صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوال در مورد خانمی که نیاز به کمک دارد

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

سوال در مورد خانمی که نیاز به کمک دارد

باسلام
    یک زنی هست با این مشخصات

سن حدودا 26
    استاد انگلیسی
    دانش مذهبی و اعقتادات خیلی ضعیف
    خانواده ضعیف از نظر مذهبی
    خانواده پولدار و تحصیل کرده
    ارتباط با مرد داره و موسیقی گوش میده و ...
    خلاصه باهاش آشنا شدم؛ متوجه شدم که نسبت به برخی اعتقادات مذهبی سست شده ... بخاطر نهی از منکر و امر به معروف باهاش چت کردم؛ الان ظاهرا از اون نیت برگشته
    میگه از نظر روحی ضعیفم؛ خسته ام؛ بی حوصله ام و ... که میدونم ناشی از دوری از خدا و گناهان زیاده
    چگونه میتونم چنین آدمی رو کمک کنم که خوب بشه؟ روحیه خوب و معنی بدست بیاره و اعتقاداتش سالم بشه؟
    ممنون
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۱۰/۲۳ در ساعت ۲۳:۴۱

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط user نمایش پست ها
    باسلام
    یک زنی هست با این مشخصات

خلاصه باهاش آشنا شدم؛ متوجه شدم که نسبت به برخی اعتقادات مذهبی سست شده ... بخاطر نهی از منکر و امر به معروف باهاش چت کردم؛ الان ظاهرا از اون نیت برگشته
    میگه از نظر روحی ضعیفم؛ خسته ام؛ بی حوصله ام و ... که میدونم ناشی از دوری از خدا و گناهان زیاده
    چگونه میتونم چنین آدمی رو کمک کنم که خوب بشه؟ روحیه خوب و معنی بدست بیاره و اعتقاداتش سالم بشه؟
    ممنون
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
    ضمن سپاس به خاطر احساس وظیفه و پیگیری...توجه داشته باشید، چنین وضعیتی علاوه بر ضعف ایمان، می تواند ناشی از مواجه شدن با شبهات علمی و عملی در زندگی باشد و همانطور که اشاره نمودید، ایشان از وضعیت روانی خود، راضی نیستند که این فاکتوری مهم است.
    بنابراین سعی کنید ضمن اینکه سیستم حمایتی ایشان را فعال می کنید ( با گفتگو و همدلی..)، زمینه مشورت ایشان را هم با کارشناسان دینی و هم یک مشاور یا روانشناس فراهم آورید تا موضوع به شکل تخصصی تری پیگیری شود.

در پناه خدای متعال موفق باشید.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 19

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

سلام ...
    نماز به مغزه آدم جلا میده ... فشارهای عصبی رو کم میکنه ... زندگی آدم رو ... برنامه ریزی میکنه ... دلش به تاپ تاپ میوفته ...
    بهش بگو ... حتی اگر حالش رو نداره یا اینکه بدنش تمیز نیست ... لباسهاش تمیز نیست ... ساعت رو برایه فردا صبح کوک کنه ...
    اگر هم نتونست از خواب بیدار شه ... تو رخت خواب نیت کنه ... و تو رخت خواب 2 رکعت نماز بخونه ... و تا سلام پیش بره ...

نماز باعث میشه که زندگیش کمی برنامه بگیره ... و یه گرمایی رو تو بدنش احساس کنه ...
    بعدش سعی کن زندگی 2 .. 3 تا از آدمهای بزرگ مثله برنادت سوبیرو ... آیت الله بهجت ... آیت الله قاضی رو بزاری جلوش ...
    کافی بفهمه ابعاد دیگری هم وجود داره و کمی ذائقه اش تحریک بشه ...

بعدش شروع میکنه به حرکت کردن ...
    شبهات شروع میشه ... هی میوفته تو دست انداز ... پشت سره هم ..........
    شبهاتش رو نباید جواب عقلی بدی ... باید با اخلاقه خوبت جوابش رو بدی ....

