جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نحوه برخورد با میهمان بی ادب

نوشته
    92
    حضور
    2 روز 10 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    263

نحوه برخورد با میهمان بی ادب

سلام يكي از اقوام با همسرش قهر كرد وبه خانه ما آمد واز آنجا كه ميدانم او بيشتر مقصر است سعي كردم اورا راهنمايي كنم ولي او خيلي يكدنده ولجبازه و نميخاد كه مشكلش رفع شه ومرتب به همسرش تلفن ميكرد وبهش ناسزا ميگفت وگفت كه ميخاد ازش جداشه من چند روزي تحملش كردم تا اينكه بهم توهين كرد ومن خيلي ناراحت شدمو تپش قلب شديدي گرفتم وبا عصبانيت جوابش را دادم او گفت تو نميخاي اينجا بمانم منم حرفش رو تاييد كردم واز خانه ما بيرون رفت او يك هفته خونه ما بود ورفتاراش قابل تحمل نبود .ازنظر شرعي واخلاقي من كار بدي كردم؟لطفا منرو راهنمايي كنيد چند روزي همش تو فكرم وازاون ور او به همسرم وافراد ديگر فاميل گفته من از خونه انداختمش بيرون.

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

5. صلوات ها 3

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 19 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

نقل قول نوشته اصلی توسط زمانه نمایش پست ها
    سلام يكي از اقوام با همسرش قهر كرد وبه خانه ما آمد واز آنجا كه ميدانم او بيشتر مقصر است سعي كردم اورا راهنمايي كنم ولي او خيلي يكدنده ولجبازه و نميخاد كه مشكلش رفع شه ومرتب به همسرش تلفن ميكرد وبهش ناسزا ميگفت وگفت كه ميخاد ازش جداشه من چند روزي تحملش كردم تا اينكه بهم توهين كرد ومن خيلي ناراحت شدمو تپش قلب شديدي گرفتم وبا عصبانيت جوابش را دادم او گفت تو نميخاي اينجا بمانم منم حرفش رو تاييد كردم واز خانه ما بيرون رفت او يك هفته خونه ما بود ورفتاراش قابل تحمل نبود .ازنظر شرعي واخلاقي من كار بدي كردم؟لطفا منرو راهنمايي كنيد چند روزي همش تو فكرم وازاون ور او به همسرم وافراد ديگر فاميل گفته من از خونه انداختمش بيرون.
    باسلام و احترام
    به نظر می رسد ایشان چون در شرایط مناسبی نبودند، شما هر چه به ایشان می گفتید برداشت غلط و اشتباه می کردند و نصایح شما را نادیده می گرفتند. بالاخره شما هم از دست او ناراحت بودید و چیزی به او گفتید که اگر می شد تحمل کنید و حرفی نزنید، بهتر بود اما خب چاره ای نداشتید. شاید هر کسی جای شما بود همین کار را می کرد. حالا اگر براتون مقدور است با او تماس بگیرید و ازش بخواهید که بیاد و با او صحبت کنید و بزرگتری را واسطه کنید که این دو را با هم آشتی بدهند.

7. صلوات ها 6

نوشته
    2,569
    حضور
    38 روز 8 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4380

سلام
    به نظر حقیر چون ایشان میهمان شما بودند نباید با ایشان برخورد تند می کردید بخصوص که در حالت روحی بحرانی بوده است
    به نظرم باید از او بخاطر برخوردتان عذرخواهی کنید و اگر کاری برای اصلاح بین او همسرش از دستتان می آید انجام دهید
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

9. صلوات ها 6

نوشته
    92
    حضور
    2 روز 10 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    263

ممنون از راهنماييتون من عادت ندارم با كسي قهر كنم واگر اورا جايي ببينم باهاش احوالپرسي ميكنم ولي مشكل اينه كه من توهيناشو ديدم نسبت به همسرش واينكه جلوي همه بهش بي احترامي ميكرد وبهش حرفاي بد ميزنه من باهاش صحبت كردم كه رفتاراش اشتباهن ولي قبول نميكنه درضمن ازوقتي كه ازدواج كردم بارها قهر ميكردو به خونه ما مياد ولي تحملش ميكردم تا اينكه اين اواخر صحبت از طلاق ميزنه من نميخام مسبب اين طلاق باشم فكر ميكنم چون جاش گرمو نرمه ميخاد اينكارو بكنه واز طرفه ديگه من زندگي خوبي با همسرم دارم ولي از وقتي كه اون اومد ناخاسته بين من وهمسرم اختلاف بوجود آورد واينم بگم كه اختلا في بين خودش وبچه هاش داشت حتي بخاطر رفتاراش بچه هاشم به ستوح اومدن ومن تقريبا براش حلش كرده بودم تا اينكه روز آخر ديدخرش از پلش گذشت شروع كرد بهم بي احترامي كردن تحملم حدواندازه اي داره قلبم شروع به تپش شديدي شد واز خودم دفاع كردم حالا استرس شديدي دارم كه با اقوامي كه بهشون اطلاع داده چطور روبرو بشم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم
    يا علي ادركني

11. صلوات ها 2

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

نقل قول نوشته اصلی توسط زمانه نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون من عادت ندارم با كسي قهر كنم واگر اورا جايي ببينم باهاش احوالپرسي ميكنم ولي مشكل اينه كه من توهيناشو ديدم نسبت به همسرش واينكه جلوي همه بهش بي احترامي ميكرد وبهش حرفاي بد ميزنه من باهاش صحبت كردم كه رفتاراش اشتباهن ولي قبول نميكنه درضمن ازوقتي كه ازدواج كردم بارها قهر ميكردو به خونه ما مياد ولي تحملش ميكردم تا اينكه اين اواخر صحبت از طلاق ميزنه من نميخام مسبب اين طلاق باشم فكر ميكنم چون جاش گرمو نرمه ميخاد اينكارو بكنه واز طرفه ديگه من زندگي خوبي با همسرم دارم ولي از وقتي كه اون اومد ناخاسته بين من وهمسرم اختلاف بوجود آورد واينم بگم كه اختلا في بين خودش وبچه هاش داشت حتي بخاطر رفتاراش بچه هاشم به ستوح اومدن ومن تقريبا براش حلش كرده بودم تا اينكه روز آخر ديدخرش از پلش گذشت شروع كرد بهم بي احترامي كردن تحملم حدواندازه اي داره قلبم شروع به تپش شديدي شد واز خودم دفاع كردم حالا استرس شديدي دارم كه با اقوامي كه بهشون اطلاع داده چطور روبرو بشم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم
    سلام
    مسلما ایشان نباید دعوای با همسرش را در خانه شما انجام می داد چون به شما و احیانا فرزندانتان استرس وارد می‌کند
    چاره کار فرار کردن و قهر نیست.
    پیشنهاد می کنم برای ایشان از یک مشاور مذهبی متدین وقت ملاقات بگیرید تا به زندگی خود سرو سامانی بدهد.
    اگر پول ندارد بگونه‌ای که عزت نفس حفظ شود، هزینه‌اش را به مشاور بدهید
    اگر اهل کتاب خواندن است کتابهای خوبی در زمینه مذهبی و روانشناسی وجود دارد که با مطالعه آنها می تواند مشکلاتش با همسرش را سرو سامان دهد
    حتی با مشاوران انجمن مهارت زندگی این وب سایت از طرف ایشان برای رفع اختلاف وی با شوهرش اقدام کنید

در آموزه های دینی برای انجام موارد فوق اجر بسیاری بیان شده است
    ضمنا عذرخواهی شما از مکارم اخلاق است و رحمت خدا را بر شما جاری می کند
    موفق باشید
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

13. صلوات ها 4

علاقه
    روانشناسي ومشاوره،پژوهش درعلوم مختلف
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

سلام.ازاونجايي كه خانم زمانه روخيلي خوب ميشناسم خلاصه ايي ازمشكلشون روميگم وخواهش ميكنم همكاري كنيد.

ايشون تمام مراحل راهنمايي،مشاوره وهرچيزديگه كه به ذهن شماومن برسه خانم زمانه روي اون خانم پياده كردامافايده نداشت.روزآخركه ظاهرا مشكل توسط خانم زمانه حل شده بود(با تك تك اعضاي خانواده اون صحبت كرده بود)شروع كردبه نيش وكنايه زدن.)

وخانم زمانه تپش شديد قلب گرفتن(كمي مشكل قلبي دارن واسترسي هستن ودراين مواقع فشارشون ميفته ونميتونه خودش روكنترل كنه)

اون خانم خودش قصدبيرون رفتن روداشت اما وقتي رفت به همه چيزديگه اي گفت وتقصيررو گذاشت روي خانم زمانه.

من براشون توضيح دادم كه عذاب وجدان نداشته باشه(چون بي موردعذاب وجدان(سوزنده)گرفت وبيشترحالش بدشد)چون دراون موقعيت به خاطرمشكلي كه داره به جزاون رفتاركارديگه ازش برنميومد.

ازتون ميخوام كمكش كنيدكه عذاب وجدان سوزنده نداشته باشه وبه جاي تحليل كردن موضوع وفكركردن بيش ازاندازه حال خودش روبدنكنه وبيشتربه

اين فكركنه كه ازاون افرادواقوام بت نسازه(زياددرگيرشون هست)وبه زندگي شخصي خودش فعلا بپردازه واون روسامان بده وكم كم بامراحل عرفاني

وراهكارهاي روان شناسي براسترس خودش غلبه كنه.اما بهرحال چون به ايشون نزديك هستم موقع راهنمايي كردن ايشون احساسي هم برخوردميكنم.شمااثرخنثي داريدباكلمات بهتري ميتونيد اون روآروم كنيد.
    ممنون ميشيم كمكش كنيد.
    اللهم عجل لولیک الفرج
    السلام علیک یا ابا صالح المهدی

15. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه،اینترنت
    نوشته
    142
    حضور
    3 روز 14 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    417

مسئله رو با وساطت بزرگتر فامیل که مورد وثوق هر دو طرف هم باشند پیگیری بفرمایید

در پناه حق
    یاعلی

17. صلوات ها 2

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 19 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

جمع بندی

سوال

باسلام و احترام
    به نظر می رسد ایشان چون در شرایط مناسبی نبودند، شما هر چه به ایشان می گفتید برداشت غلط و اشتباه می کردند و نصایح شما را نادیده می گرفتند. بالاخره شما هم از دست او ناراحت بودید و چیزی به او گفتید که اگر می شد تحمل کنید و حرفی نزنید، بهتر بود اما خب چاره ای نداشتید. شاید هر کسی جای شما بود همین کار را می کرد. حالا اگر براتون مقدور است با او تماس بگیرید و ازش بخواهید که بیاد و با او صحبت کنید و بزرگتری را واسطه کنید که این دو را با هم آشتی بدهند.
    پیشنهاد می کنم برای ایشان از یک مشاور مذهبی و متدین، وقت ملاقات بگیرید تا به زندگی خود سرو سامانی بدهد.
    اگر پول ندارد بگونه‌ای که عزت نفس حفظ شود، هزینه‌اش را به مشاور بدهید
    یا با مشاوران انجمن مهارت زندگی این وب سایت، یا مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به شماره 09640، تماس حاصل کنند و سوالشان را مطرح نمایند و به صورت تلفنی پاسخ را دریافت نمایند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری