حق الناس در صف بانک

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حق الناس در صف بانک

سلام دوستان عزیز
اگه میشه یکی جواب این سوال منو به خواهشا
من امروز رفتم و از آنجایی که کار خیلی عجله ای و ضروری داشتم و بانک خیلی شلوغ بود به خانمی که 4 نفر جلوتر از من بود گفتم که همراه اون کارمو انجام بدم
به خدا انقد کارم عجله ای بود که به این فکر نکردم که چند نفر منتظرن اما وقتی متصدی بانک داشت کارمو انجام میداد یادم افتاد من حق اونایی که منتظرن رو ضایع کردم اما دیگه کاری نمی تونستم انجام بدم
به خاطر همین خیلی ناراحتم
نمیدونم چه کار کنم حق الناس بوده؟دارم دیونه میشم تو رو خدا راهنماییم کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سینا

سایه68;465283 نوشت:
سلام دوستان عزیز
اگه میشه یکی جواب این سوال منو به خواهشا
من امروز رفتم و از آنجایی که کار خیلی عجله ای و ضروری داشتم و بانک خیلی شلوغ بود به خانمی که 4 نفر جلوتر از من بود گفتم که همراه اون کارمو انجام بدم
به خدا انقد کارم عجله ای بود که به این فکر نکردم که چند نفر منتظرن اما وقتی متصدی بانک داشت کارمو انجام میداد یادم افتاد من حق اونایی که منتظرن رو ضایع کردم اما دیگه کاری نمی تونستم انجام بدم
به خاطر همین خیلی ناراحتم
نمیدونم چه کار کنم حق الناس بوده؟دارم دیونه میشم تو رو خدا راهنماییم کنید

[=microsoft sans serif]همانطور که می دانید حق الناس گاهی مادی است وگاهی معنوی وهر کدام از این حالتها نیز به دوشکل قابل طرح است گاهی شخصی که حقی از او ضایع شده را می شناسیم وگاه نمی شناسیم که در هر یک از این حالتها وظیفه ی ما برای ادای حق متفاوت خواهد بود.رعایت نکردن نوبت به هرشکل حق الناس است ولازم است ما به دنبال ادای آن باشیم و در صورت امكان و دسترسي از آنها رضايت و حلاليت بطلبیم..
اما با توجه به این که این حق از حقوق معنویست ونه مادی وشما نیز افرادی که حقشان را تضییع نمودید ، نمی شناسید لازم است استغفار نماییدواز خداوند مغفرت وبخشش برای خود وبرای آنهایی که حقشان را تضییع نمودید طلب کنید.انجام كار خير به نيت صاحبان حق نيز كاري مطلوب است و در كسب رضايت باطني انها موثر است

پست جمعبندی:

سوال:

من امروز رفتم و از آنجایی که کار خیلی عجله ای و ضروری داشتم و بانک خیلی شلوغ بود به خانمی که 4 نفر جلوتر از من بود گفتم که همراه اون کارمو انجام بدم به خدا انقد کارم عجله ای بود که به این فکر نکردم که چند نفر منتظرن اما وقتی متصدی بانک داشت کارمو انجام میداد یادم افتاد من حق اونایی که منتظرن رو ضایع کردم اما دیگه کاری نمی تونستم انجام بدم .نمیدونم چه کار کنم حق الناس بوده؟

پاسخ:

همانطور که می دانید حق الناس گاهی مادی است وگاهی معنوی وهر کدام از این حالتها نیز به دوشکل قابل طرح است گاهی شخصی که حقی از او ضایع شده را می شناسیم وگاه نمی شناسیم که در هر یک از این حالتها وظیفه ی ما برای ادای حق متفاوت خواهد بود.رعایت نکردن نوبت به هرشکل حق الناس است ولازم است ما به دنبال ادای آن باشیم و در صورت امكان و دسترسي از آنها رضايت و حلاليت بطلبیم..
اما با توجه به این که این حق از حقوق معنویست ونه مادی وشما نیز افرادی که حقشان را تضییع نمودید ، نمی شناسید لازم است استغفار نماییدواز خداوند مغفرت وبخشش برای خود وبرای آنهایی که حقشان را تضییع نمودید طلب کنید.انجام كار خير به نيت صاحبان حق نيز كاري مطلوب است و در كسب رضايت باطني انها موثر است

موضوع قفل شده است