جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482

  سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*
  «مثل شهيد، مثل شمع است كه خدمتش از نوع سوخته شدن و فاني شدن و پرتو افكندن است، تا ديگران در اين پرتو كه به بهاي نيستي او تمام شده، بنشينند و آسايش بيابند و كار خويش را انجام دهند. آري شهدا شمع محفل بشريت‌اند، سوختند و محفل بشريت را روشن كردند. اگر اين محفل تاريك مي‌ماند، هيچ دستگاهي نمي‌توانست كار خود را آغاز كند، يا ادامه دهد.»
  شهيد مطهري


  سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*

  زندگي‌نامه و آموخته‌ها:
  شهيد دكتر مسعود علي‌محمدي، فيزيكدان اتمي، دانشمند هسته‌اي و استاد بسيجي دانشگاه تهران، در سوم شهريور 1338 در منطقه كن تهران به دنيا آمد. او كه از فعالان انجمن اسلامي دانشجويان بود، در 1364 مدرك كارشناسي خود را از دانشگاه شيراز دريافت كرد و همزمان با شركت در دفاع مقدس، در عرصه‌هاي علمي با سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نيز همكاري مي‌كرد. در 1367 كارشناسي ارشد و در 1371 دكتراي فيزيك خود را از دانشگاه صنعتي شريف دريافت كرد؛ نخستين فردي است كه در ايران دكتراي خويش را در فيزيك گرفت. او ده‌ها مقاله در مجله‌هاي علمي معتبر جهاني منتشر نمود و از وي مقاله‌هايي در زمينه نظريه ميدان‌ها و ذرات بنيادي به جا مانده است. از 1374 در دانشكده فيزيك دانشگاه تهران مشغول به تدريس گرديد و عضو هيات علمي با درجه استادي و هيات مميزه اين دانشگاه بوده است. افزون بر آن، استاد علي‌محمدي سابقه رياست دانشكده فيزيك و معاونت پژوهشي پرديس علوم دانشگاه تهران، تدريس و پژوهش در دانشگاه‌هاي تهران، امام حسين(ع)، مالك اشتر، سرپرستي پايان‌نامه‌هاي دانشجويي، استاد راهنما و مشاور دانشجويان را در پرونده خدمات ارزنده خود داشته است.(روزنامه جوان، 12/6/1390) تخصص اصلي او در زمينه فيزيك هسته‌اي، انرژي‌هاي بالا و كيهان‌شناسي بوده است. با پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي وابسته به وزارت علوم نيز در سال‌هاي 1376 تا 1380 همكاري داشت. از جمله درس‌هاي ارايه شده وي در دانشگاه مي‌توان به مكانيك كوانتومي، الكترومغناطيس، مكانيك آماري، ذرات بنيادي و نظريه ميدان‌هاي كوانتومي اشاره كرد. استاد علي‌محمدي يكي از برگزيدگان جشنواره بين‌المللي خوارزمي در 1386 بود و در پژوهش‌هاي بنيادي مقام دوم را كسب كرد. حاصل ربع قرن كوشش پژوهشي و آموزشي وي در دانشگاه‌ها، چهار كتاب فيزيكي در موضوع الكترومغناطيس، مكانيك كوانتومي و 200 مقاله علمي و پژوهشي در حوزه فيزيك نظري و هسته‌اي است. وزارت علوم و تحقيقات و فناوري براي پاسداشت و زنده نگهداشتن نام وي جايزه استاد علي‌محمدي را براي پايان‌نامه‌هاي برتر دكتراي فيزيك اختصاص داده است.  سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*

  شهادت:
  ترور استاد هسته‌اي دانشگاه تهران هنگامي توجه جوخه‌هاي مرگ موساد وابسته به اسراييل را به خود جلب كرد كه وبگاه طرح سزامي(طرحي مبتني بر راه‌اندازي و كار با دستگاه شتاب‌دهنده ذرات اتمي از دور خارج شده آلمان در كشور اردن است كه با عضويت كشورهاي خاورميانه از جمله اسراييل و ايران شروع به كار كرد و احتمالاً حربه سازمان‌هاي جاسوسي آمريكا و اسراييل به منظور شناسايي و به دام انداختن دانشمندان اين كشورها مي‌باشد.) نام برخي دانشمندان هسته‌اي ايران را آشكار ساخته بود. پيش از آن، موساد، سازمان جاسوسي و ترور اسراييل، ده‌ها دانشمند اتمي عراق و مصر را ترور كرده بود كه آخرين آن‌ها دانشمندي مصري بوده است. در همين دوران، چهار تن از فيزيكدانان ايران كه برخي از آن‌ها با برنامه اتمي ايران در ارتباط بوده‌اند، ترور شده‌اند كه از آن جمله‌اند: دكتر مسعود علي‌محمدي، شهيد دكتر مجيد شهرياري، عباس دواني و داريوش رضايي‌نژاد. دكتر مسعود علي‌محمدي در بامداد روز سه‌شنبه 22 دي 1388 هنگام خروج از خانه بر اثر انفجار بمبي جاسازي شده در موتور سيكلت بسته شده به تنه درختي در فاصله يك متري از در خانه‌اش، با فرمان از راه دور ترور گرديد؛ تروري كه بيشتر به منظور ترساندن دانشمندان ايراني و پراكندن شايعه همكاري آن شهيد بسيجي با عوامل فتنه‌گر انقلاب مخملي انتخابات رياست جمهوري 1388 انجام گرفت. پيكر پاك آن شهيد در ميان بانگ «لااله الاالله گويان» و با فرياد مرگ بر اسراييل و آمريكاي مردم، در امامزاده علي‌اكبر محله چيذر شهر تهران به خاك سپرده شد.
  در 20 آذر 1389، وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران عامل اين بمب‌گذاري را كه جواني به نام مجيد جمالي‌فشي از اهالي كنگاور در استان كرمانشاه بود، دستگير نمود و در پي آن، به اعدام محكوم گرديد. وي در بازجويي‌ها و اعتراف‌هاي تلويزيوني يادآور شد كه «در سفري به باكو، تايلند، تركيه و اسراييل زير نظر موساد: يعني سازمان جاسوسي اسراييل، شيوه‌هاي ترور را آموخته است و به دستور همين حكومت جعلي، دانشمند بسيجي و هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران را با دريافت يكصد و بيست هزار دلار ترور كرده است.» اسراييلي‌ها به مزدور خويش گفته بودند كه استاد علي‌محمدي دشمن بشريت است! همسر شهيد علي‌محمدي در دادگاه ناله‌كنان مي‌گفت: «من از عامل ترور تنها مي‌پرسم كه چطور متوجه نشده كه اسراييل دشمن چندين ساله ماست و براي كشتن يك نفر نقشه كشيده است. اگر دكتر سازنده بمب اتمي بود، چطور محافظ نداشت. كشور ما كه بارها اعلام كرده بود ما به دنبال ساخت بمب اتمي نيستيم.»

 2. صلوات ها 6


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482

  ديدگاه‌ها درباره شهيد:

  آيت‌الله سيد علي خامنه‌اي، رهبر فرزانه انقلاب اسلامي، در ديداري كه با خانواده شهيد داشته‌اند، آرامش خاطري به خانواده شهيد مي‌دهند و مي‌فرمايند: «شهادت يعني كشته شدن در راه آرمان بلند و الهي به وسيله دشمنان اين آرمان؛ اين را به هر كسي نمي‌دهند؛ اين پاداش را فقط به كساني مي‌دهند كه مستحق باشند. دست جنايتكاري كه اين ضايعه را آفريد، انگيزه دشمنان جمهوري اسلامي ايران را كه ضربه زدن به حركت و جهاد علمي كشور است، افشا و برملا كرد. به مجرد اينكه شهيد روي زمين افتاد، قبل از آنكه به آن دنيا برود، ملايكه به استقبالش مي‌آيند و به او مژده مي‌دهند؛ او همه اينها را با همين چشم مادي مي‌بيند، خدا هم همه گناهانش را مي‌بخشد.»همسر شهيد علي‌محمدي در سيماي جمهوري اسلامي يادآور شد: «من به آنها مي‌گويم دكتر علي‌محمدي با دانشجوياني كه تربيت كرده بود، حتماً صدها و شايد هزاران علي‌محمدي ديگر در كشور مي‌رويد. دشمن خيال باطل داشت.» وي همچنين از خاطره‌هاي همسرش مي‌گويد: «از اينكه آمادگي شهادت داشت و مي‌گفت: بسياري از شب‌ها خواب مي‌بيند كه به سويش تيراندازي شده؛ از اينكه چه فضاي معنوي خاصي را در سفر حج برايش ايجاد كرده بود؛ در صفا و مروه مي‌گفت: خودت را بگذار جاي هاجر، ببين چه حسي داري؛ در رمي جمرات مي‌گفت: فرض كن جاي حضرت ابراهيم(ع) بودي و مي‌خواستي فرزندت را ببري به قتلگاه، آن‌وقت شيطان وسوسه‌ات مي‌كرد ... .» (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي، 3/11/1389)دكتر كامران دانشجو، وزير علوم، تحقيقات و فناوري، طي پيامي بيان داشته است: «ملت بزرگوار و شريف ايران! يكبار ديگر عوامل خود فروخته صهيونيسم جنايتكار و استكبار جهاني گلي از گل‌هاي بوستان علم و ايمان اين سرزمين اسلامي را پرپر كردند. دشمنان قسم خورده ملت مسلمان ايران، دستان پليد و آلوده خود را به خون يكي از استادان مسلمان، متعهد، ولايت‌مدار و متخلق به اخلاق اسلامي دانشگاه تهران آغشتند.»(خبرگزاري مهر، 22/10/1388)سازمان بسيج مستضعفان هم با انتشار اطلاعيه‌اي، شهادت اين استاد بسيجي و جهادگر را محكوم كرد. در بخشي ار اين اطلاعيه آمده است: «معمار كبير انقلاب با شكوفايي جمهوري اسلامي، درس استقلال، خودباوري و پيشرفت را به ملت آموخت ... . شهيد علي‌محمدي از استادان موفق دانشگاه امام حسين(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، دانشگاه مالك اشتر و دانشگاه تهران بود كه پس از سال‌ها تلاش در راه علم و فناوري به دست عوامل استكبار جهاني به شهادت رسيد.»(همان)معاون پژوهشي وزارت علوم و تحقيقات و فناوري مي‌گويد: «علي‌محمدي فردي بسيار متدين و ولايي بود ... . در كنار قوت نظري بالا، در توليد فناوري و كارهاي علمي نيز بسيار توانمند بود و دشمنان براي اينكه كشور را در مسير توسعه علمي دچار خلل كنند، اين‌گونه اقدامات را در دستور كار خود قرار داده‌اند.»


 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482  پیام تسلیت رهبر معظّم انقلاب به مناسبت شهادت آقای دکتر علیمحمدی

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی شهادت استاد دانشمند آقای دکتر مسعود علیمحمدی را تسلیت گفتند.


  متن پیام به این شرح است:


  بسم الله الرحمن الرحیم

  شهادت استاد دانشمند مرحوم آقای دکتر مسعود علیمحمدی رضوان الله علیه را به مادر و همسر و خاندان گرامیش و به همه‌ی دوستان و شاگردان و همکارانش تبریک و تسلیت عرض میکنم.
  دست جنایتکاری که این ضایعه را آفرید، انگیزه‌ی دشمنان جمهوری اسلامی را که ضربه زدن به حرکت و جهاد علمی کشور است، افشاء و برملا کرد. بیگمان همت دانشمندان و استادان و دانش پژوهان کشور، به رغم دشمن،‌ این انگیزه‌ی خباثت آلود را ناکام خواهد گذاشت. علوّ درجات آن شهید سعید و صبر و اجر بازماندگان را از خداوند متعال مسألت میکنم.


 6. صلوات ها 6


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  1,015
  حضور
  41 روز 5 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  712
  صلوات
  5482  بهترین هدیه معنوی شهید علی‌محمدی به همسرش

  رهبر معظم انقلاب اسلامی، پنج‌شنبه شب گذشته (سی‌ام دی‌ماه)، با حضور در منزل شهید دکتر مسعود علی‌محمدی و شهید دکتر مجید شهریاری، با خانواده‌های این دانشمندان شهید دیدار کردند.
  در اواسط حضور آیت‌الله خامنه‌ای در منزل شهید علی‌محمدی، همسر شهید با نشان دادن قاب عکسی به رهبر انقلاب، خاطره‌ی خود را از ماجرای سفر حج تمتع به اتفاق همسر فقیدش در سال 83، برای ایشان بازگو کرد.
  وی، با تأکید بر این‌که شهید علی‌محمدی هیچ کاری را بدون مطالعه و شناخت عمیق انجام نمی‌داد، گفت: «این سفر بهترین هدیه‌ی معنوی از سوی همسرم بود؛ چرا که ماجرا و فلسفه‌ی تمام اعمال حج را به صورت لذت‌بخشی برای من بازگو می‌کرد و این، بهترین لحظات عمرم بود». خانم کرمی، افزود: «همسرم در صفا و مروه به من می‌گفت: خودت را بگذار جای هاجر و ببین چه حسی داری. یا در رمی جمرات می‌گفت: فرض کن جای حضرت ابراهیم(ع) بودی و می‌خواستی فرزندت را ببری به قتلگاه. آن‌وقت شیطان وسوسه‌ات می‌کرد».
  لازم به ذکر است رهبر انقلاب در پایان این دیدار با تقدیر از روحیات معنوی شهید علی‌محمدی، همسر و خانواده‌ی ایشان را به حفظ و انتقال این روحیه توصیه کردند.


  سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*

  جایزه شهید علیمحمدی


  جایزه شهید علیمحمدی به پایان نامه‌های برتر فیزیک اعطا می شود پژوهشگاه دانشهای بنیادی با همکاری انجمن فیزیک ایران، از سال 90 جایزه‌ای به نام "جایزه شهید علیمحمدی" را به پایان نامه‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور به انجام رسیده باشند، اعطا می‌ کند.
  انجمن فیزیک ایران، این جایزه را به پاس خدمات علمی و دانشگاهی مرحوم شهید دکتر مسعود علیمحمدی استاد فقید دانشگاه تهران اعطا می کند. شهید علیمحمدی اولین دانش‌آموخته دکتری فیزیک داخل کشور بود که نقش موثری در زیرساخت علمی پژوهشگاه دانشهای بنیادی داشت.
  پایان نامه‌های دوره دکتری که در سالهای 87 تا 89 دفاع شده باشند می توانند در این دوره از جایزه در سال 90 شرکت کنند. برای ورود به مرحله داوری، لازم است کارهای پژوهشی انجام شده در دوره دکتری و پایان نامه حاصل از آن، به تشخیص حداقل سه عضو هیئت علمی استادیار به بالا که استاد راهنمای پایان نامه دکتری نیز یکی از آنان است، به عنوان "پایان نامه ممتاز" شناخته شده باشد.
  نامزدی هر شرکت کننده باید به طور کتبی توسط استاد راهنما و با ذکر دلایل، مستندات، مقالات و اطلاعات مربوط به متقاضی باید تا تاریخ 15 فروردین ماه 90 به معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه دانشهای بنیادی ارسال شود.
  کمیته داوران پس از بررسی مدارک ارسالی و استفاده از نظرات مشاوران علمی، نسبت به انتخاب پایان‌نامه‌های برتر اقدام خواهد کرد. مراسم اعطای جایزه در خرداد‌ماه سال 90 برگزار شد.

 8. صلوات ها 6


 9. #5

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۲
  نوشته
  1,413
  حضور
  109 روز 5 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  27
  آپلود
  0
  گالری
  755
  صلوات
  7273  سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*
  منبع عکس: http://www.asr-entezar.ir

  شهید دکتر مسعود علی محمدی ، استاد فیزیک دانشگاه تهران و دانشمند هسته ای ایران

  مسعود علی‌محمدی (۳ شهریور ۱۳۳۸ در تهران (کن) - ۲۲ دی ۱۳۸۸ در تهران) استاد فیزیک دانشگاه تهران بود که در بامداد ۲۲ دی ماه ۱۳۸۸ و در سن ۵۰ سالگی، به هنگام بیرون آمدن از منزلش بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور ترور شد. او مدرک کارشناسی را از دانشگاه شیراز (۱۳۶۴) و کارشناسی ارشد (۱۳۶۷) و دکترای فیزیک با گرایش ذرات بنیادی را از دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۷۱ کسب کرد. او از دانشجویان نخستین دوره دکترای فیزیک در داخل ایران بود و نخستین شخصی است که در ایران دکترای خود را در فیزیک دریافت نموده‌است. او ده‌ها مقاله ISI منتشر نمود. او همچنین به همراه وحید کریمی پور اولین دانشجویان پسادکترا در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی بودند. تخصص اصلی او ذرات بنیادی، انرژی‌های بالا و کیهان‌شناسی بوده‌است. با پژوهشگاه دانش های بنیادی (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات) نیز طی سال‌ های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ همکاری داشته‌اند. از جمله درس هایی ارایه شده توسط وی می‌توان به مکانیک کوانتومی و الکترومغناطیس، مکانیک آماری، ذرات بنیادی و نظریه میدان‌های کوانتمی اشاره کرد. علیمحمدی، یکی از برگزیدگان جشنواره بین‌المللی خوارزمی در سال ۸۶ بود و در پژوهش‌های بنیادی رتبه دوم را کسب کرد. وی از سال ۱۳۷۴ در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران مشغول به تدریس بود و عضو هیئت علمی و ممیزه این دانشگاه بود. وی همچنین در مقاطع مختلف تحصیلی شاخه فیزیک در تربیت معلم، وی همچنین به عنوان استاد راهنما و مشاور در پروژه‌ های پایان ‌نامه‌ های مرتبط با علوم فیزیکی، به فعالیت مشغول بوده.

  منبع: راسخون


 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  علاقه
  زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ...
  نوشته
  1,412
  حضور
  18 روز 23 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8147  شادی روحش بلند صلوات

  اللهم صلّ علی محمد و آل محمد 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۳
  نوشته
  1,562
  حضور
  13 روز 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2420  بهترین هدیه معنوی شهید علی‌محمدی به همسرش


  عكس‌نوشت
  رهبر معظم انقلاب اسلامی، پنج‌شنبه شب گذشته (سی‌ام دی‌ماه)، با حضور در منزل شهید دكتر مسعود علی‌محمدی و شهید دكتر مجید شهریاری، با خانواده‌های این دانشمندان شهید
  دیدار كردند.

  در اواسط حضور آیت‌الله خامنه‌ای در منزل شهید علی‌محمدی، همسر شهید با نشان دادن قاب عكسی به رهبر انقلاب [
  اینجا را ببینید]، خاطره‌ی خود را از ماجرای سفر حج تمتع به اتفاق همسر فقیدش در سال 83، برای ایشان بازگو كرد.
  وی، با تأكید بر این‌كه شهید علی‌محمدی هیچ كاری را بدون مطالعه و شناخت عمیق انجام نمی‌داد، گفت: «این سفر بهترین هدیه‌ی معنوی از سوی همسرم بود؛ چرا كه ماجرا و فلسفه‌ی تمام اعمال حج را به صورت لذت‌بخشی برای من بازگو می‌كرد و این، بهترین لحظات عمرم بود». خانم كرمی، افزود: «همسرم در صفا و مروه به من می‌گفت: خودت را بگذار جای هاجر و ببین چه حسی داری. یا در رمی جمرات می‌گفت: فرض كن جای حضرت ابراهیم(ع) بودی و می‌خواستی فرزندت را ببری به قتلگاه. آن‌وقت شیطان وسوسه‌ات می‌كرد».

  لازم به ذكر است رهبر انقلاب در پایان این دیدار با تقدیر از روحیات معنوی شهید علی‌محمدی، همسر و خانواده‌ی ایشان را به حفظ و انتقال این روحیه توصیه كردند.

  عكس‌نوشت:

  سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*


 14. صلوات


 15. #8

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۳
  نوشته
  1,562
  حضور
  13 روز 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2420  حضور مقام معظم رهبری در منزل شهید علی‌محمدی و شهید شهریاری

  سالـروز شهادت دانشمند بسیجی هسته ای ایران *~• دکتر مسعود علی محمدی •~*

 16. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 7

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود