نگاه کردن به شبکه اهل بیت و ...

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نگاه کردن به شبکه اهل بیت و ...

سلام علیکم و عرض ادب خدمت شما .
یکی می فرمود(حالا اسم نمی برم چون شاید سخن ایشون را کامل منتقل نکرده باشم)از دید تمام مراجع عظام تقلید نگاه کردن به شبکه اهل بیت که باعث تفرقه و فتنه می شود از لحاظ شرع جایز نیست می خواستم بدانم ایا چنین است یا خیر ؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

ammarshia;466495 نوشت:
یکی می فرمود(حالا اسم نمی برم چون شاید سخن ایشون را کامل منتقل نکرده باشم)از دید تمام مراجع عظام تقلید نگاه کردن به شبکه اهل بیت که باعث تفرقه و فتنه می شود از لحاظ شرع جایز نیست می خواستم بدانم ایا چنین است یا خیر ؟؟؟

سلام عليكم

در اين جا دو مساله مطرح است:

1-طبق نظر مشهور مراجع استفاده از ماهواره چون خلاف مقررات است جايز نيست.

2-اما شبكه ها:در مورد مفسده آنها،تشخيص موضوع برعهده خود مكلفين مي باشد كه اگر مفسده داشته باشد حرام واگر مفسده نداشته باشد اشكالي ندارد.

[=arial]با سلام
عرض ادب احترام

ammarshia;466495 نوشت:

سلام
پیشنهاد می کنم لینک زیر مطالعه شود:

آنچه باید درباره جریان خاندان شیرازی­‌ها و فرقه انحرافی شیعه دانست/ گروهی که در آتش تفرقه میان مذاهب اسلامی می‌دمد

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=178752

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام
از مهم‌ترین اقدامات ضد شیعی و مذهبی این گروه منتسب به شیعه در فضای ماهواره‌ای جهان، می‌توان به تأسیس چند شبکه فارسی و عربی زبان با نام‌های شبکه جهانی امام حسین ۱و۲و۳، مرجعیت، فدک، سلام، بقیع، ابوالفضل العباس، الانوار، خدیجه، الزهرا، المهدی و… اشاره کرد که در ایام محرم با تبلیغ دردآورترین رفتارها با عنوان شعائر حسینی، باعث وحشت مردم دنیا از شیعیان شده‌اند! شبکه‌هایی که با پنهان شدن در ظاهر دینی سعی می‌کنند جلوه‌های واقعی شیعی بودن را به صورت کاملاً وارونه نشان دهد. البته اکثر این شبکه‌ها با حمایت شخص آیت‌الله سید صادق شیرازی و بیت آن تأسیس و به فعالیت خود ادامه می‌دهند. نکته قابل تأمل آنجاست که هزینه احداث و راه‌اندازی و مدیریت این شبکه‌ها چگونه تأمین می‌شود؟ آن هم بدون حتی پخش یک برنامه تبلیغاتی!

آقای هدایتی مدیر شبکه سلام درباره میزان هزینه ­های یکی از این شبکه‌ها می­گوید: « هزینه های پخش و تولید ما ماهیانه بالغ بر ۹۵ هزار دلار است. ۷۵ هزار دلار آن استودیو پخش و ۲۰ هزار دلار آن به تولید برنامه اختصاص دارد که این مبلغ در مقایسه با دیگر شبکه های ماهواره ای بسیار ناچیز است.»

نکته مهم‌تر این مطلب اینجاست که باید باز هم شاهد نمایش خون و خونریزی و ضرب و شتم به نام شعائر حسینی در فضای مجازی و ماهواره­ای باشیم. نمونه کوچک این اقدامات را می‌توانید با سرچ کلمه Muharram در بخش تصاویر موتورهای جستجو مشاهده کنید. تصاویر این اقدامات به قدری دردناک است که حتی خود شیعیان را اذیت می‌کند چه برسد به کسانی که از سرتاسر دنیا با ادیان دیگر سر و کار دارند و نظاره‌گر شعائر حسینی از این دست هستند!

سال گذشته هم به دنبال نام‌گذاری نهم تا پانزدهم ربیع‌الاول به عنوان هفته برائت توسط شبکه ماهواره‌ای امام حسین (ع) که توسط بیت آیت‌الله سید صادق شیرازی اداره می‌شود آن هم دقیقاً در ایام هفته وحدت، موجبات نگرانی بسیاری از شیعیان فراهم آمد که البته این ماجرا با عکس‌العمل خوب و به موقع بزرگان اهل سنت و شیعه همراه بود.

«شیخ عبدالعزیز آل الشّیخ» مفتی اوّل سعودی:«بعد از اسائه ادب یاسر الحبیب[شبكه فدك] به أم المؤمنین عایشه، انتشار مذهب تشیّع در کشورهای عربی و اسلامی متوقّف شده است». وی در دیدار خود با ائمه جمعه و جماعات مساجد عربستان سعودی گفت: «سخنان یاسر الحبیب، روحانی شیعه کویتی باعث شد تا بسیاری از اهل سنّت که تمایلی به تشیّع داشتند، از مسیر انحرافی خود برگشته و راه مستقیم را برگزینند.» آل‌الشّیخ ادامه داد: «مُخبرین ما در کشورهای عربی به من اطلاع دادند عدّه زیادی از اهل سنّتی که شیعه شده بودند، به خصوص در شمال آفریقا، پس از گفته های یاسر الحبیب متوجّه شده اند که تشیّع، مذهبی باطل است و به مذهب حقّ برگشته اند.»[/]

[=times new roman]اینها یکی از مصادیق بارز فتنه های اخر الزمان هستند !

با سلام

ما که برای نقد و افشای دروغهای ایشان نگاه میکنیم :

تعقيب و تحقيق مطالب شبكه هاي ماهواره اي ( 1 2)

احسنت به شما که به افشای چهره ی واقعی انگونه رسانه ها که کاملا ضدتبلیغ تشیع میباشد میپردازید....احسنت.

[="Tahoma"][="Navy"]وای چه بد!من آخه عادت کردم به دیدن این شبکه ها...کلی باهاشون اخت گرفتم!!!!:Ghamgin:
شبکه ولایت چطور؟[/]

اه اه از شبکه های معاند مراجع به شدت متنفرم بنده تاپیکی زدم به اسم لعن انسان های فحاش به علما که در مورد همین اشخاص بود که می خواستم در قنوت نمازم چنین اشخاصی را لعن کنم که شرع اجازه نداد
اللهیاری کسی است که در طی 14 قرن کسی مثل چنین شخصی به مراجع عظام تقلید توهین نکرده است
یا یاسر الحبیب که ایت الله بهجت را مسیحی و بودایی ایشون را هم قبول دارد در شبکه زنده مورد طعن و توهین قرار می دهد
یا اون شبکه سلام که هنوز تو دو دوتا چهارتا مونده و میاد به استاد مطهری توهین می کنه که کتب علما را می خواندم توهیناتش به مرحوم مامقانی و ایت الله العظمی روحانی هم می رسید
یا شبکه های دیگر هیچ کدومشون را نگاه نمی کنم قبلنا شبکه اللهیاری را نگاه می کردم و طرفدارش بودم ولی الا بالغ چند سال است که نگاه نکردم و فقط شبکه ولایت
اساتید شبکه ولایت صد شرف با علم تر هستند از شبکه های دیگر

با سلام

به نظر من انسان باید خودش تحقیق کند وگرنه همه این شبکه ها اشکالاتی دارند هرچند که شبکه ولایت بهتر از همه است . شبکه های کلمه فارسی و وصال حق و نور که مخلوطی از حق وناحق را بلغور میکنند وسواد آنچنانی ندارند مخصوصا کلمه فارسی که سوادشان افتضاحه .

اما شبکه های اهل بیت وفدک هم اکنون کاملا معارض فکری و عقیدتی هستند هرچند که یاسر الحبیب شبکه اهل بیت را تمجید کرده است اما بهتر است که بدانیم اینها فعلا جوان هستند و گذشت زمان بر تجربه ایشان خواهد افزود وبهترین کار دادن پست و مدیریت بخشی ، به ایشان است تا ببینیم که چگونه از پس اجرای امور برخواهند آمد هرچند که اختلاف درونی بین خودشان بر کسی مخفی نیست و هنوز نتوانسته اند در عراق یا افغانستان به حکومت واجماعی مشترک برسند .

تا وقتیکه وارد گود نشده اند میگویند لنگش کن !

با سلام

برای تکمیل ما قبلا نمونه هایی از جهالت یا عناد شبکه کلمه و وصال فارسی را در آدرس زیر آوردیم :

http://iranclubs.org/forums/showthread.php?t=98235

و نقد تفکرات اللهیاری در :

http://iranclubs.org/forums/showthread.php?t=113130

موضوع قفل شده است