اشتباه در نماز

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اشتباه در نماز

[="Arial"][="Black"]باسلام و عرض ادب

من چندبارشده در نمازم اشتباهی بعد از تسبیحات اربعه تشهد گفتم.ولی سریع متوجه اشتباهم شده و بلند شده و ادامه نمازم را خوانده ام

میخواستم بدانم نمازم قبول هست یا خیر؟گرچه خودم نمازم را ازاول خوانده.

باتشکر وسپاسی فروان:Gol:[/][/]

اتفاقا این سوال من هم هست ... و این رو هم ضمیمه کنم که لطفا یه توضیحی راجع به نماز احتیاط بدید.

مهتاب السادات;458944 نوشت:
من چندبارشده در نمازم اشتباهی بعد از تسبیحات اربعه تشهد گفتم.ولی سریع متوجه اشتباهم شده و بلند شده و ادامه نمازم را خوانده ام
با سلام...یعنی سر پا تشهد گفتید بعد تسبیحات ؟ یا یعنی مثلا نماز 4 رکعتی بوده بعد رکعت سوم اشتباهی تشهد نیمه کاره گفتید؟ در هر دو حالت نماز صحیح است....و بهتره که یک رکعت نماز اضافی احتیاط بخونی

به نام خدا
سلام بی جا ، کلام بی جا ، تشهد بی جا ، دو عدد سجده سهو دارد که پس از نماز باید خواند ...
و ذکر سجده سهو بعد از نیت کردن، این است :
بسم الله و بالله اللهم صل علی محمد و آل محمد ...
و بعد از دو سجده تشهد و سلام باید خوانده شود.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk

nothing;458981 نوشت:
با سلام...یعنی سر پا تشهد گفتید بعد تسبیحات ؟ یا یعنی مثلا نماز 4 رکعتی بوده بعد رکعت سوم اشتباهی تشهد نیمه کاره گفتید؟ در هر دو حالت نماز صحیح است....و بهتره که یک رکعت نماز اضافی احتیاط بخونی[/QUOT

باسلام

نماز 4 رکعتی بوده بعد رکعت سوم اشتباهی تشهد نیمه کاره

گفتم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

مهتاب السادات;458944 نوشت:
باسلام و عرض ادب

میخواستم بدانم نمازم قبول هست یا خیر؟گرچه خودم نمازم را ازاول خوانده.

باتشکر وسپاسی فروان
:Gol:

با سلام و عرض ادب

به نظر امام و مقام معظم رهبری و مشهورمراجع،نماز صحیح است و سجده سهو و نماز احتیاط لازم ندارد.

رساله مراجع،م1236

RoEh-WeLoveGod;458969 نوشت:
اتفاقا این سوال من هم هست ... و این رو هم ضمیمه کنم که لطفا یه توضیحی راجع به نماز احتیاط بدید.

با سلام و عرض ادب

کسى که نماز احتياط بر او واجب است، بعد از سلام نماز بايد فورا نيت نماز احتياط کند و تکبير بگويد و حمد را بخواند و به رکوع رود و دو سجده نمايد.پس اگر يک رکعت نماز احتياط بر او واجب است، بعد از دو سجده تشهد بخواند و سلام دهد، و اگر دو رکعت نماز احتياط بر او واجب است، بعد از دو سجده يک رکعت ديگر مثل رکعت اول بجا آورد و بعد از تشهد سلام دهد.نماز احتياط سوره و قنوت ندارد و بايد نيت آن را به زبان نياورد، و احتياط واجب آن است که سوره حمد و "بسم الله" آن را هم آهسته بگويد.

رساله مراجع،م1215

[="Arial"][="Black"]

نور;459728 نوشت:
با سلام و عرض ادب

به نظر امام و مقام معظم رهبری و مشهورمراجع،نماز صحیح است و سجده سهو و نماز احتیاط لازم ندارد.

رساله مراجع،م1236

ممنون وسپاس گذارم[/]

موضوع قفل شده است