آیا بر یک شیعه واجب نیست در صورت مواجه شدن با یک وهابی او را بقتل برساند؟

تب‌های اولیه

35 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا بر یک شیعه واجب نیست در صورت مواجه شدن با یک وهابی او را بقتل برساند؟

بسم الله الرحمن الرحیم....سلام...من چند روز پیش چند تصاویر و فیلم تکان دهنده از اعمال نجس وهابیت دیدم که سر دختر بچه شیعه سه ساله رو بردیدند و پسر بچه 5 ساله رو اعدام کردندو......وووو...خب آیا با توجه به اعتقادات مافوق پلید و شیطانی وهابیت آیا جایز است یک شیعه وهابی را بقتل برساند؟؟ یا واجب است؟؟؟ یا مباه؟؟؟
[h=1]ویژگی های فکری و اعتقادی وهابیون[/h] پیروان فرقه وهابیت، دارای افکار و اعتقادات خاصی هستند که بسیاری از آنها مخالف آموزه های قرآنی و تعالیم رسول اکرم (ص) می باشد. برخی از این اعتقادات عبارتند از:
هرگونه استدلال عقلی، منطقی،فلسفی و عرفانی را حرام می دانند. و تنها به ظواهر آیات قرآن و اخبار عمل می کنند.

تنها خود را مسلمان واقعی می دانند و پیروان سایر فرق و ادیان را منحرف و یا کافر و مشرک می دانند.

شیعیان را کافر و هرگونه اتحاد بین شیعه و سنی را جایز نمی دانند. کشتن و قتل عام شیعیان را مباحم می دانند و معتقدند هرکس چند شیعه را بکشد به بهشت می رود.

برای رسیدن به هدف،هرنوع وسیله ای برای آنان مباح است.

برای سقوط و ایجاد نا امنی در حکومت های غیر وهابی، هر نوع کشتار و نا امنی برای آنان مباح است؛ اگر چه بستن کمربند انفجاری برای افراد عقب مانده ذهنی و اعزام آنها به میان مردم باشد.

هرگونه عکس برداری و فیلم برداری را حرام می دانستند.

مسافرت به قصد زیارت پیامبر اکرم (ص) و سایر انبیاء و اولیاء را حرام می دانند.

هرگونه تبرک به آثار انبیاء و اولیاء و حتی بوسیدن و دست گذاشتن روی در و دیوار مقبره رسول خدا (ص) را حرام می دانند.

خواندن دعا و نماز، کنار قبر آن حضرت را شرک می شمارند.

سخن گفتن با ارواح انبیاء و ائمه(ع) و حاجت خواستن از آنان و یا شفیع قرار دادن آنان را شرک می دانند.

ساختن مسجد،گنبد و یا هرگونه نشانه روی قبر، حتی قبر پیامبر(ص)، را حرام می دانند.

برگزاری مراسم سوگواری برای میت را حرام می دانند.

هرگونه اشکال و انتقاد و عیب گری از صحابه را موجب شرک و کفر می دانند و معتقدند همه صحابه بدون نقص و عیب می باشند و همه آنان را تا سر حد عصمت قبول دارند

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

nothing;460146 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم....سلام...من چند روز پیش چند تصاویر و فیلم تکان دهنده از اعمال نجس وهابیت دیدم که سر دختر بچه شیعه سه ساله رو بردیدند و پسر بچه 5 ساله رو اعدام کردندو......وووو...خب آیا با توجه به اعتقادات مافوق پلید و شیطانی وهابیت آیا جایز است یک شیعه وهابی را بقتل برساند؟؟ یا واجب است؟؟؟ یا مباه؟؟؟

با سلام و عرض ادب

کشتن وهابی ها جایز نیست.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

در هفته وحدت اینگونه تاپیکهائی را مطرح کردن خیلی چیزا را در مورد بعضی از دوستان (!) اسک دینی روشن می کنه!

[="#800000"][="Tahoma"][="Red"]

hamid40;463116 نوشت:
خیلی چیزا را در مورد بعضی از دوستان (!) اسک دینی روشن می کنه!

[="#000000"]
با این مطلبی که شاید تازه بهش برخورد کردند میشه کسی را شناخت[="#FF0000"]؟!!!![/]

درسته که افکار آن ها بسیار وحشیانه و شیطانی نسبت به ما است. ما هم اگر بخواهیم مثل آن ها رفتار کنیم و آن ها را به قتل برسانیم دست کمی از وحشی بدون آن ها نخواهیم داشت.
پس ما باید با اعمال نیکو و درست به آن ها بفهمانیم که اسلام واقعی مذهب تشیع است.
اصل هفته ی وحدت نیز همین است که شیعیان با جلوه دادن کارهای خوب و نیکو به دیگر مذاهب [="#FF0000"]اسلام ناب محمدی (ص)[/]را نشان دهند.[/][/][/]

با سلام

شما رفتار انسانی رسول رحمت (ص) و جانشینش را با اسرای فتح مکه و اسرای جنگ جمل و خوارج ببینید تا فرق اسلام نبوی و علوی را با اسلام خشن وبی رحم عمری واموی بفهمید .

اگر رسول الله (ص) در جریان فتح مکه این ابوسفیان و پسرانش را که ظاهرا تسلیم شدند ، کشته بود آیا اسلام به این روز می افتاد ؟! چرا نکشت ؟

حتی خوارج به امام علی (ع) ایراد گرفتند که چرا زنان واطفال جنگ جمل من جمله ام المومنین و ...را به ما غنیمت ندادی ؟!

nothing;460146 نوشت:
هرگونه اشکال و انتقاد و عیب گری از صحابه را موجب شرک و کفر می دانند و معتقدند همه صحابه بدون نقص و عیب می باشند و همه آنان را تا سر حد عصمت قبول دارند

سنی و وهابی برای کسی جز پیامبر عصمت قائل نیستند از این رو شیعیان را برای اعتقاد به عصمت ائمه تخطعه میکنند
سعودی ها وجود وهابی و وهابیت را انکار میکنند و خود را سنی میدانند اما سلفی ها که شاخه جدید اهل سنت است را به رسمیت می شناسند بخشی از عقاید مذکور در بالا مربوط به سلفی هاست اما نمتوان کسی را بخاطر آن کشت

سلام

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم وقتیکه رفت داخل مکه و فتح شد بدون ریختن یک قطره خون از بینی کسی، باید ازش درس عبرت بگیریم
مدیریت بحران و مدیریت استراتژیک و نحوه مدیریت امت اسلامی و پیش بردن به سمت هدف اصلی از مسایلی هست که در تاریخ صدر اسلام اومده و هادیان راه ما هستند

پیامبر میدانست خیلی ها در مکه حتی نمیدانند آداب اسلام چیست ؟ که رد کنند یا قبول !
بلکه زیرنظر رئیس قبیله و از ترس فشار اونها و ثروتمندان مجبور بودند بگن شما درست میگی ابولهب !

پس اول شما به طرف تفهیم باید بکنی دین من این هست !
بعد اگر سوالی داشت یا ابهامی داشت اونم براش جا بندازی!
بعد تازه طرف بگه من به خدا ایمان دارم ؟ یا مشرک به خدا هستم ؟
بعد تازه طرف بعد بگه اسلام رو قبول دارم یا خیر؟

تازه در خیلی موارد صرفا خدا برای مشرکین که برای خدا شریک قائل میشوند شدیدترین حکم رو درنظر گرفته و تنها موردی از گناهان هست که خدا هرگز نمیبخشد ... شرک به خدا خیلی وحشتناکه

حالا یک قسمت دیگر ماجرا هم این بود که پیامبر (ص) وقتی دید بخواد با ارتش وارد مکه بشه و درگیر بشه ، اولا از مسلمانان ناب محمدی که دست پرورده خودش هستند احتمالا افراد زیادی از دست میرن
پس تضعیف میشه اسلام

دوما ، خیلی ها بدون اینکه اسلام بر اونها جاری بشه از بین میرن

سوما، اسلام دین صلح و آرامش و منطق هست پس وقتیکه دید میتونه بدون درگیری وارد مکه که حریم امن الهی بود بشه بهترین تصمیم رو گرفت

در کل سیاست اسلام که به فرموده امام خمینی ره اصلا اسلام یعنی سیاست، چنان هوشمندانه فائق شد که مکه رو بدون درگیری گرفت .... ( که واقعا صدها کتاب هم در موردش میشه نوشت ولی اینجا جاش نیست)

حالا در مورده وهابیت

همین الان که من و شما داریم صحبت میکنیم مدارس وهابی گری با پول عربستان در سیستان و بلوچستان در حال راه اندازی هست و حتی دارند تدریس میکنند

خوب شرایط سیستان چطور هست ؟
همین سال پیش بود که تیم جهاد بسیج رفته بود در یکی ازروستاها بعد از 70 سال ، مفهوم توالت و دستشویی رو با ساختن و تدریس اینکه توالت برای چیست ؟ براشون جا انداخته بود

حالا انتظار دارید با مردمی که توسط کسیکه با پول عربستان میره اونجا و تبلیغ میکنه برای این مردم ... و این مردم وهابی میشن ... چه برخوردی بشه ؟

بکشم شون درجا ؟

تا کی جواب میده ؟

مثلا وهابی ها شیعیان رو میکشند جواب میده ؟ نه برعکس اتفاقا سبب محکم شدن اعتقادشون میشه !

رمز وسیاست اسلام یعنی همین !

به جای کشتن میشه خیلی کارهای دیگه کرد

پیشگیری بهتر از درمان است

وقتیکه میبینی وهابیت رفته تبلیغ میکنه تو برو اسلام تبلیغ بکن ( شیعه و سنی مهم نیست مهم این هست اسلام باشه نه دین تبلیغی اسراییل و امریکا، بله دین وهابیت نه مذهب وهابیت، کی میگه اینا جز اسلام هستند ؟ اینا اصلا یک دین منحرف التقاطی برا خودشونند !)

اگرم دیدی کسی تحت تاثیرشون هست برو باهاش مباحثه کن یا کتابهای درست در اختیارش بزار

در کل اسلام هرگز در هیچ جا نمیگه بکش ! بلکه میگه اول ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر بعد اقدامات تنبیهی دیگر اونم توسط حاکم جامعه اسلامی نه شخص!

فرق ما با وهابیت در فهم و شعورمون هست !

وگرنه مام مثل اونا بکشیم که چه فرقی با حیوانات وهابی داریم ؟ ( باور کنید، حیف اسم انسان هست روی مبلغان وهابی بشه گذارد، حیوان از اونها بالاتر هست ! حیوان به حیوان بودن و درندگی ش بازم به کارش کار نداشته باشی کارت نداره اینا اسم انسان یدک میکشند بعد جهاد نکاح و هزار کار دیگر میکنند)

یا حق

نور;462957 نوشت:
با سلام و عرض ادب

کشتن وهابی ها جایز نیست.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

با سلام...من مرجع تقلیدم اول عقلمه بعدا قلبمه بعدا آیت الله بهجت است...ایشون چه گفتن؟ در ثانی مثلا من میدونم یک وهابی بمن گفته هرجا بخوام میتونم بکشمت و مباه این عمل برای من....آیا اعتقاد شیطانی آنان تهدید به مرگ نیست؟ آیا وقتی یک نفر اعتقادش این است که شما رو هرجا یافت بخواد میکشه....شما هیچ اقدامی نمی کنید؟ هر چند مثلا خود او تا بحال کسی را هم نکشته باشه اما بالاخره که یک شیعه رو می کشه یا وهابیایه دیگه که کشتند... اولا وهابی که شیعه رو کشته باید بقتل برسه...اینو که همه می دونن اما اگر نکشته و فقط اعتقادش اینه که بکشه میره بهشت...باید چه کرد؟ طرف مسلمون باشه از دین اسلام خارج بشه مرتد حساب میشه اعدام میشه ضد اسلام بشه...اون وقت وهابی که ماورای شیطان است نباید کشته بشه؟ یا حداقل مجازات بشه یعنی پیشگیری بشه قبل از وقوع کلی جنایت...وقتی یک جا می دونیم قرار زلزله بیاد کلی اقدام می کنیم تا کمترین خسارت وارد بشه...اما وقتی وهابی نجس رو می دونیم قصد جون ما رو کرده چطور؟ نباید او را حداقل زندانی کرد و حبس ابد؟

nothing;463176 نوشت:
با سلام...من مرجع تقلیدم اول عقلمه بعدا قلبمه بعدا آیت الله بهجت است...ایشون چه گفتن؟ در ثانی مثلا من میدونم یک وهابی بمن گفته هرجا بخوام میتونم بکشمت و مباه این عمل برای من....آیا اعتقاد شیطانی آنان تهدید به مرگ نیست؟ آیا وقتی یک نفر اعتقادش این است که شما رو هرجا یافت بخواد میکشه....شما هیچ اقدامی نمی کنید؟ هر چند مثلا خود او تا بحال کسی را هم نکشته باشه اما بالاخره که یک شیعه رو می کشه یا وهابیایه دیگه که کشتند... اولا وهابی که شیعه رو کشته باید بقتل برسه...اینو که همه می دونن اما اگر نکشته و فقط اعتقادش اینه که بکشه میره بهشت...باید چه کرد؟ طرف مسلمون باشه از دین اسلام خارج بشه مرتد حساب میشه اعدام میشه ضد اسلام بشه...اون وقت وهابی که ماورای شیطان است نباید کشته بشه؟ یا حداقل مجازات بشه یعنی پیشگیری بشه قبل از وقوع کلی جنایت...وقتی یک جا می دونیم قرار زلزله بیاد کلی اقدام می کنیم تا کمترین خسارت وارد بشه...اما وقتی وهابی نجس رو می دونیم قصد جون ما رو کرده چطور؟ نباید او را حداقل زندانی کرد و حبس ابد؟

اسلام دین صلح است و برای سعادت و امنیت بشر نازل شده.برای یک بار هم که شده به چیزی جز قتل و خشوتت و انتقام باندیشید.روش رویارویی اسلام با هر غیر مسلمانی باید همانگونه که قران گفته مجادل احسن باشد نه خون و شمشیر

دوست عزیز اینجانب امسال توفیق پیدا کردم و به زیارت خانه خدا مشرف شدم.مکه و مدینه از دیدگاه ما شیعیان در کنترل وهابیها می باشد.در مدینه شیعیان مسجد دارند و مراجع تقلید شیعه در آنجا دفتر دارند و شیعیان آزادانه در هتل ها مراسمات خود را انجام می دهند و حتی چند وقت پیش تلویزیون خودمان نشان می داد که در نزدیکی بقیع مراسم دعای کمیل توسط ایرانیان انجام می شد.بنابراین اگر واقعا وهابیها با شیعیان دشمن بودند که اصلا نمی گذاشتند شیعیان به مکه سفر کنند .آن گروهی که شما می گویید یک اقلیت خشک مغز رانده شده همانند القاعده می باشند که ما نباید انها را تعمیم به کل دهیم. من فکر می کنیم ما خودمان مشکل داریم که اینگونه تصورات غلط را داریم.

جناب nothing شما همه کاراتون درسته همین یک کارتون درست بشه دینتون کامله؟
اون وهابی که هنوز کسی رو نکشته شاید بعدا شیعه بشه . شما مگه علم غیب دارین که در اینده چه میشود ؟
شاید ان شائ الله به همین زودیها بساط وهابیت جمع شود و این اعتقادات منسوخ شود.
دوست عزیز یک نکته میگم
چند سال پیش با یه برادر اهل سنت صحبت میکردم یخورده زیائد بحث کردم تنها هم بودم . بهم گفت منمیتونم فتوا بدم ( منظورش این بود زیاد بهم گیر بدی میتونم فتوا بدم سر بنیستت کنم ) ( در حالیکه این آدم بنظرم آدم با سوادی نمی آمد فکر کنم کارگر بود )
بنظرم شیعه یک فرق اساسی دارد : اجتهاد
یعنی در شیعه برای فتوا دادن باید سالها درس خواند و درس داد بعد هم اجازه استاد را بگیرن تا بتونن فتوا بدن .
این یک چیز بسیار خوبیه . دم علمای شیعه گرم. یعنی فتوا دادن تخصص میخواد
میدونین این حرفو که شما میزنین یکی از اشکالاتی است که مد شما امروز از اسلام میگیرن ؟ این تاپیک رو ببینین
http://www.iran-eng.com/showthread.php/165807-%D8%A7%D9%8A%D8%A7-%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%8A-%D8%AE%D9%88%D9%86%D9%8A%D8%AF-%D8%9F/page2

[="Tahoma"][="Red"][="#000000"]

nothing;463176 نوشت:

[/]

[="#000000"]با سلام و احترام
شما درباره ی یک فرد که صحبت نمی کنید درباره ی صدها هزار تن یا شاید میلیون ها نفر صحبت می کنید. این همه را که نمی توان زندانی کرد یا حبس کرد.
شما اگر کسی قصد جانتان را کرد حتما دفاع کنید تا از جانتان محافظت کنید.
بهترین راه این است که ما تبلیغات فرهنگی خود را بالا ببریم. به جای این همه لعنت و فحش کار فرهنگی کنیم.
وهابی ها در هر روز دارند در مرزهای کشورمان که اکثرا سنی نشینن کتاب رایگان ضد شیعه می دهند تا فکر آن ها را نسبت به ما عوض کنند. چرا ما این کارها را نمی کنیم؟ درسته کتاب می نویسیم اما با قیمت هایی که دارد حتی شیعیان نیز نمی خرند چه برسد به سنی ها.
ما هم اگر کار فرهنگی کنیم کم کم می توانیم نسل به نسل از اعتقادتشان کم کنیم.
و راه جنگ و خونریزی جواب خوبی نخواهد بود. و اگر هم امروز در سوریه بین شیعیان و وهابی ها جنگ گرفته این است که وهابی ها قصد جان شیعیان را کردند و دفاع دربرابر آن ها الزامی است.

بیایید دست به دست هم دهیم تا اسلام ناب محمدی (ص) به همه ی مردم جهان اعم از مسیحیت یهودیت و اهل تسنن نشان دهیم.[/]

[="#FF0000"]به امید ظهور حجت ابن الحسن المهدی(عج)[/][/]

Reza24;463330 نوشت:
دوست عزیز اینجانب امسال توفیق پیدا کردم و به زیارت خانه خدا مشرف شدم.مکه و مدینه از دیدگاه ما شیعیان در کنترل وهابیها می باشد.در مدینه شیعیان مسجد دارند و مراجع تقلید شیعه در آنجا دفتر دارند و شیعیان آزادانه در هتل ها مراسمات خود را انجام می دهند و حتی چند وقت پیش تلویزیون خودمان نشان می داد که در نزدیکی بقیع مراسم دعای کمیل توسط ایرانیان انجام می شد.بنابراین اگر واقعا وهابیها با شیعیان دشمن بودند که اصلا نمی گذاشتند شیعیان به مکه سفر کنند .آن گروهی که شما می گویید یک اقلیت خشک مغز رانده شده همانند القاعده می باشند که ما نباید انها را تعمیم به کل دهیم. من فکر می کنیم ما خودمان مشکل داریم که اینگونه تصورات غلط را داریم.

با سلام و احترام
می دانید اگر کشور عربستان اجازه ندهد تا شیعیان به مکه و مدینه نیایند درآمد های آن کشور از نصف کنونی نیز کم تر می شد.
آن ها به خاطر ما اجازه آمدن نمی دهند آن ها به خاطر منافعی که ما با رفتنمون به آنجا داریم اجازه می دهند.
مثلا بعضی از زائران ایرانی علاوه بر اینکه هزینه هایی برای رفتن به آنجا می کنند خرید های سرسام آور را نیز می کنند پول این خریدها به دست کی می رود؟ معلومه وهابی هایی که اداره ی انجا را به عهده دارند.

اگر سوال شما اینگونه مطرح میشد جوابش مثبت بود:

[h=1]آیا بر یک شیعه واجب نیست در صورت مواجه شدن با یک ناصبی او را بقتل برساند؟[/h]آری، باید ناصبی را بقتل برساند، و ناصبی کسی است که معاذ بالله به یکی از ائمه شیعه یا به پیامبر اسلام یا حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهم توهین کند یا طعنه زند. اگر وهابی ای ناصبی بود کشتنش واجب است.

سلام

مگرمامثل آنهاتروریست هستیم؟

تامطمئن نشدیم که آن شخص وهابی جنایتی مرتکب شده حق نداریم اورابه قتل برسانیم.

البته ماازآنهامتنفریم چون موجودات پلیدی هستند

safareeshghe;463455 نوشت:
آن ها به خاطر ما اجازه آمدن نمی دهند آن ها به خاطر منافعی که ما با رفتنمون به آنجا داریم اجازه می دهند.

حتی اگر کل مراسم حج را تعطیل کنند عربها از گشنگی نمی میرند.هر کشوری میزان مشخصی سهمیه دارد که توسط کشورهای دیگر میتونند آن را جبران کنند

dfffd;463478 نوشت:
آری، باید ناصبی را بقتل برساند، و ناصبی کسی است که معاذ بالله به یکی از ائمه شیعه یا به پیامبر اسلام یا حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهم توهین کند یا طعنه زند

جه کسی این فتوا را داده؟ اگر این طور بود که تا کنون صداها هزار نفر را کشته بودند

dfffd;463478 نوشت:
آری، باید ناصبی را بقتل برساند، و ناصبی کسی است که معاذ بالله به یکی از ائمه شیعه یا به پیامبر اسلام یا حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهم توهین کند یا طعنه زند. اگر وهابی ای ناصبی بود کشتنش واجب است

اگر بعد از فحاشی و قبل از قتل، اعلام پشیمانی و توبه کرد چه؟

safareeshghe;463451 نوشت:
با سلام و احترام
شما درباره ی یک فرد که صحبت نمی کنید درباره ی صدها هزار تن یا شاید میلیون ها نفر صحبت می کنید. این همه را که نمی توان زندانی کرد یا حبس کرد.
شما اگر کسی قصد جانتان را کرد حتما دفاع کنید تا از جانتان محافظت کنید.
با سلام و ادب....اولا اگر تمام وهابیون بر علیه من جمع شوند تک تک آنها خواهند مرد...ولی آیا واقعا چند صد هزار یا چندین میلیون وهابی داریم؟؟؟ من زیاد اطلاعی ندارم از این وهوش و جمعیت آنان....اما می دانم اذا الوهوش حشرت:read:... در ثانی من خودم با وهابی مواجه نشدم در کل برای همه گفتم...آیا وقتی می دانیم یک گرگ هر آن ممکن است ما را بدرد...نباید مقابله کرد؟ هیچ چوپانی اجازه نمی دهد یک گرگ نزدیک گله ی او و خود او و خانواده او بیاید.. بله این درست است که تا وقتی قتلی نکرده نباید کشت او را..ولی...پس چرا مرتد رو باید بقتل رساند...اما وهابی بسبب اعتقادش که بسیار از مرتد آسیب پذیر تر است برای تمام انسان ها آنگاه باید فقط دفاع کرد؟؟؟؟ این سوال اصلی من است هرکس جوابی داره بفرماید

dfffd;463478 نوشت:
اگر سوال شما

ایشان درباب وحدت عملی میگوید

:"ما در مکتب اهل البیت معتقدیم که
هر کس در نماز خود سوره حمد را بدون
بسم الله قرایت کندنمازش باطل است.

ولی برادر مسلمان حنفی مذهب ما انرا واجب نمی داند

و حمد را بدون بسم الله قرایت میکند.
در اینجا ا
مام جعفر صادق به فرمود:
اگر کسی پشت سر انها نماز بگذارد مانند انست
که پشت سر رسول الله نماز گذاشته است._

وسایل الشیعه کتاب اصلاه ج5 ص 381-

با سلام

اگر بحث دل ادم باشه،اره خب ادم دوست داره این گروههای تکفیری وحشی رو از رو زمین محو کنه ولی بحث اعتقادی ی چیز دیگست،امامان ما علیهم السلام در تاریخ

اسلام با دشمنان مختلفی روبرو بودند و برای مقابله با دشمن با توجه به مسائل روز و آینده ی اسلام تصمیم میگرفتند و عمل میکردند.

سکوت امیرالمؤمنین (ع)،صلح امام حسن(ع)،جهاد امام حسین (ع)،تقیه امام سجاد(ع)،مکتب علمی و شیعه پروری امام باقر(ع) و امام صادق (ع)،سالها در زندان بسر بردن

امام کاظم(ع)و..........

مشکل امروز دنیای اسلام هم از یکسو گروههای تکفیری ست مثل وهابیت و ناصبی و... ولی واقعا برخورد باهاشون آگاهی میخواد آینده نگری میخواد،مطالعه و تحقیق میخواد.

در ضمن انشاءالله همه مکه مشرف بشن،کی میگه مکه و مدینه اینجوریام که میگن دست وهابیت نیست!!!!!!!!!!!!!!

در بقیع پشت پنجره ها می ایستند و به زبان فارسی به امام حسن مجتبی(ع) ناسزا میگن.خدا لعنتشون کنه.روضه رضوان کمترین وقت رو به ایرانیها میدن و من بین خانمها دیدم

چندنفر می ایستن و به مقدسات شیعه بی احترامی میکنن،کتاب دعا رو از دست ادم میکشن و پرتاب میکنن و واقعا مظلومیت شیعه رو ادم میبینه.

خیلی تبلیغات وسیع دارن خیلی،از لحاظ تبلیغات ما واقعا عقبیم.

حالا چرا نمیدونم!

nothing;463634 نوشت:
.اولا اگر تمام وهابیون بر علیه من جمع شوند تک تک آنها خواهند مرد...

[="#000080"]ازون حرفا بوداا !!
[/]

[="#006400"]هوالعالم

جنگ و قتل و به اسارت گرفتن قوانین خودشو داره !

میگن حضرت علی رو 40 نفری بستن و به اینطرف و اونطرف کشیدن با اینکه میتونست همه اونها رو لط و پار کنه!
یا مردم نادان و جاهل به طرف خیلی از پیامبران سنگ و تیر پرتاب میکردن و با اینکه پیامبران صاحب عقل و خرد
لااقل میتونستن از خانه و حریم خارج نشن ! اما باز به دنبال درس و حکمت خدا بودن راضی به رضای خدا
و چیزی جز زیبایی نمیدیدن !

اقاجان وقتی مورد انتقاد و حمله ی بی اثره نادان هستیم به جای حمله به اونها , روی جمله اونها تامل کنیم !
شاید درد و نفرتی دارند که با دخالت شیطان اینطور ابراز میشه
تا زمانیکه از درد بیمار اگاه نشیم. نمیتونیم تشخیص درستی بدیم و نمیتونیم تجویز خوبی داشته باشیم ...

و متاسفانه بعضی از ما بدون تخصص و بدون آگاهی و بدون تشخیص تجویز میکنیم و ...

انصافا نگاه کنید به پیامبر که والاست
حتی یک روحانی که انتقاد مردم رو سازنده میدونه و از هر نگاه و نظر و حرفی برداشت و استفاده صحیح میکنه
چقدر نزد مردم و خدا محبوب میشه ...

چقدر خوبه که اگر ساخته نشدیم لااقل پخته بشیم!
ساختن بدون پختن مثل تزیین کردنه غذای نپخته اس ...[/]

[="#000080"]بشکن پیمان با شیطان[/]

سلام
من روایت ر پیدا نکردم اما بر فرض وجود >با توجه بشرط ضرورت عدالت داشتن امام جماعت این روایت با توجه بشرایط تقیه است ... ناینکه ما عدالت عامه رو قبول داشته باشیم..والله اعلم

hamid40;463116 نوشت:
در هفته وحدت اینگونه تاپیکهائی را مطرح کردن خیلی چیزا را در مورد بعضی از دوستان (!) اسک دینی روشن می کنه!

سوال این تاپیک مربوط به وهابیت است و ما با وهابیت هیچ گونه وحدتی نداریم بلکه با اهل سنت است که وحدت داریم

nothing;463176 نوشت:
با سلام...من مرجع تقلیدم اول عقلمه بعدا قلبمه بعدا آیت الله بهجت است...ایشون چه گفتن؟

سلام علیکم

جناب nothing منظورتان از جمله‌ی بالا چیست؟

اگر مرجع تقلیدی در قید حیات نباشد وظیفه مقلدش چیست؟

متعلم;464340 نوشت:
با سلام...من مرجع تقلیدم اول عقلمه بعدا قلبمه بعدا آیت الله بهجت است...ایشون چه گفتن؟

اگر عقل شما تمام مسائل را تشخیص می داد که نیازی به مرجع تقلید نبود.

ََAmir;464387 نوشت:
اگر عقل شما تمام مسائل را تشخیص می داد که نیازی به مرجع تقلید نبود.

متعلم;464340 نوشت:
سلام علیکم

جناب nothing منظورتان از جمله‌ی بالا چیست؟

اگر مرجع تقلیدی در قید حیات نباشد وظیفه مقلدش چیست؟

علیک سلام....منظورم اینه که من مهم ترین مرجع تقلیدم عقلم است و بعد قلبم....یعنی تمام مراجع تقلید برایم مهم اند ولی در پایان کاری رو می کنم که عقل و قلبم قانع شده....با توجه به نظر کلیه ی مراجع...قانع شده...ولی من هیچ گاه به حرف یک انسان مرجع تقلید گوش نمی دم تنها زمانی گوش می دم که حقیقت باشند...طبق عقلم و قلبم...چون می دانیم هرچیه بین مراجع در زمینه های مختلف اختلاف هست

nothing;464637 نوشت:
علیک سلام....منظورم اینه که من مهم ترین مرجع تقلیدم عقلم است و بعد قلبم....یعنی تمام مراجع تقلید برایم مهم اند ولی در پایان کاری رو می کنم که عقل و قلبم قانع شده....با توجه به نظر کلیه ی مراجع...قانع شده...ولی من هیچ گاه به حرف یک انسان مرجع تقلید گوش نمی دم تنها زمانی گوش می دم که حقیقت باشند...طبق عقلم و قلبم...چون می دانیم هرچیه بین مراجع در زمینه های مختلف اختلاف هست

سلام علیکم
البته در روایات و قرآن هم موارد زیادی به تفکر دعوت کرده است. .... ولی وقتی بحث احکام دین برای زندگی مطرح می شود باید یا خودمان کارشناس دین بشویم ..... و یا برای اینکه حجتی نزد خدا داشته باشیم به نظر کارشناس اعلم دینی مراجعه کنیم... مخصوصا در احکام ثانویه و حکومتی که در آن تبعیت از ولی فقیه هم بر هر مرجع دینی لازم است.

بنابراین پیشنهاد می‌دهم نظر خود را برای قانع شدن در این موارد به صورت یک سئوال از کارشناسان این سایت مطرح و به دور از هر تعصبی به بررسی جوابها بپردازید.

ضمناً در مواردی که مرجع تقلید فوت کرده است نیز سئوالی از کارشناس بپرسید.

موفق باشید

متعلم;464736 نوشت:
بنابراین پیشنهاد می‌دهم نظر خود را برای قانع شدن در این موارد به صورت یک سئوال از کارشناسان این سایت مطرح و به دور از هر تعصبی به بررسی جوابها بپردازید.
در این مورد که آیا باید یک شیعه ...وهابی را بقتل برساند فقط بخاطر اعتقاد غلط یک وهابی... که قانع شدم نباید و جایز نیست... اما من هنوز مرجع تقلیدم آیت الله بهجت است...خب مرده مگه دستور العملش نیست...بهر حال ایشون هم زنده بود من با عقل خودم می سنجیدم و بهترین نظر و توضیح رو از مراجع عمل می کردم...من بهترین و حق ترین حرف رو می پذیرم و عمل می کنم نه اینکه صرفا فردی مثل مراجع بزرگوار بگویند و من عمل کنم...لذا من از هر بنی بشری که حرف حق بزند تقلید خواهم کرد...لذا در اصل من مرجع تقلید خاصی ندارم...اما بیشتر آقای بهجت رو قبول دارم

شما اگر درس دین خوندی و در مساله ای یا مسائلی تخصص پیدا کردی شرعا اجازه تقلید در آن مساله یا مسائل از کسی ندارید

اما اگر درس دین نخوندین نمیتوانیید خودتان مسائل را استنباط کنید چون درسش را نخواندید .
البته عموما اعتقادات را خود انسان باید تحقیق کند تا بفهمد و معمولا نمیتواند اعتقادات را تقلید نماید .

این مثل اینست که شما تحقیق میکنید و دکتر خوب پیدا میکنید . وقتی میرین پیشش دیگه به نسخه اش اعتماد میکنید آخه شما درس اونو نخوندین که بتونین تشخیص بدین درسته یا غلط

بپاخیزیم;464938 نوشت:
این مثل اینست که شما تحقیق میکنید و دکتر خوب پیدا میکنید . وقتی میرین پیشش دیگه به نسخه اش اعتماد میکنید آخه شما درس اونو نخوندین که بتونین تشخیص بدین درسته یا غلط

مسئله اینست که دکتر یعنی پزشک فقط در مسائل پزشکی اظهار نظر می کنند ولی بعضی مراجع علاوه بر موضوعات دینی در زمینه های دیگر مانند اقتصادی سیاسی اجتماعی جمعیت شناسی و... که هیچگونه تخصصی ندارند اظهار نظر می کنند!

nothing;464887 نوشت:
لذا در اصل من مرجع تقلید خاصی ندارم...اما بیشتر آقای بهجت رو قبول دارم

باسمه‌تعالی

دین بر استفاده از تجربه دیگران و مشاوره و تعقل بسیار تاکید کرده است.

ولی چرا این همه اختلاف در مسیر حق دیده می‌شود؟.............آیا علتش تفسیر حق بر اساس عقول مختلف نیست؟

در بعد شخصی و اجتماعی برای رسیدن به حق باید حکم خدا و رسول و اولی الامر را بدانیم و از شک کننگان در گفتار آنها نباشیم

الْحَقُّ مِن رَّبِّكَ فَلَا تَكُن مِّنَ الْمُمْتَرِينَ ﴿آل‌عمران: ٦٠﴾........... حق از جانب پروردگار تو است؛ بنابر این، از تردید کنندگان مباش!

اسلام در بعد اجتماعی، سیاسی، و اقتصادی دیگاهش را بیان کرده و کارشناس دینی باید آنرا استخراج کند ... وگرنه خوارج کارشان قابل توجیه می‌شود!!!

بنابراین هرکه دارد هوس کرب و بلا بسم الله.... راه استنباط دیدگاه دین هم تحصیل علوم دینی و یا مراجعه به اولی‌االامر است.

پیامبر اکرم(ص) فرمود: لِكُلِّ شَي ءٍ طَريقٌ، وَ طَريقُ الجَنّةِ الْعِلمُ !... هرچيزي، راهي دارد؛ و راه بهشت، دانش و دانايي است.

در روایاتی از امام صادق صادق علیه السلام و امام مهدی عجل الله تعالی فرجه آمده است که فرمودند:

و أما الحوادث الواقعة فارجعوا فيها إلى رواة حديثنا فانهم حجّتي عليكم و أنا حجّة اللّه عليهم.

و اما آنچه بعدها حادث می‌‏شود در باره آنها به راويان حديث ما رجوع كنيد ايشان حجت ما بر شما هستند و من حجت خدا بر ايشان هستم.

بنابراین میتوان مرجع تقلید خاصی نداشت و هر از گاهی به بعضی از نظرات یک مرجع فوت شده مراجعه کرد؟...حجت شما در قیامت چه خواهد بود؟

به نام خداوند بخشنده مهربان
بر اساس فتاوای مراجع عظام دام ظلهم کشتن اهل قبله جایز نیست . زیرا اگر چه به عقیده ما ایمان آنها کامل نیست اما پیامبر اکرم صل الله علیه و آله فرمودند : هر کس شهادتین را بگوید خونش بر شما حرام است .
و در جواب وهابیان که خواهان قتل ما هستند ما همان جوابی را می گوئیم که قرآن به ما آموخته است :
لَئِن بَسَطتَ إِلَيَّ يَدَكَ لِتَقْتُلَنِي مَا أَنَا بِبَاسِطٍ يَدِيَ إِلَيْكَ لِأَقْتُلَكَ[=Times New Roman] ۖ إِنِّي أَخَافُ اللَّـهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ .
اگر تو برای کشتن من، دست دراز کنی، من هرگز به قتل تو دست نمی‌گشایم، چون از پروردگار جهانیان می‌ترسم!

موضوع قفل شده است