آیا حاضرید تربیت کودکان تان را به تلویزیون بسپارید؟

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

چیزی که من از برنامه های کودک فهمیدم، عادی سازی روابط دختر و پسر نامحرم، آهنگ های تند و مهیج، اعتقاد به جادوگری و خوبی جادو و ... بوده
برنامه هایی مثل آب پریا، برنامه های روز جمعه و حتی انواع کارتون هایی که به اسم آموزنده برای کودکان پخش می شود! در یک کارتون که مربوط به داستان های شاهنامه بود دیدم که زال از دیوار قصر محراب برای دیدن یواشکی دخترش بالا رفت!!!
آموزش حجاب که دیگر بماند...

عذر میخوام پس توقع داری چی پخش کنن ؟؟؟ دوست داری آموزش غسل کردن میت و کفن و دفن نشون بده ( برداشت سوء نشه ) کودک باید شاد باشه !!! تو برنامه کودک اصلا رابطه دختر و پسر ندیدم !! ببینم منظور شما تلویزیون ایران هست یا ماهواره ؟؟
بعدش اصلا تلویزیون نبینه شما می فرمایید تو آپارتمان های 50 متری که وقتی راه میری صدا پاتو همسایه پایینی میشنوه چی کار کنه ؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

فضه الزهرا;464575 نوشت:

چیزی که من از برنامه های کودک فهمیدم، عادی سازی روابط دختر و پسر نامحرم، آهنگ های تند و مهیج، اعتقاد به جادوگری و خوبی جادو و ... بوده
برنامه هایی مثل آب پریا، برنامه های روز جمعه و حتی انواع کارتون هایی که به اسم آموزنده برای کودکان پخش می شود! در یک کارتون که مربوط به داستان های شاهنامه بود دیدم که زال از دیوار قصر محراب برای دیدن یواشکی دخترش بالا رفت!!!

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت
اینکه از نگاه دینی و تربیتی به برخی از برنامه های صدا و سیما انتقاد وارد است، به نظرم جای تردید نیست، اما شاید پرداختن به این بحث در اینجا، با موضوع سنخیتی نداشته باشد...

اما قطع نظر از اینکه برنامه های تلویزیون آموزنده باشد یا آسیب زا و یا هردو، واگذار کردن تربیت به تلویزیون و...بیانگر انفعال والدین و کوتاهی ایشان در امر خطیر تربیت است. برای کودکان لازم است؛ تماشای تلویزیون در ساعات محدود آن هم با آگاهی والدین از محتوا و همچنین تناسب برنامه با سن کودک صورت بگیرد.

باسمه تعالی
بنظرم تلویزیون یک چیز کم دارد و آنهم مشخص کردن رده ی سنی برای برنامه‌هایش می باشد

مثلا برای سریالها و حتی اخبار روزانه رده ی سنی مشخص کند...کاری ندارد فقط یک کارشناس را در هر کانال لازم دارد.

بنده هم داستان زال را دیدم ... افتضاح بود! .... آیا نویسنده باید دقیقا همان داستان را بنویسد که در شاهنامه آمده است؟.. مگر شاهنامه قرآن است؟

سلام
به نظر من واگذاری تربیت کودک به تلویزیون، ناشی از صنعتی شدن خانواده ها و کمبود وقت و اعصاب پدران ومادران برای تربیت بچه هاشونه.:Sokhan:
تو آپارتمان 50 متری هم میشه بدون تلویزیون یا با یه میزان کم و کنترل شده بچه های خوب تربیت کرد، به شرط اینکه پدر ومادر وظیفه ی خودشون رو بدونن و عمل کنن.بعدم پارک رو واسه همین خلق کردن دیگه:Nishkhand:.من یه بچه داداش دارم که آتیش پاره ای بود برا خودش. این بچه مامانش شاغل بود،پیش من بود.هروقت داداششو می بردم مدرسه بذارم، اینم سرراه می برم پارک، یه ساعت دوساعت که بازی می کرد برمی گشتم خونه، کلی از انرژیش تخلیه شده بود، می تونستم باهاش هزااااارتا بازی فکری و بدون سروصدا بکنم. کافیه پدرمادرا احساس وظیفه کنن...
تلویزیون نه تنها توانایی تربیت اسلامی و اخلاقی بچه ها رو نداره، تازه همون چیزی هم که شما به بچه تون یاد دادین رو خراب میکنه.
همین برنامه های کودک که اصلاگ صرفا" برا بچه ها ساخته میشه، اولا" فکر می کنن برا اینکه بچه رو پای برنامشون بنشونونن:Gig:باید حتما" از آهنگای خیلی شاد استفاده کنن.یا هرطور شده بچه ها رو بخندونن. من نمی گم برا بچه ها روضه بخونن یا غسل و کفن و دفن میت یادشون بدن ولی یه ذره به فکر آنچه که دارن در این ضمن به خورد بچه ها می دن هم فکر کنن.
بعلاوه حاجی پناهیان می گن تلویزیون یه وسیله سرگرمیه. می گفتن من به یک آقایی گفتم چرا انقد تلویزیون می بینی، به جاش برو فوتبال بازی کن. اونم گفته بود:حاجی خب نمیشه. من چقد فوتبال بازی کنم؟؟؟ حاجی هم در جواب گفته بود:آهان. پس تو اول مشخص کن چقد می خوای در هفته سرگرم باشی.من می گم اون اوقات فراغتی که هفته ای یک ساعت برات پیش میاد رو به جای تلویزیون برو فوتبال بازی کن. اگه شما کل هفته برات اوقات فراغته پس من صحبتی باهات ندارم. :khaneh:
تلویزیون حتی وسیله ی خوبی برای سرگرمی من و شما که ذهن هوشیاری داریم نیس، (مگر اینکه هوشمندانه نگاه کنیم.به قول حاجی پناهیان معلوم کنیم برا خودمون چرا این سریال رو نگاه می کنیم. می خوایم کار هنری کارگردان رو ببینیم، میخوایم ببینیم این مسئله فرهنگی اجتماعی رو این کارگردان چه جوری مطرح کرده یا هر علت منطقی دیگه...)چه برسه بچه های معصوم که هرچی ببینن فکر می کنن واقعیت دنیاست ...
خدا همه ی ما رو از فتنه های آخرالزمان حفط کنه بخصوص بچه هامون رو.
یاعلی

فضه الزهرا;464575 نوشت:

اميدوار;464982 نوشت:
اما قطع نظر از اینکه برنامه های تلویزیون آموزنده باشد یا آسیب زا و یا هردو، واگذار کردن تربیت به تلویزیون و...بیانگر انفعال والدین و کوتاهی ایشان در امر خطیر تربیت است. برای کودکان لازم است؛ تماشای تلویزیون در ساعات محدود آن هم با آگاهی والدین از محتوا و همچنین تناسب برنامه با سن کودک صورت بگیرد.

سلام ...معمولا تا جایی که یادم میاد تربیت کودکان اول به عهده ی خانواده اس نه تلویزیون
تی وی یه وسیله ی تفریحیه نه اموزشی
بعد از اون هم به عهده ی اموزش و پرورش
فعلا که هر دو نهاد
یکی پس از دیگری داره گند میزنه به هر چی تربیته

بالاخره نمیشه بچه رو تو اتاق زندانی کنن و دست به هر چیزی که برد بگن نکن جیزه...ماهواره کِخِه .... تلوزیون اوفه....دوست بده....نت فیلتره....بچه فردا میخواد تو همین اجتماعی زندگی کنه که رابطه ی دختر و پسر توش داره روز به روز عادتی تر میشه...خیلی محدود کردن و ندادن اطلاعات درمورد جنسیت و مسائل مربوط بهش باعث دردسره..اون بچه همیشه بچه نمیمونه...بزرگ میشه... دوست میگیره... مدرسه میره ... دانشگاه میره و هزار چیز دیگه...نمیشه که همیشه از دونستن محرومش کردو وسایل ارتباطی و اطلاعاتی رو از جلو دستش جمع کرد...بهتر اینه از همون بچه گی بهش یاد داد که از هر چیزی چه طوری استفاده کنه و تو هر موقعیتی چه انتخواب و رفتاری داشته باشه
صد البته این مساله هم خودش نیاز داره دین برا بچه به طور صحیح جا بیفته و شناخته بشه ....نه اینکه به زور تو کله اش مسائل و احکام و فرو کنن.... نه ! درست بشناسن بهش...جوری که حتی اگه اون بچه از خونه و خانواده اش جدا شد و رفت یه شهر دیگه...نتیجه اش نشه دانشجوهای الان!!!

SH!SH-GoOoSHe*;465214 نوشت:
بالاخره نمیشه بچه رو تو اتاق زندانی کنن و دست به هر چیزی که برد بگن نکن جیزه...ماهواره کِخِه .... تلوزیون اوفه....دوست بده....نت فیلتره....بچه فردا میخواد تو همین اجتماعی زندگی کنه که رابطه ی دختر و پسر توش داره روز به روز عادتی تر میشه...خیلی محدود کردن و ندادن اطلاعات درمورد جنسیت و مسائل مربوط بهش باعث دردسره..اون بچه همیشه بچه نمیمونه...بزرگ میشه... دوست میگیره... مدرسه میره ... دانشگاه میره و هزار چیز دیگه...نمیشه که همیشه از دونستن محرومش کردو وسایل ارتباطی و اطلاعاتی رو از جلو دستش جمع کرد...بهتر اینه از همون بچه گی بهش یاد داد که از هر چیزی چه طوری استفاده کنه و تو هر موقعیتی چه انتخواب و رفتاری داشته باشه صد البته این مساله هم خودش نیاز داره دین برا بچه به طور صحیح جا بیفته و شناخته بشه ....نه اینکه به زور تو کله اش مسائل و احکام و فرو کنن.... نه ! درست بشناسن بهش...جوری که حتی اگه اون بچه از خونه و خانواده اش جدا شد و رفت یه شهر دیگه...نتیجه اش نشه دانشجوهای الان!!!
حرف شما کاملا" صحیحه و اگه این اتفاق نیوفته میشه قضیه همینی که امروز می بینیم که مادرهای باتقوا و چادری کنارش دخترهایی که پوشش مناسبی ندارن... ولی آموزش این"جمع اضداد" بودن رو باید از یه سن یه کم بالاتر شروع کرد، کودکی بچه ها برا آشنا شدن با شبهه ها خیلی زوده، اون موقع بچه ها قدرت تشخیص خوب و بد رو زیاد ندارن و همه چی رو درست و واقعی می بینن.به علاوه زیاد براشون شبهه پیش نمیاد و نمی تونن دنبال شبهه هاشون برن.قطعا" ایزوله کردن بچه ها فقط نتیجه ی عکس می ده و زیادی هم رها و ولنگار گذاشتنشون اثر تربیتی خوبی براشون نداره.یاعلی

سلام تربيت فرزندان به عهده والدين هست نه تلوزيون كه بخايم ازش ايراداتي بگيريم اگه براي وقت كودك برنامه ريزي كنيم ميبينيم وقتي باقي نميمونه كه بخاد باتلوزيون سر كنه يا اگه كودك خيلي علاقه به برنامه كودكان داره ميتونيم سيديهاي در اين زمينه كه آموزشي هستن تهيه كنيم ودر اختيار كودك قرار دهيم

آیا این که بچه در روز 5-6 ساعت پای تلویزیون هست و کسی بهش توجه نمی کنه، به معنی واگذاری قسمت مهمی از تربیت به دست تلویزیون نیست؟
به علاوه ی آثار ضد اسلامی که روی بچه ها داره، در بهترین حالت به آن ها یاد می ده ارتباط یک طرفه و منفعلانه داشته باشن
یکی فقط حرف بزنه و اون ها گوش بدن و تاثیر بگیرن

آیا شما تربیت اسلامی را مطابق با چیزی که گفتید می دانید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به عنوان یک خواهر دینی براتون بسیار متاسفم

تلویزیون شده : «شتر -گاو- پلنگ»:khoshgel:
میخواد همه طیفای فکری رو راضی کنه و این باعث میشه همه ازش ناراضی بشن:khaneh:

خوب برای رفع آثار سوء شما چه پیشنهادی دارین؟

موضوع قفل شده است