با دوگانگی بعد از عقد چه کنیم؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با دوگانگی بعد از عقد چه کنیم؟

سلام

یکی از فامیلامون تابستون امسال عقد کرده بود بعد در طی صحبت های قبل عقد به آقا پسر گفته بود که ببین من همینجوریم که میبینی (از نظر پوشش) من چادری نیستم و آقا پسر هم قبول کرده بود گفته بود

من مشکلی ندارم... بعد عقد کلا زده بود زیر همه چیز و گفته بود حتما باید چادر سر کنی....الان طلاق گرفتن...(البته ناگفته نموند که این مسئله نقطه شروع بود بعد هر دو شون سر لج و لجبازی طلاق گرفتن)

و اما مسئله:
در مورد حجاب بحثی ندارم... فقط میخوام بدونم تو این جور موارد (این که پسر یا دختر بزنن زیر حرفا و قراراشون) چی باید کرد ؟

ولی من مشکلم با این پسرایی هست که احساس میکنن بعد عقد میتونن همسرشون رو تغییر بدن البته میدونم دخترایی هم با این ویژگی وجود داره

در کل دوست دارم بدونم این جور افراد رو چه جور میشه اصلا شناسایی کرد؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
و تشكر از سؤال بسيار خوب دقيق تان
بله متأسفانه بسياري از ازدواج هاي فعلي روشمند و تحقيق شده نيست.
به مناسبت عيدي به يكي از جوانان فاميل كتابي درباره ازدواج هديه دادم
پدر ايشان تشكر كرد و بعد گله كرد كه اي بابا اين چه كاري بود كرديد؟! من و مادر ايشان پدرمان را در آورده ايم تا ايشان در تحصيلشان موفق باشند و با اين كتاب چراغ او براي ازدواج سبز مي شود. يعني شما ذهن او را مشغول مي كنيد با اين كتاب و....:Moteajeb!:

به ايشان گفتم چرا ما نبايد علاج واقعه قبل از بلوغ كنيم
چرا نمي خواهيم باور كنيم كه ميل به همسرخواهي يك فرد مؤدب نيست كه بنشيند گوشه اي و با اجازه شما در بزند و وارد شود او وقت وقتش سرش را مي اندازد پايين وارد مي شود و كاملا غير منطقي خود را نشان مي دهد و بچگانه پا بر زمين مي كويد و عجولانه ميل خودش را مي خواهد ارضا كند.
اينجا است كه سركله عشق هاي بيماگونه پيدا مي شود نمونه اين وابستگي هاي
يك طرفه و دو طرفه در دانشگاه هاي ما بسيار زياد است اين جاست كه بايد بگوييم از قضا سكنجبين سودا فزود
يعني والدين مي خواستند فرزندشان فعلا به ازدواج فكر نكنند ناباورانه مي بنند كه فرزن مطيعشان سركش مي شود، داد مي زند، شيشه مي شكند، قهر مي كند و ....

خب بايد براي ازدواج مطالعه شده وارد شد و از سال ها قبل فرد را متوجه درگيري ها كرد و علل ازدواج هاي ناموفق كه كام فرزندان و زوج ها و اقوام را تلخ مي كند بررسي كرد و خانواده هاي موفق را نشان داد و علل موفقيت را برجسته كرد.
وقتي جوانان به ازدواج به عنوان يك پروژه و پروسه نگاه كردند كه تحقيقاتش بايد حساب شده باشد. باور خواهند كرد
كه برخي از دختران و پسران بچگانه تر از اينها به ازدواج نگاه مي كنند و جايي براي تعهداتشان نمي ماند
باور خواهند كرد كه نمي تواند گفت اصل اين است كه زوج ها هم را بپسندند و خانواده ها مهم نيستند
باور خواهند كرد كه انگيزه هاي غلط ازدواج (انگيزه مالي، فرار از مشاجرات خانوادگي، ترحم و..) بنا كردن خانه بر [HL]رمل روان[/HL] است و خانه ويران خواهد شد.
باور خواهند كرد كه باورها و ارزش هايي كه فرد آنها را قبول دارد و براساس آنها تربيت شده است بسيار عميق تر و ريشه اي تر از آن است كه فردي بگويد به خاطر تو كنار مي گذارم يا باوري را كه قبول نداشته ام به آن معتقد مي شوم.
و....

بنابراين واقعا بسياري از افراد قصد آزار ديگري را ندارند چون فكر نكرده و تحقيق نشده ازدواج كرده اند بعد از ازدواج گرفتار شده اند
گرفتار بين
مخالفت خانواده ------- عشق به همسر
ارزش هاي عميق قبل خود----- پذيرش همسر جديد با جلوه هاي مخالف آن ارزش ها

لطيفه روان شناختي
مي گويند: مرد مسلماني مسيحي شد. در كليسا بود كه برق رفت وقتي برق آمد بلند صلوات فرستاد
اين لطيفه اشاره اي مي تواند به اين داشته باشد كه باورهاي عميق ممكن است در سطح به دلائلي به هم بخود ولي ريشه ها باقي است و اثر خود را خواهد گذاشت

نمودارهاي زير را با دقت مطالعه كنيد:(كليك كنيد)
[=B Nazanin]ج) ازدواج(دائم و مدت دار)[=B Nazanin]
1. نمودار: همسرگزینی موفق
2. نمودار: علل عشق هاي بيمار گونه
3. نمودار: انگیزه های غلط در ازدواج
4. نمودار: خواستگاری و پروژه مهم تحقیق

ازدواج بدون مطالعه
اگر ازدواجي بدون مطالعه انجام شد چه بايد كرد؟
خب بهترين گزينه اين است كه به زوج درمانگر رجوع كنند و با بگو مگو اعصاب خود و خانواده را خرد و خمير نكنند چون شكستن حرمت ها در بسياري موارد مثل بهمن است كه از كوه سرازير مي شود و لحظه به لحظه بزرگتر مي شوند( وارد شدن خانواده ها به لشكر دو جبهه). و وضع را بدتر اندر بدتر مي كند و پل هاي بازگشت را خراب مي كند.

موضوع قفل شده است