صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با دختری که ....

علاقه
    درس خوندن ,کارکردن همیشگی, ....
    نوشته
    1
    حضور
    8 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

ازدواج با دختری که ....

باسلام وخسته نباشید
    بنده 2 سال آزگارعشق دختری رو در سرمیپروروندم که دخترعمویم هست بی آنکه باهاش رابطه ای داشته باشم یابخام حرف بزنم باهاش (ترس ازخدا)
    , غافل ازاینکه نمیدونستم تو این 2سال مخفیانه بایک پسر دیگرباقول وشرط ازدواج میحرفه ,عیدامسال خونواده پسره براش خواستگار میان ولی مادردختره به خاطراینکه 18سال بی شوهردختره رو بزرگ کرده نخاسته پای غریبه به خونه باز شه ونه گفته بهش وواسه من درنظرگرفته(فقط به ازدواج بامن راضین) چون عید امسال مامان من به مادر دختره گفته که اونو واسه ازدواج میخام ومامانش هم به شدت راضیه
    حال دختره صادقانه بهم زنگ زد و همه ی مسائل رو برا من بازگو کرد وآخرش گفت که باهاش رابطه نزدیکی داشتم بعداین قضیه رفته حرم آقاامام رضاومیگه که ازاین کارم پشیمونم و الان 4هفته است که بامن میحرفه وبهم علاقه داره حال من ماندم که آیا بااو ازدواج کنم یانه؟
    بهم میگه اگه منونگیری نمیبخشمت
    وازخدآرزوی ازدواج بامنوداره ودرغیراینصورت مرگ میخاد
    حال شمارو به خدا قسم میدم بگویید من با او چه کنم آیاازدواج کنم باهاش یا ازش صرف نظرکنم؟ (ازطرفی هم نیاز شدید جنسی دارم وتازه ازدانشگاه فارغ التحصیل شده ام ومیخام برم سربازی)
    اینم بگم که قبلا رفته بودم پیش یک سیدبهم گفت شاید از ی راههایی بتونی بهش برسی ولی زندگی خوشایندی نخواهیدداشت.
    زندگی هردومون داره ازهم میپاشه.
    خواهشا کمکم کنید,
    یاحق

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

ازدواج با دختری که ....

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 16

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

بسمه تعالی با عرض سلام و تحیت محضر شما برادر گرامی

1- در قبال چنین موضوعی نباید عجولانه و شتابزده تصمیم بگیرید، ضمن اینکه لازم است تصمیم گیری شما در فضایی منطقی (بار رعایت همه جوانب) و با پرهیز از احساسات رقم بخورد.

2- لازمه یک ازدواج موفق رعایت اصل همتایی و وجود علاقه لازم است، بنابراین ازدواجی که از روی احساس ترحم و یا ترس از نفرین و...صورت بپذیرد، ازدواجی آسیب پذیر خواهد بود.

3- در نگاه کلی و به دلائل مختلف و از جمله احساس شک،تردید و بدبینی ، ازدواج با دختری که... اشتباه است، مگر اینکه شخص با شناختی که از خود دارد، مطمئن باشد که هم الآن و هم آینده با چنین موضوعی، مشکلی ندارد.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ازدواج با دختری که ....
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 25

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

سلام ...
    من نظره شخصیم رو میگم شاید منتقدهای زیادی داشته باشه ...

ببینید ... اگر شما سوالتون این بود که وضعیت ازدواج با یه دختره مطلقه چجوری هست ... پستی از جناب حامی در درون سایت هست که در موردش صحبت کردند ... به صورته خلاصه ایشون تو اون پست عنوان کرده اند ... که باید دید ازدواج یعنی چی ... اون چیزی که من از اون پست برداشت کردم یعنی 2 بال برای پرواز ...

ولی سوال شما چیزه دیگری هست !!! دختری که یک رابطه نامشروع رو تجربه کرده ... من کارشناس دینی نیستم که بتونم در مورده این موضوع جبهه گیری کنم ... اما صیغه شدن مگه چی هست ... دختر خانوم میگه من راضیم ... آقا پسر میگه من راضی هستم و ایندو به هم محرم میشن ... در صورتیکه دختر خانوم پدر یا جد پدری داشته باشن شرط ایشون هم مهم میشه ... که اینجور که شما عنوان کردین پدرشون فوت شده اند ....

حال اینجا یه قضیه پیش میاد ؟؟؟ دختر خانوم فکرش چی بوده !!! آیا دختر خانوم واقعا قصدش ازدواج با اون آقا پسر بوده و اون آقا پسر آدم درستی نبوده ... یا اینکه دختر خانوم اساسا هیچ قید و بند اخلاقی و رفتاری نداره ... هیچ تعصبات دینی و مذهبی و اعتقادی نداره ...

به نظره من سوال اساسی اینجاست ؟؟؟ این دختر خانوم چگونه شخصیتی دارند ... این رو باید شما کاملا کاملا روش مطمئن بشین ... که این دختر خانوم انسان هستند ... یا اینکه نیستند ...

اگر به اینجا رسیدین که این دختر خانوم واقعا عاشق شدند ... آقا پسر بهشون وعده و وعید دادند و ایشون وارد رابطه ای شدند و نتونستند خودشون رو کنترل کنند این یک وجه قضیه میشه و اینکه دختر خانوم از رویه هوس با کسی بودند ... یه وجه دیگه ...

شما حتما ایشون رو میشناسید ...

اگر تعصب داره ... هر جوری بیرون نمیاد .... خنده های بی حیا گونه نداره ... بابته این قضیه افسردگی گرفته تا اینکه خوشحال باشه ... میتونین به شکل یه دختره مطلقه بهش فکر کنین ...

به نظره من شما هم عاشق چنین دختری میمونین ... 2 سال عاشقش بودین ... دختر عموتون هست ... مهمترین رازه زندگی این دختر خانوم رو میدونین .... پس مطمئن باشین تا آخر عمرتون بهش فکر میکنین و از فکرش بیرون نمیاین ...

به نظره من اگر میتونین ایشون رو یه دختره مطلقه تصور کنین ( با توجه به اون چیزهایی که گفتم ) نه یه دختره بی قید و بند ... میتونین ازدواج خوبی رو هم تجربه کنین ...

البته برای ازدواج با ایشون یه سری کارهایی رو باید بکنین ... مثلا باید بابته اون قضیه یه داد و ستدی بکنین ( با اینکه هیچ چیز جایه اون رو پر نمیکنه ) مثلا به ایشون بگین همیشه باید چادر رو سرت باشه ... و ... که فکر میکنم این جور مسائل مربوط به بعد از تصمیم گیری شما میشه ...

موفق باشین ...
    ویرایش توسط FT_Mohammadi : ۱۳۹۲/۱۰/۱۹ در ساعت ۰۱:۱۱

9. صلوات ها 12

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    این کاری که خانواده های شما انجام دادن و دو نفر رو پیشفرض برای هم خوندند و همه چیز رو تموم شده دونستند، اصلی ترین دلیل به وجود اومدن این وضعیت هست. لذا اگه کاری جهت اصلاحش بخواد انجام بشه نقش اونها خیلی پررنگ هست.
    بنده حس می زنم این آقا پسری که قبلاً با دختر عموتون رابطه داشته الان به خاطر مسائلی که بعد از خواستگاری از ایشون براش پیش اومده (و جواب رد گرفته) اون رو به حال خودش رها کرده. دختر عموتون هم بنا به اقتضائات زنانه خودشون الان نیاز شدید به یک تکیه گاه دارند و در این شرایط کس دیگه ای جز شما رو مناسب نمی بینند. برای همین اصرار بر ازدواج با شما دارند. اما اینو بدونید که این تصمیم ایشون متأسفانه اگه نگیم کاملاً، با درصد زیادی از روی احساسات گرفته شده.
    به نظر من کاری که از دست شما بر میاد اینه که با نظارت خانواده ها چند جلسه ترجیحاً با خانواده تون به خونه عموتون برید و با ایشون مثل جلسه خواستگاری رسمی صحبت کنید و در مورد مسائل مختلف زندگی توجیه شون کنید. همون مسائل رو هم کم و زیاد با خانواده شون مطرح کنید. اگر هیچ مسئله خاصی از طرف خود دختر خانم و خانواده ش نبود، ان شاء الله ازدواج تون خوشبخت کننده خواهد بود. و الّا مطمئن باشید که این یک تصمیم عجولانه و از روی احساسات هست.

11. صلوات ها 10

علاقه
    هیئت-راهیان نور-بسیج
    نوشته
    115
    حضور
    2 روز 2 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    424

ببین هر انسانی تو زندگیش خطا میکنه و ممکنه بعدش توبه کنه...اما فکر میکنم این دختر از روی ناچاری اینکارو داره میکنه...شاید اگر بهتون نمیگفت که ارتباطش باطرف چقدر بوده میشد که روش حساب کرد اما حالا که اینقدر (معذرت میخوام)بی حیا به شما عنوان کرده...پس نمیشه روش حساب کرد...از من گفتن بود!!!
    اگر خدای من آنست که من میدانم...

13. صلوات ها 4

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرسالار نمایش پست ها
    خواهشا کمکم کنید
    سلام!
    ببین عمو جان به نظر من هیچکی بهتر از خودت نمیتونه بهت کمک کنه! چون هیچکس بهتر از خودت خودت رو نمیشناسه! تو یک نگاهی به خودت بنداز و ببین چقدر غیرت داری؟ خیلی؟ متوسط؟ کم؟
    این مسائل چقدر برات مهمه؟؟ خیلی؟؟؟ متوسط ؟؟؟ کم؟؟
    به نظر من خدا توبه پذیره و اگه خدا توبشو پذیرفته ما هم باید بپذیریم که نشه داستان شاه میبخشه شاه قلی نمیبخشه!
    از طرفی برادر من موضوع فقط بخشیدن نیست! چون اینجور مشکلات هیچوقت از ذهن یک مرد پاک نمیشه و پس فردا که رفتین سر خونه زندگیتون اگه یک سوء تفاهم ساده هم پیش بیاد تو توی ذهنت ربطش میدی به این قضیه !

بنابراین برادر من عاقلانه تصمیم بگیر نه عاشقانه!
    بیشین دودوتا چارتا کن بیبین اگه برات مهم نیست برو باهاش ازدواج کن! اما اگه رو این چیزا تعصب داری و حتی میانه رو هم هستی باهاش ازدواج نکن! چون قضیه کم چیزی نیست!
    مشکلیه که میتونی تا آخر عمر بزنی تو سر بدبخت!
    اونوقته که همون دختری که الان میگه بیا منو بگیر بهت میگه تو که میخواستی این قضیه رو تا آخر عمر بزنی توی سرم چرا اومدی منو گرفتی! من که بهت راستشو گفتم!؟ چرا بدبختم کردی؟؟
    دیگه خوددانی داش!

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

15. صلوات ها 9

علاقه
    شکار
    نوشته
    159
    حضور
    5 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    580

سلام امیر سالار خان
    یک جمله من میگم روش فکر کن
    قرآن میگه با زنان پاک دامن ازدواج کنین.پاکدامن با پاکدامن.بی حیا با بی حیا.هیچ کاری به خانواده و دختر عمو پسر عمو و فامیلو اینا نداشته باش.شما فکر کن 2سال بعد عروسی ظهر میای ناهار خونه خانمت نیس!! مبایلش خاموشه!!چی فکری میکنی؟ به خودت میگی رفته با کسی زبونم لال کار حرام؟ یا میگی امروز روز تولدمه رفته گل برام بگیره؟؟
    شما تو پروفایلت نوشتی متدین.پس متدین باش با یه نفری که فعل حرام انجام داده خیلی سخته زندگی.به نظر من اشتباهه ازدواج شما دوتا...

شای این حرفای من اشتباه باشه ولی این عقیده ی منه و عقیده ی هر کسی برای خودش مهترمه...

Using Tapatalk

17. صلوات ها 9

علاقه
    شکار
    نوشته
    159
    حضور
    5 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    580

منظور از آیه ی 26 سوره ی نور، زنانی که بدکاره اند، و به عمل کثیف زنا و فحشاء گرفتار آمده اند، چنین کسانی، قطعا به ازدواج و نکاح مردان بدکاره و زناکار در می آیند و با هم وصلت میکنند. همچنان که عبدالله بن ابی منافق زناکار با همسرش که یک بدکاره بود وصلت کرده است. به هیچوجه امکان ندارد که یک زن طاهره و عفیفه، به ازدواج یک انسان بدکاره در آمده و همسر وی گردد. لذا منظور از خبیثات در آیه ی مذکور، بدکاره و زناکار است نه چیز دیگر. بنابر این فرعون با آنهمه بدی و کفر، لازم نمی آید که زناکار باشد. و زن حضرت امام حسن رضی الله عنه با آن همه بد طینتی و معصیت خود، لازم نیست که بدکاره و فاحشه باشد. گذشته از این، بنا به شهادت تاریخ، فرعون از داشتن مردانگی محروم بوده و هیچوقت نتوانسته است با آسیه همبستر شود.تفسیر روح البیان ج 6 ص 177 ـ تفسیر روح البیان ج 10 ص 82

Using Tapatalk

19. صلوات ها 2

علاقه
    شکار
    نوشته
    159
    حضور
    5 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    580

باز هم پیشنهاد میکنم برید با یه مشاور دینی صحبت کنید یا به دفتر مرجع تقلید تون زنگ بزنید
    موفق باشید

Using Tapatalk

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری