صفحه 1 از 28 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تبلیغات ناکارآمد برای حجاب

نوشته
    882
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17
    صلوات
    2369

تبلیغات ناکارآمد برای حجاب

سلام. وقتی افراد مذهبی اعمالی خلاف دین می بینند، عموماً واکنشهای مختلفی نشان می دهند: گروهی می گویند به من چه! گروهی نمی گویند به من چه ولی می گویند کاری نمی شود کرد! گروهی می خواهند عمل کنند، ولی عمل کردنشان بدتر از عمل نکردنشان است، زیرا بیشتر با اعمال متعصبانه، باعث دوری جوانان از دین می شوند، مثل زمان دولت اصلاحات که با افزایش موج دوری از مذهب، در برخی از هیئات مذهبی، مداحان اقدام به خواندن اشعار غلوآمیز نمودند و یکی از آنها هم عوعو کرد تا بگوید سگ امام حسین است! گروه دیگری نیز، سعی می کنند فعالیت مثبتی انجام بدهند که متعصبانه نباشد، ولی با زبان غیرمذهبیها آشنا نیستند!

مصادیق این نوع آخر در این سایت زیاد است و در فضای اینترنت نیز به وفور دیده می شود! شبیه شدن به حضرت زهرا(س)، ارث حضرت زهرا(س) بودن چادر، وصیتهای شهدا و بحث پایمال شدن خونشان در اثر بدحجابی و خاطره گویی از دختری که یادش میره موقع خروج از امامزاده چادرشو در بیاره و هیچکس بهش متلک نمی پرونه یا اون خانمی که می خواسته برای دفاع از خودش چاقو حمل کنه و بهش میگن شما چادر سر کن، از این دست استدلالهاست!

ایراد این استدلالها هم اینه که استدلالهای هیجانی هستند و اگر بخش هیجانی ذهن مخاطب نسبت به مقدمه واکنشی نشون نده، نتیجه رو هم نمی پذیره! افراد غیرمذهبی هم عموماً نسبت به خون شهدا و لباسی که یادگار حضرت زهرا(س) باشه حس خاصی ندارن و براشون همگام بودن با مد، مهمتره از اینکه کسی بهشون نگاه چپ نکنه!

در واقع این روش، به زبان اونها نیست و اونها نسبت بهش حسی ندارن. اگر دوستان خواستن می تونیم در مورد این بحث کنیم و اگر نه، من مواردی از این استدلالها رو ذکر و نقد می کنم و در عین حال مواردی رو پیشنهاد می دهم.

(لطفاً پست اوّل به هیچ وجه ویرایش نشود)

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

2. صلوات ها 20

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58343

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۱۱/۰۲ در ساعت ۱۹:۳۵

5. صلوات ها 12

نوشته
    882
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17
    صلوات
    2369

دشمن کردن جوانان با امام زمان!

یکی از استدلالات عجیبی که من گاهی از دهان خطبا و نیز مداحان می شنوم، این است که گفته می شود که خانمهای ناقص الحجاب، باعث دشمنی جوانان با امام زمان می شوند. فکر کنم در این فایل صوتی هم به این مسئله اشاره می شود. یکی از مداحان هم در یکی از جلسات ماه رمضان چند سال پیش، اینگونه می فرمودند: «خدایا به دل این زنها و دخترهای ما بنداز حجابشونو حفظ کنن... نمی دونه چقدر جوونا رو با امام زمان دشمن می کنه...» راستش من نمی دانم این فرمایش اساسی عقلی یا نقلی دارد یا خیر، ولی این را به خوبی می دانم که وقتی یک فرد غیرمذهبی این فرمایش را می شنود، حس می کند که به او برچسب زده شده است. این سخن حسی منفی ایجاد می کند و اگر دختری ناقص الحجاب، با این فرمایشات حجابش را ناقصتر نکند، جای خوشحالی دارد.

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

7. صلوات ها 17

نوشته
    2,569
    حضور
    38 روز 8 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط tazkie نمایش پست ها
    سلام. وقتی افراد مذهبی اعمالی خلاف دین می بینند، عموماً واکنشهای مختلفی نشان می دهند: گروهی می گویند به من چه! گروهی نمی گویند به من چه ولی می گویند کاری نمی شود کرد! گروهی می خواهند عمل کنند، ولی عمل کردنشان بدتر از عمل نکردنشان است، زیرا بیشتر با اعمال متعصبانه، باعث دوری جوانان از دین می شوند، مثل زمان دولت اصلاحات که با افزایش موج دوری از مذهب، در برخی از هیئات مذهبی، مداحان اقدام به خواندن اشعار غلوآمیز نمودند و یکی از آنها هم عوعو کرد تا بگوید سگ امام حسین است! گروه دیگری نیز، سعی می کنند فعالیت مثبتی انجام بدهند که متعصبانه نباشد، ولی با زبان غیرمذهبیها آشنا نیستند!

مصادیق این نوع آخر در این سایت زیاد است و در فضای اینترنت نیز به وفور دیده می شود! شبیه شدن به حضرت زهرا(س)، ارث حضرت زهرا(س) بودن چادر، وصیتهای شهدا و بحث پایمال شدن خونشان در اثر بدحجابی و خاطره گویی از دختری که یادش میره موقع خروج از امامزاده چادرشو در بیاره و هیچکس بهش متلک نمی پرونه یا اون خانمی که می خواسته برای دفاع از خودش چاقو حمل کنه و بهش میگن شما چادر سر کن، از این دست استدلالهاست!

ایراد این استدلالها هم اینه که استدلالهای هیجانی هستند و اگر بخش هیجانی ذهن مخاطب نسبت به مقدمه واکنشی نشون نده، نتیجه رو هم نمی پذیره! افراد غیرمذهبی هم عموماً نسبت به خون شهدا و لباسی که یادگار حضرت زهرا(س) باشه حس خاصی ندارن و براشون همگام بودن با مد، مهمتره از اینکه کسی بهشون نگاه چپ نکنه!

در واقع این روش، به زبان اونها نیست و اونها نسبت بهش حسی ندارن. اگر دوستان خواستن می تونیم در مورد این بحث کنیم و اگر نه، من مواردی از این استدلالها رو ذکر و نقد می کنم و در عین حال مواردی رو پیشنهاد می دهم.

(لطفاً پست اوّل به هیچ وجه ویرایش نشود)
    سلام
    تبلیغ هیجانی حجاب در مقابل تبلیغ هیجانی بدحجابی است
    همانطور که افرادی با تبلیغ هیجانی بدحجابی بر خلاف تفکر و رویه دینی خودشون دست از حجاب میکشن
    عکسش هم ممکنه
    الا اینکه روشهای ما معیوبه
    ما از ابزارهایی مثل سینما و تلویزیون خوب استفاده نکردیم
    و اما بحث دشمن سازی بدحجابی به معنای گناه سازیه یعنی بدحجابی گناه رو ایجاد میکنه و گناه مخالفت و دشمنی با امام زمان ع را موجب میشه
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

9. صلوات ها 7

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    گاهی اوقات محکم حرف زدن، توبیخ کردن، نسبتهای خیلی سنگین بستن و... برای مخاطبی که معلوم نیست یکی از راه های انتقال پیام به مخاطب معلوم هست.
    در احادیث و روایات هم بسیار از این نمونه ها داریم. اگر زنی فلان کار را بکند انگار فلان شده، اگر مردی اینطور باشد...
    اثر روانی اینطور تبلیغات توهین کردن به مخاطب نیست. چون اصولاً مخاطب خاصی در این کارها در نظر گرفته نمیشه.

11. صلوات ها 7

نوشته
    240
    حضور
    2 روز 4 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    837

نقل قول نوشته اصلی توسط tazkie نمایش پست ها
    یکی از استدلالات عجیبی که من گاهی از دهان خطبا و نیز مداحان می شنوم، این است که گفته می شود که خانمهای ناقص الحجاب، باعث دشمنی جوانان با امام زمان می شوند. فکر کنم در این فایل صوتی هم به این مسئله اشاره می شود. یکی از مداحان هم در یکی از جلسات ماه رمضان چند سال پیش، اینگونه می فرمودند: «خدایا به دل این زنها و دخترهای ما بنداز حجابشونو حفظ کنن... نمی دونه چقدر جوونا رو با امام زمان دشمن می کنه...» راستش من نمی دانم این فرمایش اساسی عقلی یا نقلی دارد یا خیر، ولی این را به خوبی می دانم که وقتی یک فرد غیرمذهبی این فرمایش را می شنود، حس می کند که به او برچسب زده شده است. این سخن حسی منفی ایجاد می کند و اگر دختری ناقص الحجاب، با این فرمایشات حجابش را ناقصتر نکند، جای خوشحالی دارد.

دقییییییییقا!!!
    من نمیدونم چرا بعضی ها هر چی که تو ذهنشون میاد فوری باید بیاد روی زبونشون!اخه این چه ادبیاتی ست؟این چه طرز حرف زدنه؟پسری که دنبال ین چیزاس تو اینترنت و....هام میره دنبالش به دخترای تو خیابون نیازی نیست!
    من یه وقتایی انقدر اعصابم خورد میشه از شنیدن این چیزا که...

بعضی ها یه جوری حرف میزنن که انگار هر مشکلی تو جامعه هست تقصیر زنهاست!
    کلا هر جوونی هر گناهی مکینه تقصیر زنهاست!
    پسری که هرزگی میکنه انگار هیچ تقصیری نداره!!!
    کلا از نظر این ادما هر جوونی که میره جهنم یه دختر دستشو گرفته به زور فرستادش اون تو!!!

خوابیدم
    و خواب دیدم پروانه ای هستم
    اکنون که بیدار شده ام نمی دانم آیا
    انسانی هستم که خواب دیده پروانه شده
    یا پروانه ای هستم که خواب انسان بودن را دیده است؟!

13. صلوات ها 8

علاقه
    راهیان نور،مسجد،هیئت،شهدا،زیارت
    نوشته
    221
    حضور
    4 روز 8 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1100

چه موضوع بدرد بخور و مفیدی واقعاً

مانتویی ام اما حجابم کامله و از قضا تا بحال در معرض متلک و توجه هیج جوونی هم قرار نگرفتم... یعنی ظاهرم اصلا توجه برانگیز نیست!
    یه آقایی که از قضا مؤمن و حزب اللهی هم بود و اتفاقاً سِمَتی هم داشت... مثلاً خواست منو به چادر دعوت کنه!
    بهم گفت: تو با مانتو هرگـــــــــز به خدا نمی رسی!!!!!

انقدر دلم شکست که تا 4-5 ساعت با بغض فراوون اشک می ریختم و گله شو پیش حضرت زهرا(س) بردم!
    از چادر و چادری ها بیزار شده بودم... فکر می کردم بی عفتم... بی حیام... فکر می کردم خدا ندارم و تنهام!

15. صلوات ها 22

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط palizgar نمایش پست ها
    بهم گفت: تو با مانتو هرگـــــــــز به خدا نمی رسی!!!!!

انقدر دلم شکست که تا 4-5 ساعت با بغض فراوون اشک می ریختم و گله شو پیش حضرت زهرا(س) بردم!
    از چادر و چادری ها بیزار شده بودم... فکر می کردم بی عفتم... بی حیام... فکر می کردم خدا ندارم و تنهام!
    واقعاً که نمیدونم چی باید گفت به چنین افرادی!
    چادر حجاب برتر هست، بنابراین مانتویی که حجاب و پوشیدگی رو به همراه داره ناقص نیست!
    از نظر بنده هرکس دل کسی رو به درد بیاره که میخواد تشویقی کنه و ثوابی برای خودش بخره، به ثواب که نمیرسه هیچ، مرتکب گناه شده!
    چون آیین دین رو بد جلوه داده...

دوست خوبم:

نکته مهم: متاسفانه تعداد افرادی که نیت بدی ندارن،میخوان تشویق کنن اما بلد نیستن زیاده!

در جای دیگه هم گفته بودم که این به هیچ وجه درست و عادلانه نیست که ما به چادری ها ربطش بدیم و از اونها بیزار بشیم!!! (تقصیر چادریها این وسط چیه)

* حیا و عفت جلوه های مختلفی داره (حیا در شنیدار، حیا در گفتار، حیا در پندار، حیا در کردار و...)

و یکیش حجابه (حیا در پوشش) >> (هرچند اینجا منظور این نیست که حجاب اهمیت کمی داره!)

درآخر:

درسته که چادر کاملترین و برترین نوع حجاب هست، اما

شما وقتی رضایت و لبخند خدا رو حس میکنید با پوشش خوبتون، دیگه ناراحت و دلگیر نباشید.

17. صلوات ها 14

نوشته
    266
    حضور
    3 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1504

سلام جالب هست .موافقم.
    ویرایش توسط میرعلمدار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۳ در ساعت ۱۶:۴۲

19. صلوات ها 8

نوشته
    266
    حضور
    3 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1504

نقل قول نوشته اصلی توسط mona690 نمایش پست ها

دقییییییییقا!!!
    من نمیدونم چرا بعضی ها هر چی که تو ذهنشون میاد فوری باید بیاد روی زبونشون!اخه این چه ادبیاتی ست؟این چه طرز حرف زدنه؟پسری که دنبال ین چیزاس تو اینترنت و....هام میره دنبالش به دخترای تو خیابون نیازی نیست!
    من یه وقتایی انقدر اعصابم خورد میشه از شنیدن این چیزا که...

بعضی ها یه جوری حرف میزنن که انگار هر مشکلی تو جامعه هست تقصیر زنهاست!
    کلا هر جوونی هر گناهی مکینه تقصیر زنهاست!
    پسری که هرزگی میکنه انگار هیچ تقصیری نداره!!!
    کلا از نظر این ادما هر جوونی که میره جهنم یه دختر دستشو گرفته به زور فرستادش اون تو!!!
    ببخشید دقیقا کی این حرفو زد؟

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 28 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۱۲/۱۵, ۲۰:۲۷ : 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری