخلاقی به هم می خوریم اما هنوز علاقه ای حس نمی کردم
    چند ماه از این جریان می گذره ولی هنوز نتونستم با خودم کنار بیام از این می ترسم این علاقه به وجود نیادو هم زندگی خودم هم اون خراب شه البته هنوز برای خواستگاری اقدام رسمی نکردم اما هم اون دختر هم خانوادش یه جورایی مطمئن شدن و اینکه نمی تونم به خودم اجازه بدم با احساسات یه دختر بازی شه کلا از اینکه به یه شکلی این داستانو عوض کنم و یه بهونه بیارم می ترسم و خوشم نمیاد(از لحاظ اخلاقی)
    کلا نمی دونستم چکار کنم گفتم شاید مشورت در این فضا کمک زیادی به تصمیم نهاییم بکنه.
    ممنون و موفق باشید
    پیشنهاد بنده این است که مدتی را به خود فرصت دهید و بدون فشار و تحمیل الزام و اجبار به خود، سطح علاقه خود را به ایشان رصد کنید، به صورت دقیق مشخص کنید چه اموری باعث ایجاد و یا افزایش علاقه شما به ایشان خواهد و در ادامه بررسی کنید تا چه میزان این امور محقق می شوند و یا شده اند.
    در صورتی که احساس شما نسبت به ایشان از حالت خنثی به صورت قابل ملاحظه ای در محور مثبت در حرکت بود، با توکل به خدا مسیر خود را ادامه دهید، اما در صورتی که این تردید و بی تفاوتی همچنان ادامه داشته باشد، اقدام شما برای ازدواج یک ریسک است. که اگر خدای ناخواسته از این ازدواج نتیجه نگیرید، هزینه بسیار سنگین تری به ایشان ( دختر خاله) و همچنین شما وارد خواهد شد.

از خدای متعال خوشبختی همه جوانان و بویژه حضرتعالی و دختر خاله تان را مسئلت دارم.

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 29

علاقه
    خدا و آنچه او پسندد
    نوشته
    659
    حضور
    14 روز 6 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2187

سلام
    پاسخهای خوب و جالبی دادند جناب « امیدوار » بزرگوار و احساس می کنم جامع بود .
    اما بنده هم به عنوان کسی که تجربه کرده عرض می کنم ( البته با اجازه و عرض پوزش از استاد گرامی ):
    اولاً چون بقول خودتان علاقه هنوز شکل نگرفته هیچوقت بدون آن اقدام نکن . که بدون آن در وسط راه خواهی ماند .
    اگر به کسی دیگر دل نبسته اید با تکرار مجالست با ایشان شاید آن دلبری و عواطف برقرار شود . به فضل خدا امید داشته باش و به او بسپار که اگر خدا خواست همین مورد قسمتت میشود .
    درسته که باید علاقه باشه اما وقتی انسان در راستای انتخابش به خداوند مراجعه نمود قطعاً نتیجه می گیرد . پس شما در طول این معاشرتها و فرصتی که به خود می دهید به نکات با اهمیت تری هم فکر کن .
    همیشه این قول پیامبر اعظم در گوشت باشد : و ایاکم و خضرا ء الدمن .... بپرهیزید از گلی که در کنار خاکروبه و زباله رشد کند . منظور این است که اصلاً به ظواهر نگاه نکن بلکه به اصالت خانواده و نوع تربیتی که از آن شکل گرفته .
    و البته تفاهم و یک رنگی و یک منشی . خداوند به شما کمک کند .

انَّ الحُسین مِصباحَ الهُدی و سفینَهَ النّجاه

9. صلوات ها 10

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    بررسی کنید ببینید چه چیزی توی دختر خاله تون نیست که باعث میشه شما علاقه ای به ایشون پیدا نکنید. علت رو پیدا کنید.
    اگر دیدید چیزی پیدا نمی کنید و این عدم علاقه فقط یک حس درونی ست، شک نکنید که پای چیز دیگری غیر از عقل در این عدم علاقه در میان است.

11. صلوات ها 7

نوشته
    266
    حضور
    3 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1504

سلام برادر گرامی
    ببخشید ولی علاقه بعد از ازدواج مال تو رمانا وداستان هاست .شما می خواید زندگی کنید وزندگی بازی نیست مخصوصا در موضوع ازدواج که یک موضوعیه که آدم با کوچک ترین اشتباه می تونه زندگی خودش وخیلیای دیگه رو نابود کنه این زندگی خودتونه وخودتون تصمیم باید بگیرید اگر از الان دندگی تون بر پایه حرف های بقیه باشه خدا عالمه که ادامه اش چی می شه نمی گم به حرف بقیه گوش ندید بدید ولی از تجربیاتشون استفاده کنید امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید به نظر من ازدواج با فامیل به نوع رفتار خانواده ها بستگی داره چون خودم تجربه دارم و همین مشکل برای خانواده یکی از نزدیکانم پیش اومده سعی کنید هر طوری که خودتون می خواید زندگی کنید چون در موقع بروز مشکل دیگران کم تر مشکلات حرف هایی رو که زدن به گردن می گیرن.
    موفق باشید ....یا علی

13. صلوات ها 11

علاقه
    روانشناسي ومشاوره،پژوهش درعلوم مختلف
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

سلام.يه كم دير موضوعتون رو مطرح كردين.كارشناس محترم و دوستان توضيحاتشون كامل بود هرچندبنظرم شما يه كم دير داريد واسه نظرقطعي اقدام ميكنيد.
    من قسمتهايي كه سايردوستان وكارشناس محترم بيان كردن ديگه تكرار نميكنم وميرم روي موضوع عشق:

ازيه راه ميشه تخمين زدوپيش بيني كردكه شماتاچندوقت آينده چقدرممكنه به اين خانم علاقه مندبشيد.فقط نيازهست به يك سري اطلاعات اوليه.يه جور پرسشنامه براي تحقيق روي اين موضوع.خواهش ميكنم با دقت جواب بديد اگرواقعادنبال جواب سوالتون هستيد:

)خاله شما وخانوادش باخانواده شما ارتباط خوبي دارند؟(قبلا سابقه دعوا و مرافه نبوده؟)رفتار شوهرخالتون چه جورهستش؟مهربون وساد دل هستن يا حسابگرومحتاط و كمي خشن؟

)دخترخاله شماچندسال ازشما كوچيكتره؟وشماازكوچيكي چقدربااون بوديد؟زياديا نه خيلي كم؟

قيافشون؟آيا ازقيافشون بدتون مياد؟ طرز لباس پوشيدنش چطور؟ كلا كسي كه درروياي شماهست خانم شيك پوشي هست؟زيبايي خاصي داره؟ظرافت و...؟ واون رويا چقدر فاصله داره با ظاهر دخترخالتون؟خواهش ميكنم دقيق بگيد؟

)تحصيلات دخترخاله شما؟نگرشش؟اعتقادات و خط مشش چيه؟ مال شماچطور؟

)گفتيدچندجلسه اي صحبت كردم.دقيقا چندبار باايشون صحبت كرديد حضوري وازاون موقع چندبار همديگه روديديد؟

)ارتباط مكالمه ايي داريددردنياي مجازي باهم؟موبايل،اينترنت و...؟

)گفتيد باهم حرف زديد و مشكلي نداشتيد؟ميشه به صورت خلاصه بگيد درمورد چه مسائلي بيشترباايشان تفاهم داريد؟

)دقيقا ملاك شمابراي داشتن يك همسرچيه؟اونهارو بگيد؟

)دوستان شما درمورد عاشق شدن و.... تابحال باشمابه گفت وگو پرداختند؟نظرات اكثريت چي بوده؟

)قبلا شكست عاطفي داشتيد؟ وآيا الان واقعا قصد ازدواج داريديابا تشويق خانواده قصدپيداكرديد؟

)عذرخواهي ميكنم آيا نيازهاي (ج ن س ي)درشما بسيارهست ويا نه در حدمعمول وقابل تحمل؟

ممنون ميشم پاسخ بديد؟
    اللهم عجل لولیک الفرج
    السلام علیک یا ابا صالح المهدی

15. صلوات ها 5

علاقه
    سخنرانی
    نوشته
    89
    حضور
    5 روز 19 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    308

نقل قول نوشته اصلی توسط سبزينه ظهور نمایش پست ها
    )خاله شما وخانوادش باخانواده شما ارتباط خوبي دارند؟(قبلا سابقه دعوا و مرافه نبوده؟)رفتار شوهرخالتون چه جورهستش؟مهربون وساد دل هستن يا حسابگرومحتاط و كمي خشن؟
    اگه رابطه مشکلی داشت که اینقدر پدر و مادرم اصرار به این ازدواج نداشتن هم دختر خالم دختر عاقل و باشخصیتیه هم خاله و شوهر خاله اگه مشکلی وجود داشت اصلا اقدام نمی کردم

)دخترخاله شماچندسال ازشما كوچيكتره؟وشماازكوچيكي چقدربااون بوديد؟زياديا نه خيلي كم؟
    5 سال(اختلاف سنی یکی از مواردی بود که برام مهم بود که رعایت شده) راستیتش بچگی اکثر اوقات(شاید هر روز یا دو روز یکبار چون فاصله زیاد نبود) خونه ما میومدن و با هم بازی می کردیم یادم نیست دقیق تا چه سالی ولی فک می کنم من دبستانی بودم.

قيافشون؟آيا ازقيافشون بدتون مياد؟ طرز لباس پوشيدنش چطور؟ كلا كسي كه درروياي شماهست خانم شيك پوشي هست؟زيبايي خاصي داره؟ظرافت و...؟ واون رويا چقدر فاصله داره با ظاهر دخترخالتون؟خواهش ميكنم دقيق بگيد؟
    زیبایی برای من اهمیت خیلی زیادی نداره که بخوام بگم جز معیار های اصلی منه چون می دونم بعد یه مدت زندگی هر چقدر هم همسرت زیبا باشه برات عادی میشه و چیزی که باقی می مونه اخلاق و شخصیت فرده نه اینکه بگم از زیبایی بدم میاد اما مطمئنا ملاکای مهمتری هم برام وجود داره در مورد زیبایی ایشون هم شاید بشه گفت متوسط
    در مورد طرز لباس پوشیدن هم ایشون چادری نیستن اما حجابشون مشکلی نداره ولی من به شخصه دوست داشتم همسرم چادری باشه

)تحصيلات دخترخاله شما؟نگرشش؟اعتقادات و خط مشش چيه؟ مال شماچطور؟
    تازه مهندسی کامپیوتر قبول شدن اعتقاداتشونم و کلا طرز فکرشون تاحدود زیادی با من یکیه.

)گفتيدچندجلسه اي صحبت كردم.دقيقا چندبار باايشون صحبت كرديد حضوري وازاون موقع چندبار همديگه روديديد؟
    2 جلسه صحبت کردیم و شاید 6-7 باری هم همدیگه رو دیدیم اما دیگه صحبتی در کار نبوده

)ارتباط مكالمه ايي داريددردنياي مجازي باهم؟موبايل،اينترنت و...؟
    همونطور که گفتم فقط 2 بار صحبت بوده برای اشنایی با افکار همدیگه و از اونجایی که هم من و مخصوصا ایشون خجالتی هستیم دیگه بعد از اون صحبتی نداشتیم البته در این دو جلسه تقریبا کل شو من سوال می پرسیدم و استرس چندانی نداشتم شاید اگه قرار بود با شخصی که نسبت بهش احساس قوی تری داشتم صحبت می کردم منم نمی تونستم به راحتی سوالامو مطرح کنم ارتباط مکالمه ای و اینترنتی هم نداریم

)گفتيد باهم حرف زديد و مشكلي نداشتيد؟ميشه به صورت خلاصه بگيد درمورد چه مسائلي بيشترباايشان تفاهم داريد؟
    تقریبا من 2 برگ اچار سوالای هدف دار و غیر مستقیم از ایشون پرسیدم تا حقیقت شخصیتیشونو در بیارم و خدایی نکرده نتونن ظاهر سازی کنن و در مجموع شاید 70-80 درصد مطابقت داشت با افکار و نظرات من

)دقيقا ملاك شمابراي داشتن يك همسرچيه؟اونهارو بگيد؟
    در قالب همون سوالا ملاکامو قرار دادم و نمیشه اینجا با چند خط توصیف کرد چون شاید این 2 برگ سوالم 2 برگ تفسیر داشته باشه که چرا اصلا این سوال به این شکل مطرح شده و هدف ازش چی بوده

)دوستان شما درمورد عاشق شدن و.... تابحال باشمابه گفت وگو پرداختند؟نظرات اكثريت چي بوده؟
    راستیتش اکثرا وقتی برای راهنمایی و مشورت در مورد زندگی خودشون با من صحبت می کردن خودشون درگیر مسائل عشقی بودن و میشه گفت عشق چشاشونو کور کرده بود و فقط به اینکه چطوری به شخص مورد نظر برسن فکر می کردن اما وقتی باهاشون صحبت می کردم و دلیل میاوردم تقریبا حرفامو قبول می کردن اما ته دلشون بازم راضی نمی شدن در مورد موضوع منم یجورایی بهم حق میدادن که اینطور تحلیلی داشته باشم.البته این به این معنی نیست که من یه ادم کاملا حسابگر و تحلیلگرم و احساسی ندارم ولی سعیم بر اینه همیشه عقل بر احساس حاکم باشه

)قبلا شكست عاطفي داشتيد؟ وآيا الان واقعا قصد ازدواج داريديابا تشويق خانواده قصدپيداكرديد؟
    نمیشه اسمشو شکست عاطفی گذاشت ولی یکی از اقوام دور بود که نمی دونم اسمشو چی بذارم ولی فک می کردم گزینه خوبی باشه و یه جورایی بهش علاقه داشتم اما وقتی یه سری مسائلو در نظر گرفتم و عقلمو حاکم کردم به نظرم اومد گزینه ی مناسبی برا ازدواج نیست یسری کفویت ها وجود نداشت و با اینکه از خیلی جهات کیث خوبی بود اما یسری اشکالات داشت برای مثال چون از لحاظ مالی همه جوره تامین بوده و بعضا توقعات بالایی داشت این حسو داشتم که مطمئنا من نمی تونم اون شرایطو برای ایشون فراهم کنم و قطعا این موضوع در اینده مشکل ساز میشه و نمی تونم بخاطر احساساتم زندگی یه شخص دیگه رو خراب کنم حتی اگر ایشون جواب مثبت می داد و به این مسائل فک نمی کرد اما اینو می دونستم در اینده احتمال خیلی زیادی وجود داره که از زندگیش دلسرد بشه و هیچ تضمینی وجود نداشت که من از لحاظ مالی در حدی پیشرفت کنم که با توجه به خواسته های فعلی ایشون در اینده بتونم این شرایطو براشون فراهم کنم و فک می کنم در رساله حضرت امام بود اگر اشتباه نکنم که مرد موظفه حداقل امکاناتی که دختر در خانه پدر براش فراهم بوده رو در زندگی مشترکشون فراهم کنه و یسری مسائل دیگه

)عذرخواهي ميكنم آيا نيازهاي (ج ن س ي)درشما بسيارهست ويا نه در حدمعمول وقابل تحمل؟
    این سوال نسبی هست و چون من از نیاز های بقیه خبر ندارم نمی تونم جواب درستی بدم و بگم کمه یا زیاده

هیچ ثروتی چون عقل و هیچ فقری چون نادانی نیست.هیچ ارثی چون ادب و هیچ پشتیبانی چون مشورت نیست.

17. صلوات ها 5

علاقه
    سخنرانی
    نوشته
    89
    حضور
    5 روز 19 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    308

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    ضمن احترام، اما به نظر می رسد تعمیم این قاعده، منطقی نیست و نباید تفاوتهای فردی را نادیده انگاشت.
    منم با شما موافق بودم تا اینکه دلایل محکمی از ایشون شنیدم و اگه بخوام مثال بزنم مثل این می مونه 10 لیوان اب باشه که فقط 2 لیوان از این تعداد مسموم باشه و هیچ راهی برای تشخیص اون نباشه اینجا عقل حکم میکنه اصلا اب نخوریم ولی من این موضوع رو با استخاره برای خودم حل کردم و گفتم اگه 10 لیوان سالم نیست خدا بهم کمک کنه تا بفهمم ولی با خیلی خوب اومدن استخاره قانع شدم
    این موضوع هم که گفته میشه در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست با تحقیق و مطالعه به این رسیدم اتفاقا یکی از جاهایی که سفارش به استخاره شده همین ازدواجه اما در شرایط خاص که واقعا شخص به بن بست بخوره نه اینکه بدون هیچگونه تحقیق و تحلیل یکراست بره سراغ استخاره
    ممنون از راهنمایی هاتون
    یا علی

19. صلوات ها 4

نوشته
    1
    حضور
    3 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6

با سلام به دوستان.

من فقط یک نکته رو میگم و اینکه ضمن توصیه‌هایی که دربارۀ احترام به والدین و پیروی از ایشان شده، روایتی با این مضمون داریم که با دختری که خودت می‌خواهی، ازدواج کن و کسی را که والدینت می‌خواهند ولی خودت مایل نیستی نگیر.

البته واضحه که باید روی دلایلی که والدین مورد میارن فکر کرد ولی تصمیم گیرندۀ نهایی خود فرده.

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)