اختلاط يا تفكيك جنسيتي؟! (در مشاوره ها، در امامت جماعت براي خوابگاه و مدارس دخترانه و ...)

تب‌های اولیه

79 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اختلاط يا تفكيك جنسيتي؟! (در مشاوره ها، در امامت جماعت براي خوابگاه و مدارس دخترانه و ...)

[=&amp]از سوي تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، طرحي در مورد تفكيك جنسيتي دانشگاه‎ها ارائه شد. به دنبال آن موافقان و مخالفان زيادي اين‌جا و آن‌جا اظهارنظر كردند. بخشي از سخنان يكي از مسؤولان مخالفان در روزنامة همبستگي مورخة چهارشنبه 18 شهريور 1383 در صفحة 9 به چاپ رسيده است. هم‌چنين يكي از نمايندگان مجلس ـ در گفت و گويي با ايسنا ديدگاه هاي خود را در مخالفت با اين طرح مطرح كرده‌اند كه در روزنامة همبستگي مورخة 22 شهريور 1383 در صفحة 3 منتشر شده است.[/] [=&amp]در مورد اين مسئله مهم و بسيار اساسي، كه متأسفانه به فراموشي سپرده‌شده است، و اظهارات اين دو مقام مسؤول و همفكران ايشان نقدهايي بيان مي‌كنيم:[/] [=&amp]

يكم:[/][=&amp] معاونت دانشجويي وزارت علوم مي‌گويد: [/] [=&amp]«طرح تفكيك جنسيتي دانشگاه‌ها در برنامه‌هاي وزارت علوم جايي ندارد و با اجراي آن نيز مخالف است». [/] [=&amp]اولاً قبل از هر چيز بايد در مورد گفته ايشان اظهار تأسف كرد كه اولاً اين وزارت خانة مهم كشور اسلامي چگونه با اين سياست اسلامي و فرهنگ ديني روشن مخالفت مي‌كند، [/] [=&amp]ثانياً: بايد توجه كرد كه وزارت علوم مجري اهداف و برنامه‌هاي مصوب از سوي مراجع ذي صلاح است، نه اين‌كه خودش سياست‌گذار در اين امور باشد، [/] [=&amp]ثالثاً خوانندگان بدانند بعد از انقلاب اسلامي و انقلاب فرهنگي، چه نوع تفكراتي تصميم‌گير و مجري در سطوح بالاي آموزش عالي بوده‌اند كه سياست‌ها و توصيه‌هاي اسلامي كردن دانشگاه‌ها اين‌گونه به بن بست رسيده است. [/] [=&amp]

دوم:[/][=&amp] معاونت وزارت علوم مي‌گويد: [/] [=&amp]«طرح تفكيك... با توجه به دلايل فرهنگي، تجربي، اعتقادي و تجربه بين المللي، طرح مردودي است.»[/]
[=&amp]اما ايشان اين دلايل ذكر نمي‌كند. در حالي كه جايگاه آموزش عالي اقتضا مي‌كند عالمانه و مستدل با امور برخورد شود.[/] [=&amp] آيا مراد ايشان از تجربه برخي كشورها كشوري مانند آمريكا است كه اعتراف به مشكلات سيستم مختلط آموزش كرده‌اند و مدارس غير مختلط را تجربه مي‌كنند؟[/] [=&amp]آيا مراد از دليل فرهنگي، فرهنگ كشورهاي سكولار و لائيك و الحادي است كه معنويت و پاكي و آخرت را باور ندارند؟ [/] [=&amp]و آيا مراد از دليل اعتقادي، اهتمام پيشوايان معصوم ـ عليهم السلام ـ به مسئلة عدم اختلاط و حجب و حيا و غيرت در ميان مسلمانان است؟![/] [=&amp]مگر كلام نوراني سرور زنان عالم ـ عليها اسلام ـ سياست راهبردي و اعتقادي ما نيست كه مي‌فرمايد:
«بهترين حالات براي زنان آن است كه نه آنها مردي را ببيند و نه مردي آنها را ببيند»[=&amp][1][/]

يا هنگام تقسيم كار پيامبر بين او علي ـ عليه السّلام ـ فرمود: [HL]خدا مي‌داند كه چقدر من خوش‌حال شدم از اين‌كه كار منزل به من سپرده شد و از رفتن به بيرون منزل و تماس با نامحرم معاف شدم[/HL].» و صدها تعليم ديني ديگر.[/] [=&amp]اما صاحبان اين‌گونه تفكر بدانند كه ما دليل و سياست و روش خود را در اين امور مهم و كلان، از منبع پاك و معصوم وحي مي‌گيريم و صد البته كه تعاليم مسلم دين، سياست اختلاط مرد و زن را بر نمي‌تابد و كسي كه كمتر آشنايي‌اي با تعاليم دين و محيط‌هاي ديني دارد، به اين نكته اذعان دارد.

ادامه دارد...
[/]

[/HR] [=&amp][1][/] . حر عاملي، وسائل‎الشيعه، ج 14، ص 43.

سوم: از جمله اشكالات اين طيف كه نمايندة مذكور نيز به آن تصريح مي‌كند اين است كه نتيجه چنين طرح و برنامه‌هايي، جداسازي اداره و محل كار، سينما، پارك، خيابان و ساير اماكن است،

در اين باره بايد گفت:
محيط‌هاي رفت و آمد عمومي دو گونه‎اند: يك دسته به طور قهري مختلط هستند و قابل جداسازي و در اختيار من و شما نيستند مثل كوچه، خيابان و بازار. دستة ديگر مثل اداره و كارخانه و مدرسه و دانشگاه هستند كه قابل تفكيك هستند و برنامه‌ريزي آن مستقيماً به دست نظام و حكومت است، كساني كه موافق با طرح جداسازي زن و مرد و دختر و پسر هستند؛ البته اين طرح را محدود به آموزش عالي نمي‌كنند و آن را به همة محيط‌هاي درس و كار و مانند اينها تعميم مي‌دهند. اين بر عهدة نظام اسلامي است كه محل كار را هم با برنامه‌ريزي حساب شده به‌نحوي طراحي كند كه كمترين رويارويي ممكن و تماس بين زن و مرد پديد آيد. اختلاط حاصل در محيط دانشگاه و اداره و كارخانه و شركت، نتيجه برنامه و اختيار ماست نه امري قهري؛ بنابراين در اين محيط‌ها بايد جداسازي را دنبال كرد و در محيط كوچه و بازار هم با توصيه و تمهيداتي، بستر سالم رفت و آمد و زندگي مردم را فراهم كرد؛ در روايات پيشوايان دين ما آمده است كه مردان را از برخورد با نامحرم در كوچه برحذر مي‌دارند و مسير رفت و آمد جدا به آنان پيشنهاد مي‌دهند. نكتة حائز اهميت در اين مسئله اين است كه برخورد مرد و زن در كوچه، خيابان، پارك و سينما، يك بار و دو بار و گذرا است و قابل قياس با همنشيني دو دانشجو در طي 4 ـ 5 سال يا دو كارمند و كارگر در طول ساليان زياد و نزديكي بيش از حد آنان، نيست و اين چيزي است كه نظام اسلامي، عمداً و اختياراً هرگز نبايد به آن اقدام كند يا رضايت دهد.

چهارم: نمايندة مذكور مجلس مي‌گويد:
«اين اختلاط چه نتيجة منفي را داشته كه امروز برخي نگران آنند..
جهت اطلاع ايشان يادآور مي‌شود كه اختلاط متأسفانه زمينه‌ساز آفات بسياري شده است.[1] كه از جمله آنها اين موارد است.
الف ـ عاشق شدن برخي دختران وپسران و اتلاف وقت آنان و احياناً سرخوردگي و ناكامي و...
ب) اغفال برخي دختران و زنان ـ و گاهي هم مردان و پسران ـ و از دست دادن عصمت و حياء
ج) نگاه‌هاي حرام و آلوده، گاهي تماس حرام و ارتكاب زنا.
د) پارتي‌هاي مختلط و مفاسد جانبي آن به دنبال آشنايي دانشجويان يا كاركنان.
هـ) بالا رفتن هزينة افراد به دليل استفاده از وسايل آرايشي و لباس‌هاي جذاب براي جنس مخالف.
و) افت تحصيلي و توجه به يكديگر در حين كلاس و تحصيل و مشروط شدن و احياناً اخراج از دانشگاه.
ز)....

پنجم) يكي ديگر از سخنان مخالفان طرح جداسازي اين است كه مي‌گويند جداسازي و منع از تماس، حرص جوانان را نسبت به يكديگر بيشتر مي‌كند، چنين حرفي را مخالفين حجاب هم مي‌زنند، در حالي كه اين سخن صحيح نيست. گام اول براي سلامت جسمي و روحي جوانان ما جداسازي و تفكيك دختر و پسر است تا زمينه هاي گناه و تحريك شهوي در خطرناك‌ترين سنين پديد نيايد. برخلاف نظر اين طيف، شما مي بينيد كه در جوامع ليبراليستي غرب، علي رغم عدم وجود حجاب شرعي و پوشش لازم، و با وجود اختلاط دختر و پسر از كودكي تا سن پيري و عدم مانعي از ارتباط جنسي به طرق مختلف، همواره و همه روزه شاهد افزايش تجاوزات و انحرافات جنسي هستيم، رمز اين حقيقت در اين نكته نهفته است كه عظمت جنسي و روحي انسان مثل ميل به مال و مقام، سيري ناپذير است؛ بلكه با توجه و بها دادن، قوي تر و وحشي‌تر مي‌شود. راه حل صحيح اسلام توجه به اميال حقيقي و واقعي انسان‌ها و ارضاء آن در حد لازم و سالم به نحوي است كه مزاحم رشد معنوي و قرب او نگردد و از سوي ديگر برطرف كردن زمينه هاي سوء تأثير به راحتي بتواند راه كمال را طي كند.

[/HR] [1] [=Roya]. نگارنده به هيچ وجه قصد جسارت و توهين به همة مردان و زنان را ندارد و اين مشكلات البته عموميت كامل ندارند، اما به هر حال وجود دارند و سخن بر سر زمينه هاي اين مفاسد است.

ششم) برخي مي‌گويند رشد و بلوغ جسمي دانشجويان و جوانان همراه بلوغ فكري است، اصل را بايد بر برائت گذاشت و از نگاه منفي نسبت به انسان‌ها كه آنها را صرفاً به دنبال غريزة جنسي مي‌داند، خودداري كرد. ما هم با اين نظريه موافق هستيم و توجه داريم به ارزش‌هاي نسل جوان و گرايش‌هاي بلند آحاد جامعه، اما شما هم معترف هستيد كه همة جوانان به رشد فكري لازم و رشد معنوي مناسب نرسيده‌اند. انسان‌شناسي دين اقتضا مي‌كند كه به نفس امّاره و شيطان رانده شده نيز توجه كنيم انساني كه دشمن ترين دشمنان خود را در درون دارد.[1] و دشمن قسم خوردة بزرگي در بيرون دارد،[2] به راحتي و خوش‌بيني به زمينه‌هاي گناه نمي‌تواند نزديك شود. وقتي حضرت يوسف ـ عليه السّلام ـ پيامبر معصوم خداوند از زمينة فساد فرار مي‌كند و به خدا پناه مي‌برد،[3] و وقتي امام علي ـ عليه السّلام ـ پيشواي متقين از سلام كردن به زنان جوان پرهيز مي‌كند تا دچار فساد احتمالي نگردد و...[4]
چگونه ما مي‌توانيم جوان سرشار از انرژي و شادابي و شهوت را در كنار بزرگ‌ترين پرتگاه هاي سقوط رها كنيم. عقل سليم حكم مي‌كند كه از رويارويي با زليخاها بپرهيز تا اصلاً در موقعيت گناه واقع نشوي، نه اين‌كه به استقبال موقعيت گناه برو و بعد از آن بدون يار و ياور رها و سرگردان؟! آيا به‌راستي ارتباط زن و مرد و تأثيرات اين دو جنس بر يكديگر و ضربات سنگين و بسياري كه بشر در اثر ارتباط ناسالم خورده است و فراواني توجه آنان به يكديگر ـ خواسته يا ناخواسته ـ از نگاه جنسيّتي، قابل انكار است؟!

[/HR] [1] [=Roya]. اشاره به حديث زيبايي امام علي ـ عليه السّلام ـ : اعدي عدوّك نفسك التي بين جنبك.
[2] [=Roya]. اشاره به آيات شريفة قرآن دربارهء ابليس كه مي گويد: ص 82.
[3] [=Roya]. سورة يوسف، آية 53.
[4] [=Roya]. مجلسي، محمد باقر، بحارالانوار، ج 101، ص 37[ مكارم الاخلاق، ص 270.

هفتم) اين نمايندة محترم مجلس مي‌گويد:
«اختلاط در دانشگاه ها براي ارتقاي معنوي جايگاه انسانهاست.»
معناي اين سخن براي نگارنده روشن نيست. چگونه اختلاط موجب ارتقاء معنوي مي‌شود، اين ارتباط معلوم نيست. ايشان مي‌گويند اختلاط براي مفسده، مردود است؛ اما براي رشد و تعالي خير. سخن ما بر سر اختلاط به قصد انجام حرام نيست كه اين فرض از محل بحث خارج است. سخن اين است كه اختلاط و تماس مكرر، بستر بسيار خطرناكي براي تحريك اميال شهواني و شيطاني و نهفته در درون انسان است كه اگر شديداً و دائماً كنترل نشود، خسارات جبران ناپذيري به حيات مادي و معنوي بشر وارد مي كند.

[HL]هنر فرار از گناه[/HL]
در اين راستا برخي مي‌گويند، پاك بودن و آلوده نشدن، در محيطي كه آلودگي و زمينة گناه نباشد، ارزشي ندارد؛ مثل شخصي كه در زندان است و دزدي يا قتل نمي‌كند. اگر زمينة دزدي و قتل يا نگاه و تماس با نامحرم فراهم بود و بعد انسان خويشتن‌داري كرد، آن ارزش دارد؛ بنابراين نبايد محيط را جدا كرد تا اين گونه افراد بهتر رشد كنند.
در پاسخ به اين تز بايد گفت:
[HL]اين سخن مثل اين است كه كسي بگويد شما اگر در يك محيط پاك و بدون آلودگي و ميكرب زندگي كنيد و سالم باشيد، ارزشي ندارد؛ بلكه بايد زمينه‌اي فراهم كنيد كه آلودگي ها و ميكرب ها شما را تهديد كنند، و بعد قوي و سالم بمانيد، در اين صورت به شما مي توان گفت انسان قوي و مقاوم. [/HL]بله اگر به طور قهري شرايط آلودگي و گناه پيش آمد و كسي سالم و پاك باقي ماند بسيار باارزش و يوسف گونه است؛ اما نه اين‌كه انسان خودش عمداً محيط آلوده و گناه و رويارويي با زليخاها را فراهم آورد. كدام عقل و منطقي، اين چنين حكم مي‌كند؟ جواني كه با هر نگاه و لبخندي دلش مي‌لرزد و به جايي مي‌رود، و با يك ناز و كرشمه، فكرش مشغول مي‌شود، نبايد به محيط‌هاي مختلط وارد شود و نبايد براي او چنين شرايطي را فراهم آورد. چگونه است كه براي يك بيماري مسري و احتمالي كل مملكت بسيج مي‌شود و همة افراد مورد تهديد، واكسينه مي شوند و هزينه هاي بسيار صرف مي شود، اما روح و روان جوان پاك ما را صدها آلودگي معنوي به مخاطره مي اندازد اما كسي به فكر واكسن و پيشگيري يا قرنطينه و برنامه ريزي و سرمايه گذاري نيست؟!

نمايندة مذكور مي‌گويد: «با تكرار و اصرار اين نوع طرح‌ها، هزينه‌هايي بر نظام اسلامي تحميل مي‌شود.»
اما بايد ايشان بدانند كه اولاً هميشه اين طرح‌ها مستلزم هزينة اضافي نيست، ثانياً: چه باك كه براي سالم ماندن جوانان پاك و معصوم دانشجو هزينه‌هايي بسيار كلان صرف شود، آيا پول و سرمايه مصرفي مهم‌تر از اين دارد؟ همان‌طور كه اشاره شد براي جسم اين جوانان ميلياردها تومان صرف درمانگاه‌ها، بيمارستان‌ها، تربيت پزشكان و پرستاران و صدها امر ديگر مي‌شود، اما به بعد معنوي و حقيقي انسان‌ها كه مي‌رسيم، حاضر نيستيم سرمايه گذاري كنيم.

هشتم) هرگاه سخن از بعضي رفتارهاي ناهنجار اجتماعي يعني رويارويي زن و مرد مي‌شود برخي ـ مانند اين نمايندة مجلس ـ براي توجيه رفتار بعضي زنان استناد مي‌كنند به حركت زهرا (س) در دفاع از امامت و خواندن خطبه در مسجد مدينه و خروش حضرت زينب(س) در كوفه و شام بعد از نهضت كربلا در حالي كه اين استدلال، مغالطه است و قياس اين دو بزرگوار با زنان جامعة ما از جهاتي مع الفارق است.

اولاً: چنان‌كه همه معترفند خطبه اين دو بزرگوار در بين مردان در زماني خوانده شد كه اساس اسلام و دين و امامت در معرض خطر بود و طبيعي است كه در چنين شرايطي براي نجات دين، انجام چنين كاري موجه و لازم است. اين داستان چه ربطي دارد به مسافرت يك دختر از جنوب به شمال كشور يا بالعكس براي خواندن زبان اسپانيولي، يا حضور آن‌چناني برخي زنان در فروشگاه‌ها يا دارات براي فروشندگي يا منشي‌گري؟! كار خوبان را قياس از خود مگير.

ثانياً:
حضور اين بزرگواران طبعاً با رعايت جميع شئونات اسلامي و آداب لازم است در حالي كه متأسفانه ما شاهديم غالب زنان در حال تحصيل يا شاغل ما از پوشش و رفتار بي‌آلايش شرعي، به طور كامل، بهره‌مند نيستند.

ثالثاً: اگر قرار است مقايسه‌اي انجام گيرد چرا وضع كنوني دانشگاه هاي دولتي و آزاد ما را با مدرسة علميه و محفل درس و بحث حضرت زهرا و زينت عليهما السلام براي خانم ها در مدينه و كوفه و در شرايط عادي جامعه مقايسه نمي‌كنيد؟!‌ البته اين محافل مختلط نبوده‌اند و هيچ سنخيّتي با برخي مراكز آموزش عالي ما ندارند.

رابعاً: هيچ كس خواهان عدم تحصيل يا اشتغال يا حضور زنان در جامعه به طور كلي و در تحت هر شرايطي نيست تا نمايندة محترم مثال بزنند به گروه اعزامي امام (ره) به شوروي براي رساندن نامه به گورباچف كه متشكل از مرد و زن بود؛ بلكه سخن بر سر سياست كلان و راهبردي نظام در امر آموزش و اشتغال و ورزش و مانند اينهاست در شرايطي كه به طور طبيعي ما سروكار با يك عدة معصوم از زن و مرد و يك جامعة منضبط و بي عيب نيستيم؛ بلكه مردم و شرايط همان است كه در اطراف خود نظاره گريد و نيازي به توضيح نيست.

نهم) اين نمايندة مجلس مي افزايد:
«نگراني ما در اين زمينه جدي است؛ زيرا گسترش و قانوني شدن اين گونه تفكرات كه زنان و مردان در محيط هاي دانشگاهي از هم تفكيك شوند، نهايتاً منجر به محدود ساختن فعاليت‌هاي زنان در اجتماع خواهد شد.»

شكي نيست كه بحث محرم و نامحرم و مرز بين زن و مرد، خواه ناخواه محدوديت‌هايي را در برخوردها و فعاليت هاي زندگي براي هر دو جنس ايجاد خواهد كرد و اين مرز بندي الهي است و گريزي از آن نيست؛ گر تو نمي پسندي تغيير ده قضا را. و نبايد ايشان از عملي شدن احكام عالي الهي نگران باشد؛ بلكه از زير پاگذاشتن مقررات دين بايد خون دل بخورد. به‌علاوه ديني كه امر اشتغال و كسب مال را در درجة اول به مردان مي‌سپارد و گذران هزينة زندگي و نفقه را بر دوش مرد مي‌گذارد و بسياري از فعاليت‌هاي اجتماعي مثل شركت در نماز جمعه و تشييع جنازه و جهاد و مانند اينها را بر زن واجب نمي‌كند و براي خروج زن از خانه شرايطي قائل مي شود و نظاير اين قوانين ـ كه بر هيچ كس پوشيده نيست ـ طبيعي است كه براي ارتقاي معنوي جايگاه زن و مرد، محدوديت هايي ظاهري ايجاد كرده است.

دهم) نمايندة محترم مجلس در پايان اظهار اميدواري كرده است كه اين گونه بحث‌ها، راه جديدي براي ورود اتهام حقوق بشر را بر كشورمان باز نكند، اين ترجيع بندي است كه متأسفانه برخي‌ها در هنگام مخالفت حقوق بشر جهاني با قوانين الهي به كار مي‌برند و در اين مقابله همواره دين است كه محكوم مي‌شود و بايد عقب نشيني كند؛ اما اگر دنياي الحاد و ضد دين يا غير ديني، حكمي از احكام ترقي اسلام و عملي شدن آن را نپسنديد چه باك!‌آيا مردم مسلمان و مؤمن ما و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي بايد حامي و مدافع احكام خدا و رسول باشند يا بافته هاي فكر بشري! آيا به راستي ما مي خواهيم به همان راهي برويم كه دنياي امروز مي رود؟ زهي افسوس و خيال باطل!
منبع:
ح. كريمي، مركز مطالعات و پاسخگويي به شبهات(حوزه علميه قم).

تجارب مشاوره اي...
چند كلام از من بشنويد
حاصل اين اختلاط اين مي شود كه
در استان هاي بزرگ كشور همان دانشجوي پسر وقتي پزشك مي شود مثلا متخصص جراحي سينه مي شود و روزانه خانم هاي زيادي را معاينه مي كند
مرد سونوگرافي زن را انجام مي دهد و زنان مي گويند ما نمي توانيم.
اكو قلب زن را مرد انجام مي دهد.
و زنان زيادي ابتدا شرم مي كنند و بعد مي گويند دكتر محرم است.
و....

حاصل اين مي شود كه دانشجوي شيرازي به من مي گويد:
در دانشگاه با بيست خانم دوست شدم و به همه قول ازدواج دادم و با همه رابطه داشتم كه 3- 4 نفر آنها زن شوهر دار بودند و الان كه يكي را براي ازدواج پذيرفته ام نمي توانم با او سر كنم و احساس يكنواختي برايم كشنده است.

حاصل اين مي شود كه
دختري مي گويد خانواده ام گفتند پول در اختيارت مي گذاريم برو با مدرك برگرد چه فردا چه 4 سال ديگر.
و من كه به شهر غريبي رفتم با معاون آموزش كه مرد بود احساس راحتي داشتم و او را مثل پدرم مي دانستم و ايشان چون استاد آمارم هم بود با او براي درس و زندگي مشورت مي كردم. و همسر او كه همانجا تدريس داشت مي مرد و زنده مي شد وقتي ما را با هم مي ديد و من ابتدا تعجب مي كردم چرا اين خانم حسادت مي كند شوهرش مشورت كنيم
وقتي به خودم آمدم كه اين مرد كه هم سن پدرم بود به من پيشنهاد رابطه و بعد هم پيشنهاد ازدواج داد.
و وقني من رد كردم من را از درس آمار انداخت
و گفت آن قدر بهت سخت مي گيرم تا خودت رام شوي
وو....

حاصل اين مي شود
كه زن در خانه است و منتظر شوهر است ولي شوهر با چندين دختر پيست مي رود و اين شوهر در ايام ماهانه همسر از او احساس تنفر دارد و حاضر نيست با او باشد.

حاصل اين مي شود كه
زني مي گفت اين جاي داستان را بهش فكر نكرده بودم
مهندس عمران هستم با مردي همكار هستيم هر روز براي پروژه اي از شهر بيرون مي رويم و اين مرد در مسير با من شوخي جنسي مي كند و من احساس گناه دارم
هم از او متنفرم و هم به خاطر مدت زيادي كار با او به او احساس عاطفي دارم.

[="SlateGray"]

حامی;464449 نوشت:
و زنان زيادي ابتدا شرم مي كنند و بعد مي گويند دكتر محرم است.

با اجازه کارشناس محترم میخام چند کلمه به جملتون اضافه کنم...زنان زیادی ابتدا شرم میکنند و بعد مجبور میشوند و....[/]

سلام و خسته نباشید خدمت جناب حامی
فکر میکنم این تاپیک بیشتر به شعور خوانندگان توهین میکنه و به روحیاتمون ضربه میزنه تا اختلاط دختر و پسر توی دانشگاه!
یاعلی

مردي كه مي گويد من با خوش و بش با نامحرم تحريك نمي شود:
يا دروغگوي است( و دروغ كليد همه بدي ها ست)
يا اختلال رواني دارد.

.......................
برخي از سكس تراپيست ها مي گويند
[=&quot]آیا می دانید مردان هر 7 ثانیه یک بار به موضوعات جنسی فکر می کنند[=&quot]!
[=&quot][=&quot](دکتر مریم محبی، [=&quot]رواندرمانگر و سکس تراپیست)
**
حال من مي گويم ان شاالله كه سخن اين سكس تراپيست درست نيست ولي....

چرا ما؟
برخی از خانم­ ها می­ پرسند چرا ما باید مراقب باشیم؟
اسلام هم به زن و هم به مرد تذکر می­دهد که حیا و عفت (دیداری، شنیداری، معاشرتی، تخیلی و...) داشته باشند، ولی خب قانون این است که در تزاحم‌ها و برخوردها، وسایل ظریف و حساس را در محافظ قرار مي‌دهند تا وسائل زمخت و خشن، آن‌ها را خدشه‌دار نکنند. [HL]همه مي‌پذيرند كه شهوت مردان ابتدائا پر قدرت­ تر از زن‌ها ظاهر می‌شود. باور نداريد به اين جلوه­ های غالب جنسی مردان در طول تاريخ بنگرید:

[/HL]1. از قدیم مردان تصاویر جنسی را در غارها حك كرده‌اند.
2. امروز بيش‌تر نقاشی‌ها و مینیاتورهای جنسی را مردان می­كشند.
3. اشعار در وصف اندام یار و خال صورت و موي محبوب را مردان می‌سرودند.
4. حرمسراها را شاهان و مردان ثروتمند مي‌ساختند.
5. مردان هنگامی که دعوا می‌کنند فحش جنسی به هم می‌دهند!
6. برخی از اختلالات جنسی مثل هرزه‌گویی تلفنی و اینترنتی و چشم‌چرانی و... بيش‌تر مربوط به مردان است.
7. مشتری پر و پا قرص فیلم‌های شو و امور پورنو‌گرافی مردان هستند.
8. رمان­ های سکس را مردان می­خرند و می­ نویسند.
9. انحرافات جنسي در مردان بیشتر است.
10. مردان، مشتری عروسکی‌های جنسی هستند.
11. تجاوز به‌عنف از مردان صادر می‌شود.
12. در آمریکا در ایام بارداری همسران آمارها نشان می‌دهد که مردان ارتباط بیرون از منزل دارند.
13. خودارضایی ميان مردان شیوع گسترده‌تري دارد.
14. تجاوز جنسی مردان به هم هنگام محدودیت و محرمیت­ هایی چون زندان در همه ملیت­ ها، بین مردان گزارش می­ شود.

[/HR]منبع: خانه خوبان،م. ح. قديري، ش56.

خانمي مي گفت: براي ارتودنسي نزد يكي از فاميلمان رفتم او مرد بود اصلا به ذهنم نمي رسيد كه او كه با وقار بود بخواهد به من تجازو كند.
به من گفتم 5 شنبه بعد از ظهر بيا كه سرم خلوت است حسابي روش كار كنم.
اما من غافل از همه جا بي خبر رفتم و او چايي ريخت و بعد ديوانه وار سراغم آمد هر چه گفتم من شوهر دارم اصلا باورم نمي شود تو اين كار را مي كني.
و او ديوانه وار گريه مي كرد و درخواست س ك س مي كرد و من پا به فرار گذاشتم
از همه بدتر وقتي بود كه هر چه به شوهرم مي گفتم كارش را نمي پسندم او كه غيرت را قورت داده بود نمي فهميد و اصرار مي كرد كه چقدر پول داده اي بايد باز بروي تا كار را تمام كند:Moteajeb!:

حامی;464474 نوشت:
چرا ما؟برخی از خانم­ ها می­ پرسند چرا ما باید مراقب باشیم؟
اسلام هم به زن و هم به مرد تذکر می­دهد که حیا و عفت (دیداری، شنیداری، معاشرتی، تخیلی و...) داشته باشند، ولی خب قانون این است که در تزاحم‌ها و برخوردها، وسایل ظریف و حساس را در محافظ قرار مي‌دهند تا وسائل زمخت و خشن، آن‌ها را خدشه‌دار نکنند. [HL]همه مي‌پذيرند كه شهوت مردان ابتدائا پر قدرت­ تر از زن‌ها ظاهر می‌شود. باور نداريد به اين جلوه­ های غالب جنسی مردان در طول تاريخ بنگرید:

[/HL]

1. از قدیم مردان تصاویر جنسی را در غارها حك كرده‌اند.
2. امروز بيش‌تر نقاشی‌ها و مینیاتورهای جنسی را مردان می­كشند.
3. اشعار در وصف اندام یار و خال صورت و موي محبوب را مردان می‌سرودند.
4. حرمسراها را شاهان و مردان ثروتمند مي‌ساختند.
5. مردان هنگامی که دعوا می‌کنند فحش جنسی به هم می‌دهند!
6. برخی از اختلالات جنسی مثل هرزه‌گویی تلفنی و اینترنتی و چشم‌چرانی و... بيش‌تر مربوط به مردان است.
7. مشتری پر و پا قرص فیلم‌های شو و امور پورنو‌گرافی مردان هستند.
8. رمان­ های سکس را مردان می­خرند و می­ نویسند.
9. انحرافات جنسي در مردان بیشتر است.
10. مردان، مشتری عروسکی‌های جنسی هستند.
11. تجاوز به‌عنف از مردان صادر می‌شود.
12. در آمریکا در ایام بارداری همسران آمارها نشان می‌دهد که مردان ارتباط بیرون از منزل دارند.
13. خودارضایی ميان مردان شیوع گسترده‌تري دارد.
14. تجاوز جنسی مردان به هم هنگام محدودیت و محرمیت­ هایی چون زندان در همه ملیت­ ها، بین مردان گزارش می­ شود.

[/HR]منبع: خانه خوبان،م. ح. قديري، ش56.

آقاي قرائتي مي فرمودي
يكي از مسؤولان خانم منشي جوان زيبايي داشت.
به او گفتم محرم شماست گفت نه
گفتم از ايمانت نمي ترسي چون گاهي هم اتاقت خلوت است؟
گفت: اومدي نسازي ها. حاج آقا آدم تا آدم داريم من به خودم اعتماد دارم. اين كه تو آب نروي تا خيس نشوي كه هنر نيست هنر اين است كه شيرجه بزني و خيس نشوي
گفتم: آفرين بر شما. واقعا مقام شما از حضرت علي(ع) هم بالاتر است. چون ايشان با عصمتي كه داشتند مي گفتند مي ترسم به زنان جوان سلام كنم مبادا از صدايشان خوشم بياييد و به جاي ثواب كباب شوم. :ok:
ولي خدا رو شكر شما هيچ ترسي هم نداريد:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

دختري مي گفت:
در شهرمان دندان پزشك مردي است كارش خيلي خوبه همه تعريف مي كنند.
وقتي رفتم پيشش تو نوبت بودم كه متوجه شدم با خانم ها كارهاي نامربوط انجام مي دهد برخي هم كه قند تو دلشون آب مي شد. اول احساس كردم من اشتباه مي كنم و تو دلم توبه كردم
تا وقتي كه رفتم نشستم جلسات دوم سوم با گونه هايم بازي مي كرد و گاهي هم به بهانه مسلط بودن من را بالا مي كشيد در حالي كه قسمتي از زانويش را زير بدنم مي گذاشت.
پول دادم نمي توانم نروم
او را تهديد كردم گفت: باشه شما ادعا كن من اين كاره ام من را هم خيلي ها قبول دارند ببينم تو آبروت ميره يا من
متأسفانه ان قدر دير تصميم گرفتم چه كنم كه ديگه قبح كارش تا حدودي برام ريخته بود و اين اواخر خودم هم با او شوخي مي كردم
و

حامی;464471 نوشت:

مردي كه مي گويد من با خوش و بش با نامحرم تحريك نمي شود:
يا دروغگوي است( و دروغ كليد همه بدي ها ست)
يا اختلال رواني دارد.

.......................
برخي از سكس تراپيست ها مي گويند
آیا می دانید مردان هر 7 ثانیه یک بار به موضوعات جنسی فکر می کنند!
(دکتر مریم محبی، رواندرمانگر و سکس تراپیست)
**
حال من مي گويم ان شاالله كه سخن اين سكس تراپيست درست نيست ولي....

:Sham: صدها چراغ دارد و بيراهه مي رود....

حامی;464477 نوشت:
آقاي قرائتي مي فرمودي
يكي از مسؤولان خانم منشي جوان زيبايي داشت.
به او گفتم محرم شماست گفت نه
گفتم از ايمانت نمي ترسي چون گاهي هم اتاقت خلوت است؟
گفت: اومدي نسازي ها. حاج آقا آدم تا آدم داريم من به خودم اعتماد دارم. اين كه تو آب نروي تا خيس نشوي كه هنر نيست هنر اين است كه شيرجه بزني و خيس نشوي
گفتم: آفرين بر شما. واقعا مقام شما از حضرت علي(ع) هم بالاتر است. چون ايشان با عصمتي كه داشتند مي گفتند مي ترسم به زنان جوان سلام كنم مبادا از صدايشان خوشم بياييد و به جاي ثواب كباب شوم. :ok:
ولي خدا رو شكر شما هيچ ترسي هم نداريد

راستش كمي بايد باور كنيم كه دختر و پسر دوستياشون جاي تأمل داره

هركسي از ظن خود شد يار من***از درون من نجست اسرار من

تو ذهن دختر چيزهايي است كه محور عاطفي و رمانتيك داره
آمــــــــــــــــــــــــــــا در ذهن پسر غولايي است با محوريت جنسي( اونايي هم كه ابتدا عاطفي است بايد بهشون گفت شب دراز است و قلندر بيدار....)

يادم بيندازيد بعدا بگويم

خانمي مي گفت براي فيزيوتراپي نزد متخصصي رفتم كه ........

خانمي مي گفت: براي كاهش اضطراب براي آموزش ريلكسيشن ..............

اِ پس اين جوره؟!
حالا مي فهمم كه چرا امام به [HL]ابا بصير اسلام شناس 70-80 ساله[/HL] كه هنگام اموزش قرآن با خانمي مزاح كرد گفت: ديگه تكرار نكن يا به قولي هم گفتند ديگه اونجا نرو.:Moteajeb!:

اِ آقاي حامي اين حرفا را مي زنيد ما را بد بين مي كنيد ها
ديگه به چه كسي ميشه اعتماد كرد؟
خب
وقتي ما خطرات بازي اسكي يا اسكيت يا شناي در ساحل را مي گوييم به معناي اين نيست كه بگوييم از بازي با حال اسكيت يا اسكي يا شناي در ساحل روي برف محرم شو.
پس منظورتون چيه
بابا اين قدر عجله نكنيد
ميگم
[HL]منظورم اينه كه با رعايت آنها از بازي لذت بيشتر ببر
همان طور كه بازي فوتبال كه خيلي لذت بخش و هيجاني است براي قانون مند كردنش بايدها و نبايد هايي داره[/HL]

يكي از دوستانم ددر موسسه اي مشغول بود.
گفتم دوستان شما كه با خانم ها و دختر خانم هاي اين قدر به چشم خواهري بهشون نگاه مي كنن و سربه سرشون مي گذارند
احساس خاصي ندارند
گفت: شفاف سازي كن
يعني چه؟ شما با زير سؤال بردن دوستان من در واقع من را زير سؤال برديد
گفتم
ببيند من يه مشاورم تجارب علمي و مطالعاتي و باليني به من مي گويد دوستان شما كه به شما گفته اند من براي مان عادي است و براي مان كار مهم است و مسائل جنسي را قاطي كارمون نمي كنيم يا دروغگو هستند يا اختلال رواني دارند.
خب شما مي گوييد انسان هاي شريفي هستند. قبول.
دوستان شما اختلال رواني دارند كه احساس قيلي ويلي ندارند
.
.
.
.
.
.
يك سال بعد
دوستم مي خواهد با شما مشاوره كند
اينجا بود كه فهميدم خانم بيوه اي كه شاگردش بوده را دو سه ساله صيغه كرده و هم زمان با منشي موسسه عقد است و هر دو را هم مي خواهد. و...

[="Black"]

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب خدمت کارشناس گرامی.

واقعا تاپیک زیبا و قابل تاملی ایجاد نموده اید.

وقتی موارد را میخواندم نمیدانستم بخندم ، گریه کنم یا ..........

واقعا این موارد که کمم نیست هم گریه داره و هم خنده.

خنده بابت حماقت بعضی از مسئولین که هنوز به فکر چاره نیوفتاده اند.( ای کاش بودن رجایی ها و باهنرها و....)

گریه بابت اتفاقات رخ داده.

تاسف برای بی غیرتی بعضی ها

خجالت از این که نام کشوری اسلامی را یدک میکشیم اما هنوز با اسلام فاصله بسیار زیادی دارم.
واقعا اون دنیا کی میخواد جوابگوی خون امام و شهدا باشه.

و..........................!

ای یوسف گمگشته وقت است که بازآیی!
[/]

حامی;464480 نوشت:
اِ پس اين جوره؟!
حالا مي فهمم كه چرا امام به آن پير مرد اسلام شناس 70-80 ساله كه هنگام اموزش قرآن با خانمي شوخي كرد گفت: ديگه تكرار نكن يا به قولي هم گفتند ديگه اونجا نرو.

حامی;464482 نوشت:
اِ آقاي حامي اين حرفا را مي زنيد ما را بد بين مي كنيد ها
ديگه به چه كسي ميشه اعتماد كرد؟
خب
وقتي ما خطرات بازي اسكي يا اسكيت يا شناي در ساحل را مي گوييم به معناي اين نيست كه بگوييم از بازي با حال اسكيت يا اسكي يا شناي در ساحل روي برف محرم شو.
پس منظورتون چيه
بابا اين قدر عجله نكنيد
ميگم
منظورم اينه كه با رعايت آنها از بازي لذت بيشتر ببر
همان طور كه بازي فوتبال كه خيلي لذت بخش و هيجاني است براي قانون مند كردنش بايدها و نبايد هايي داره

به قول خودتون آقای حامی زیاد به حرفای این خانومایی که میان پیشتون گوش نکنید چون حاج خانومتونم ممکنه به همین مشکل بدبینی دچار بشن! و خدای نکرده...:khandeh!:تاپیک شوخی های طلبگیتون و ادامه بدبد بهتره.
موفق باشید
:khandeh!:

حامی;464479 نوشت:
يادم بيندازيد بعدا بگويم

خانمي مي گفت براي فيزيوتراپي نزد متخصصي رفتم كه ........

خانمي مي گفت: براي كاهش اضطراب براي آموزش ريلكسيشن ..............

ببخشیدا
این ها رو خانم ها برای شما تعریف می کنند؟؟ بعد خودش خدایی نکرده مفسده ندارد یا شما هم مثل من به خودتون مطمئن هستید؟؟:Cheshmak:

حامی;464484 نوشت:

اينجا بود كه فهميدم خانم بيوه اي كه شاگردش بوده را دو سه ساله صيغه كرده و هم زمان با منشي موسسه عقد است و هر دو را هم مي خواهد.

چقدر متعهد به خانواده که هر دو رو هم میخاد:Gig:

استاد الان بسختی میشه که طرح جدا کردن کلاس ها و حتی دانشگاه های مختلط رو انجام داد یه خیلی طول میکشه.

بنظرم انجام طرح هایی که زودتر انجام بشن تا زمانی که لطف کنن به جدا کردن دانشگاه ها بپردازن مفید باشه.

درسته؟ نظرتون چیه؟ بنظرتون الان چه کنیم بهتره؟

دوستان لطفا سر به سر آقای حامی نذارید
بذارید تاپیکو ادامه بدن.:Nishkhand:
آقای حامی .
من از خوندن این داستان ها واقعا احساس تعجب و انزجار می کنم.
من خودم قبل از رفتن به دانشگاه (الان ترم اولی هستم) خیلی طرفدار این بودم که توی دانشگاه ها طرح تفکیک جنسیتی انجام بشه.
ولی الان در عین حال که هنوز طرفدارشم فکر می کنم که اختلاط دختر و پسر و دانشگاه مزیت هایی هم داره که البته اصلا به مضراتش نمی ارزه ولی در هر صورت واسه شفاف سازی می گم:
1- احساس رقابت را تا حدی بالاتر می برد.(البته نه زیاد)
2- جهت تلطیف فضا (بیشتر برای پسر ها) موثر است و از دانشگاه رفتن احساس بهتری دارند.ولی در دانشگاه های فقط پسرانه ، جو خشن و سنگین تری وجود دارد.
3- در کلاسهای مختلط پسر ها مجبور می شوند کمتر مزه و شوخی های انحرافی و به قول بعضیا +18 بکنند و این به علت وجود دختر هاست.
(در مورد دوم توضیح بدم که شاید به من بگید تو آدم چشم چرون و هوس بازی هستی که وقتی دختر ها توی کلاس هستند احساس بهتری داری.ولی باور کنید که من اصلا تا حالا توی دانشگاه و نه توی کوچه و خیابون چشم چرونی نکرده ام و حتی وقتی دختر ها برای حل تمرین پای تخته می روند من اصلا نه به اندامشون و نه به صورتشون نگاه نمی کنم و نه تا حالا به هیچ کدومشون شماره دادم و نه .... .
ولی در عین حال وقتی کلاسهای مختلط برگزار می شود محیط کلاس برای منِ نوعی قابل تحمل تر است حتی با وجود اینکه نه به دختر ها نگاه می کنم نه باهاشون حرف میزنم! در عین حال باید توجه کرد که خیلی از پسر ها از همون هفته اول ترم رفتند و از دختر ها شماره گرفتند و شماره دادند و سر کلاس هم حواسشون به شدت مشغول دختر هاست و تازه هنوز هیچی نشده سر دختر ها با هم رقابت و دعوا می کنند(بلا نسبت مثل گوزن ها !!!!البته گوزن ها به اینها شرف دارند) و چشم چرانی را از حدش گذرانده و حتی در محاوره های عادیشان از اسم کوچک دختر ها استفاده می کنند.:read:
تازه وقتی ترم بالاتر بریم وضعیت بدتر میشه ، خدا به خیر کنه. تازه میگم کاشکی مسیر این آشنایی ها به ازدواج ختم می شد ولی متاسفانه پسر ها در رابطه ها فقط به فکر دوست دختر هستند!:nevisandeh:)
به قول آقای قرائتی ما پسر و دختر را در دبستان که شهوت ندارند و در دبیرستان که شهوتشون شروع میشه از هم جدا می کنیم و وقتی که شهوتشون می خواد فوران کنه توی دانشگاه مختلطتشون می کنیم.:Gig:

[="Tahoma"][="Navy"]سلام
به نظر من اگر مسوولین این جرات را به خودشان می دادند که تحقیق جامعی روی مفاسد اختلاط زن و مرد در دانشگاه انجام دهند یا حداقل اجازه می دادند تحقیقات نیم بندی که انجام شده منتشر شود عمق این فاجعه مشخص می شد
بعضی خودشان را به خواب زده اند یا به خودشان گفته اند : شتر دیدی ندیدی و شاید هم به کوچه علی چپ زده اند چه می دانم شاید بعضی هم ...
یا علیم
[/]

با سلام

;464470 نوشت:
فکر میکنم این تاپیک بیشتر به شعور خوانندگان توهین میکنه و به روحیاتمون ضربه میزنه تا اختلاط دختر و پسر توی دانشگاه!

خواهر بزرگوارم اينها توهين به شعور نيست ، اينها تلنگري بجا ست تا مبادا فردي به هويت و شخصيت و شعور و روحيات من و شما و جنس زن ،توهين كند .
اگر اين تلنگرها و بيان اين آفات و آسيب ها نباشد ممكن است روحيه يك خانم، به بهانه تجدد و به روز بودن و ... خداي ناكرده ضربه اي بخورد كه جبران پذير نباشد .
مطمئنا جنس زن با روحيات لطيف و رقيقي كه دارد وقتي در معرض نگاههاي پالس دار و جملاتي كه حاكي از حضور او در ذهن و خيال و روياهاي شبانه يك جوان است و خود را - در بيان يك مرد جوان - تنها فرد سرزمين قلب او مي يابد ، به قول استاد حامي چنين خانمي اگر قيلي ويلي نرود ، يا دروغ مي گويد يا اختلال رواني دارد .
خواهر عزيزم اينطور نيست كه ما بتوانيم در مقابله با جنس مخالف اظهار اعتماد به نفس بكنيم كه خير چنين و چنان نمي شود ، ابدا اعتماد به نفسي وجود ندارد ، نفس ، خود مي تواند جاسوس شيطان باشد .
تنها پناه مطمئن و قابل اعتماد دو چيز است :
1- عمل به دستورات شرع مقدس
2- پناه بردن به خداي عزيز
مي دانم منظور شما ارتباط با جنس مخالف نبود ، اما محيط مختلط يعني لب دريا رفتن و خيس نشدن . در خوشبينانه ترين حالتش ، بسيار سخت مي گذرد ، حالا من مي پرسم بابا چه دردي است ؟خب اين اختلاط نباشد . باور كنيد اينطوري كه ما از مادر و مادربزرگها و عمه و خاله و ... مي شنويم در محيط هايي كه اختلاط نبود ، آمار ازدواج بالاتر بوده آنهم ازدواجهاي خوب و پدر مادر دار و استخوان دار و ماندگار .

hoda..;464563 نوشت:
خواهر بزرگوارم اينها توهين به شعور نيست ، اينها تلنگري بجا ست تا مبادا فردي به هويت و شخصيت و شعور و روحيات من و شما و جنس زن ،توهين كند .

سلام
اگه شما تو جامعه درست رفتار کنید کسی جرات توهین به شخصیت و روحیات زنانه ی شما نخواهد داشت همونطور که من الان هشت ساله تو محیط دانشگاهیم کسی همچین جراتی نکرده! البته این حرفا هم هیچ تاثیری نداره.کی میخواد بیاد اینارو بخونه؟ چند درصد قبولش دارن؟!

hoda..;464563 نوشت:
خواهر عزيزم اينطور نيست كه ما بتوانيم در مقابله با جنس مخالف اظهار اعتماد به نفس بكنيم كه خير چنين و چنان نمي شود ، ابدا اعتماد به نفسي وجود ندارد ، نفس ، خود مي تواند جاسوس شيطان باشد .

رشته ای که من میخونم یه رشته ایه که میگن پسرونه ست ولی من قبول ندارم اتفاقا خانوما توش موفق ترن. از روزیم که واردش شدم تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.بار عایت تمام حد و حدود ها و حرایم میشه تو هر محیطی درس خوند و کار کرد. آدمی که با دیدن چهارتا مرد و زن فرقی نمیکنه نتونه جلوی خودشو بگیره بهتره ...! بزاره بقیه به زندگیشون برسن.
یه چیز دیگه به نظر من هر مشکلی برای هر خانومی پیش میاد مشکل خود اون خانومه که یه ادا و اطفاری درآورده این بلا سرش اومده. به نظر من تمام بدبختیای زنا تقصیر خودشونه.
مادرا و مادربزرگا وضع زندگیشون با وضع زندگی ما زمین تا آسمون فرق داشته. قیاس نکنید اشتباهه!
موفق باشید.

[="Tahoma"][="Navy"]سلام
دختر یکی از اقوام که خیلی هم مذهبی نبود می گفت تو هفته اول ترم اول وقتی وارد دانشگاه میشدم می دیدم هفت هشت تا دختر دور و بر یک پسره ژیگول وایسادن و با شور و شوق وصف ناشدنی به لاطائلات پسره گوش میدن اونقدر عصبانی شدم از بی ظرفیتی اون دخترا که نگو
یا علیم
[/]

[="Tahoma"][="Navy"]همون دختر خانوم می گفت : رفتار بعضی استادهای مرد خیلی ضایعه . اگر به کسی تمایلی داشته باشن خیلی زود مشخص میشه . به همین خاطر من کاملا مراقب بودم در عین حال بعد مدتی احساس کردم یکی از استادها به من نظری داره . ازم میخواست برم تو اتاقش ولی من هیچوقت تنها نمی رفتم و او از این کارم عصبانی میشد و با طرح یک موضوع بی ربط مساله فیصله می داد بعد کم کم متوجه شدم باهام لج افتاده و آخر ترم هم مشخص شد که دل پری ازم داره[/]

[="Tahoma"][="Navy"]نه تنها اختلاط زن و مرد در دانشگاهها مفسده انگیزه بلکه ورود تعداد قابل توجهی جوان بی توجه به فرهنگ بومی به یک شهر با بافت فرهنگ سنتی ، باعث آسیبهای فرهنگی و اجتماعی در این شهرها میشه بطوری که عموم افراد شهرهای کوچک معتقدند ورود دانشگاه ... به شهرشون باعث آسیب مذهبی و فرهنگی شده است[/]

[="Tahoma"][="Navy"]لازم به ذکره که در مورد ماجرای پست 33 حقیر باشنیدن این حرف خیلی عصبانی شدم و تصمیم گرفتم از طرق معمول و غیرمعمول از خجالت اون استاد دربیام اما اون دختر خانوم گفت ایشون سابقه مشکلات اخلاقی تو این دانشگاه داشتن و مسوولین بی خبر نیستند و اگر شما اقدامی بکنی بخاطر نفوذی که اون استاد داره ممکنه به ضرر من تمام بشه . من هم با این حرفا مجبور شدم به چند توصیه انقلابی !! اکتفا کنم .[/]

محی الدین;464598 نوشت:
دختر یکی از اقوام که خیلی هم مذهبی نبود

محی الدین;464599 نوشت:
همون دختر خانوم می گفت :

:Gig: شما چقد با این دخترخانوم فامیلتون حرف زدید؟! جناب حامی فرمودن یه جناب دیگه فرمودن مشکل داره با خانوم جوون حرف زدن!

محی الدین;464602 نوشت:
نه تنها اختلاط زن و مرد در دانشگاهها مفسده انگیزه بلکه ورود تعداد قابل توجهی جوان بی توجه به فرهنگ بومی به یک شهر با بافت فرهنگ سنتی ، باعث آسیبهای فرهنگی و اجتماعی در این شهرها میشه بطوری که عموم افراد شهرهای کوچک معتقدند ورود دانشگاه ... به شهرشون باعث آسیب مذهبی و فرهنگی شده است

شما تمام امکانات رو تو تمام شهرها با یک رتبه ی دانشگاهی برا ما فراهم کن چشم ما میریم شهرخودمون درس میخونیم! برادر من وقتی دوتا دانشگاه بیشتر رشته ی مارو تو کل ایران نداره من چطوری نرم شهر دیگه! حرفی بزنید که فانتزی نباشه!

[="Tahoma"][="Navy"]

سیده رقیه;464604 نوشت:
:Gig: شما چقد با این دخترخانوم فامیلتون حرف زدید؟! جناب حامی فرمودن یه جناب دیگه فرمودن مشکل داره با خانوم جوون حرف زدن!

شما تمام امکانات رو تو تمام شهرها با یک رتبه ی دانشگاهی برا ما فراهم کن چشم ما میریم شهرخودمون درس میخونیم! برادر من وقتی دوتا دانشگاه بیشتر رشته ی مارو تو کل ایران نداره من چطوری نرم شهر دیگه! حرفی بزنید که فانتزی نباشه!

سلام
شاید با اون دختر محرم باشم ! محاله ؟
اتفاقا این دانشگاه که با خودش تهاجم فرهنگی داخلی رو به ارمغان میاره از این جنس رشته های نادر نداره خواهر گرامی
یا علیم[/]

محی الدین;464608 نوشت:
شاید با اون دختر محرم باشم ! محاله ؟

باشه!:Nishkhand:

محی الدین;464608 نوشت:
اتفاقا این دانشگاه که با خودش تهاجم فرهنگی داخلی رو به ارمغان میاره از این جنس رشته های نادر نداره خواهر گرامی

آهان ازین دانشگاه الکیا که همه جا شعبه داره! بله خب اصولا کسی که درسخون نباشه دنبال کارای ناجور باشه (( البته استثنا هم زیاد داره بینشون خیلیا به خاطر مشکلات دیگه مجبورن این دانشگاه هارو قبول بشن!)) اینجور دانشگاه ها قبول میشن! پس جمع نبندین!

بسه دیگه سرمو درد اوردید.
:please: جر و بحث نکنید اینقدر.:khaneh:

ـــ;464487 نوشت:
ببخشیدا
این ها رو خانم ها برای شما تعریف می کنند؟؟ بعد خودش خدایی نکرده مفسده ندارد یا شما هم مثل من به خودتون مطمئن هستید؟؟:Cheshmak:

سلام
اينها ضمن مشاوره تلفني بوده و ان شاالله كه بتونيم روزي با كسب رضايت از افرادي كه مشاوره مي گيرند اينها را براي افراد دير باور
مستند و آماري نشون بدهيم.
برخي دير باورند
برخي سر زير برف فرو كرده اند كبك وار
برخي گرفتار خودمحوري هستند نمي خواهند به واقعيات گوش كنند و فكر مي كنند هر چيزي به ذهنش رسيد همون درسته.
برخي هم اصلا اسلامي بودن دانشگاه و كشور را كشك به حساب مي اورند و تعجب از اين كه افرادي كه ارزشي نيستند سمت ارزشي را به عهده دارند:Ghamgin:)

[HL]برخي اشتباه تصور نكنن
ما نمي گيم خانم ها درس نخوانند( دقت دقت دقت)
ما ميگم:‌وظيفه حكومت اسلامي اين است كه با ايجاد فضاي جداگانه براي هر دو مكان آموزشي ايجاد كنند.[/HL]
ولي به نظر
جداي بحث آخوندي حلال و حروم
از من بشنويد كه همكاري خانم و آقا به مدت سال هاي طولاني
همكلاسي خانم و آقا به مدت 4- 5سال و با ارتباط درسي
در اغلب موارد مشكل ساز است.
خب برخي ممكن قبول نكنند
ولي دقت كنند ببنيد چه قدر مواردي داريم كه دختر از ترم اول دوم ذهنش روي آقايي است و رفته تو فاز خيال پردازي استاد درس مي ده و ايشان تو عالم هپروته
.

يادش به خير
استاد هومن، استاد آمار توصيفي و استنباطي و روش تحقيق مون بودن استاد حيدرعلي نه ها پسرشون
الان رفته براي ادامه تحصيل آمريكا
مي گفت: تو دانشگاه احساس بدي از تدريس دارم كمتر كسي گوش مي ده
يه روز مشغول تدريس متوجه شدم يك نفر با دقت ياداشت برداري مي كنه احساس شعف و ذوق و شوق بهم دست داد و تو پوستم نمي گنجيدم
و به تدريس ادامه دادم
وقتي مشغول قدم زدن بودم از نيمكت ها را دوري مي زدم از كنار او كرد رد شدم قلبم داشت مي ايستاد چي فكر مي كردم چي شد.
داشت نقاشي جنس مخالفش را مي كشيد:Moteajeb!:

كسي بحث جدي داره بفرمايد با منطق و استدلال در خدمتشون هستم
اگر مطالب ذوقي و سليقه اي مطرح شود با كمال احترام حذف مي شود.

[=Neirizi]به علت بارش
بي وفائي و يخ بندان صداقت در دوستي ها[=Neirizi]
[=Neirizi]جاده عشق لغزنده ست [=Neirizi]
[=Neirizi]لطفا با زنجير چرخ احتياط حرکت کنيد[=Neirizi]!

چه كساني تفكيك جنسيتي را دوست دارند؟

خانمي كه شوهرش پزشك براي كاري مي رود كلينك مي بينه خانم دكتري داره سيب دهن شوهرش مي گذاره.

خانمي كه به مغازه و بوتيك شوهرش تماس مي گيره مي بينه فروشندگان خانم دارند سر به سر شوهرش مي ذارند و صداي هر هر كركرشون مياد.

آقايي كه جون مي كنه تا نفقه همسرش را بدهد بعد متوجه ميشه همسرش براي همكلاسي پسرش جوك و لطيفه مي فرستد.

آقاي كه همسر جوانش را مي برد بيمارستان مي بيند پزشك مرد جواني او را از اتاق بيرون مي كند تا سينه او را معاينه كند و سونوگرافي بگيريد.

خانمي كه در دانشگاه نامزدي داره و تمام عشقش را در طبق اخلاص گذاشته ولي مي بينيد شوهرش چشمش به همكلاسي اش است و مخفيانه به او ايميل مي دهد و پيامك. يا آقايي كه مي بينه نامزدش، با چند نفر در دانشگاه دوست است و عكس خانمش را در گوشي همكلاسش مي بيند.
و...

سلام ...
به نظره من خانوم و آقا باید در درون دانشگاه شرکت کنند و تفکیک جنسیتی صورت نگیره ...
اما باید آموزش هایی به آنها داده بشه ... که چجوری دنباله شریک زندگیشون بگردن ... کسی که لیاقتشون رو داشته باشه و بتونه خوشحالشون کنه ...
در ضمن بهشون بگن این مدت زمانی که شما در درون دانشگاه هستین فرصتی هست که بتونین شریک زندگیتون رو پیدا کنین ...
همچنین قوانینی باشه برایه کسانی که با احساساته همدیگه بازی میکنن ...
مثلا اگر پسر و دختری وارد یک رابطه نامشروع شدند ... دولت موظفشون کنه که اسمشون رو در درون شناسنامه هم بنویسن ...
یا اگر دختر خانوم یا آقا پسر هر یک خواستن از رابطه ای بیرون بکشن ... دولت وظیفه خودش بدونه ... یک عقدی خوانده بشه ... اسم در درون شناسنامه وارد بشه ... سپس دختر خانوم و آقا پسر اگر خواستند از هم طلاق بگیرند ...
اینجوری جلویه بسیاری از مفاسد هم گرفته میشه .
در اینصورت هیچ دختر و پسری حرات بازی کردن با احساسات کسه دیگری رو پیدا نمیکنه ... در ضمن دختر و پسرها نسبت به دوستی هاشون مطمئن تر میشن و میفهمن که طرفشون قصدش ازدواج هست ... نه اینکه فکره دیگه ای داره ...

حامی;464436 نوشت:
چهارم: نمايندة مذكور مجلس مي‌گويد:
«اين اختلاط چه نتيجة منفي را داشته كه امروز برخي نگران آنند..
......................
[=Roya]

آقاي نماينده اطلاعات مجلس شوراي اسلامي
حال شما خوبه؟!

FT_Mohammadi;464685 نوشت:
سلام ...
به نظره من خانوم و آقا باید در درون دانشگاه شرکت کنند و تفکیک جنسیتی صورت نگیره ...
اما باید آموزش هایی به آنها داده بشه ... که چجوری دنباله شریک زندگیشون بگردن ... کسی که لیاقتشون رو داشته باشه و بتونه خوشحالشون کنه ...
در ضمن بهشون بگن این مدت زمانی که شما در درون دانشگاه هستین فرصتی هست که بتونین شریک زندگیتون رو پیدا کنین ...
همچنین قوانینی باشه برایه کسانی که با احساساته همدیگه بازی میکنن ...
مثلا اگر پسر و دختری وارد یک رابطه نامشروع شدند ... دولت موظفشون کنه که اسمشون رو در درون شناسنامه هم بنویسن ...
یا اگر دختر خانوم یا آقا پسر هر یک خواستن از رابطه ای بیرون بکشن ... دولت وظیفه خودش بدونه ... یک عقدی خوانده بشه ... اسم در درون شناسنامه وارد بشه ... سپس دختر خانوم و آقا پسر اگر خواستند از هم طلاق بگیرند ...
اینجوری جلویه بسیاری از مفاسد هم گرفته میشه .
در اینصورت هیچ دختر و پسری حرات بازی کردن با احساسات کسه دیگری رو پیدا نمیکنه ... در ضمن دختر و پسرها نسبت به دوستی هاشون مطمئن تر میشن و میفهمن که طرفشون قصدش ازدواج هست ... نه اینکه فکره دیگه ای داره ...

سلام
من نمونه هايي بيان كردم كه مرد غالبا نگاهي جنسي دارد به زن و هر چه دوره ارتباط بيشتر شود خطر بيشتر است.
قانون كه نمي تواند غريزه را كور كند؟
برخي چيزها تو مقوله قانون مند كردن نمي گنجه
قانون كه تو ذهن نيست كه متوجه شود چه بر سر يك دختر مي گذرد كه فكر مي كند آقاي .....به او مي انديشد كه به او گاهي نگاه كرده
وابستگي عاطفي مثل خواب موقع رانندگي است در اين شرايط يه دفعه سراغ فرد مياند و آدم رو سخت بي منطق مي كنه. كر و كور كه نمي تواند بفهمد با كسي كه امتخاب كرده سنخيت و كفويت ندارد.

شما چه فوايد براي عدم تفكيك سراغ داريد؟‌بفرماييد البته مطالب را با دقت بخوانيد بحث تكراري نشود.

حامی;464675 نوشت:

[=Neirizi]به علت بارش
بي وفائي و يخ بندان صداقت در دوستي ها[=Neirizi]
[=Neirizi]جاده عشق لغزنده ست [=Neirizi]
[=Neirizi]لطفا با زنجير چرخ احتياط حرکت کنيد[=Neirizi]!

سلام جناب حامی ...
جاده عشق نبادی لغزنده باشه ... مشگل سره این هست که قوانین درست و حسابی نداریم ...
تو کشور انگلیس هیچ دختر و پسری نمیتونن یکدیگر رو سره کار بزارن ... چه برسه رابطه نامشروع ...
اگر دختر و پسری با هم 3 ماه دوست باشن ... و بتونه دختر خانوم ثابت کنه ...دولت اون نوع رابطه رو یک نوع ازدواج میدونه ...
اگر دختر و پسری با هم 6 ماه دوست باشن و یا با هم رابطه نامشروع داشته باشن ... دولت اون نوع رابطه رو ازدواج میشناسه و درصورتیکه هر یک قصده جدایی داشته باشه ... باید نصفه داریی خودش رو به دیگری پرداخت کنه ...

الان کسی مزاحم تلفنی نمیشه ... چون شماره اش میوفته ...
اگر قوانین درستی داشتیم ... کسی که جلو میومد ... من مطمئن بودم برای ازدواج جلو میاد نه برایه چیزه دیگه ای ...

و ...

همه جا كه قانون نمي تونه بره
نميشه كه همه جا دوربين مخفي گذاشت.
مثلا خانمي كه فروشنده زن داره و و زن بدبختش مي فهمه اونا حسابي قاطي شده اند براي هم پيامك هاي رومانيك مي دادن و...چه كنه؟
خانمي كه مي رود دكتر مي بيينه اكوي يا سونوگرافي او را مرد انجام مي ده چه كنه
موارد زيادي نوشتم.
خانم يا پسري كه شرايط ازدواج را ندارن و هر روز درگير خيالات هستند و مجاورت با جنس مخالف به اين خيالات دامن مي زند چه كنند؟
[HL]
فرد گرسنه كتابخانه را كبابخانه مي خواند[/HL]

حامی;464681 نوشت:
چه كساني تفكيك جنسيتي را دوست دارند؟

خانمي كه شوهرش پزشك براي كاري مي رود كلينك مي بينه خانم دكتري داره سيب دهن شوهرش مي گذاره.

خانمي كه به مغازه و بوتيك شوهرش تماس مي گيره مي بينه فروشندگان خانم دارند سر به سر شوهرش مي ذارند و صداي هر هر كركرشون مياد.

آقايي كه جون مي كنه تا نفقه همسرش را بدهد بعد متوجه ميشه همسرش براي همكلاسي پسرش جوك و لطيفه مي فرستد.

آقاي كه همسر جوانش را مي برد بيمارستان مي بيند پزشك مرد جواني او را از اتاق بيرون مي كند تا سينه او را معاينه كند و سونوگرافي بگيريد.

خانمي كه در دانشگاه نامزدي داره و تمام عشقش را در طبق اخلاص گذاشته ولي مي بينيد شوهرش چشمش به همكلاسي اش است و مخفيانه به او ايميل مي دهد و پيامك. يا آقايي كه مي بينه نامزدش، با چند نفر در دانشگاه دوست است و عكس خانمش را در گوشي همكلاسش مي بيند.

جناب حامی
خوب بودن یا نبودن دست خود آدمهاست کسی که سر و گوشش بجنبه و چشمم دنبال نامحروم باشه هفت طبقه هم قایمش کنی بالاخره کار خودش رو میکنه
این که تمام جامعه رو به دو نیم تقسیم کنیم زن و مرد جدا به نظر شما درسته ؟ اگه اینحوریه محفل های خونوادگی و فامیلی هم باید جدا شه
اینم در نظر بگیرید همون دانشگاهی که قراره تفکیک بشه فقط گروهی کیفیت آموزششون درست و صیحیح باقی میمونه همون مردها و زنها به مرور زمان کیفیت آموزششون هم پایین میاد چون به مرور زمان این عقیده که نیازی به آموزش هم ندراند در جامعه شکل میگیرد. مطمئن باشید درست میشیم مثل عربستان با این تفاوت که اونا دارن سعی میکنن این حقوق رو به دست بیارن ما چیزهایی رو که به دست آوردیم داریم از دست میدیم

FT_Mohammadi;464693 نوشت:
سلام جناب حامی ...
جاده عشق نبادی لغزنده باشه ... مشگل سره این هست که قوانین درست و حسابی نداریم ...
تو کشور انگلیس هیچ دختر و پسری نمیتونن یکدیگر رو سره کار بزارن ... چه برسه رابطه نامشروع ...
اگر دختر و پسری با هم 3 ماه دوست باشن ... و بتونه دختر خانوم ثابت کنه ...دولت اون نوع رابطه رو یک نوع ازدواج میدونه ...
اگر دختر و پسری با هم 6 ماه دوست باشن و یا با هم رابطه نامشروع داشته باشن ... دولت اون نوع رابطه رو ازدواج میشناسه و درصورتیکه هر یک قصده جدایی داشته باشه ... باید نصفه داریی خودش رو به دیگری پرداخت کنه ...

الان کسی مزاحم تلفنی نمیشه ... چون شماره اش میوفته ...
اگر قوانین درستی داشتیم ... کسی که جلو میومد ... من مطمئن بودم برای ازدواج جلو میاد نه برایه چیزه دیگه ای ...

و ...

چرا شرايط را ايجاد كنيم بعد راه درمان و مسكن براش تجويز كنيم؟!:ok:

اي سليم آب ز سرچشمه ببيند
كه چو پر شد نتوان بستن جوي.

علاج واقعه قبل از وقوع بايد كرد.
موضوع قفل شده است