سوال در مورد خانمی که نیاز به کمک دارد

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد خانمی که نیاز به کمک دارد

باسلام
یک زنی هست با این مشخصات

نقل قول:
سن حدودا 26
استاد انگلیسی
دانش مذهبی و اعقتادات خیلی ضعیف
خانواده ضعیف از نظر مذهبی
خانواده پولدار و تحصیل کرده
ارتباط با مرد داره و موسیقی گوش میده و ...

خلاصه باهاش آشنا شدم؛ متوجه شدم که نسبت به برخی اعتقادات مذهبی سست شده ... بخاطر نهی از منکر و امر به معروف باهاش چت کردم؛ الان ظاهرا از اون نیت برگشته
میگه از نظر روحی ضعیفم؛ خسته ام؛ بی حوصله ام و ... که میدونم ناشی از دوری از خدا و گناهان زیاده
چگونه میتونم چنین آدمی رو کمک کنم که خوب بشه؟ روحیه خوب و معنی بدست بیاره و اعتقاداتش سالم بشه؟
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

user;459719 نوشت:
باسلام
یک زنی هست با این مشخصات

خلاصه باهاش آشنا شدم؛ متوجه شدم که نسبت به برخی اعتقادات مذهبی سست شده ... بخاطر نهی از منکر و امر به معروف باهاش چت کردم؛ الان ظاهرا از اون نیت برگشته
میگه از نظر روحی ضعیفم؛ خسته ام؛ بی حوصله ام و ... که میدونم ناشی از دوری از خدا و گناهان زیاده
چگونه میتونم چنین آدمی رو کمک کنم که خوب بشه؟ روحیه خوب و معنی بدست بیاره و اعتقاداتش سالم بشه؟
ممنون

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
ضمن سپاس به خاطر احساس وظیفه و پیگیری...توجه داشته باشید، چنین وضعیتی علاوه بر ضعف ایمان، می تواند ناشی از مواجه شدن با شبهات علمی و عملی در زندگی باشد و همانطور که اشاره نمودید، ایشان از وضعیت روانی خود، راضی نیستند که این فاکتوری مهم است.
بنابراین سعی کنید ضمن اینکه سیستم حمایتی ایشان را فعال می کنید ( با گفتگو و همدلی..)، زمینه مشورت ایشان را هم با کارشناسان دینی و هم یک مشاور یا روانشناس فراهم آورید تا موضوع به شکل تخصصی تری پیگیری شود.

در پناه خدای متعال موفق باشید.

سلام ...
نماز به مغزه آدم جلا میده ... فشارهای عصبی رو کم میکنه ... زندگی آدم رو ... برنامه ریزی میکنه ... دلش به تاپ تاپ میوفته ...
بهش بگو ... حتی اگر حالش رو نداره یا اینکه بدنش تمیز نیست ... لباسهاش تمیز نیست ... ساعت رو برایه فردا صبح کوک کنه ...
اگر هم نتونست از خواب بیدار شه ... تو رخت خواب نیت کنه ... و تو رخت خواب 2 رکعت نماز بخونه ... و تا سلام پیش بره ...

نماز باعث میشه که زندگیش کمی برنامه بگیره ... و یه گرمایی رو تو بدنش احساس کنه ...
بعدش سعی کن زندگی 2 .. 3 تا از آدمهای بزرگ مثله برنادت سوبیرو ... آیت الله بهجت ... آیت الله قاضی رو بزاری جلوش ...
کافی بفهمه ابعاد دیگری هم وجود داره و کمی ذائقه اش تحریک بشه ...

بعدش شروع میکنه به حرکت کردن ...
شبهات شروع میشه ... هی میوفته تو دست انداز ... پشت سره هم ..........
شبهاتش رو نباید جواب عقلی بدی ... باید با اخلاقه خوبت جوابش رو بدی ....

مثلا بهش بگو ... مسیر رو با ایمانت ادامه بده ... یواش یواش مسیر برات مشخص میشه ...

بیارش اینجا ... بزار ذائقه اش تحریک بشه ...

اول باید از خود شناسی شروع کنی، دوم امام شناسی3خداشناسی....
پیشنهاد میکنم چند سخنرانی از استاد راعفی پور را برایشان بفرستید....
(البته تو این وسط حواست به عواطف و عشق باشه پاگیرت نشه)
یا علی

این سوال چیزه طبیعی بود و نیازی به پرسشش نبود...همه می دونن باید چه کار کنن...گناه نکن واجبت رو انجام بده...اگه این طوره باید برای تک تک افراد این سوالو بپرسیم....لذا جواب اینه: باید خودش بخواد....

اميدوار;460719 نوشت:
زمینه مشورت ایشان را هم با کارشناسان دینی و هم یک مشاور یا روانشناس فراهم آورید تا موضوع به شکل تخصصی تری پیگیری شود.

باسلام
انجمن اسک دین رو معرفی کردم... میگم بره پیش کارشناس های دینی زن، ولی قبلا با یه روحانی سید رفته ازش مشوره بگیره و شبهاتش رو برطرف کنه اون پیشنهاد متعه داده که نسبت به روحانیون بد بین شده (البته من با حرفام سعی کردم خوشبینش کنم)

FT_Mohammadi;460724 نوشت:
شبهاتش رو نباید جواب عقلی بدی ... باید با اخلاقه خوبت جوابش رو بدی ....

چرا؟؟ جواب عقلی ندم؟

apooolooo;460809 نوشت:
(البته تو این وسط حواست به عواطف و عشق باشه پاگیرت نشه)

میگه کاش برادرم میبودی، نمیشه با هم محرم بشیم نمیدونم دوستتدارم و از این حرفا ولی من توجهی نمیکنم

در ضمن میگه من به حضرت عیسی ع خیلی علاقه دارم از بچگی دوستش دارم(من گفتم منم و تمام مسلمانان دوست داریم تمام پیامبرها رو دوست داریم ولی چون پیامبر خاتم ص به پیامبری مبعوث شدن دیگه نباید به سایر ادیان الهی عمل کرد و ...)، از صدای قرآن خوشم نمیاد میشنوم یه جوری میشم از دین زده شدم و ... دچار دین زدگی شده، یعنی از آدمهای خوب و سمبول مثل روحانیون خوبی ندیده، هرچی (اکثر) چیزهایی که از دین دیده، بدی دیده... یعنی نه اینکه دین بد باشه مردم بد عمل کردند.

کلا چیکار کنم؟

عزیز جان خیلی مواظب باش.بوی توطئه میاد....

user;461101 نوشت:
باسلام
چرا؟؟ جواب عقلی ندم؟
کلا چیکار کنم؟

سلام ...
کسایی که از دین و مذهب فاصله میگیرن ... یا تو چنین خونواده هایی بزرگ میشن ... ساختاره مغزیشون یه جوره دیگه شکل گرفته ... یک نوع استدلال ها رو بهتر و سریعتر قبول میکنن ...
فکر نکن که این خانوم مثله شما به قضایا نگاه میکنه .... فرم نگاه کردن و استنتاج کردن این خانوم با فرم نگاه کردنه شما به مساله فرق داره ...
البته نمیخوام بگم این خانوم از مریخ اومده و شما زمینی هستی ...
مثلا من کامپیوتر خوندم ... همه چیز رو دو دویی میبینم ... یا بهترین چیز یا بدترین چیز ... یا موفقیت یا بدبختی ...
خودت هم برنامه نویس هستی ... میدونی که مدل فکری یه برنامه نویس باعث میشه همون الگوریتم ها رو بخواد تو زندگیش پیاده سازی کنه ...
ولی اخلاق خوب و صحبت های زیبا کردن ... و اینکه دعوتش کنی که به خدا اعتماد کنه و خودش رو روز به روز بهتر کنه ... یه زبان مشترک هست ...
به نظره من بهشون بگو الان موقع وارد شدن تو شبهات نیست ... یه کم بیا تو مسیر ... یه کم زیبایی های مسیر رو ببین ... بعدش به شبهات هم میرسیم ...
ممکن هست اگر الان بخوای یه شبهه رو به صورته عقلی بازش کنی .... بهت بگه .... ولم کن ... بابا دلت خوشه ...

به مرور زمان و اومدن تو مسیر ... کم کم مغزش جهت میگیره ... و میتونه استدلال عقلی هم بکنی ...

نقل قول:
میگه کاش برادرم میبودی، نمیشه با هم محرم بشیم نمیدونم دوستتدارم و از این حرفا ولی من توجهی نمیکنم

سلام دوست خوبم.
نيازي نيست به اين خانم كمك كنيد!
كمك كردن اون هم محيط چت اون هم جنس مخالف اون هم كسي كه دين زده شده بدبين به جامعه و 26ساله وهمين طور ارتباط با آقايون:
[=palatino linotype]يعني الان كاملا به يك پرستار نيازداره به يه مرد كه بهش اعتمادكنه.دقيقا مثل شما!!
[=times new roman]
فرض كنيم شمابا كمك كردن به ايشان تونستيد كمكش كنيد و واقعا دين دار و باخدا بشه؛ اما بعدازاين موضوع صددرصد به شماوابسته ميشه.شك نكنيد!

حتي اگرارتباط كوتاه باشه ،بلايي بدتراز بي ديني سراغش مياد.وبعدبه طوركلي اصلا دلزده ميشه ازهمه ديندارا چون بعدازاون ازدوري شمادچارشكست عاطفي ميشه.
خواهش ميكنم خواهش ميكنم خواهش ميكنم دست نگهداريد.بهيچ وجه ادامه نديد ديگه.

چند منبع معتبربهش معرفي كنيد وچندسايت معتبرمثلا اينجا.وبعد: خداحافظ ماروبه خيروشماروبه سلامت!!

آره.اين توي تجربه صددرصدديده شده.حتي احتمال هم نميشه بهش داد.واقعا اين اتفاق واسش مي افته اگرواقعا يك دحترخانم هم باشه.چون توي محيط چت خب ميزان دروغ زيادهست.اگردرمورد فرهنگ چت نشيني!درايران خونده باشيد ميبينيد احتمال محتاط بودن ودورغ گفتن بسيارزيادهست.
واگرهم راست گفته باشه وهم چنين كسي باشه كه ميگه ؛آخراين گفتگو شرايطي بدتر براي اين خانم ايجادميكنه.
اگرميخواهيد بش كمك كنيد ديگه ادامه نديد راهنمايي هارو.

[="DarkGreen"]سلام و عرض ادب

با توجه به سوال جناب user فکر میکنم مطالعه تاپیک های زیر بتونه مفید باشه.

http://www.askdin.com/thread14416-16.html

http://www.askdin.com/thread15974.html

http://www.askdin.com/thread20574-4.html

http://www.askdin.com/thread9922-17.html#post91696

و پیشنهاد بنده به شما

با توجه به اینکه نیت خیر دارید احتیاط کنید که این خیر براتون شر به همراه نداشته باشه.[/]

سبزينه ظهور;461209 نوشت:
سلام دوست خوبم.
كمك كردن اون هم محيط چت اون هم جنس مخالف اون هم كسي كه دين زده شده بدبين به جامعه و 26ساله وهمين طور ارتباط با آقايون:
[=palatino linotype]يعني الان كاملا به يك پرستار نيازداره به يه مرد كه بهش اعتمادكنه.دقيقا مثل شما!!
[=times new roman]
فرض كنيم شمابا كمك كردن به ايشان تونستيد كمكش كنيد و واقعا دين دار و باخدا بشه؛ اما بعدازاين موضوع صددرصد به شماوابسته ميشه.شك نكنيد!

حتي اگرارتباط كوتاه باشه ،بلايي بدتراز بي ديني سراغش مياد.وبعدبه طوركلي اصلا دلزده ميشه ازهمه ديندارا چون بعدازاون ازدوري شمادچارشكست عاطفي ميشه.

چند منبع معتبربهش معرفي كنيد وچندسايت معتبرمثلا اينجا.وبعد: خداحافظ ماروبه خيروشماروبه سلامت!!

آره.اين توي تجربه صددرصدديده شده.حتي احتمال هم نميشه بهش داد.واقعا اين اتفاق واسش مي افته اگرواقعا يك دحترخانم هم باشه.چون توي محيط چت خب ميزان دروغ زيادهست.اگردرمورد فرهنگ چت نشيني!درايران خونده باشيد ميبينيد احتمال محتاط بودن ودورغ گفتن بسيارزيادهست.
واگرهم راست گفته باشه وهم چنين كسي باشه كه ميگه ؛آخراين گفتگو شرايطي بدتر براي اين خانم ايجادميكنه.

با عرض سلام

بله صد در صد حرف خانم سبزینه ظهور درسته ...

اگه استاد امیدوار رو از خمون اول در جریان میذاشتید که ایشون خانم هستن و این حرف ها رو به شما زدن مطمئنا حرف های خانم سبزینه ظهور رو به شما می گفتن.

همین کاری که سرکار فرمودند انجام بدید.

[="DarkGreen"]

user;461101 نوشت:

مراقب درگیری های عاطفی باشید و اگر میبینید نمیشه کنترل کرد و داره بهتون وابسته میشه این کار رو به خود خدا واگذار کنید

وَاللّهُ یَهْدِی مَن یَشَاءُ

سلامت روان خودتون واجب تره

این جمله رو که خوندم به یاد خانم هایی افتادم که دقیقا با همین بیان ( ای کاش تو خواهرم بودی ...) کم کم درگیر روابط عاطفی شده بودند و ...

امیدوارم بیشتر مراقب خودتون باشید

باز هم عرض میکنم مهم در درجه اول خود شما هستید.[/]

سبزينه ظهور;461209 نوشت:
سلام دوست خوبم.
[=times new roman]

سلام خانوم سبزینه ظهور ...
من کمی جناب User رو میشناسم ... نمیدونم شما چقدر با ایشون آشنائیت دارین ...
تو یکی از پست ها ایشون عنوان کرده بودند ... مادرشون رو به عروسی نرسونده بود ... و استدلالشون این بود که من به گناه کمک نمیکنم ... من با توجه به شناختی که از ایشون داشتم مطمئن بودم که ایشون میتونن رابطه رو کنترل کنن ... چنین پیشنهادی دادم ...
همچنین ... فکر نمیکنم روابطی که از مدل چت کردن باشه ... وارده چنین مراحلی بشه ...
روابطی به اون فرم میشه ... که خانوم و آقا با هم در رابطه مستقیم هستند ... چشم تو چشم میشن ... دلوری میکنن و با شناختی که از ایشون دارم چنین مطلبی تقریبا محاله ...

نقل قول:
من کمی جناب User رو میشناسم ... نمیدونم شما چقدر با ایشون آشنائیت دارین ...
تو یکی از پست ها ایشون عنوان کرده بودند ... مادرشون رو به عروسی نرسونده بود ... و استدلالشون این بود که من به گناه کمک نمیکنم ... من با توجه به شناختی که از ایشون داشتم مطمئن بودم که ایشون میتونن رابطه رو کنترل کنن ... چنین پیشنهادی دادم ...
همچنین ... فکر نمیکنم روابطی که از مدل چت کردن باشه ... وارده چنین مراحلی بشه ...
روابطی به اون فرم میشه ... که خانوم و آقا با هم در رابطه مستقیم هستند ... چشم تو چشم میشن ... دلوری میکنن و با شناختی که از ایشون دارم چنین مطلبی تقریبا محاله ...

سلام دوست خوبم.
فرض كنيد برادر مااصلا شخصيت پيامبرگونه دارند يعني به هيچ وجه عاشق نميشن خصوصا درمحيط چت.
حتي اگراين طورباشه مشكل حل نميشه!

[=comic sans ms]چون مابا شخصيت جنس مذكردراين مساله كارنداريم.مابا شخصيت يك زن سركارداريم كه ازآرامش دورشده وبامردان همه رنگ اشنايي وارتباط داشته حالا پيچك احساسش سرگردان دنبال تكيه گاه ثابت ميگرده.

ادمهايي مثل اين آقايه خاطر حس دلسوزي مهرباني وخب حسن ظن خيلي خوب ميتونن چنين تگيه گاهي روبسازن.
اگراين زن وابسته بشه كه صددرصد ميشه شايد تحت اثربرادرمون مومن بشه اما وقتي ضربش روبخوره شديدوبدترازگذشته ازخداومسيرش دلزده ميشه.

اگرتا حالامثلايا100مورد شبيه اين موضوع برخوردكردم تمام100موردش نتيجه اش يكي بوده.اصلا مورداستثناتوي اين مساله نداريم.
پس بهتره كمك كردن رو به اين خانم فقط درحد معرفي كتاب وسايتهاي معتبر خلاصه كنند.:Gol:

سلام

user;459719 نوشت:
بخاطر نهی از منکر و امر به معروف باهاش چت کردم؛

امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات هست. ولی دوست عزیز، بنده هیچ جا نشنیدم که کسی گفته باشه برای انجام این واجب میتونید فعلی که احتمال حرام بودن و به گناه افتادنش خیلی زیاده (چت کردن با نامحرم) رو مرتکب بشید.
من توصیه میکنم خودتون مستقیم با ایشون رابطه ای نداشته باشید. این رو هم به خاطر خودتون میگم. چون این شکل روابط با نامحرم اگه حتی مفسده ای هم (فرض محال) نداشته باشه، چیز مثبتی هم نداره و ممکنه به ضرر شما تموم بشه.
شما سعی کنید به جای این کار ایشون رو با مراکز مذهبی که بتونه معرفت دینی خودش رو افزایش بده آشنا کنید. اینجا خیلی جای خوب و مناسبیه. (البته قبلش باید تاپیک رو حذف کنید. :Nishkhand:)

user;461101 نوشت:

سلام علیکم

با توجه به جمله ی بالا که ایشان بیان کرده اند پیشنهاد می‌کنم یکی از کارشناسان دینی زن در این سایت یا
در مراکز مذهبی دیگر را به ایشان معرفی کنید.
اگر قبول نکرد شما تکلیفت را تمام و کامل انجام داده‌اید و نباید منتظر نتیجه مطلوب باشید!

user;459719 نوشت:
باسلام
یک زنی هست با این مشخصات

ممنون

جناب من هم چند سال قبل تقریبا مثل همین خانم بودم. اما کم کم طی چند سال با قرآن و اهل بیت و نظام ایران و آخوندها و ... ارتباطم خیلی بهتر ( تقریبا برعکس ) شد. تجربتا عرض میکنم تنها راهش شروع یک ارتباط خیلی خوب با شخص خداست. فقط خود خداست که هدایت و گمراه میکنه. وسیله اش رو هم خودش تعیین میکنه. به جای معرفی سایت و کتاب به این خانم بگین با همون عقایدی که الان دارن ( حتی با تنفر از نظام و آخوندها و ... ) یک ارتباط دوستی محکم و صمیمی رو با خدا رو شروع کنن، به شکل عجیبی خود خدا همه اعتقادات و اعمالشون رو درست میکنه جوری که بعد از مدتی میبینن تقریبا همه اعتقاداتشون برعکس شده ( اتفاقی که برای من افتاد ). پیشنهاد من اینه که بهشون بگین یک سحر با خدا خلوت کنن و بعدش سعی کنن یه دوستی خوب رو با خدا شروع کنن. ان شالله خدا خودش هممون رو به راه راست هدایت کنه.

همره;461224 نوشت:
با عرض سلام

بله صد در صد حرف خانم سبزینه ظهور درسته ...

اگه استاد امیدوار رو از خمون اول در جریان میذاشتید که ایشون خانم هستن و این حرف ها رو به شما زدن مطمئنا حرف های خانم سبزینه ظهور رو به شما می گفتن.

همین کاری که سرکار فرمودند انجام بدید.

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت و تشکر از حضرتعالی
بله بنده عرایضم ناظر به شرایط یکسان بودن جنسیت بود، بنابراین لازم است از ادامه ارتباط با ایشان خودداری شود و همانگونه که سرکار سبزینه فرمودن و بنده هم قبلا عرض کرده بودم، سعی کنید ایشان را به کارشناسان و سایتهای معتبر ارجاع دهید.
با تشکر

باسلام
از نظرات کلیه دوستان ممنونم
در کل چنین نتیجه گرفتم که ممکنه با حرفای من، شاید بخاطر دوست داشتن من، به خدا و دین متمایل بشه ولی بعد از اینکه از من جدا میشه از قبل هم بدتر میشه و برای اینکه همیشه با خدا و دین دار بمونه، من نباید ازش جدا بشم، درسته؟
چرا بعد از جدا شدن با من، از خدای و دینی که اینهمه ازش حرف زدم و قبول کرده از قبل هم بدتر و متنفر تر میشه؟؟ (با عقل جور در نمیاد)

علی ;461276 نوشت:
امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات هست. ولی دوست عزیز، بنده هیچ جا نشنیدم که کسی گفته باشه برای انجام این واجب میتونید فعلی که احتمال حرام بودن و به گناه افتادنش خیلی زیاده (چت کردن با نامحرم) رو مرتکب بشید.

باسلام
دوست عزیز، چت (اینترنتی) یا چت فیزیکی (صحبت های معمولی) اگر به قصد لذت باشه، حرامه!
نهی از منکر و امر به معروف، در جایی که احتمال حرام برود (مثلا من به قصد لذت چت نمیکنم ولی شاید آن زن به چنین قصدی چت کند) حرام هست؟ از کجا میگید؟
باتشکر

user;461756 نوشت:
چرا بعد از جدا شدن با من، از خدای و دینی که اینهمه ازش حرف زدم و قبول کرده از قبل هم بدتر و متنفر تر میشه؟؟ (با عقل جور در نمیاد)

این اتفاق زمانی میافته که اون خانم شیفته شما میشه و برای جلب محبت شما به دین و خدا متمایل میشه و این تمایل ریشه ای و عمقی نیست لذا با از بین رفتن عامل(محبت شما) این تمایل هم از بین میره

حتما داستان همسر شاهرخ میرزا و کارگر مسجد گوهر شاد رو شنیدید.

[SPOILER]نقل است گوهر شاد همسر شاهرخ میرزا

زنی پارسا و مومن بود یک روز که به زیارت بارگاه امام رضا(ع) رفته بود به دلش افتاد مسجدی در مقابل حرم ایشان بنا کند پس گردن بند قیمتی خود را که از گرانبها ترین اشیاء دربار شاهرخ بود فروخت و سفارش ساخت مسجد را داد.
روزها گذشت و کارگران مشغول کار بودند .
هر روز می آمد و از نزدیک مراحل انجام کار را بازدید می کرد.
یک روز یکی از کارگران نگاهش به وی افتاد در حالی که باد جامه از روی ماه گون او برداشته بود.کارگر بخت برگشته یک دل که نه صد دل عاشق زیبایی جمال گوهرشاد شد .
دیگر دست و دلش به کار نمی رفت کم کم رخش زرد شد و بعد از چند روز دیگر نتوانست به سر کار حاضر گردد.
خبر این عاشق بخت برگشته آنچنان در همه جا پیچید که خود گوهر شاد هم از موضوع مطلع شد.
به ندیمان دستور داد وی را حاضر کنند.
بعد گفت آنکه می گویند عاشق من شده، توای؟
کارگر بیچاره که هم از ترس و هم از فرط عشق گوهر شاد زبانش از تکلم باز مانده بود با سر اشاره کرد بلی...
گوهر شاد گفت خوب من الان در عقد شاهرخ هستم.
یک شرط دارم اگر اجابت کنی حاضرم از وی طلاق بگیرم و همسر توشوم
کارگر گفت چه شرطی بانو؟
گوهر شاد گفت تو قول بده 40 روز واقعا و از ته دل به عبادت خدا بپردازی بعد از آن اگر آثار این عبادت خالصانه را در تو دیدم حاضرم همسر تو شوم.
کارگر آنقدر خوشحال شده بود که بدون خداحافظی و اذن ملکه رفت که به شرط عمل کند.
روزها می گذشت و کارگر
رفته بود و در مسجدی معتکف شده بود.
بعد از 40 روز گوهر شاد دستور داد وی را حاضر کنند
از او پرسید به عهدش وفاکرده یا خیر؟
کارگر جواب داد آری
گوهر شاد پرسید از کجا بدانم که درست به آنچه گفتم عمل کرده ای؟
کارگر لبخندی زد و گفت از آنجا که دیگر هیچ میلی به تو ندارم. و عاشق معبود خود گشته ام و تازه فهمیدم که عاشق شدن یعنی چه اما به خاطر این لطف و تدبیر ازتو سپاس گزارم.

[/SPOILER]

او کارگر رو برای هدایت از خودش دور کرد...

user;461756 نوشت:
نهی از منکر و امر به معروف، در جایی که احتمال حرام برود (مثلا من به قصد لذت چت نمیکنم ولی شاید آن زن به چنین قصدی چت کند) حرام هست؟ از کجا میگید؟

یکی از شرایط امر به معروف و نهی از منکر اینه که مستلزم گناه یا مفسده ای نباشه.

سلام:Gol:

هر وقت شما تو چت on شدین و ایشان رو ندیدن و غصه اتون شد بدانید نشانه هایی از این روابط نادرست است.

یا بالعکس اگر ایشان اومدن و از بودن شما خیلی احساس رضایت کردن یا در صورت نبودن شما اظهار بیحوصلگی میکنن و فقط بخاطر شما به چت سر میزنن میتواند نشانه های خوبی نباشد.

تا زمانیکه این نشانه حداقل در شما نیست ، سایتهای معتبر و یا دوستان و مشاورین مربوطه را به ایشان معرفی کنین.

موفق باشید.:Gol:

موضوع قفل شده است