مثلا بهش بگو ... مسیر رو با ایمانت ادامه بده ... یواش یواش مسیر برات مشخص میشه ...

بیارش اینجا ... بزار ذائقه اش تحریک بشه ...
    ویرایش توسط FT_Mohammadi : ۱۳۹۲/۱۰/۲۴ در ساعت ۰۰:۱۶

9. صلوات ها 10

علاقه
    شکار
    نوشته
    159
    حضور
    5 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    580

اول باید از خود شناسی شروع کنی، دوم امام شناسی3خداشناسی....
    پیشنهاد میکنم چند سخنرانی از استاد راعفی پور را برایشان بفرستید....
    (البته تو این وسط حواست به عواطف و عشق باشه پاگیرت نشه)
    یا علی
    Using Tapatalk

11. صلوات ها 7

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

این سوال چیزه طبیعی بود و نیازی به پرسشش نبود...همه می دونن باید چه کار کنن...گناه نکن واجبت رو انجام بده...اگه این طوره باید برای تک تک افراد این سوالو بپرسیم....لذا جواب اینه: باید خودش بخواد....

13. صلوات

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    زمینه مشورت ایشان را هم با کارشناسان دینی و هم یک مشاور یا روانشناس فراهم آورید تا موضوع به شکل تخصصی تری پیگیری شود.
    باسلام
    انجمن اسک دین رو معرفی کردم... میگم بره پیش کارشناس های دینی زن، ولی قبلا با یه روحانی سید رفته ازش مشوره بگیره و شبهاتش رو برطرف کنه اون پیشنهاد متعه داده که نسبت به روحانیون بد بین شده (البته من با حرفام سعی کردم خوشبینش کنم)

نقل قول نوشته اصلی توسط FT_Mohammadi نمایش پست ها
    شبهاتش رو نباید جواب عقلی بدی ... باید با اخلاقه خوبت جوابش رو بدی ....
    چرا؟؟ جواب عقلی ندم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط apooolooo نمایش پست ها
    (البته تو این وسط حواست به عواطف و عشق باشه پاگیرت نشه)
    میگه کاش برادرم میبودی، نمیشه با هم محرم بشیم نمیدونم دوستتدارم و از این حرفا ولی من توجهی نمیکنم

در ضمن میگه من به حضرت عیسی ع خیلی علاقه دارم از بچگی دوستش دارم(من گفتم منم و تمام مسلمانان دوست داریم تمام پیامبرها رو دوست داریم ولی چون پیامبر خاتم ص به پیامبری مبعوث شدن دیگه نباید به سایر ادیان الهی عمل کرد و ...)، از صدای قرآن خوشم نمیاد میشنوم یه جوری میشم از دین زده شدم و ... دچار دین زدگی شده، یعنی از آدمهای خوب و سمبول مثل روحانیون خوبی ندیده، هرچی (اکثر) چیزهایی که از دین دیده، بدی دیده... یعنی نه اینکه دین بد باشه مردم بد عمل کردند.

کلا چیکار کنم؟

15. صلوات ها 4

علاقه
    شکار
    نوشته
    159
    حضور
    5 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    580

عزیز جان خیلی مواظب باش.بوی توطئه میاد....
    Using Tapatalk

17. صلوات ها 3

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

نقل قول نوشته اصلی توسط user نمایش پست ها
    باسلام
    چرا؟؟ جواب عقلی ندم؟
    کلا چیکار کنم؟
    سلام ...
    کسایی که از دین و مذهب فاصله میگیرن ... یا تو چنین خونواده هایی بزرگ میشن ... ساختاره مغزیشون یه جوره دیگه شکل گرفته ... یک نوع استدلال ها رو بهتر و سریعتر قبول میکنن ...
    فکر نکن که این خانوم مثله شما به قضایا نگاه میکنه .... فرم نگاه کردن و استنتاج کردن این خانوم با فرم نگاه کردنه شما به مساله فرق داره ...
    البته نمیخوام بگم این خانوم از مریخ اومده و شما زمینی هستی ...
    مثلا من کامپیوتر خوندم ... همه چیز رو دو دویی میبینم ... یا بهترین چیز یا بدترین چیز ... یا موفقیت یا بدبختی ...
    خودت هم برنامه نویس هستی ... میدونی که مدل فکری یه برنامه نویس باعث میشه همون الگوریتم ها رو بخواد تو زندگیش پیاده سازی کنه ...
    ولی اخلاق خوب و صحبت های زیبا کردن ... و اینکه دعوتش کنی که به خدا اعتماد کنه و خودش رو روز به روز بهتر کنه ... یه زبان مشترک هست ...
    به نظره من بهشون بگو الان موقع وارد شدن تو شبهات نیست ... یه کم بیا تو مسیر ... یه کم زیبایی های مسیر رو ببین ... بعدش به شبهات هم میرسیم ...
    ممکن هست اگر الان بخوای یه شبهه رو به صورته عقلی بازش کنی .... بهت بگه .... ولم کن ... بابا دلت خوشه ...

به مرور زمان و اومدن تو مسیر ... کم کم مغزش جهت میگیره ... و میتونه استدلال عقلی هم بکنی ...

19. صلوات ها 4

علاقه
    روانشناسي ومشاوره،پژوهش درعلوم مختلف
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

میگه کاش برادرم میبودی، نمیشه با هم محرم بشیم نمیدونم دوستتدارم و از این حرفا ولی من توجهی نمیکنم
    سلام دوست خوبم.
    نيازي نيست به اين خانم كمك كنيد!
    كمك كردن اون هم محيط چت اون هم جنس مخالف اون هم كسي كه دين زده شده بدبين به جامعه و 26ساله وهمين طور ارتباط با آقايون:
    يعني الان كاملا به يك پرستار نيازداره به يه مرد كه بهش اعتمادكنه.دقيقا مثل شما!!

فرض كنيم شمابا كمك كردن به ايشان تونستيد كمكش كنيد و واقعا دين دار و باخدا بشه؛ اما بعدازاين موضوع صددرصد به شماوابسته ميشه.شك نكنيد!

حتي اگرارتباط كوتاه باشه ،بلايي بدتراز بي ديني سراغش مياد.وبعدبه طوركلي اصلا دلزده ميشه ازهمه ديندارا چون بعدازاون ازدوري شمادچارشكست عاطفي ميشه.
    خواهش ميكنم خواهش ميكنم خواهش ميكنم دست نگهداريد.بهيچ وجه ادامه نديد ديگه.

چند منبع معتبربهش معرفي كنيد وچندسايت معتبرمثلا اينجا.وبعد: خداحافظ ماروبه خيروشماروبه سلامت!!

آره.اين توي تجربه صددرصدديده شده.حتي احتمال هم نميشه بهش داد.واقعا اين اتفاق واسش مي افته اگرواقعا يك دحترخانم هم باشه.چون توي محيط چت خب ميزان دروغ زيادهست.اگردرمورد فرهنگ چت نشيني!درايران خونده باشيد ميبينيد احتمال محتاط بودن ودورغ گفتن بسيارزيادهست.
    واگرهم راست گفته باشه وهم چنين كسي باشه كه ميگه ؛آخراين گفتگو شرايطي بدتر براي اين خانم ايجادميكنه.
    اگرميخواهيد بش كمك كنيد ديگه ادامه نديد راهنمايي هارو.
    ویرایش توسط سبزينه ظهور : ۱۳۹۲/۱۰/۲۴ در ساعت ۲۱:۳۷
    اللهم عجل لولیک الفرج
    السلام علیک یا ابا صالح المهدی

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری