ورزش زنان از دیدگاه اسلام

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ورزش زنان از دیدگاه اسلام

با سلام
ورزشهای رزمی مثل ووشو،کیوشو،کاراته و....برای یه دختر از نظر اسلام چطوریه؟؟؟
و اینکه کلا نظر اسلام درباره ورزش خانوما چیست؟حالا هر ورزشی؟
در تایپیک زن و ورزش،موضوع بدون اینکه کارشناس نظرش رو بگه بسته شده!
ممنون میشم سریعتر جواب بدید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد هادی

با سلام و عرض ادب

از منظر روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ورزش برای تن انسان لازم و ضروری است؛ بر اساس روایات؛ ائمه علیهم السلام تن نیرومند و سالم، برای مومن را (چه زن و چه مرد) دوست می دارند.
امیر المومنین حضرت علی علیه السلام در فرازی از دعای کمیل عرضه می‌دارد:« یا رَبِّ، یا رَبِّ، یا رَبِّ؛ قَوِّ علی خِدْمَتِکَ جَوارِحی » پروردگارا! پروردگارا! پروردگارا! اعضاء و جوراح مرا، در راه خدمت به خودت، قوی و نیرومند گردان.
امام صادق علیه السلام می فرماید: وَ لاتَسمَّنوا تَسَمُّنَ الْخَنازیرِ لِلذِبْحِ.[ الکافی، ج ۶، ص ۲۷۰ و الحیاة، ج ۴، ص ۲۰۶٫] از چاق شدن همانند خوک هایی که برای ذبح،چاق(و نگهداری) می‌شوند بپرهیزید.
لذا با توجه به فرمایشات ائمه علیهم السلام هدف از ورزش حفظ تندرستی و شادابی بدن برای خدمت به خدا و دین خداست، در روایتی ائمه علیهم السلام قوّت در آیه شریفه««وَاَعدُّ وا لَهُمْ مَا اسْتَطعْتُمْ مِنْ قوة»(انفال 60) را به تیراندازی و فنون نظامی تفسیر کرده اند(تهذیب‌الاحکام، ج ۶، کتاب الجهاد) و ... .
مقام معظم رهبری نیز در رابطه با ورزش این گونه بیان فرمودند:
«نگاه اصلی و عمومی من به ورزش این است که همه باید ورزش کنند؛ بزرگ و کوچک، زن و مرد، پیر و جوان»
اما مشخصا با توجه به تفاوت هایی که میان زن و مرد از لحاظ جسمی و روانی وجود دارد بالطبع نوع ورزش نیز متفاوت خواهد بود، این برای یک زن مومنه هنر نیست که همپای مردان به ورزش های سخت و طاقت فرسا روی بیاورد، ورزش های طاقت فرسا با جسم و روان لطیف زنان سازگاری ندارد و یقینا بعد از مدتی آسیب های جبران ناپذیری برای زن بوجود خواهد آمد که این، عواقب بسیار سوئی هم برای خود زنان و هم برای بنیان خانواده به بار خواهد اورد. برای زنان ورزش های نرم و سبك با توجه به لطافت و ظرافت آنها مفید است و از دیدگاه اسلام مانعی ندارد.

از نظر اسلام پرداختن به ورزش هائی كه به حفظ سلامتی، زیبائی و شادابی زن مفید باشد و به جسم و روح او لطمه وارد نسازد، اشكالی ندارد.
این نكته نیز اهمیت فوق العاده دارد كه ورزش بانوان نباید همراه با گناه و اختلاط با مردان باشد. اسلام نمی‌خواهد زن را از ورزش منع كند، بلكه می‌خواهد تماس زن و مرد نامحرم را به حداقل برساند. زیرا هر چه تماس زن و مرد بیشتر باشد، خطر به فساد و سقوط كشیده شدن زنان و در نتیجه جامعه بیشتر خواهد بود.

فراز هایی از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در مورد ورزش:
من ورزش را براى همه لازم مى ‏دانم. [كوه نوردى‏] يك ورزش سنگين، خيلى باابهت و خوب است؛ بنابراين لازم است.
ورزش زنان، كار لازمى است. زنان هم نصف جمعيت كشورند؛ بايد ورزش بكنند؛ اما محيط ورزش زنان، بايستى به گونه‏ اى باشد كه با حدود اسلامى، مطلقاً مساسى پيدا نكند.
ورزش كوه پيمايى و راهپيمايى در كوه كارى است كه مى ‏تواند عمومى، يعنى براى زن و مرد و بچه و بزرگ باشد؛ از همه‏ ورزش هاى ديگر هم كم‏ خرج تر است.

الان خوشبختانه یا بدبختانه ورزش زنان=فوتبال.شنا.والیبال.کاراته.ووشو.ژیمناستیک....
حالا بیا ثابت کن و بفهمون که نباید برن....

apooolooo;460261 نوشت:

با سلام. مراقب ادبیات سخنتان باشید . با اینکه بگذارید با ادبیات خودتان با شما صحبت کنم . اول به جنس خود بفهمانید که نباید دختران چادری را دید بزنند که آنها هم بروند ورزش های رزمی یاد بگیرند .

مثلا در این تاپیک : http://www.askdin.com/thread34104.html
دوستان نظر امام خامنه ای را بیان کردند در خصوص ورزش . ایشان حتی ورزش سخت و سنگینی مانند کوه نوردی را برای همه مناسب میبینند .

*من ورزش را براى همه لازم مى‏دانم. [كوهنوردى‏] یك ورزش سنگین، خیلى باابهت و خوب است؛ بنابراین لازم است.
ورزش كوهپیمایى و راهپیمایى در كوه كارى است كه مى‏تواند عمومى، یعنى براى زن و مرد و بچه و بزرگ باشد؛ از همه‏ى ورزشهاى دیگر هم كم‏ خرجتر است.

با این حال، کوهنوردی برای من خیلی سخت است و هرگز انجامش نمیدهم . چرا که میدانم بدنم کشش انجامش را ندارد . پس به سراغش نمیروم. منظورم این است که خودم متوجه هستم که چه کاری را میتوانم انجام دهم و چه کاری را خیر . اگر ورزشی به من صدمه بزند یا توان بدنی کافی نداشته باشم ، انجامش نمیدهم .

حتی همین اکنون نیز مگر چند نفر سوارکاری و تیراندازی را میدانند ؟ که معصومین ع این همه به مردان سفارشش را کرده اند ؟ پس چطور میتوانید ادبیات زشتی به کار ببرید ؟ اول به هم جنسان خود بفهمانید که بروند بر اساس دستور معصومین ع ، ان دو ورزش را همگی یاد بگیرند . و اگر بگویید سوارکاری امروزه برای مقابله با دشمن به درد نمیخورد ، باید بدانید که جامعه ما هم جامعه 1400 سال گذشته نیست که زنها از خانه بیرون نروند . چشم چرانی و دست درازی به ناموس مردم زیاد شده است چادر از سر زن میکشند. پس شمکل از جای دیگریست ! و باید یک سری چیزها را بیاموزیم برای دفاع از خود و اصلا هم کار سختی نیست . بله ، این اتفاق هر روز می افتند حتی با وجود حجاب اسلامی. به گفته ی امام خامنه ای:

اسلام با كار كردن زنان نه تنها موافق است، بلكه تا آن‏جايى كه با شغل اساسى او كه مهمترين شغل اوست - يعنى تربيت فرزند و حفظ خانواده - مزاحم نباشد، شايد لازم هم مى‏داند.

اسلام فعاليت اسلامى زنان را با رعايت حجاب و حدود اسلامى تشويق می‏كند.

زنِ امروز ايران، در صحنه‏ى علم و سياست و هنر و در گونه‏گون فعاليتهاى اجتماعى، از گذشته بسى فعالتر و ميدان‏دارتر است.

و از طرفی زنان ورزشکار ایرانی را تشویق هم میکنند :

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به موارد متعدد از قتل، تعرض و تهديد رسمي زنان مسلمان محجبه در اروپا، خاطرنشان کردند: در چنين شرايطي هنگامي که يک زن مسلمان ايراني و داراي حجاب، بر سکوي قهرماني مي ايستد و همه را وادار به تکريم مي کند، کار با عظمتي انجام شده است.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: همه بايد قلباً، قدردان زنان ورزشکاري باشند که با حجاب و متانت و وقار در ميدانهاي بين المللي ورزشي حاضر مي شوند.

fatima20;459329 نوشت:
با سلام
ورزشهای رزمی مثل ووشو،کیوشو،کاراته و....برای یه دختر از نظر اسلام چطوریه؟؟؟
و اینکه کلا نظر اسلام درباره ورزش خانوما چیست؟حالا هر ورزشی؟
در تایپیک زن و ورزش،موضوع بدون اینکه کارشناس نظرش رو بگه بسته شده!
ممنون میشم سریعتر جواب بدید

در آن دوره و زمانه که زنها بیرون نمیرفتند نیازی به یادگیری این مسائل هم نبود . اما من الان علاقه بسیاری به فراگیری ورزش های رزمی دارم و تکواندو را انتخاب کردم. اصلا هم ورزش سنگینی نست و بسیار من را شاداب کرده و از این کار بسیار خوشحالم .برای خودم و شادابی و خوشحالی خودم . حتی جاهایی بسیار به کارم آمده ، خصوصا یکبار که در یک خیابان خلوت که به دیدار یکی از اقوام میرفتم ، یکی از چشم چران ها ((که تعدادشان زیاد است و حتی چادری ها را نیز دید میزنند !)) ، اینبار از چشم چرانی فراتر رفت و قصد آزار داشت . چنان کتکی خورد که اگر کمی عقل داشت دیگر فکر چنین کاری را نمیکرد :khaneh:

با سلام
خانم محترم خانمrain
از نظر ورزش و شادابی و جنبش و تحرک، بنده منکرش نیستم.قرآن هم گفته ورزش خوبه واسه هر دو جنس.و فک نمیکنم بد صحبت کرده باشم که شما جبهه گرفتین در برابر حرفم.
زن مظهر پاکیه، زن مظهر لطافته، زن مظهر زیباییه، زن مظهر قشنگیه، قشنگی زن به خانه داریشه، قشنگی زن به هنر آشپزیشه، قشنگی زن به حیا شه، قشنگی زن به عبادتشه، قشنگی زن به ادبیاتشه.فک نکم اون دنیا بپرسن شما کمربند چه رنگی دارین؟ یا بپرسن تو چه رشته ای ورزش کردین؟ یا تو چه زمینه ورزشی موفق بودین؟ اگر اینجوری بود حدیث نداشتیم که بگه نماز جماعت زن هم باید تو مسجد باشه!!
نماز جماعت واسه مرد مستحبه ولی سفارش شده رن نمازش تو خونه بخونه.پس با این حال میشه گفت کارای خونه مهمتر از کارای بیرونه برای یک زن.البته بعضی ها میگن:ما برای تفنن میریم.ما برای شادابی میریم.ما برای پر کردن وقت خالی میریم....
میخای وقت پر کنین؟ برو کلاس قرآن، برو کلاس تفسیر.برو کلاس اخلاق.برو کلاس حیا، برو کلاس حجاب، بشین دوتا کتاب بخون....
خانم rainبنده قصد بی ادبی ندارم.اینها که گفتم تنها نظریه هام بود.

هر کسی عقیده ای داره
و عقیده ی هر کسی برا خودش محترمه.

apooolooo;460307 نوشت:
با سلام
خانم محترم خانمrain
از نظر ورزش و شادابی و جنبش و تحرک، بنده منکرش نیستم.قرآن هم گفته ورزش خوبه واسه هر دو جنس.و فک نمیکنم بد صحبت کرده باشم که شما جبهه گرفتین در برابر حرفم.
زن مظهر پاکیه، زن مظهر لطافته، زن مظهر زیباییه، زن مظهر قشنگیه، قشنگی زن به خانه داریشه، قشنگی زن به هنر آشپزیشه، قشنگی زن به حیا شه، قشنگی زن به عبادتشه، قشنگی زن به ادبیاتشه.فک نکم اون دنیا بپرسن شما کمربند چه رنگی دارین؟ یا بپرسن تو چه رشته ای ورزش کردین؟ یا تو چه زمینه ورزشی موفق بودین؟ اگر اینجوری بود حدیث نداشتیم که بگه نماز جماعت زن هم باید تو مسجد باشه!!
نماز جماعت واسه مرد مستحبه ولی سفارش شده رن نمازش تو خونه بخونه.پس با این حال میشه گفت کارای خونه مهمتر از کارای بیرونه برای یک زن.البته بعضی ها میگن:ما برای تفنن میریم.ما برای شادابی میریم.ما برای پر کردن وقت خالی میریم....
میخای وقت پر کنین؟ برو کلاس قرآن، برو کلاس تفسیر.برو کلاس اخلاق.برو کلاس حیا، برو کلاس حجاب، بشین دوتا کتاب بخون....
خانم rainبنده قصد بی ادبی ندارم.اینها که گفتم تنها نظریه هام بود.

هر کسی عقیده ای داره
و عقیده ی هر کسی برا خودش محترمه.

سلام. البته بهتر است اجازه بدهیم هر کسی با میل و اختیار خود ، فعالیت هایش را انتخاب کند زیرا فردا همه به خاطر همین اختیاری که داشتند مواخذه میشوند . و یادآور شوم که کار خانه وظیفه زن نیست که بخواهد انجامش دهد و اینکه هر کسی با یک چیزی شاداب میشود و این به شخصیت متفاوت انسان ها خانواده ای که در آن زندگی میکنند بستگی دارد . کلاس هایی که فرمودید ، مناسب همه است که اگر همه میرفتند ، عجب جامعه ای میداشتیم . اعم از زن و مرد .

درود
إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ 
شما که میفرمایید اگر همه اهل این کلاس ها بودند جامعه ی ما پر از گل و بلبل میشد چرا از خودتان شروع نمیکنید؟؟؟
خواهر ارجمند: نمیتونین بگین من مقداری از قرآن را قبول دارم و مقداریشو خیر ( و یومن و به بعض و یوکفر و به بعض )نباشید.خانم محترم:شما اگه حرفهای امام خامنه ای رو دنبال میکردید، چند وقت پیش در دیدار با خانم های محجبه فرمودند:اینکه یک زن بیرون از خانه کار کند و کارهای مردانه را انجام بدهد این نباید باعث افتخار او بشود بلکه افتخار برای یک زن شوهر داری، خانه داری و فرزند پروریست و نباید این جمله را فراموش کنیم که از دامن زن مرد به معراج میرود آن هم زنی که فاطمه وار زندگی کند.
و اگر شما میگویید کار خانه وظیفه ی زن نیست پس چرا مهریه را برای زن مقرر کردن؟ و چرا بچه باید زن به دنیا آورد؟؟؟
خط کش و معیار ما مگر علی و اولادش نیستند؟؟ همان علی که با بی بی فاطمه به توافق رسیده بودند که کارهای داخل منزل را ایشان انجام دهند و کارهای بیرون را حضرت علی انجام دهند!!!
مگر شما به این جمله شک دارید؟؟؟

پس اگر میخاهیم علی وار و فاطمه وار زندگی کنیم و خیر دنیا و آخرت را برای خودمان بخاهیم باید دستورات و فرمایشاتشان را مو به مو انجام دهیم.نه این که از بعضی از کارها که به مذاقمان سازگار نیست چشم پوشی کنیم.

و العاقبت و ل اهل تقوا و الیقین...

هادی;460219 نوشت:
ورزش های طاقت فرسا با جسم و روان لطیف زنان سازگاری ندارد و یقینا بعد از مدتی آسیب های جبران ناپذیری برای زن بوجود خواهد آمد که این، عواقب بسیار سوئی هم برای خود زنان و هم برای بنیان خانواده به بار خواهد اورد.

واقعا چه آسیب هایی ؟؟؟؟ منظورتون که مطلب زیر نیست

زماني تصور ميشد که ورزش شديد به سيستم توليد مثل زنان آسيب وارد ميکند.در ضمن عقيده داشتند که زنان خصوصاً در جريان عادت ماهيانه نبايد ورزش کنند.امروزه خلاف هر دوي اين موارد ثابت شده است.

apooolooo;460317 نوشت:
درود
إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ
شما که میفرمایید اگر همه اهل این کلاس ها بودند جامعه ی ما پر از گل و بلبل میشد چرا از خودتان شروع نمیکنید؟؟؟
خواهر ارجمند: نمیتونین بگین من مقداری از قرآن را قبول دارم و مقداریشو خیر ( و یومن و به بعض و یوکفر و به بعض )نباشید.خانم محترم:شما اگه حرفهای امام خامنه ای رو دنبال میکردید، چند وقت پیش در دیدار با خانم های محجبه فرمودند:اینکه یک زن بیرون از خانه کار کند و کارهای مردانه را انجام بدهد این نباید باعث افتخار او بشود بلکه افتخار برای یک زن شوهر داری، خانه داری و فرزند پروریست و نباید این جمله را فراموش کنیم که از دامن زن مرد به معراج میرود آن هم زنی که فاطمه وار زندگی کند.
و اگر شما میگویید کار خانه وظیفه ی زن نیست پس چرا مهریه را برای زن مقرر کردن؟ و چرا بچه باید زن به دنیا آورد؟؟؟
خط کش و معیار ما مگر علی و اولادش نیستند؟؟ همان علی که با بی بی فاطمه به توافق رسیده بودند که کارهای داخل منزل را ایشان انجام دهند و کارهای بیرون را حضرت علی انجام دهند!!!
مگر شما به این جمله شک دارید؟؟؟

پس اگر میخاهیم علی وار و فاطمه وار زندگی کنیم و خیر دنیا و آخرت را برای خودمان بخاهیم باید دستورات و فرمایشاتشان را مو به مو انجام دهیم.نه این که از بعضی از کارها که به مذاقمان سازگار نیست چشم پوشی کنیم.

و العاقبت و ل اهل تقوا و الیقین...

بنده که نباید تمام اطلاعات زندگی خودم را بیایم اینجا بنویسم. مگر دفترچه خاطرات است ؟ که ساعت انجام کارهایم یا علایقم را اینجا بنویسم و بگویم فلان کار را کردم و فلان کار را نکردم و اینجا رفتم پس شما هم بروید و آنجا رفتم ، بد بود و شما نروید ؟ جمله ای که فرمودید که نباید گلچین کنیم را به خودتان بگویید ، را که کار در خانه وظیفه زن نیست ، بلکه در قبالش میتواند درخواست پول بکند حتی برای شیر دادن به بچه نیز همینطور . پس گلچین نکنید لطفا طبق فرموده ی خودتان . بروید از معصومین ع بپرسید که چرا گفتند کار وظیفه زن نیست

درود
خانم rain
همان کسی که گفته است در مقابل کار در خانه و فرزند پروری باید حق و حقوق زنان پرداخت شود، همان شخص هم گفته است شما بدون اذن شوهر حق خروج از خانه را ندارید.
العاقل و با الاشاره...

apooolooo;460326 نوشت:
درود
خانم rain
همان کسی که گفته است در مقابل کار در خانه و فرزند پروری باید حق و حقوق زنان پرداخت شود، همان شخص هم گفته است شما بدون اذن شوهر حق خروج از خانه را ندارید.
العاقل و با الاشاره...

چه ربطی داشت ؟ بنده الان دختر هستم و زن کسی نیستم و هر کجا دلم خواست میروم !

apooolooo;460261 نوشت:
الان خوشبختانه یا بدبختانه ورزش زنان=فوتبال.شنا.والیبال.کار اته.ووشو.ژیمناستیک....

بعضی ها علی الخصوص مسئولین مملکتی خیلی از این کار بانوان تقدیر کردند اینکه یه خانم محجبه از کشور ایران در یکی از این رشته ها به افتخاری جهانی دست پیدا میکنه باعث افتخاره ایرانه اون وقت این کجاش بده

والا خانمها معلوم نیست باید چیکار کنند شما نهی میکنید دیگران تشویق :Gig:

apooolooo;460307 نوشت:

دوست عزیز هر کسی یه علایقی داره این دلیل نمیشه بجای همه تصمیم بگیرید .
اجازه بدید خودشون تصمیم بگیرن اوقات فراغتشون رو چطور پر کنند

خواهر عزیز
بنده که علم غیب ندارم که شما زن هستید یا دختر.
بنده یک بحث کلی در رابطه با خانم ها نوشته ام نه شخص شما.
و بنده از نظر دینی و اسلامی در این رابطه صحبت کردم.کاری به شخص شما ندارم.
لطفا سوءتفاهم نشود...

در تمرینات با شدت برابر، اختلافی در میزان بروز آسیب های ناشی از ورزش در زن و مرد دیده نمی شود

شبـنم;460332 نوشت:
والا خانمها معلوم نیست باید چیکار کنند

به نظر میرسد که ورزش هم جزو کارهای مردانه شد

apooolooo;460334 نوشت:
خواهر عزیز
بنده که علم غیب ندارم که شما زن هستید یا دختر.
بنده یک بحث کلی در رابطه با خانم ها نوشته ام نه شخص شما.
و بنده از نظر دینی و اسلامی در این رابطه صحبت کردم.کاری به شخص شما ندارم.
لطفا سوءتفاهم نشود...

لطفا بحث بچه گانه نکنید . دیدید کار خانه وظیفه زن نیست ، بعدش لج بکنید بگویید خوب مردت میگوید نرو بیرون ! یا مثلا حالا که در مثابل بنده ایستادی پس مردت میگوید فلان کار را بکنو باید بکنی ! بیش از آنکه به بحث بخورد ، مضحک و بچه گانه به نظر میرسد . البته وقتی ادبیات بدی در اول پست در خصوص بانوان داشتید ، بنده نیز به عنوان یک بانو باید جوابگو باشم . به هر کسی بگویند نفهم (

apooolooo;460261 نوشت:

یعنی نفهند و میروند )! ناراحت میشود .شاید شما ناراحت نشوید و یک گفتار عادی برای شما باشد یا خوشتان بیاید کسی آنرا به شما بگوید . من اینطور نیستم و ناراحت شدم چون توهین است. متناقض صحبت نکنید. یا میگویید هر کس اختیار خویش را دارد و یمفهمد یا میگویید زن نباید فلان کار را بکند و باید بفهمد نرود و اگر رفت نفهم است ؟ دیگر به قول دوستان ورزش هم چییست که برای آن به زن گیر دهند ؟ رهبر ما ، امام خامنه ای تشویقمان هم میکنند . حتی همان ورزش سنگینی که به نظر شما برای بانوان رد است ، امام خامنه ای گفتند برای همه خوب است .

ورزش زنان با حفظ حجاب وشئونات اسلامی هیچ اشکالی ندارد

یک روز به میخانه و یک روز به مسجد
 هم طالب خرما و همی طالب سنجد
 هم عاشق زیتون وهمی عاشق کنجد
با علم و ترقی همه چون شیشه و سنگیم افسوس که چون بوقلمون رنگ به رنگیم
اسباب ترقی همه گردید مهیا
پرواز نمودند جوانان به ثریا
گردید روان کشتی علم از تک دریا
ما غرق به دریای جهالت چونهنگیم
افسوس که چون بوقلمون رنگ به رنگیم
یا رب ز چه گردید چنین حال مسلمان
بهر چه گذشتند زاسلام و ز ایمان!خوبان همه تصدیق نمودند به قرآن
ما بوالهوسان تابع قانون فرنگیم
مردم همه گویا شده مال و خموشیم
چون قاطر سرکش لگدانداز چموشیم
تا گربه پدیدار شودما همه موشیم
باطن همه چون موش به ظاهرچو پلنگیم
از زهد تقدس زده صد طعنه به سامان
داریم جمیعا هوس حوری و غلمان
نه گبر نه ترسا ، نه یهود و نه مسلمان
نه رومی رومیم و نه هم زنگی زنگیم

apooolooo;460391 نوشت:
یک روز به میخانه و یک روز به مسجد
هم طالب خرما و همی طالب سنجد
هم عاشق زیتون وهمی عاشق کنجد
با علم و ترقی همه چون شیشه و سنگیم افسوس که چون بوقلمون رنگ به رنگیم
اسباب ترقی همه گردید مهیا
پرواز نمودند جوانان به ثریا
گردید روان کشتی علم از تک دریا
ما غرق به دریای جهالت چونهنگیم
یا رب ز چه گردید چنین حال مسلمان
بهر چه گذشتند زاسلام و ز ایمان!خوبان همه تصدیق نمودند به قرآن
ما بوالهوسان تابع قانون فرنگیم
مردم همه گویا شده مال و خموشیم
چون قاطر سرکش لگدانداز چموشیم
تا گربه پدیدار شودما همه موشیم
باطن همه چون موش به ظاهرچو پلنگیم
از زهد تقدس زده صد طعنه به سامان
داریم جمیعا هوس حوری و غلمان
نه گبر نه ترسا ، نه یهود و نه مسلمان
نه رومی رومیم و نه هم زنگی زنگیم

ما که نفهمیدیم این شعر شما چه ربطی به ورزش زنان داشت.:Gig:

(نگین);460339 نوشت:
در تمرینات با شدت برابر، اختلافی در میزان بروز آسیب های ناشی از ورزش در زن و مرد دیده نمی شود

بهتر بود دوستان در نظر دادن اعتدال رو رعایت میکردن نه اینکه کلاً از عدم همه چی رو رد کنند اینطوری آدم فکر میکنه اینا با همه چی مخالفت دارند و نظراتشون نه تنها قانع کننده نیست و با علم هم در تضاده، از همه بدتر باعث شگفتی آدم میشه

خانم Rain عزیز و جناب apooolooo گرانقدر
مبارزه های فکری تون منو یاد چیزی انداخت که حیفم اومد نگم ... آخه ما هم موقع جونی کلّی از این بحث ها و جدل های فکری رو به نام اسلام و مسلمین پیش کارشناسا و دوستام و همسرم می کردیم اونقدر که پیر شدیم !!! حالا که خودم متاهلم ، یکی از والدینم ، شاغلم و ( ... ) !!! فهمیدم بخش بزرگی از اون برداشت ها و مستندات هایی که می گفتم ...یا حرف مامانم اینا بوده یا دلم خودم می خواسته یا کمالاتی بوده که چون یار من از مقربان درجه یک باری تعالی ، معصومین یا حتّی ملائک نبوده هرگز در عالم امکان محقق نشده و ...محاسبات من تماما بهم پیچیده !!!
الغرض شدیداً حرف دل و احساس دینی و نیاز های فطری و تفکرات ارزشمندتون رو درک می کنم ولی به نظرم با نگاه بی طرفانه به دین و شروع عمل کردن به اون از خودمون و به مرورررر ... ان شاء الله بحث شیرین حقوق اسلامی زنان و مردان با آخرین ورژن حل ّ می شه! مطمئنم م م م ...
موفق باشد فرزندان من !!

apooolooo;460261 نوشت:
الان خوشبختانه یا بدبختانه ورزش زنان=فوتبال.شنا.والیبال.کار اته.ووشو.ژیمناستیک....

ببخشید
خانومام مث اقایون چه فرقی دارن؟؟؟؟؟
هرکسی متناسب علاقش هر ورزشی دوس داره میره
اون بایدو نباید دست اقایون نیست دست خود خانوما ست حضرت اقاهم فرمودن بانوان ورزش کنن اما درجاییکه مختلط نباشه و هیچ شرطی نزاشتن که خانوما چه ورزشایی بکنن
خانومام مث اقایون حق انتخاب دارن
کسی حق نداره خانومارو بچپونه توی خونه

در نظربازی ما بی‌خبران حیرانند
من چنینم که نمودم؛ دگر ایشان دانند
عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
جلوه‌گاه رُخ او دیده‌ی من تنها نیست
ماه و خورشید هم این آینه می‌گردانند
عهد ما با لب شیرین‌دهنان بست خدا
ما همه بنده و این قوم خداوندانند
مُفلسانیم و هوای مِی و مُطرب داریم
آه اگر خرقه‌ی پشمین به گرو نستانند
وصل خورشید به شبپرّه اعمی نرسد
که در آن آینه صاحب نظران حیرانند
لاف عشق و گِلِه از یار؟ زهی لاف دروغ!
عشقبازانِ چنین مستحق هجرانند
مگرم چشم سیاه تو بیاموزد کار
ور نه مستوری و مستی همه کس نتوانند
گر به نِزهتگه ارواح بَرَد بوی تو باد
عقل و جان، گوهرِ هستی، به نثار افشانند
زاهد ار رندی حافظ نکند فهم چه شد
دیو بُگریزد از آن قوم که قرآن خوانند
گر شوند آگه از اندیشه ما مغبچگان
بعد از این خرقه صوفی به گرو نستانند

عزیزان.دوستان
بعضی از سروران گرامی جبهه گرفتن در مقابل سخنان این حقیر.
بنده منظوری نداشتم.قصد جسارت به جنس خاصی هم نداشتم.من کوچیک تر از اونم که بخوام بعضی هارو نصیحت کنم یا بخام قرآن کریم را تفسیرکنم یا بخوام نظریه ی فلسفی یا عقلی بدم.هرکس بنده ی خداست و در زندگی خویش صاحب نظره.بحرحال اگر چیزی گفتم و کسی ناراحت شده معذرت خواهی میکنم.و اگر چیزی گفتم از قرآن بوده.
ما خلق شدیم جهت عبادت.جهت بندگی.جهت خلیفه الله بودن، نه در گرو مسائل پیش پا افتاده.ورزش بسیار چیز خوبیه.اما هرچیز به اندازه....
زندگی ما باید بر ستون تقوا و دیانت باشه...
فرهنگمون باید بر اساس دین باشه...
و من الله توفیق. .. .

(نگین);460321 نوشت:
واقعا چه آسیب هایی ؟؟؟؟ منظورتون که مطلب زیر نیست

زماني تصور ميشد که ورزش شديد به سيستم توليد مثل زنان آسيب وارد ميکند.در ضمن عقيده داشتند که زنان خصوصاً در جريان عادت ماهيانه نبايد ورزش کنند.امروزه خلاف هر دوي اين موارد ثابت شده است.

با سلام و عرض ادب

ضمن عذرخواهی از بابت تأخیر طولانی

بزرگوار؛ فلسفه ورزش این هست که انسان تن سالم و نیرومندی داشته باشد، تا هم بتواند عبادات دینی و اعمال شرعی خود را بجا بیاورد و هم برای مقابله با دشمنان دین و قرآن توان دفاعی داشته باشد، این امر علی الظاهر با 30 دقیقه ورزش کردن (و صد البته تغذیه سالم و خوب) در روز محقق می شود، 30 دقیقه ورزش کردن برای سیستم تولید مثل و ... ضرر نمی رساند اما اگر این 30 دقیقه تبدیل به تمرینات مکرر روزانه شد یقینا به بدن آسیب می رساند چه برای مرد و چه برای زن.

اصل بحث ما این بود که ورزش برای زنان طبق فرمایش رهبر کبیر و فرزانه امام خامنه ای ضرورت محسوب می شود خود ایشان کوه پیمایی را برای اقشار مفید می دانند، مهم ترین شرطی که برای ورزش زنان وجود دارد عدم ایجاد مفسده در جامعه می باشد اگر ورزش بانوان موجب مفسده نشود ایرادی نخواهد داشت .

هادی;469277 نوشت:
با سلام و عرض ادب

ضمن عذرخواهی از بابت تأخیر طولانی

بزرگوار؛ فلسفه ورزش این هست که انسان تن سالم و نیرومندی داشته باشد، تا هم بتواند عبادات دینی و اعمال شرعی خود را بجا بیاورد و هم برای مقابله با دشمنان دین و قرآن توان دفاعی داشته باشد، این امر علی الظاهر با 30 دقیقه ورزش کردن (و صد البته تغذیه سالم و خوب) در روز محقق می شود، 30 دقیقه ورزش کردن برای سیستم تولید مثل و ... ضرر نمی رساند اما اگر این 30 دقیقه تبدیل به تمرینات مکرر روزانه شد یقینا به بدن آسیب می رساند چه برای مرد و چه برای زن.

اصل بحث ما این بود که ورزش برای زنان طبق فرمایش رهبر کبیر و فرزانه امام خامنه ای ضرورت محسوب می شود خود ایشان کوه پیمایی را برای اقشار مفید می دانند، مهم ترین شرطی که برای ورزش زنان وجود دارد عدم ایجاد مفسده در جامعه می باشد اگر ورزش بانوان موجب مفسده نشود ایرادی نخواهد داشت .

با عرض سلام و ادب
با قسمت دوم حرف شما موافق هستم که ورزش تا زمانی کا مفسده ای در کار نباشد چه به صورت حرفه ای و چه به صورت تفننی مشکلی ایجاد نخواهد کرد
اما قسمت اول حرف شما صحیح نیست
الزاما بحث 30 دقیقه و .... در کار نیست
از حرف شما برداشت میشه که پس ورزش حرفا ای به درد خانم ها و اقاسون نمیخوره چون به بدن اسیب میزنه؟
جواب خیر هست
بدون بحث علمی و فقط خیلی ساده و مختصر بگم ورزش حرفه ای اگر اصولی باشه اسیب جدی برای هر دو جنس مرد و زن به همراه نخواهد داشت هرچند در نظر باید داشت که هر ورزشی حتی پیاده روی معمولی هم میتونه با اسیب همراه باشه

و سلام نام خداست!

muiacir;469313 نوشت:
ورزش حرفه ای به درد خانم ها و آقایون نمیخوره چون به بدن آسیب میزنه

muiacir;469313 نوشت:
جواب خیر هست

بزرگوار؛ بعد از مطالعه دقیق این دو لینک پی خواهید برد که پاسخ "خیر" که فرمودید؛
جای تجدیدنظر داره!
[SPOILER]
http://www.ravazadeh.com/fa/tosiye-behdashti/39-tosiye-behdashti/3899-1390-06-02-16-50-37.html

http://www.tandorostan.org/introduction/25/%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B7%D8%A8-%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/default.aspx
[/SPOILER]

درضمن ورزشکاران حرفه ای(اغلب و نه همه آنها) در رشته ورزشی تنیس،سنین میان سالی را با درد آرنج و زنان ورزشکار در رشته ژیمناستیک از دیسمنوره رنج میبرند!

muiacir;469313 نوشت:
با عرض سلام و ادب
با قسمت دوم حرف شما موافق هستم که ورزش تا زمانی کا مفسده ای در کار نباشد چه به صورت حرفه ای و چه به صورت تفننی مشکلی ایجاد نخواهد کرد
اما قسمت اول حرف شما صحیح نیست
الزاما بحث 30 دقیقه و .... در کار نیست
از حرف شما برداشت میشه که پس ورزش حرفا ای به درد خانم ها و اقاسون نمیخوره چون به بدن اسیب میزنه؟
جواب خیر هست
بدون بحث علمی و فقط خیلی ساده و مختصر بگم ورزش حرفه ای اگر اصولی باشه اسیب جدی برای هر دو جنس مرد و زن به همراه نخواهد داشت هرچند در نظر باید داشت که هر ورزشی حتی پیاده روی معمولی هم میتونه با اسیب همراه باشه

با تشکر از اظهار نظر شما

آن چه که مربوط به بحث می شود همان قسمت دوم عرایض بنده بود که بحمد لله همه دوستان موافق هستن، حال اینکه ورزش حرفه ای چیست و ایا واقعا آسیب می رساند یانه به بحث مربوط نمی شود و بحث تخصصی است که متخصصین تربیت بدنی باید پاسخ بدهند .
در ضمن لینکی که سرکار خانم Ghamari قرار دادند، ورزش از دیدگاه طب سنتی ایرانی را مورد بررسی قرار می دهد که بسیار مفید هست .

موفق باشید

Ghamari;469337 نوشت:
و سلام نام خداست!

بزرگوار؛ بعد از مطالعه دقیق این دو لینک پی خواهید برد که پاسخ "خیر" که فرمودید؛
جای تجدیدنظر داره!
[SPOILER]
http://www.ravazadeh.com/fa/tosiye-behdashti/39-tosiye-behdashti/3899-1390-06-02-16-50-37.html
http://www.tandorostan.org/introduction/25/%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B7%D8%A8-%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/default.aspx
[/SPOILER]
درضمن ورزشکاران حرفه ای

(اغلب و نه همه آنها) در رشته ورزشی تنیس،سنین میان سالی را با درد آرنج و زنان ورزشکار در رشته ژیمناستیک از دیسمنوره رنج میبرند!

با سلام مجدد
تشکر از لینکی که قرار دادید ، مفید بود
همونطور که کارشناس محترم تاپیک فرمودند به دلیل اینکه بحث خارج از سوال تاپیک هست بنابراین حتی الامکان این مساله رو باز نمیکنم اما در هر حال مجدد تشکر میکتم بابت لینکی که مرحمت فرمودید
هادی;469389 نوشت:
با تشکر از اظهار نظر شما

آن چه که مربوط به بحث می شود همان قسمت دوم عرایض بنده بود که بحمد لله همه دوستان موافق هستن، حال اینکه ورزش حرفه ای چیست و ایا واقعا آسیب می رساند یانه به بحث مربوط نمی شود و بحث تخصصی است که متخصصین تربیت بدنی باید پاسخ بدهند .
در ضمن لینکی که سرکار خانم Ghamari قرار دادند، ورزش از دیدگاه طب سنتی ایرانی را مورد بررسی قرار می دهد که بسیار مفید هست .

موفق باشید

تشکر بابت پاسخ گوییتون
حرف شما صحیحه و بحث تاپیک قسمت دوم عرایض جتاب عالی است
موضوع قفل شده است