صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ارشاد نوجوانان امروزی فیس بوکی

نوشته
    4
    حضور
    4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    26

ارشاد نوجوانان امروزی فیس بوکی

سلام خسته نباشید
    من دختری تو فامیل دارم 17 ساله با تغییر محل زندگیشون به شهری رفتن که دخترا تو مدرسشون حجاب رعایت نمیکردن و ایشون هم بدحجاب شد
    حالا آرایش میکنه زننده
    ناخنهای سیاه لاک زده شده
    موهای افشان
    مانتوهای کوتاه
    و گرایش به اینکه تو عروسیها شدیدا خودشو بیرون بریزه حالا خانوادش سخت باهاش مشکل دارن و کمی تند باهاش برخورد میکنن والبته کم آوردن و با تیز زبونیهای این دختر کوتاه اومدن
    خیلی ها میگن جلوشو نگیرین عقده ای میشه متاسفانه فیس بوک هم میره و رفقاش اونجان!
    من از اول گفتم اینکه بچه اینترنتو موبایل علم روز رو بدونه خوبه ولی خط قرمز و کنترل نامحسوس هم خوبه
    اما متاسفانه دیگه دیر شده
    حالا من میخوام این دخترمونو به سمت نماز و ... بیارم ولی هنگ کردم نمیدونم چکار کنم
    آخه میدونین نوجوونهایی که به سمت فیس بوک میرن گرایش چندانی به ... ندارن
    نمیدونم چه جوری شروع کنم
    و در حالی که این دخترمون کمی باهاش صحبت میکنم ما رو قدیمی و تاریخ گذشته میدونه
    چه جوری اعتمادشو جلب کنم
    البته کمی منو قبول داره
    لطفا کمکم کنید
    کلا از این شکلکها خوشم میاد بی ربط با ربط گذاشتم مگه چیه!

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 9

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیه و یاسر نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من دختری تو فامیل دارم 17 ساله با تغییر محل زندگیشون به شهری رفتن که دخترا تو مدرسشون حجاب رعایت نمیکردن و ایشون هم بدحجاب شد
    حالا آرایش میکنه زننده
    ناخنهای سیاه لاک زده شده
    موهای افشان
    مانتوهای کوتاه
    و گرایش به اینکه تو عروسیها شدیدا خودشو بیرون بریزه حالا خانوادش سخت باهاش مشکل دارن و کمی تند باهاش برخورد میکنن والبته کم آوردن و با تیز زبونیهای این دختر کوتاه اومدن
    من از اول گفتم اینکه بچه اینترنتو موبایل علم روز رو بدونه خوبه ولی خط قرمز و کنترل نامحسوس هم خوبه
    حالا من میخوام این دخترمونو به سمت نماز و ... بیارم ولی هنگ کردم نمیدونم چکار کنم
    نمیدونم چه جوری شروع کنم
    چه جوری اعتمادشو جلب کنم
    البته کمی منو قبول داره
    لطفا کمکم کنید
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و ادب محضر جنابعالی و همچنین عرض خوش آمد و تقدیم تشکر
    لطفا به نکات زیر توجه بفرمایید؛

1- لازم است خانواده ایشان اقتدار خود را حفظ کنند و در مقابل وی ضعف نشان ندهند. برخورد همراه با ضعف و ترس، علاوه بر اینکه او را در کار خود جسورتر می کند، با عث می شود تا همیشه از ابزار قلدری برای به کرسی نشاندن خواسته های خود استفاده کند.
    البته ضرورت دارد از سختگیری بی مورد نیز نسبت به ایشان اجتناب شود، لذا سعی شود تنها در موارد غیر اخلاقی و شرعی برای وی تعیین مرز گردد.

2- پدر با وی گفتگو کرده و در مقابل بیان مسولیتها، تعهدات و انتظارات لازم را به او گوشزد نماید. به نحویکه او متوجه شود که امکانات داده شده از سوی والدین به وی، همراه با مسولیت و عمل به توقعات آنها است و در غیر اینصورت این امکانات و خدمات از او سلب خواهد شد.

3- ورود مادر در این عرصه بیشتر ( ونه در همه موراد)، با رویکرد عاطفی باشد و بروز اقتدار را به پدر واگذار کند.

4- نباید به بهانه عقده ای شدن، حریمها شکسته شود، اینگونه توجیهات مورد پذیرش نیست. آیا تا به حال فردی به بهانه اینکه فرزندش عقده ای نشود، نسبت به تمایل فرزند به مواد مخدر و... بی تفاوت بوده است؟!
    ضمن اینکه توجه داشته باشید، ایجاد عقده حقارت ( و نه حس حقارت، چون حس حقارت طبیعی است و کم و بیش در همه افراد عادی بشر وجود دارد)، مربوط به دوران کودکی است و نه دوره نوجوانی! بله رفتار غیر اصولی می تواند به لجاجت نوجوان دامن بزند و نه عقده حقارت.

5- برای ارشاد وی از سوی شما، به عنوان مقدمه لازم است ارتباط خود را با وی گرمتر و نفوذ خود را در شخصیت او بیشتر کنید.
    اختصاص فرصت بیشتر به وی، هدیه دادن، گوش دادن و همدلی با او و...از جمله اموری است که می تواند عاطفه ایشان را به شما گره بزند. به صورت کلی توجه داشته باشید آنچه که می تواند ایشان را به شما جذب کند، احساس وجود اشتراک و همچنین همدلی با شماست.
    رسیدن به این مرحله بیش از آنکه با امر و نهی کردن و ارشاد گفتاری مقدور باشد، بیشتر از طریق رفتار و عملکرد میسر است. ضمن اینکه لازم است در فرصت مناسب آسیبها و خطرات اجتماعی و روانی هنجارشکنی را با ارائه مثال و شواهد به وی گوشزد کنید و در مواردی وی را برای حضور در اماکن متبرکه و مجالس مذهبی (نماز جماعت و..) ترغیب نمایید.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 12

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,261
    حضور
    138 روز 7 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1774
    صلوات
    14151

سلام
    ممنون از ایجاد این بحث که میشه گفت خیلی از خانواده ها با این قضیه با ضعف و شدت روبرو هستن.

استاد امیدوار فرمایشات شما شدنیه ولی واقعا صبر و تحمل میخواد،

گاهی افراد تقریبا این راهها رو رفتن ولی نتیجه آنچنانی عایدشان نشد، نه اینکه نشده باشه زمانی دختر و یا پسر حالت طبیعی خودشونو بدست میارن که تقریبا به آخرای جوانی رسیده ان،

و با توجه به عرف پرونده قطوری از خود نزد جامعه باقی گذاشته ان، که واقعیت قضاوت این پرونده آن چیزی نیست که درباره اش میکنن،

در هر صورت این قضاوتها در آینده آنها تاثیرگذاره.

اللهم عجل لولیک الفرج

9. صلوات ها 9

علاقه
    فیلم - هنر - فلسفه - روانشناسی
    نوشته
    89
    حضور
    21 روز 5 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    478

وقتی طرف گارد میگیره چه باید کرد؟

All you ever did was break me
    Yeah, you, you wreck me

11. صلوات ها 9

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

سلام :)

اول اینکه: من همیشه برام سواله که خاصیت این فیس.بوک چیه؟!!

دوم: به نظر من درسته که اخیراً نوجوونها و جوونها بیشتر و بیشتر متمایل به چنین جامعه های مجازی میشن،

اما فکر میکنم بازهم به خانواده برمیگرده: تاثیر خانواده میتونه خیلی بیشتر از بیرون باشه... اگر پدر و مادرها بیشتر با فرزندانشون رفیق باشن...

جوونی که ارزش خانواده رو بدونه و بهش احترام بذاره، اونوقت 1دقیقه با خانواده بودن رو هم سختشه که از دست بده...

خب پس اینجا متوجه میشیم ایشون زیاد رابطه خوبی با خانواده ندارن...

راه حل: برخورد کردن باهاش یا اینکه بگیم این بده اون خوبه، این کار رو بکن، اون کار رو نکن، این جا برو اون جا نرو!
    اینها به هیچ وجه فایده نداره، چون روز به روز فاصله ش بیشتر میشه،
    نوع خوبش اینه که جلوی بقیه تظاهر به خوب بودن میکنه، اما توی تنهاییهاش یا با دوستانش بازهم...

پس باید بهش نزدیک شد اما نه نزدیکی ای که حس کنه دارید محدودش میکنید و براش تعیین تکلیف میکنید!
    چون توی سنی هست که شدیداً تمایل داره دیده بشه، بهش توجه بشه و درک بشه، مستقل بودن آرمانشه...

من اگر جای شما باشم سعی میکنم باهاش دوست باشم، نزدیک باشم اما نزدیکی از لحاظ روحی، خودم رو بذارم جاش ببینم چی فکر میکنه...
    1دفع نمیشه عوضش کرد! >> باید کم کم باهاش رفیق شد، مثلا یکی از مکالمات اینه: شاید باورت نشه ولی منم که همسن تو بودم خیلی دوست داشتم خودم باشم...
    یا: فلانی تاحالا فکر کردی خدا کجاست؟ مارو میبینه یا نه؟
    درمورد حجاب هم روشی که خیلی ها به کار میبرن رو ازش پرهیز کنید...
    کلمات "باید" و "وظیفه" رو نباید فعلا واسش به کار برد...

خلاصه که هرکسی باتوجه به خلاقیت و شخصیت خودش میتونه ارتباط برقرار کنه

+ فقط "لحن" رو بهش توجه داشته باشید، بچه ها توی این سن خیلی خوب متوجه میشن و گاهی ممکنه چیز بدی نگیم اما از لحن ما خوششون نیاد...

امیدوارم موفق باشید

13. صلوات ها 8

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

سلام خسته نباشید
    حالا آرایش میکنه زننده
    ناخنهای سیاه لاک زده شده
    موهای افشان
    مانتوهای کوتاهارشاد نوجوانان امروزی فیس بوکی
    نمیدونم چه جوری شروع کنم
    چه جوری اعتمادشو جلب کنم
    البته کمی منو قبول داره
    لطفا کمکم کنید
    سلام علیکم
    با تشکر از نظرات استاد امیدوار و دوستان، چند نکته هم به ذهن بنده رسید:

- در تربیت 50% آزادی 50% نظارت آگاهانه طبق دستور استاد امیدوار لازم است.

- گاهی نوجوان در ذهنش سئوالاتی دارد که توسط کسی پاسخ داده نشده است...باید از طریق دوستی با او، متوجه ی آن سئوالات بشوید.... مثلا در مورد عدالت خداوند و ...
    بنده شخصی را می شناسم که در عدالت خداوند شک داشت و با مطالعه کتاب عدل الهی شهید مطهری مسیر زندگی اش را اصلاح کرد.

- محیط خانه باید از لحاظ فرهنگی سالم باشد(نبودن ماهواره، اینترنت بدون نظارت 50%، ...)
    به خانواده‌ها توصیه می شود کامپیوتر را در هال قرار دهند که نوجوان در معرض دیگران در ساعات خاص و محدودی از اینترنت استفاده کند

- برای او در نماز شبتان دعا کنید
    - به والدینش بگویید برای ایشان در نماز شبشان دعا کنند و با مشاور مذهبی در مورد نحوه‌ی برخورد بهتر با ایشان راهکارهای بیشتری بخواهند.

- زیارت که استاد فرمودند بسیاری از جوانان را به راه راست آورده است( مشهد، قم و جمکران، کربلا، حج)

-- کار فرهنگی جهاد محسوب می‌شود و استقامت آگاهانه و توام با مطالعه‌ی مربیان و خیر خواهان را می طلبد.

بعضى از مفسران نقل كرده‏‌اند كه یكى از دانشمندان پیامبر(صلی الله علیه و آله) را در خواب دید، و از حضرتش سؤال كرد، اینكه از شما نقل شده "سوره هود مرا پیر كرد" آیا علتش بیان سرگذشت
    امتهاى پیشین و هلاك آنها است، فرمود: نه، علتش آیه"فَاستَقِم كَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَكَ وَلا تَطغَوا ۚ إِنَّهُ بِما تَعمَلونَ بَصيرٌ" بود.(روح المعانى، ج 11، ص 179)
    ترجمه:
    پس همان‌گونه که فرمان یافته‌ای، استقامت کن؛ و همچنین کسانی که با تو بسوی خدا آمده‌اند (باید استقامت کنند)! و طغیان نکنید، که خداوند آنچه را انجام می‌دهید می‌بیند!
    ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸ در ساعت ۲۱:۴۱
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

15. صلوات ها 5

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    اولین قدم اینه که بفهمید ایشون در چه سطحی قرار دارند.
    دین رو قبول دارند یا ندارند؟ قبول دارند و احکامش رو قدیمی می دونند؟ یا اصلاً قبول ندارند؟
    یک جمع بندی کلی از سطح اعتقادات لازمه تا بشه راهکار مناسب برای ایشون پیدا کرد.

17. صلوات ها 4

علاقه
    خندیدن
    نوشته
    561
    حضور
    13 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2572

حالا آرایش میکنه زننده
    ناخنهای سیاه لاک زده شده
    موهای افشان
    مانتوهای کوتاه
    خودتون دارین میگین 17 ساله
    به نظرتون بهتر نیست جای اینکه سعی کنید اونو تغیرش بدین فکرتون رو باز تر کنید

وا
    تو عروسی شما مگه زن و مرد با همن که خودشو نریزه بیرون
    جلو چند تا خانم چه اشکالی داره لباسای قشنگ بپوشه
    شما دارین حلال خدا رو حروم میکنید؟
    همچین میگید فیسبوک میره انگار قاتل جانیه
    اقاییی محترم الان همههه از دم فیسبوک دارن
    و اصلا چیز بدی نیست
    تنها ایرادش اینه که اونجا ههر چی دلت بخواد میتونی بگی نه ساانسور میشه نه پاک میشه نه هیچی

...؟/
    باورم نمیشه هنوز نسل اینجور تفکرات از بین نرفته
    پیشنهاد میکن یه سر بزنید فیسبوک ببینید کیا اونجا عضون
    ویرایش توسط ღღ پــریــســا ღღ : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸ در ساعت ۰۰:۲۳

19. صلوات ها 2

علاقه
    ღ پریسا جونم ღ همسر عزیزم ღ med ღ مطالعه ღ
    نوشته
    421
    حضور
    34 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    60
    صلوات
    3663

گرایش چندانی به چی؟
    این چیزا ربطی به فیسبوک نداره
    استفاده از فیس بوک جنبه میخواد.همین

خب شما هم فیسبوک عضو بشین،بعد طرز استفاده ی درستشو بهش یاد بدین،تا فک نکنه شما قدیمی هستین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط n@rcis نمایش پست ها
    من همیشه برام سواله که خاصیت این فیس.بوک چیه؟!
    خیلی خاصیت داره.
    مثلا الان من خیلی از دوستای مهد کودکمو پیدا کردم.توی خیلی از صفحه هاش یه عالمه مطلب جالب وجود داره.و ...
    از نظر اعتیاد و عادت کردن هم زیاد با سایتای دیگه مثل کلوب فرق نداره.کلا اینترنت اعتیاد میاره دیگه.

ویرایش توسط ღ پریا ღ : ۱۳۹۲/۱۰/۲۸ در ساعت ۰۲:۴۳

روی پیشـونـی فـرشتـه هـا نوشتـه

هـر کـی دختــر داره جـاش وسـط بهـشتــه

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری