وقت و فعّالیتمون رو کجا سرمایه گذاری کنیم ؟!

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وقت و فعّالیتمون رو کجا سرمایه گذاری کنیم ؟!

سلام به همه ی دوستان و کاربران و مدیران عزیز
فکر کنم اوّلین تاپیکی باشه که میزنم
فقط از همه ی شما عزیزان میخوام واقعا با توجه اینو بخونید و بعد از فکر و تامّل نظرتون رو بگید .
به عنوان یه شخص مذهبی که توی نت فعالیت میکنم یه سوال دارم و از همه ی دوستان ، به خصوص عزیزانی که بیشتر در نت فعالیت میکنن و در مسائل دینی حرفی برای گفتن دارن و علاقه به فعّالیت در مسائل دینی دارن و اطلاعات و فعالیتشون در مسائل دینی خوبه میخوام که حقیقتا روی حرفام فکر کنن و بعد نظرشون رو بگن .
خب وجود چنین سایتهایی که یک عدّه از متخصصین مذهبی و همینطور علاقه مندان به مسائل دینی دور هم جمع بشن و به بحث و تبادل نظر و ردّ و بدل کردن اطلاعات دینی بپردازن و جایی که هر وقت کسی براش سوالی پیش اومد بتونه بیاد و سوالش رو بپرسه ، خب خیلی عالیه و واقعا جا داره از تمام شما عزیزان به طور ویژه تشکر بشه . انشالله اجر همگیتون با امام زمان(ارواحنا فداه) .
من با فعالیت چنین سایتهایی اصلا مخالف نیستم و حتی به نظرم خیلی هم عالیه که چنین سایتهایی بیشتر بشه و هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت ، رشد پیدا کنه ، و ما تازه اوّل راه هستیم .
ولی بحثم سر اینه که ما باید دنبال روشهایی باشیم که بیشترین تاثیر رو داشته باشه .
ببینید دوستان ، اکثر جوونهای ما که در نت فعالیت میکنن ، یا علاقه ای به حضور در سایتهای تخصصی دینی ندارن و یا اگر هم علاقه داشته باشن ، به راحتی نمیتونن سایت مناسب و مورد علاقشون رو پیدا کنن تا به مطالب مذهبی دست پیدا کنن و یا اگه سوالی داشته باشن ، مطرحش کنن .
اینکه ما مذهبی ها دور هم جمع بشیم ، خیلی عالیه ، ولی اینکه
تمام وقت و یا حتی بیشتر وقتمون رو در اینجور جاها بذاریم ، به نظرم خیلی خوب نباشه .
تک تک ما مذهبی هایی که علاقه داریم به نشر و ترویج مسائل دینی ، اگه توی سایتهای مختلف و به خصوص تالارهای گفتگو و فرومها پخش بشیم ، میدونید چه بازتاب و اثری داره ؟!
توی این سایت و سایتهای تخصصی دینی مشابه ، چندتا کاربر حرفه ای و نیمه حرفه ای و حتی معمولی وجود داره که تمام یا بیشتر وقتشون رو فقط توی همین سایت یا سایتهای مشابه صرف میکنن ؟!
خود شمایی که داری این متن رو میخونی ، توی چند تا سایت فروم و تالار گفتگو عضو هستی ؟! بیشتر اینجایی !؟ یا توی سایتهایی که اثری از کاربرهای مذهبی نیست هم فعالیت دارید ؟!
حرفم همینه
فقط میگم ما باید بگردیم و وقتمون رو در بهترین جا سرمایه گذاری کنیم .
بازم تاکید میکنم که ماهیت سایتهای تخصصی دینی رو نمیخوام زیر سوال ببرم . اصلا .
اتفاقا همونطور که عرض کردم ، سایتهای تخصصی دینی باید بیشتر هم بشن . اتفاقا اینجور سایتها میتونه محل تجمع و محور حضور مذهبی ها باشه تا با هم به شور و مشورت بشینن ، از مطالب مذهبی همدیگه استفاده کنن و این مطالب رو توی سایتهای دیگه گسترش بدن . ما میتونیم توی این سایتهای تخصصی دینی دور هم جمع بشیم ، از تجارب همدیگه و تاپیکهای همدیگه استفاده کنیم تا بتونیم بیشترین بازدهی رو در پیشرفت دین و مذهبمون در محیط نت و سایر سایتها داشته باشیم .

خیلی از جوونها هستن که به راحتی جذب مسائل دینی میشن . فقط لازمه اش اینه که ما به طرفشون بریم . بنده به تالارهای گفتگوو فرومهای مختلفی سر زدم . خیلی از جوونهای ما هستن که فقط لازمه یک قدم به سمتشون بریم تا چند قدم به سمت ما بیان . از طرف دیگه ، توی همین سایتها ، خیلی ها هستن که یا عمدا و با برنامه ی قبلی و یا سهوا و از روی نا آگاهی دارن شبهه افکنی میکنن و ذهن پاک جوونهای ما رو با شبهات و حرفهای بی اساس خودشون خراب میکنن . شبهه ها و حرفهای پوچی که هر کدوم از شما به راحتی میتونید جوابشون رو بدید . حتی اگه جوابشون رو بلد نباشید ، میتونید در همین سایتهای تخصصی دینی جواب رو کسب کنید و در اونجا استفاده کنید . ولی چون هیچ شخص مذهبی در این سایتها حضور نداره ، روز به روز داره این انحرافات بیشتر و گسترده تر میشه .
ازتون میخوام به جای اینکه بیشتر وقتتون رو بذارید تا در کنار دوستان مذهبی و هم عقیده ی خودتون باشید ، به سایتهای دیگه برید و عضو بشید و بیشتر وقتتون رو در اونجا صرف کنید .
بیشتر وقت و انرژیتون رو بذارید برای سایتها و محیطهایی که حضور اشخاص مذهبی در اونها کمه یا اصلا هیچ شخص مذهبی در بینشون نیست .
ببخشید که وقتتون رو گرفتم .
انشالله همگیتون زیر سایه ی امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) باشید .
التماس دعا...

با سلام
درست میفرمایید.میتونیم افراد رو به این جا بیاریم و جذب کنیم.
بنده داخل بعضی تالار های گفتگو عضو هستم.حتی تو یکی از اینها دیدم که طرف عکس آواتارش آرم سپاه هست .

[="Arial"][="Black"]سلام علیکم حرف شما به نظر من هم درست است.دین اسلام را به خوب و بد باید بشناسند نه فقط ادم های خوب(اسک دینی ها غیر خودم)باید همه جا ترویج داشته باشیم لطفا متن دوست عزیزمون را بخونید و تامل کنید و مهم تر عمل کنید..[/]

رفتم تو یکی از فیس بوک های ایرانی این عکس رو گذاشتم:همین چند لحظه پیش.

انصار الحجّة;461993 نوشت:

اگه توی سایتهای مختلف و به خصوص تالارهای گفتگو و فرومها پخش بشیم ، میدونید چه بازتاب و اثری داره ؟!

بیشتر وقت و انرژیتون رو بذارید برای سایتها و محیطهایی که حضور اشخاص مذهبی در اونها کمه یا اصلا هیچ شخص مذهبی در بینشون نیست .

:Gol::ok::ok:

یکی از کارهای مفید اینست که گاهی بعضی مطالبو در فرومهای دیگر میبینیم که ناشی از اشکال عقیدتی است . میتوانیم آن مطلب و آدرس آن صفحه را اینجا قرار بدیم و از دوستان بخواهیم برن اونجا جواب بدن و البته دوستان هم باید احساس مسئولین کنند

[=arial black]واحد تبلیغات عضو می پذیرد.
[=arial black]
[=arial black]
منتظر هنرمندان
و همه علاقه مندان برای فعالیت در این گروه هستیم.
[=arial black]

در صورتی که دوست دارید در این بخش فعالیت کنید لطفا درخواست خود را اعلام کنید.
با تشکر واحد تبلیغات

[="Tahoma"][="DarkGreen"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

من تو شبکه اجتماعی تبیان
و چند سایت دیگه هستم
که فعلا اینجا و تبیان فعالیت دارم:Nishkhand:
البته تبیان رو فعلا رفتم تو شبکه و داره سایت روتینم میشه

:Gol:

حالا دوست خوبم یه سوال دارم به نظرتو سایت هایی که غیر مذهبیا میرند بازند که ما بتونیم بریم؟[/]

سربند یا مهدی;462003 نوشت:
با سلام
درست میفرمایید.میتونیم افراد رو به این جا بیاریم و جذب کنیم.

[=arial]اینکه بقیه رو جذب این سایتهای دینی بکنیم خب خیلی عالیه ولی خیلی مشکله . و مهمتر اینکه اصلا نیازی نیست ما اونها رو جذب این سایتهای دینی کنیم .
خیلی از جوونها رو شما هر کاری هم بکنید ، حاضر نمیشن در اینجور سایتهای دینی حاضر بشن .
نه حوصلش رو دارن و نه انگیزش رو .
ولی شما با حضور خودتون در کنار اونها خیلی بهتر میتونید موثّر باشید .
نیازی نیست ما اونها رو جذب این سایت کنیم .
بلکه میتونیم با حضور در کنار اونها و با دوستی و صمیمیت و نشر معارف دینی ، اونها رو جذب خودمون و دینمون بکنیم .
نیازی نیست اونها جذب سایت بشن بلکه مهم اینه که جذب دین بشن .
حالا چه با ورودشون به این سایت و یا با حضور و فعّالیت ما در کنار اونها

رستگاران;462128 نوشت:
اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

من تو شبکه اجتماعی تبیان
و چند سایت دیگه هستم
که فعلا اینجا و تبیان فعالیت دارم:Nishkhand:
البته تبیان رو فعلا رفتم تو شبکه و داره سایت روتینم میشه

:Gol:

حالا دوست خوبم یه سوال دارم به نظرتو سایت هایی که غیر مذهبیا میرند بازند که ما بتونیم بریم؟

[=arial]سلام علیکم
ممنون از اینکه اومدید و نظرتون رو گفتید
خب ببینید دوست خوبم منم همینو میگم
الآن شما به عنوان یه شخص فعال در مسائل دینی ، به نظرتون در این سایت و سایت تبیان و امثال ذلک بیشتر میتونید موثّر باشید یا در سایتهایی که حضور اشخاص مذهبی و مطالب دینی بسیار کمرنگه ؟! کسانیکه مذهبی هستن ، خود به خود چه در محیط نت و چه خارج از نت ، جذب مطالب مذهبی میشن و به دنبال علاقشون که همون مطالب مذهبی باشه میرن . ولی خیلی از کسانیکه از مسائل دینی دور هستن ، هیچ وقت به این سایتها سر نمیزنن . بارها و بارها برای خود من پیش اومده که در نت با جوونهایی بر خوردم که گفتن ما هیچ کس رو نداریم که ازش سوال بپرسیم و یا ما رو راهنمایی کنه .
البته قبول دارم که این حرفشون کمی بی انصافیه و بیشتر شبیه بهانه است و در نت به راحتی میشه به مطالب مذهبی دست پیدا کرد . ولی وقتی ما به راحتی میتونیم وقت و انرژیمون رو در اختیار اینجور اشخاص قرار بدیم و جذبشون کنیم و جای هر گونه بهانه گیری رو براشون ببندیم ، واقعا چرا این کارو نکنیم ؟!
و امّا در مورد سوالتون باید بگم که منظور من از سایتهایی که غیر مذهبی ها بیشتر حضور دارن ، سایتهای غیر قانونی و غیر اخلاقی و... نیست . بلکه منظورم خیلی از سایتهای فروم و تالارهای گفتگو هست که فیلتر هم نیستن و اگر چند دقیقه وقت بذارید ، به راحتی متوجه میشید که حضور اشخاص مذهبی در اونها صفره و یا خیلی خیلی کمرنگه . منظورم اینجور سایتها هست .

[=arial]بازم ممنون از شرکتتون در این تاپیک

[=arial]ببینید دوستان ، من این تاپیک و حرفها رو نزدم که منو تایید کنید و تشکر کنید .
بلکه میخوام واقعا روش فکر کنید و اگه میبینید درسته ، هر چه سریعتر حتی اگه شده همین الآن ترتیب اثر بدید و یه تغییری در فعالیتهاتون در نت بدید .
اگه هر کدوم از ما ، در یکی از سایتهای فروم و تالارهای گفتگو عضو باشیم و هر بار که میخوایم یه تاپیک مذهبی در اینجا قرار بدیم ، همون تاپیک رو در اون سایت هم قرار بدیم ، اونوقته که میبینید چه تحوّل عظیمی در تبلیغ دین و معارفمون اتفاق میفته .
من نیومدم اینجا حرفهای قشنگ قشنگ بزنم و شما دوستان خوبم برام لایک بزنید و بعدشم روز از نو و روزی از نو .
بلکه میخوام یه حرکتی کنیم . بیشتر از قبل مفید باشیم . خودمون رو گول نزنیم که خب خدا رو شکر امروز هم چندتا مطلب مذهبی توی این سایت گذاشتم و در پیشرفت دین و مذهبم شریک بودم . بلکه ما باید بگردیم و ببینیم کجا بیشتر به ما نیاز دارن و اونجا رو پر کنیم .
اگه توی سایتهای دیگه عضو بشید و کمی ، فقط کمی فعالیت کنید ، اونوقت میبینید که چه موجی از طرف جوونهای مشتاق و تشنه به سمت شما و مطالبتون حرکت میکنه . همینطور خواهید دید که چه حملاتی از طرف کسانی که احساس خطر میکنن به سمت شما اتفاق میفته .
خلاصه من به عنوان برادر و دوست و عضو کوچکی از این سایت خواستم این تذکّر رو داده باشم تا انشالله برای هممون یادآوری بشه که وظیفه واقعا چیه و کجا بیشتر به ما نیاز هست .
التماس دعا از همگی

سلام به همه ی دوستان و کاربران و مدیران عزیز
فکر کنم اوّلین تاپیکی باشه که میزنم
فقط از همه ی شما عزیزان میخوام واقعا با توجه اینو بخونید و بعد از فکر و تامّل نظرتون رو بگید .
به عنوان یه شخص مذهبی که توی نت فعالیت میکنم یه سوال دارم و از همه ی دوستان ، به خصوص عزیزانی که بیشتر در نت فعالیت میکنن و در مسائل دینی حرفی برای گفتن دارن و علاقه به فعّالیت در مسائل دینی دارن و اطلاعات و فعالیتشون در مسائل دینی خوبه میخوام که حقیقتا روی حرفام فکر کنن و بعد نظرشون رو بگن .
خب وجود چنین سایتهایی که یک عدّه از متخصصین مذهبی و همینطور علاقه مندان به مسائل دینی دور هم جمع بشن و به بحث و تبادل نظر و ردّ و بدل کردن اطلاعات دینی بپردازن و جایی که هر وقت کسی براش سوالی پیش اومد بتونه بیاد و سوالش رو بپرسه ، خب خیلی عالیه و واقعا جا داره از تمام شما عزیزان به طور ویژه تشکر بشه . انشالله اجر همگیتون با امام زمان(ارواحنا فداه) .
من با فعالیت چنین سایتهایی اصلا مخالف نیستم و حتی به نظرم خیلی هم عالیه که چنین سایتهایی بیشتر بشه و هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت ، رشد پیدا کنه ، و ما تازه اوّل راه هستیم .
ولی بحثم سر اینه که ما باید دنبال روشهایی باشیم که بیشترین تاثیر رو داشته باشه .
ببینید دوستان ، اکثر جوونهای ما که در نت فعالیت میکنن ، یا علاقه ای به حضور در سایتهای تخصصی دینی ندارن و یا اگر هم علاقه داشته باشن ، به راحتی نمیتونن سایت مناسب و مورد علاقشون رو پیدا کنن تا به مطالب مذهبی دست پیدا کنن و یا اگه سوالی داشته باشن ، مطرحش کنن .
اینکه ما مذهبی ها دور هم جمع بشیم ، خیلی عالیه ، ولی اینکه تمام وقت و یا حتی بیشتر وقتمون رو در اینجور جاها بذاریم ، به نظرم خیلی خوب نباشه .
تک تک ما مذهبی هایی که علاقه داریم به نشر و ترویج مسائل دینی ، اگه توی سایتهای مختلف و به خصوص تالارهای گفتگو و فرومها پخش بشیم ، میدونید چه بازتاب و اثری داره ؟!
توی این سایت و سایتهای تخصصی دینی مشابه ، چندتا کاربر حرفه ای و نیمه حرفه ای و حتی معمولی وجود داره که تمام یا بیشتر وقتشون رو فقط توی همین سایت یا سایتهای مشابه صرف میکنن ؟!
خود شمایی که داری این متن رو میخونی ، توی چند تا سایت فروم و تالار گفتگو عضو هستی ؟! بیشتر اینجایی !؟ یا توی سایتهایی که اثری از کاربرهای مذهبی نیست هم فعالیت دارید ؟!
حرفم همینه
بازم تاکید میکنم که ماهیت سایتهای تخصصی دینی رو نمیخوام زیر سوال ببرم . اصلا .
اتفاقا همونطور که عرض کردم ، سایتهای تخصصی دینی باید بیشتر هم بشن . اتفاقا اینجور سایتها میتونه محل تجمع و محور حضور مذهبی ها باشه تا با هم به شور و مشورت بشینن ، از مطالب مذهبی همدیگه استفاده کنن و این مطالب رو توی سایتهای دیگه گسترش بدن . ما میتونیم توی این سایتهای تخصصی دینی دور هم جمع بشیم ، از تجارب همدیگه و تاپیکهای همدیگه استفاده کنیم تا بتونیم بیشترین بازدهی رو در پیشرفت دین و مذهبمون در محیط نت و سایر سایتها داشته باشیم .

خیلی از جوونها هستن که به راحتی جذب مسائل دینی میشن . فقط لازمه اش اینه که ما به طرفشون بریم . بنده به تالارهای گفتگوو فرومهای مختلفی سر زدم . خیلی از جوونهای ما هستن که فقط لازمه یک قدم به سمتشون بریم تا چند قدم به سمت ما بیان . از طرف دیگه ، توی همین سایتها ، خیلی ها هستن که یا عمدا و با برنامه ی قبلی و یا سهوا و از روی نا آگاهی دارن شبهه افکنی میکنن و ذهن پاک جوونهای ما رو با شبهات و حرفهای بی اساس خودشون خراب میکنن . شبهه ها و حرفهای پوچی که هر کدوم از شما به راحتی میتونید جوابشون رو بدید . حتی اگه جوابشون رو بلد نباشید ، میتونید در همین سایتهای تخصصی دینی جواب رو کسب کنید و در اونجا استفاده کنید . ولی چون هیچ شخص مذهبی در این سایتها حضور نداره ، روز به روز داره این انحرافات بیشتر و گسترده تر میشه .
ازتون میخوام به جای اینکه بیشتر وقتتون رو بذارید تا در کنار دوستان مذهبی و هم عقیده ی خودتون باشید ، به سایتهای دیگه برید و عضو بشید و بیشتر وقتتون رو در اونجا صرف کنید .
ببخشید که وقتتون رو گرفتم .
انشالله همگیتون زیر سایه ی امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) باشید .
التماس دعا...

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت
ضمن تشکر از دغدغه جنابعالی بنده هم با نظر شما موافقم و امیدوارم دوستانی که توان پاسخ دهی به سوالات و شبهات را دارند، از حضور و تبلیغ در سایر سایتها غفلت نکنند.
با مسئلت توفیق روزافزون جنابعالی

سلام
گفته شما کاملا صحیح هست و من هم به این موضوع فکر کرده ام
در فضای مجازی هم مثل فضای حقیقی هر شخص با توجه به تخصص و مهارتی که داره میتونه در یک جمع پذیرفته بشه و به مرور بر روی عقاید دینی دیگران تاثیر گذار باشه :Gol:

[="Tahoma"]به نام خدا
سلام

خیلی ها هستن که یا عمدا و با برنامه ی قبلی و یا سهوا و از روی نا آگاهی دارن شبهه افکنی میکنن و ذهن پاک جوونهای ما رو با شبهات و حرفهای بی اساس خودشون خراب میکنن . شبهه ها و حرفهای پوچی که هر کدوم از شما به راحتی میتونید جوابشون رو بدید . حتی اگه جوابشون رو بلد نباشید ، میتونید در همین سایتهای تخصصی دینی جواب رو کسب کنید و در اونجا استفاده کنید . ولی چون هیچ شخص مذهبی در این سایتها حضور نداره ، روز به روز داره این انحرافات بیشتر و گسترده تر میشه .

از مطرح كردن اين موضوع خوب متشكرم از شما جناب انصار الحجة
بسيار خوب گفتين،موضوعات بسياري توي نت وجود داره كه تا مدتها به عنوان يك شبهه كه هيچ استاد دانشگاهي توان جواب دادنش رو نداره مطرح بوده و هست،اما زماني كه از طريق همين سايت جواب هايي منطقي و«مستند» داده ميشه. طرف هيچ جوابي نداره.
اگر دوستان شبكه هاي اجتماعي داخلي محبوب و پر جمعيت!رو انتخاب كنند نتيجه بهتري به دست مياد تا فعاليت در شبكه هاي اجتماعي مثل فيس بوك و توئيتر كه مشخص نيست چرا فردي آنجا را براي فعاليتش انتخاب كرده.

[="Tahoma"]به نام خدا

انصار الحجّة;462140 نوشت:
ببینید دوستان ، من این تاپیک و حرفها رو نزدم که منو تایید کنید و تشکر کنید .
بلکه میخوام واقعا روش فکر کنید و اگه میبینید درسته ، هر چه سریعتر حتی اگه شده همین الآن ترتیب اثر بدید و یه تغییری در فعالیتهاتون در نت بدید .

سخن كز دل برآيد لاجرم بر دل نشيند.:Gol::Kaf:

[=arial]از همه ی دوستانی که این تاپیک رو مطالعه کردن و روش فکر کردن واقعا ممنونم
امیدوارم هممون سهمی در ترویج دین و مذهبمون داشته باشیم .
انشالله همگیتون زیر سایه ی حضرت حجّت(عجل الله تعالی فرجه) ، پیروز و موفق باشید

اللهم وفقنا لما تحب و ترضي
موضوع قفل شده است