جمع بندی نحوه برخورد با میهمان بی ادب

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نحوه برخورد با میهمان بی ادب

سلام يكي از اقوام با همسرش قهر كرد وبه خانه ما آمد واز آنجا كه ميدانم او بيشتر مقصر است سعي كردم اورا راهنمايي كنم ولي او خيلي يكدنده ولجبازه و نميخاد كه مشكلش رفع شه ومرتب به همسرش تلفن ميكرد وبهش ناسزا ميگفت وگفت كه ميخاد ازش جداشه من چند روزي تحملش كردم تا اينكه بهم توهين كرد ومن خيلي ناراحت شدمو تپش قلب شديدي گرفتم وبا عصبانيت جوابش را دادم او گفت تو نميخاي اينجا بمانم منم حرفش رو تاييد كردم واز خانه ما بيرون رفت او يك هفته خونه ما بود ورفتاراش قابل تحمل نبود .ازنظر شرعي واخلاقي من كار بدي كردم؟لطفا منرو راهنمايي كنيد چند روزي همش تو فكرم وازاون ور او به همسرم وافراد ديگر فاميل گفته من از خونه انداختمش بيرون.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

زمانه;464287 نوشت:
سلام يكي از اقوام با همسرش قهر كرد وبه خانه ما آمد واز آنجا كه ميدانم او بيشتر مقصر است سعي كردم اورا راهنمايي كنم ولي او خيلي يكدنده ولجبازه و نميخاد كه مشكلش رفع شه ومرتب به همسرش تلفن ميكرد وبهش ناسزا ميگفت وگفت كه ميخاد ازش جداشه من چند روزي تحملش كردم تا اينكه بهم توهين كرد ومن خيلي ناراحت شدمو تپش قلب شديدي گرفتم وبا عصبانيت جوابش را دادم او گفت تو نميخاي اينجا بمانم منم حرفش رو تاييد كردم واز خانه ما بيرون رفت او يك هفته خونه ما بود ورفتاراش قابل تحمل نبود .ازنظر شرعي واخلاقي من كار بدي كردم؟لطفا منرو راهنمايي كنيد چند روزي همش تو فكرم وازاون ور او به همسرم وافراد ديگر فاميل گفته من از خونه انداختمش بيرون.

باسلام و احترام
به نظر می رسد ایشان چون در شرایط مناسبی نبودند، شما هر چه به ایشان می گفتید برداشت غلط و اشتباه می کردند و نصایح شما را نادیده می گرفتند. بالاخره شما هم از دست او ناراحت بودید و چیزی به او گفتید که اگر می شد تحمل کنید و حرفی نزنید، بهتر بود اما خب چاره ای نداشتید. شاید هر کسی جای شما بود همین کار را می کرد. حالا اگر براتون مقدور است با او تماس بگیرید و ازش بخواهید که بیاد و با او صحبت کنید و بزرگتری را واسطه کنید که این دو را با هم آشتی بدهند.

[="Tahoma"][="Navy"]سلام
به نظر حقیر چون ایشان میهمان شما بودند نباید با ایشان برخورد تند می کردید بخصوص که در حالت روحی بحرانی بوده است
به نظرم باید از او بخاطر برخوردتان عذرخواهی کنید و اگر کاری برای اصلاح بین او همسرش از دستتان می آید انجام دهید
یا علیم
[/]

ممنون از راهنماييتون من عادت ندارم با كسي قهر كنم واگر اورا جايي ببينم باهاش احوالپرسي ميكنم ولي مشكل اينه كه من توهيناشو ديدم نسبت به همسرش واينكه جلوي همه بهش بي احترامي ميكرد وبهش حرفاي بد ميزنه من باهاش صحبت كردم كه رفتاراش اشتباهن ولي قبول نميكنه درضمن ازوقتي كه ازدواج كردم بارها قهر ميكردو به خونه ما مياد ولي تحملش ميكردم تا اينكه اين اواخر صحبت از طلاق ميزنه من نميخام مسبب اين طلاق باشم فكر ميكنم چون جاش گرمو نرمه ميخاد اينكارو بكنه واز طرفه ديگه من زندگي خوبي با همسرم دارم ولي از وقتي كه اون اومد ناخاسته بين من وهمسرم اختلاف بوجود آورد واينم بگم كه اختلا في بين خودش وبچه هاش داشت حتي بخاطر رفتاراش بچه هاشم به ستوح اومدن ومن تقريبا براش حلش كرده بودم تا اينكه روز آخر ديدخرش از پلش گذشت شروع كرد بهم بي احترامي كردن تحملم حدواندازه اي داره قلبم شروع به تپش شديدي شد واز خودم دفاع كردم حالا استرس شديدي دارم كه با اقوامي كه بهشون اطلاع داده چطور روبرو بشم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

زمانه;464704 نوشت:
ممنون از راهنماييتون من عادت ندارم با كسي قهر كنم واگر اورا جايي ببينم باهاش احوالپرسي ميكنم ولي مشكل اينه كه من توهيناشو ديدم نسبت به همسرش واينكه جلوي همه بهش بي احترامي ميكرد وبهش حرفاي بد ميزنه من باهاش صحبت كردم كه رفتاراش اشتباهن ولي قبول نميكنه درضمن ازوقتي كه ازدواج كردم بارها قهر ميكردو به خونه ما مياد ولي تحملش ميكردم تا اينكه اين اواخر صحبت از طلاق ميزنه من نميخام مسبب اين طلاق باشم فكر ميكنم چون جاش گرمو نرمه ميخاد اينكارو بكنه واز طرفه ديگه من زندگي خوبي با همسرم دارم ولي از وقتي كه اون اومد ناخاسته بين من وهمسرم اختلاف بوجود آورد واينم بگم كه اختلا في بين خودش وبچه هاش داشت حتي بخاطر رفتاراش بچه هاشم به ستوح اومدن ومن تقريبا براش حلش كرده بودم تا اينكه روز آخر ديدخرش از پلش گذشت شروع كرد بهم بي احترامي كردن تحملم حدواندازه اي داره قلبم شروع به تپش شديدي شد واز خودم دفاع كردم حالا استرس شديدي دارم كه با اقوامي كه بهشون اطلاع داده چطور روبرو بشم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

سلام
مسلما ایشان نباید دعوای با همسرش را در خانه شما انجام می داد چون به شما و احیانا فرزندانتان استرس وارد می‌کند
چاره کار فرار کردن و قهر نیست.
پیشنهاد می کنم برای ایشان از یک مشاور مذهبی متدین وقت ملاقات بگیرید تا به زندگی خود سرو سامانی بدهد.
اگر پول ندارد بگونه‌ای که عزت نفس حفظ شود، هزینه‌اش را به مشاور بدهید
اگر اهل کتاب خواندن است کتابهای خوبی در زمینه مذهبی و روانشناسی وجود دارد که با مطالعه آنها می تواند مشکلاتش با همسرش را سرو سامان دهد
حتی با مشاوران انجمن مهارت زندگی این وب سایت از طرف ایشان برای رفع اختلاف وی با شوهرش اقدام کنید

در آموزه های دینی برای انجام موارد فوق اجر بسیاری بیان شده است
ضمنا عذرخواهی شما از مکارم اخلاق است و رحمت خدا را بر شما جاری می کند
موفق باشید

سلام.ازاونجايي كه خانم زمانه روخيلي خوب ميشناسم خلاصه ايي ازمشكلشون روميگم وخواهش ميكنم همكاري كنيد.

ايشون تمام مراحل راهنمايي،مشاوره وهرچيزديگه كه به ذهن شماومن برسه خانم زمانه روي اون خانم پياده كردامافايده نداشت.روزآخركه ظاهرا مشكل توسط خانم زمانه حل شده بود(با تك تك اعضاي خانواده اون صحبت كرده بود)شروع كردبه نيش وكنايه زدن.)

وخانم زمانه تپش شديد قلب گرفتن(كمي مشكل قلبي دارن واسترسي هستن ودراين مواقع فشارشون ميفته ونميتونه خودش روكنترل كنه)

اون خانم خودش قصدبيرون رفتن روداشت اما وقتي رفت به همه چيزديگه اي گفت وتقصيررو گذاشت روي خانم زمانه.

من براشون توضيح دادم كه عذاب وجدان نداشته باشه(چون بي موردعذاب وجدان(سوزنده)گرفت وبيشترحالش بدشد)چون دراون موقعيت به خاطرمشكلي كه داره به جزاون رفتاركارديگه ازش برنميومد.

ازتون ميخوام كمكش كنيدكه عذاب وجدان سوزنده نداشته باشه وبه جاي تحليل كردن موضوع وفكركردن بيش ازاندازه حال خودش روبدنكنه وبيشتربه

اين فكركنه كه ازاون افرادواقوام بت نسازه(زياددرگيرشون هست)وبه زندگي شخصي خودش فعلا بپردازه واون روسامان بده وكم كم بامراحل عرفاني

وراهكارهاي روان شناسي براسترس خودش غلبه كنه.اما بهرحال چون به ايشون نزديك هستم موقع راهنمايي كردن ايشون احساسي هم برخوردميكنم.شمااثرخنثي داريدباكلمات بهتري ميتونيد اون روآروم كنيد.
ممنون ميشيم كمكش كنيد.:Gol:

مسئله رو با وساطت بزرگتر فامیل که مورد وثوق هر دو طرف هم باشند پیگیری بفرمایید

در پناه حق
یاعلی

[="Tahoma"][="Blue"]سوال

باسلام و احترام
به نظر می رسد ایشان چون در شرایط مناسبی نبودند، شما هر چه به ایشان می گفتید برداشت غلط و اشتباه می کردند و نصایح شما را نادیده می گرفتند. بالاخره شما هم از دست او ناراحت بودید و چیزی به او گفتید که اگر می شد تحمل کنید و حرفی نزنید، بهتر بود اما خب چاره ای نداشتید. شاید هر کسی جای شما بود همین کار را می کرد. حالا اگر براتون مقدور است با او تماس بگیرید و ازش بخواهید که بیاد و با او صحبت کنید و بزرگتری را واسطه کنید که این دو را با هم آشتی بدهند.
پیشنهاد می کنم برای ایشان از یک مشاور مذهبی و متدین، وقت ملاقات بگیرید تا به زندگی خود سرو سامانی بدهد.
اگر پول ندارد بگونه‌ای که عزت نفس حفظ شود، هزینه‌اش را به مشاور بدهید
یا با مشاوران انجمن مهارت زندگی این وب سایت، یا مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به شماره 09640، تماس حاصل کنند و سوالشان را مطرح نمایند و به صورت تلفنی پاسخ را دریافت نمایند.
[/]

موضوع قفل شده است