صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: باید چه کار کنم؟؟

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

باید چه کار کنم؟؟

سلام وعرض ادب وتشکر.

خسته نباشید.وقتتون رو گرفتم میخواستم درمورد یکی از مسائل این روزای زندگیم ازتون کمک بخوام.

من حدود 7یا8 ماهه که به توصیه ونصیحت و کلی صحبت خانواده تصمیم به ازدواج گرفتم.خواستگارای زیادی اومدن ورفتن.
    ناراحتی من ازین اومدنو رفتنه!!
    میان ما میپسندیم,اونام میپسندن,دو سه جلسه جلو میره یه هو یا نظر ما عوض میشه یا اونا.سه بار کار به تحقیق و کاغذ نوشتن هم کشید اما...

نمیگم دیر شده.اصلا نگران اینکه به اصطلاح بترشم نیستم.اصلا برام مهم نیست این موضوع.میدونم هر اتفاقی که میافته خواست خداونده.هیچ عجله ای هم ندارم.

فقط فقط فقط دارم بببخشید روانی میشم دیگه...
    خسته شدم.هفته ای سه یا چهارتا خواستگار.دوروز سه روز یه بار آماده شدن ....
    با مشاوره صحبت کردم میگن حالا هر کی زنگ میزنه راه ندید.مامانم وقتی صحبت میکننن تمام شرایطو میگن تمام شرایط و میپرسن وبعد خوب تشریف میارن...
    گفتن یه چند وقت دست نگه دارید.مام این کارو کردیم.ولی خب مثلا وقتی روزی سه بار زنگ میزنن که چرا اجازه نمیدید مجبور میشیم راه بدیم بعضیام که به هیچ صراطی مستقیم نیستن...
    منم به مامانم گفتم اگه کسی دوباره زنگ زد میگیم دخترم اصلا عروس شد.بگن داریم جواب میدیم.که بیخیال شن.
    باور کنید خسته شدم.
    میدونم که هر چی که قسمتم باشه خدا خواسته ولی میگم خدایا اگه قراره نشه خب نفرست قربونت بشم.هروقت خودت صلاح دونستی که وقتشه بفرست

کمکم کنید مامانم میگن تو از کجا میدونی که همین یکی همونی نیست که خدا خواسته.من چه کار کنم

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58286

با نام و یاد دوست

باید چه کار کنم؟؟

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط shaparak نمایش پست ها
    سلام وعرض ادب وتشکر.

خسته نباشید.وقتتون رو گرفتم میخواستم درمورد یکی از مسائل این روزای زندگیم ازتون کمک بخوام.

من حدود 7یا8 ماهه که به توصیه ونصیحت و کلی صحبت خانواده تصمیم به ازدواج گرفتم.خواستگارای زیادی اومدن ورفتن.
    میان ما میپسندیم,اونام میپسندن,دو سه جلسه جلو میره یه هو یا نظر ما عوض میشه یا اونا.سه بار کار به تحقیق و کاغذ نوشتن هم کشید اما...

نمیگم دیر شده.اصلا نگران اینکه به اصطلاح بترشم نیستم.اصلا برام مهم نیست این موضوع.میدونم هر اتفاقی که میافته خواست خداونده.هیچ عجله ای هم ندارم.

با مشاوره صحبت کردم میگن حالا هر کی زنگ میزنه راه ندید.مامانم وقتی صحبت میکننن تمام شرایطو میگن تمام شرایط و میپرسن وبعد خوب تشریف میارن...
    گفتن یه چند وقت دست نگه دارید.مام این کارو کردیم.ولی خب مثلا وقتی روزی سه بار زنگ میزنن که چرا اجازه نمیدید مجبور میشیم راه بدیم بعضیام که به هیچ صراطی مستقیم نیستن...
    منم به مامانم گفتم اگه کسی دوباره زنگ زد میگیم دخترم اصلا عروس شد.بگن داریم جواب میدیم.که بیخیال شن.
    باور کنید خسته شدم.
    میدونم که هر چی که قسمتم باشه خدا خواسته ولی میگم خدایا اگه قراره نشه خب نفرست قربونت بشم.هروقت خودت صلاح دونستی که وقتشه بفرست

کمکم کنید مامانم میگن تو از کجا میدونی که همین یکی همونی نیست که خدا خواسته.من چه کار کنم
    بسمه تعالی
    با اهداء سلام و تحیت محضر جنابعالی

_ به نظرم راهکارهای مورد نظر از زبان مشاور بواسطه حضرتعالی مورد اشاره قرار گرفت، لازم است با اراده ای جدی تر این راهکارها را دنبال کنید و از رودربایستی در چنین موضوعی خودداری کنید
    در کنار موارد فوق، بهتر است با استفاده از تجربه گذشته یعنی با شناسایی عواملی که تاکنون باعث به هم خوردن این وصلت شده است، از بروز مجدد ان جلوگیری کنید. به این منظور لازم است؛ پیش از موافقت برای خواستگاری رسمی، به اندازه کافی پیرامون وِیژگیهای شخصی و خانوادگی فرد تحقیق شود تا اگر احیانا پاسخ شما منفی بود، این پاسخ قبل از خواستگاری رسمی داده شود.
    از طرفی لازم است هم از سختگیری و وسواس اجتناب شود و هم فواصل میان خواستگاریهای متعدد را رعایت کرد. اینکه می فرمایید هفته ای 3-4 خواستگار، طبیعتا آرامش و به تبع آن قدرت تصمیم گیری شما را با مانع مواجه می کند، لذا لازم است از یک خواستگاری تا خواستگاری بعدی فرصت لازم را به خود بدهید.

_ لازم است بجای اینکه گفته شود " دخترم عروس شد " گفته شود " دخترم فعلا قصد ازدواج ندارد ".

_ اراده خدای متعال بر این تعلق گرفته است تا بندگان به اراده خود، امور شخصی را تدبیر کنند

در پناه خدای متعال خوشبخت باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    باید چه کار کنم؟؟
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 11

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

مثلا وقتی روزی سه بار زنگ میزنن که چرا اجازه نمیدید مجبور میشیم راه بدیم بعضیام که به هیچ صراطی مستقیم نیستن...
    سلام روزی سه بار؟؟؟ هفته ای چهار خواستگار؟؟ باورش خیلی سخته...اونم در این زمونه...من که باورم نمیشه چنین چیزی رو.....مخصوصا روزی سه بار(جلل خالق) بهر حال شما اگه از اومدنشون خسته شدید خب هیچ قرار خواستگاری نذارید تا یک مقدار وضعیت روحی شما آروم بگیره گویا شما مورد هجوم پی در پی خواستگاران ایران قرار گرفتید یه ورود ممنوع جلو درب خونتون بزنید.....صف خواستگارا: خواستگاران محترم بی خودی بالا پایین نپرید دختر ما ازدواج کرده دعوا نکنید
    ویرایش توسط nothing : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ در ساعت ۲۰:۳۸

9. صلوات ها 8

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

سلام وعرض ادب وتشکر.

باور کنید خسته شدم.

سلام

یک کار مفید اینه که خواستگارات و بفرستی برای بقیه دوستات که می دونی به هر دلیلی خواستگار ندارند

خیلی صواب داره

من خودم تا حالا بانی چند ازدواج بودم

وقتی می بینم زندگی خوبی دارند و خوشبخت هستند احساس غرور می کنم

موفق باشید

خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند...
    چارلي چاپلين

11. صلوات ها 12

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

نقل قول نوشته اصلی توسط بی نظیر نمایش پست ها

سلام

یک کار مفید اینه که خواستگارات و بفرستی برای بقیه دوستات که می دونی به هر دلیلی خواستگار ندارند

خیلی صواب داره

من خودم تا حالا بانی چند ازدواج بودم

وقتی می بینم زندگی خوبی دارند و خوشبخت هستند احساس غرور می کنم

موفق باشید
    آخ جون شوهر ...

13. صلوات ها 10

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

باسمه تعالی

با تشکر از راهنمایی استاد امیدوار نکات زیر را هم مد نظر بگیرید:

اگر معیارهای شما در زمینه‌ی کفویت(هماهنگی) در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اعتقادی، و سیاسی مشخص است به مردی از نزدیکان خود
    مثل پدر یا برادر بگویید قبل از ورود خواستگار با او ملاقات کنند و معیارهای شما را بررسی کنند.
    حتی بعضی سئوالات مهم را از طرف شما بپرسند و اگر مثلا 60 درصد هماهنگی بود آنها را دعوت نمایید.
    اگر در ارائه گزارش به شما، ابهاماتی مهمی بوجود آمد باز بصورت ملاقات مجدد یا تلفنی بررسی و چنانچه برطرف شد، از آنها برای خواستگاری دعوت کنید.

اگر می‌دانید در موارد قبلی شما سختگیری کرده‌اید این بار متعادل عمل کنید.

اگر جوانی به نماز جماعت می رود و کار هم دارد به او زن دهید. البته پارامترهای کفویت در بالا را هم در نظر بگیرید

امام علی(علیه السلام) فرمودند: تو مراقب آخرتت باش، دنیا خودش ذلیلانه پیش تو می آید.

امام باقر(عليه السلام) به جابربن‌يزيدجعفي نصيحت مي‌كنند كه «يا جابِر! اِغْتَنِمْ مِنْ اَهْلِ زَمانِكَ خمْساً»؛

پنج چيز را در رابطه با مردم زمانه غنيمت شمار:

«إِنْ حَضَرْتَ لَمْ تُعْرَفْ»؛ اگر در مجلسي حاضر بودي و تو را نشناختند.

«وَ إِنْ غِبْتَ لَمْ تُفْتَقَدْ»؛ و اگر از جلسه خارج شدي و به دنبالت نبودند.

«وَ إِنْ شَهِدْتَ لَمْ تُشاوَر»؛ و اگر در جلسه بودي و از تو نظر نخواستند.

«وَ إِنْ قُلْتَ لَمْ يُقْبَلْ قَوْلُكَ»؛ و اگر نظر دادي و نظرت را نپذيرفتند.

«وَ إِنْ خَطَبْتَ لَمْ تُزَوَّجْ» اگر خواستگاري كردي و جواب ردّ دادند.

جوان اگر خواستگاري كسي رفت و دست ردّ به سينه‌اش زدند یا خواستگاری یک دختر را نپسندید، آن پسر یا دختر اين را غنيمت بشمارند، چون مصلحتي در آن است. سرّي پشت قضيه است.

شما وظيفه‌ات را انجام داده اید. خداوند در قرآن فرمود: «وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لا يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ».

خداوند می‌خواهد از راه دیگری شما را غنی گرداند تا سیر روحی خود را به سمت کمال طی کنید.

شرط آن عفت و سختگیری نکردن بر مسائل مادی است.

ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۲:۲۹
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

15. صلوات ها 7

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

نقل قول نوشته اصلی توسط FT_Mohammadi نمایش پست ها
    آخ جون شوهر ...

تو که می خواستی با یک مرد زن دار ازدواج کنی
    فاطمه جان مثل اینکه خیلی از بی خواستگاری دل پری داری

خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند...
    چارلي چاپلين

17. صلوات ها 6

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    میشه بگید اون موارد عمدتاً به چه دلایلی انجام نمیشد؟ کجا و سر چه مسئله ای اختلاف پیش میومد؟

19. صلوات ها 6

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

نقل قول نوشته اصلی توسط بی نظیر نمایش پست ها

تو که می خواستی با یک مرد زن دار ازدواج کنی
    فاطمه جان مثل اینکه خیلی از بی خواستگاری دل پری داری
    سلام بی نظیر جان ...
    اینکه گفتم { آخ جون شوهر ... } شوخی بود ... میخواستم بخندیم ...
    مجرد بودن خیلی خیلی بهتر از ازدواج با مردی هست که درکت نکنه و بخواد عقب نگه دارتت ...
    ویرایش توسط FT_Mohammadi : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۹:۲۰

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)