صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ایده آل بودن و کار نداشتن خواستگارم

علاقه
    نیازمند یادگیری فرامین دین واحکام
    نوشته
    108
    حضور
    4 روز 13 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    474

ایده آل بودن و کار نداشتن خواستگارم

سلام خدمت شما

یه سوالی داشتم:
    خواستگاری که من دارم هنوز کار نداره و دانشجو هست. وقتی باهاش در مورد زندگی و دیدگاهش به زندگی و روش زندگی حرف میزنم خیلی خیلی آرمانگرایانه و ایده آل نگر هست.پیش یه مشاور بیرون رفتم که وقتی باهامون حرف زد گفت این آقا خیلی ایده آل نگر هستند و این بخاطر این هست که هنوز مزه کار کردن را نچشیده و خام هستند و با واقعیتهای جامعه روبرو نشده و گفت آقایون بعد از اینکه میرن سر کار خیلی دیدگاهشون عوض میشه.مشاور به من گفت ایشون چون آدم مذهبی هست خیلی تفکرات خاصی داره و تفکراتش مربوط به عرفا و سلکای 40ساله هست که میخواد جذب خدا بشن و ... و زندگی با اینجور آدمها خیلی سخته.

چون من هرچی با این آقا صحبت میکنم بخاطر مذهبی بودنش یکسری مثال از دین و خدا و پیغمبر برام میزنه که باعث میشه من هیچی نگم و مثلا تو یکسری مسائل طرز فکرهای خاصی داره مثلا مشاوره که رفتیم یکسری کتاب مثل مردان مریخی زنان ونوسی را بهمون معرفی کرد که درباره رازهایی درباره شناخت زن و مرد هست..این آقا مخالفت کرد و گفت اینها چرت و پرت هستن و آیت الله بهجت و ... این کتابها را قبول ندارن و ما باید ببینیم اونها چی را قبول دارن و ما بخونیم!!!!!مثلا میگه من اصلا قبول ندارم که میگن زن و مرد متفاوت از هم هستن چون توی قرآن گفته شده زن و مرد عین همدیگه هستن و هیچ برتری و تفاوتی نسبت به هم ندارند و اینکه میگن زن و مرد از هم متفاوت اند را قبول ندارم!!!!!!!.

نمیدونم واقعا خیلی سردرگم هستم...مشاوره بیرون گفت اعتقادات خاصی داره و روشون تعصب داره و این بخاطر این هست که خام هست و ایده آل نگر هستو این تفکراتش هست که اینجور نظرات داره و این با کار کردن درست میشه و البته گفت تا زمانیکه کار پیدا نکرده اصلا صحیح نیست بهش جواب مثبت بدی و اگر تو محیط کار رفت و افکارش عوض شد بعدا بهش فکر کن.وگرنه جواب مثبت نده که فکر کنی بعدا در صدد رفع تفکراتش بر می آیی...

حالا میخواستم بدونم که چقدر آقایون بعد از اینکه در محیط کار قرار گرفتند تغییر میکنند؟و این طرز تفکرات چقدر میتونه تغییر کنه؟بر حسب موقعیت اجتماعی و محل زندگی میتونه معیارهاش عوض بشه؟
    ممنون
    خداوندا؛ تویی پروردگارم
    همه از توست یا رب هرچه دارم

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 3

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط sun نمایش پست ها
    سلام خدمت شما

یه سوالی داشتم:
    خواستگاری که من دارم هنوز کار نداره و دانشجو هست. وقتی باهاش در مورد زندگی و دیدگاهش به زندگی و روش زندگی حرف میزنم خیلی خیلی آرمانگرایانه و ایده آل نگر هست.پیش یه مشاور بیرون رفتم که وقتی باهامون حرف زد گفت این آقا خیلی ایده آل نگر هستند و این بخاطر این هست که هنوز مزه کار کردن را نچشیده و خام هستند و با واقعیتهای جامعه روبرو نشده و گفت آقایون بعد از اینکه میرن سر کار خیلی دیدگاهشون عوض میشه.مشاور به من گفت ایشون چون آدم مذهبی هست خیلی تفکرات خاصی داره و تفکراتش مربوط به عرفا و سلکای 40ساله هست که میخواد جذب خدا بشن و ... و زندگی با اینجور آدمها خیلی سخته.

چون من هرچی با این آقا صحبت میکنم بخاطر مذهبی بودنش یکسری مثال از دین و خدا و پیغمبر برام میزنه که باعث میشه من هیچی نگم و مثلا تو یکسری مسائل طرز فکرهای خاصی داره مثلا مشاوره که رفتیم یکسری کتاب مثل مردان مریخی زنان ونوسی را بهمون معرفی کرد که درباره رازهایی درباره شناخت زن و مرد هست..این آقا مخالفت کرد و گفت اینها چرت و پرت هستن و آیت الله بهجت و ... این کتابها را قبول ندارن و ما باید ببینیم اونها چی را قبول دارن و ما بخونیم!!!!!مثلا میگه من اصلا قبول ندارم که میگن زن و مرد متفاوت از هم هستن چون توی قرآن گفته شده زن و مرد عین همدیگه هستن و هیچ برتری و تفاوتی نسبت به هم ندارند و اینکه میگن زن و مرد از هم متفاوت اند را قبول ندارم!!!!!!!.

نمیدونم واقعا خیلی سردرگم هستم...مشاوره بیرون گفت اعتقادات خاصی داره و روشون تعصب داره و این بخاطر این هست که خام هست و ایده آل نگر هستو این تفکراتش هست که اینجور نظرات داره و این با کار کردن درست میشه و البته گفت تا زمانیکه کار پیدا نکرده اصلا صحیح نیست بهش جواب مثبت بدی و اگر تو محیط کار رفت و افکارش عوض شد بعدا بهش فکر کن.وگرنه جواب مثبت نده که فکر کنی بعدا در صدد رفع تفکراتش بر می آیی...

حالا میخواستم بدونم که چقدر آقایون بعد از اینکه در محیط کار قرار گرفتند تغییر میکنند؟و این طرز تفکرات چقدر میتونه تغییر کنه؟بر حسب موقعیت اجتماعی و محل زندگی میتونه معیارهاش عوض بشه؟
    ممنون
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی

_ با توجه به توضیحات جنابعالی، به نظر می رسد ایشان فردی جزمی نگر هستند، که اگر اینطور باشد چنین افرادی شخصیتی نامنعطف دارند و تعامل با آنها دشوار است ضمن اینکه، اینگونه افراد معمولا تندخو هستند. بنابراین لازم است از ویژگیهای شخصیتی ایشان آگاهی بیشتری داشته باشید. از ایشان سوال کنید که آخرین باری که بحث و جدل کرده است کی بوده است؟ آخرین باری که فریاد زده و یا قهر کرده/ نحوه بروز عصبانیتش چگونه است/ موضوعاتی که او را آزار می دهد/ سطح و چگونگی رابطه با خواهر و دیگر اعضای خانواده و نوع واکنش در موضوعات اختلافی/ و...

البته این احتمال هم وجود دارد که ایشان، نسبت به برخی امور از روی عدم آگاهی تعصب دارند، به این معنا که اگر فرد موجهی برای ایشان استدلال کند بدون مقاومت می پذیرند، که اگر اینطور باشد کار شما راحت تر خواهد بود.
    _ در زادواج لازم است بنا را بر امور بالفعل و نقد گذاشت و نه امور قرضی و نسیه! لذا یا باید فرد را با همان ابعاد پذیرفت و یا وی را رد کرد چرا که ازدواج به امید تغییر یافتن شخص مقابل و یا تغییر دادن!! وی آسیب زا خواهد بود.

_ هر فردی ممکن است تغییر کند، و طبعا یکی از اموری که می تواند این زمینه را تسریع ببخشد، موقعیتها و محیطی است که فرد با آن مواجه است که مسئله اشتغال نیز یکی از آنهاست. اما همانطور که عرض کردم اولا نباید نسیه کار کرد و ثانیا اگر نگرش وی به برخی امور تغییرکند، وِیژگیهای شخصیتی و ارتباطی وی کمتر تغییر خواهد کرد.

در پناه خدای متعال موفق باشید.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 11

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

با سلام...بنظر من...پسر با خدا کم پیدا میشه مثل ایشون...از طرفی مشاوره هایی که شما رفتید اصلا خوب نبوده و مشخصه که مشاور شما یه جورایی از دین و خدا سر در نمی آورده که اینطوری جواب داده.....خلاصه مهم ترینش خداست که بهش واقعا اعتقاد داره....بقیش هم به امید خدا یقینا حل و خیر میشه....مطمئن باش اگر بی خدا بود همه چیز اگرم بظاهر شما خوب میومد بمرور خیلی سریع شر می شد و بدتون میومد در آینده نزدیک...اما بنظر من و حتی بنظر خود خدا مهم ترین چیز رو این پسر کم نظیر داره...شک نکنید ما بقیش برطرف میشه

9. صلوات ها 2

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    من هم نظرم اینه که جناب مشاور زیاد با مسائلی که خواستگار شما براشون مهمه، میونه خوبی ندارند.
    در مورد خواستگار هم فکر میکنم که یک سری مسائل به صورت ناقص برای ایشون جا افتاده و این باعث شده فردی متعصب و غیرقابل انعطاف به نظر بیایند. مثلاً خوندن کتاب از یک نویسنده غربی لزوماً کار اشتباهی نیست. درسته که نویسنده غربی مبناهای فکریش با ما فرق داره و به طور کلی نباید حرفش رو قبول کرد، اما مسلماً اون هم در یک جاهایی به حقیقت دست پیدا کرده و حرف درست و مطابق اسلام رو زده. نمیشه که به خاطر متفاوت بودن مبناها کلاً حرف طرف رو کنار گذاشت. به قول معروف شاید یه تیری تو تاریکی زده و به هدف خورده. آدم باید زرنگ باشه و حرف حق رو از اهل باطل بیرون بکشه (این توصیه در روایت اومده).
    یا مثلاً در مورد تفاوت زن و مرد، نقص در علم ایشون کاملاً هویداست. ایشون درست میگن که زن و مرد از نظر اسلام دو جنس از یک گونه هستند و از این نظر هیچ فرقی ندارند، اما این به این معنی نیست که اسلام تفاوت های روحی و روانی و جسمی و... اونها رو هم قائل نشده! اتفاقاً اسلام در مسائل مادی و مربوط به بعد جسمانی زن و مرد تفاوت خیلی زیادی قائله و همین باعث شده بعضی ها بهونه پیدا کنند تا از اسلام بد بگن و فریاد برابری زن و مرد بزنند!
    لطفاً چند مورد دیگه از اعتقاداتشون رو مثال بزنید تا بهتر بشه تشخیص داد.
    به نظرم همین هست و ایشون یک سری از مسائل رو به صورت ناقص متوجه شدند. اگه یک مشاور روحانی و کاملاً آگاه به مسائل اجتماعی رو میشناسید حتماً چند جلسه ایشون رو پیشش ببرید.

در مورد این خواستگار عزیز هم لطفاً زودتر تصمیم تون رو بگیرید! فکر نکنم این ارتباطات شما وقتی نامحرم هستید زیاد از لحاظ شرعی درست باشه. لااقل یک خطبه موقت بخونید.

11. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    108
    حضور
    4 روز 13 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    474

این اقا اصلا خشن نیست یا تندخو و فوق العاده با احساس و متین هست و حتی دوستانش اون را به شوخ ترین فرد میشناسن و خیلی در نزد دوستانش محبوب هست و حتی در برخی مواقع با حالت تندی برخورد کردم که ببینم واکنش چیه که خیلی آروم مودبانه برخورد کرده. خیلی کم عصبانی میشه .ولی در مورد حرف ناحق ساکت نمیشینه.البته داد و بیداد نمیکنه ولی با آرامش جواب میده. مثلا تو همین مشاوره بیرون که رفتیم یه بحثی بود که مشاور اومد و یکسری تستهای شخصیت گرفت و ... . این آقای خواستگار به مشاور گفت من این تستها را قبول ندارم و براشون دلیل آورد و ...
    توی این تست که mppi هست مشاور گفت که این آقا شخصیت خود محور داره.هرچی خودش بگه و حرف حرف خودش هست و ... . که البته من این حرف مشاور را قبول ندارم چون این آقا شخصیت مغرو یا خودخواه نیست بلکه با دلیل و منطق و استدلال دینی حرف خودش را اثبات میکنه و دیگه طرف مقابل مجبوره هیچی نگه ... !!!
    به من هم مشاور گفت که شخصیت محتاط گر هستی و خیلی احتیاط میکنی و بدبین هستی ولی همش فکر میکنی خوش بین هستی و الکی خوش هستی و قبلا شکست عشقی خوردی..هرچی به مشاور میگفتم من هیچ شکست عشقی نداشتم و هیچ رابطه با هیچکسی نداشتم ولی میگفت تستها نشون میده قبلا کسی را دوست داشتی :))))))))))))) این حرف محتاط گر را خیلی قبول دارم ولی الکی خوش نیستم والاععع :)))

و مشاور بعدا به من گفت واقع بین نیست و همه چیز را از دید مذهب میبینه.خیلی چیزها را دین گفته و خیلی چیزها را علم ثابت کرده ولی ایشو نفقط از بعد دین مطالعه داشته...
    مشاور بهش گفت که چه کتابهایی تا حالا خوندی؟ که این آقا جواب دادند که کتابهایی درباره فلسفه وجود انسان و فلسفه آفرینش و ... . و محبوبترین کتابی که این آقا دارندو چندین بار خوندند کتاب عطش که سرگذشت آیت الله سیدقاضی هست را خوندند و همیشه به بقیه معرفی میکنند.در واقع میشه گفت خیلی دوست داره درک وجود خدا داشته باشه.من خودم کتاب عظش خوندم که بعضی جاها واقعا اینقدر حالات آقای قاضی را توصیف میکنه که آدمی غرق در آفرینش و ... میشه.
    خب این آقا وقتی این کتابها را میخونه مسلما به نظرم نمیتونه کتابهایی که نویسنده های غربی نوشتند را بپذیره....برا همین مشاور گفت که اگر کمی میانه رو نشه زندگی باهاشون سخت میشه...

جناب علی : با این اوصاف من فکر نکنم حالا حالایی ها جواب مثبت یا منفی بدم.چون مهمترین بحث اینه که تکلیفش معلوم نیست.کار نداره.درسش تموم نشده و حتی گفته باید دکتری قبول بشم و فکر کنم تابستون 94تکلیفم معلوم بشه !!!! بهش میگم خب برو هروقت تکلیفت معلوم شد بیا که میگه نمیتونم...چون میترسه بنده ازدواج کنم...البته من هم واقعا نمیدونم چه جوابی بهش بدم.از یه طرف پسر خیلی پاکی هست ولی از طرف دیگه احساس میکنم زندگی باهاش سخته...
    مشاور بهم گفت حالا صبر کن اگه تغییر کرد و میانه رو شد خیلی خوبه وگرنه بگو خداحافظ..... آخه این شد جواب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ تا کی صبر کنم اخه..........
    بابام از این وضعیت و رابطه ما هم ناراحت هست و حتی خونواده خودش هم ناراحت هستند ولی خودش نمیدونه چکار کنه...یه دو هفته میره سر درسش و پیداش نیست و دو هفته میاد و زندگی من را به هم میریزه و تمام فکرم مشغول میشه

خسته شدم بسکه شبها اشک ریختم و خوابیدم از این بلاتکلیفی که نمیدونم جواب مثبت بدم یا منفی یا .......
    یکی به دادم برسه
    ویرایش توسط sun : ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ در ساعت ۰۲:۰۰
    خداوندا؛ تویی پروردگارم

13. صلوات ها 5

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

سلام مجدد...اولا گویا مشاور شما اصلا بدتر کار خراب کنه تا کار درست کن....خلاصه من یکی که به هیچ وجه از این مشاور خوشم نیومد گویا فالگیر هست تا مشاور...دیگه پیشش نرید...فقط بفکر پیش گوییه و گویا مهم ترین وجود عالم یعنی خدا رو اصلا قبول مداره...خلاصه اولین کار اینه که سمت این مشاور نرید...خیلی از این مشاوره مشاور نیست..واشر هم نیستند....سوالی مهم دارم من از شما: شما خودتون چند سال دارید؟ خواستگارتون چند سال دارند؟ خیلی مهمه جوابش...

15. صلوات ها 3

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

من فکر می کنم اگه خواستگارتون کم سن و ساله باید بفهمه که اگه شما رو دوست داره و به هیچ وجه حاضر نیست از دست بده شما رو...باید هر اقدامی کنه برای این کار...من فکر می کنم ایشون کمی محکم یقین پیدا کردند که براحتی بشما خواهند رسید و لذا قضییه رو جدی نگرفته... اگه اینطور باشه باید کمی در معرض خطر از دست دادن قرارش بدید تا عاقلانه تر فکر کنه....ولی من که اینا رو راجع بهش خوندم می گم عالیه باید رو هوا بزنیش هیچ جوره نمی تونم باور کنم شما بخاطر یه همچین دلایل ضعیفی که مثلا کار نداره و... شبا گریه می کنید و شک دارید در تصمیمتون....قطعا کار جور میشه...اما شاید هرگز دیگه چنین عظمتی گیرتون نیاد...من که با اراده بودن و عجیب با خدا بودن این پسر رو تحسین می کنم

17. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    108
    حضور
    4 روز 13 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    474

من 25سالمه و ایشون 28ساله هستند.

خب ایشون تکلیفش هنوز معلوم نیست که دکترا چکار کنه و اگه قبول نشد میگه میرم گم شوم در رود بلکه در دریا پیدا شوم... ( عاشق این جمله اش هستم.این جمله را از کتاب عظش یاد گرفتیم)

میگه من یا باید ایران دکتری قبول بشم یا پذیرش بگیرم خارج کشور بریم و باید مقاله کار کنم و تکلیف پذیرش و ... هم معلوم نیست.( البته مشاور بهم گفت من تعجب میکنم این چطوری میخاد بره خارج !!! و اگه بره خارج دچار آسیب میشه و دوگانگی شخصیتی براش پیش میاد...که این موضوع منو نگران کرد )
    از طرفی خب نمیتونه اصلا تصور کنه که من جواب منفی ممکنه بهش بدم...بعضی وقتها که باهاش بحث میکنم میگم ما با هم متفاوتیم و معیارهامون متفاوت هست و بهتره عاقلانه تصمیم بگیریم... که اون یکهو بحث عوض میکنه چون نمیتونه فکر کنه که قراره من را از دست بده و میگه من هیچ احساسی برخورد نکردم و بهت با تمام وجود عشق میورزم چون احساس میکنم نیمی از وجودم هستی و بعضی وقتها که فکر میکنه ممکنه دیر بشه و من را از دست بده اصلا داغون میشه و میگه همیشه تو نمازهام برات دعا میکنم و اگر روزی بهتر از من نصیبت شد برو و من هم برات آرزوی خوشبختی میکنم و همیشه دعات میکنم که نیمی از وجودم را دارم میبینم که داره خوشبخت میشه...

البته این آقا پدرشون را دوسال پیش از دست دادند و تو بدترین شرایط که تحت فشار درس و امتحان و ... بودند و دور از خانواده درس میخوندند تحمل کردند .همین موضوع خیلی ساختشون کرده و من هم اینها را قبول دارم که خیلی مقید هست.ولی رو برخی مسائل آگاهی کافی نداره.میشه شما لطف کنید و چندتا کتاب درباره شناخت زن و مرد را از نویسنده های مذهبی بهم معرفی کنید تا بهش بگم؟ چون نویسنده غربی قبول نمیکنه.یا از مشاوره های مذهبی بهمون معرفی کنید مثلا حاجآقای دهنوی میشناسم ولی دیگه کسی نمیشناسم چون پیش این مشاور که رفتیم بعد که برگشتیم کلی دعوام کرد که آخه این چی بود و کی بود و خودش هیچی حالیش نبود و .... و گفت اگه مشاوره مذهبی سراغ داری بریم و گرنه من دیگه اینجاها نمیام و تازه به من هم ایراد میگیره و میگه یکمی فکر کن و هرجا که مطب بازکردند که مشاوره هستند نرو و ...
    ویرایش توسط sun : ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ در ساعت ۰۲:۴۷
    خداوندا؛ تویی پروردگارم

19. صلوات

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

نقل قول نوشته اصلی توسط sun نمایش پست ها
    این اقا اصلا خشن نیست یا تندخو و فوق العاده با احساس و متین هست و حتی دوستانش اون را به شوخ ترین فرد میشناسن و خیلی در نزد دوستانش محبوب هست و حتی در برخی مواقع با حالت تندی برخورد کردم که ببینم واکنش چیه که خیلی آروم مودبانه برخورد کرده. خیلی کم عصبانی میشه .ولی در مورد حرف ناحق ساکت نمیشینه.البته داد و بیداد نمیکنه ولی با آرامش جواب میده. مثلا تو همین مشاوره بیرون که رفتیم یه بحثی بود که مشاور اومد و یکسری تستهای شخصیت گرفت و ... . این آقای خواستگار به مشاور گفت من این تستها را قبول ندارم و براشون دلیل آورد و ...
    توی این تست که mppi هست مشاور گفت که این آقا شخصیت خود محور داره.هرچی خودش بگه و حرف حرف خودش هست و ... . که البته من این حرف مشاور را قبول ندارم چون این آقا شخصیت مغرو یا خودخواه نیست بلکه با دلیل و منطق و استدلال دینی حرف خودش را اثبات میکنه و دیگه طرف مقابل مجبوره هیچی نگه ... !!!
    به من هم مشاور گفت که شخصیت محتاط گر هستی و خیلی احتیاط میکنی و بدبین هستی ولی همش فکر میکنی خوش بین هستی و الکی خوش هستی و قبلا شکست عشقی خوردی..هرچی به مشاور میگفتم من هیچ شکست عشقی نداشتم و هیچ رابطه با هیچکسی نداشتم ولی میگفت تستها نشون میده قبلا کسی را دوست داشتی :))))))))))))) این حرف محتاط گر را خیلی قبول دارم ولی الکی خوش نیستم والاععع :)))

و مشاور بعدا به من گفت واقع بین نیست و همه چیز را از دید مذهب میبینه.خیلی چیزها را دین گفته و خیلی چیزها را علم ثابت کرده ولی ایشو نفقط از بعد دین مطالعه داشته...
    مشاور بهش گفت که چه کتابهایی تا حالا خوندی؟ که این آقا جواب دادند که کتابهایی درباره فلسفه وجود انسان و فلسفه آفرینش و ... . و محبوبترین کتابی که این آقا دارندو چندین بار خوندند کتاب عطش که سرگذشت آیت الله سیدقاضی هست را خوندند و همیشه به بقیه معرفی میکنند.در واقع میشه گفت خیلی دوست داره درک وجود خدا داشته باشه.من خودم کتاب عظش خوندم که بعضی جاها واقعا اینقدر حالات آقای قاضی را توصیف میکنه که آدمی غرق در آفرینش و ... میشه.
    خب این آقا وقتی این کتابها را میخونه مسلما به نظرم نمیتونه کتابهایی که نویسنده های غربی نوشتند را بپذیره....برا همین مشاور گفت که اگر کمی میانه رو نشه زندگی باهاشون سخت میشه...

جناب علی : با این اوصاف من فکر نکنم حالا حالایی ها جواب مثبت یا منفی بدم.چون مهمترین بحث اینه که تکلیفش معلوم نیست.کار نداره.درسش تموم نشده و حتی گفته باید دکتری قبول بشم و فکر کنم تابستون 94تکلیفم معلوم بشه !!!! بهش میگم خب برو هروقت تکلیفت معلوم شد بیا که میگه نمیتونم...چون میترسه بنده ازدواج کنم...البته من هم واقعا نمیدونم چه جوابی بهش بدم.از یه طرف پسر خیلی پاکی هست ولی از طرف دیگه احساس میکنم زندگی باهاش سخته...
    مشاور بهم گفت حالا صبر کن اگه تغییر کرد و میانه رو شد خیلی خوبه وگرنه بگو خداحافظ..... آخه این شد جواب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ تا کی صبر کنم اخه..........
    بابام از این وضعیت و رابطه ما هم ناراحت هست و حتی خونواده خودش هم ناراحت هستند ولی خودش نمیدونه چکار کنه...یه دو هفته میره سر درسش و پیداش نیست و دو هفته میاد و زندگی من را به هم میریزه و تمام فکرم مشغول میشه

خسته شدم بسکه شبها اشک ریختم و خوابیدم از این بلاتکلیفی که نمیدونم جواب مثبت بدم یا منفی یا .......
    یکی به دادم برسه

سلام ...
    چند تا مطلب هم من به ذهنم اومد که گفتم خدمتتون بگم :

1- انسانها اول از چیزی خوششون میاد ... بعد دنبال دلیل تراشی برایه اون هستن ... مثلا از یه نوع ماشین خوششون میاد ... مثلا 206 ... بعد میخوان دیگران رو توجیح کنن که بهترین انتخاب 206 هست ... و هر چه از بدیهای 206 هم به این جور انسانها گفته بشه زیر بار نمیرن ...بنابراین اگر دیدمون اینجوری هست که اول خوشمون بیاد ... بعدا دنباله دلیل باشیم این کاری اشتباه هست .

2- در مورده ازدواج : شما باید مطمئن مطمئن مطمئن مطمئن مطمئن ... مطمئن باشید بعدا ازدواج کنین . اگر هم مطمئن نیستید بهشون بگین که شرط شما اطمینان نسبت به قضایایی هست که نسبت بهش شک دارین ... مثلا در مورده کار ...

3- مساله کار مساله خیلی خیلی مهمی هست . ممکن هست یه مردی کاملا ایده آل به نظر برسه ... ولی رفتاری رو که در مقابل مساله کار انتخاب میکنه کل قضیه رو خراب کنه ... شوهر شما هر جایی هم که بخواد کار کنه ... باید بره یه جا شاگردی کنه ... آیا حاضر هست ... هر چی مدیر گفت سرش رو بندازه پائین و انجام بده ...

4- دیانت و تجربه های زندگی : خیلی از انسانها از جمله خوده من بابته این دو مقوله از افسردگی رنج میبرن ... دین چیزی رو داره نشون میده ... تجربه های زندگی چیزه دیگری رو نشون میده ... حالا بعضی ها میتونن منعطف باشن ... و بعضی ها مثله من نمیتونن ... اینجوری میشه که یه شخص کمال گرایی مثله من افسردگی میگیره ... بنابراین توجه به این مساله خیلی مهم هست .

5- در مورده اینکه شما تند برخورد کردید و ایشون آرام و متین بودند ...شاید ایشون به فرم تست گرفتن شما هم تو دلش خندیده باشه .... به نظره من هیچ چیزی رو نمیتونین از این مساله نتیجه بگیرین ... راه تست کردن این مساله اینجوری نیست ... اگر خواستین چنین تستی رو بگیرین ... اجازه بدین ایشون غرق مساله ای بشن ... مثلا وقتی داره رو یه مساله ای کار میکنه که کل انرژیش رو گرفته و کل تمرکزش به اون هست ... بهش تندی کنین ... مطمئن باشین در اینصورت باز هم ایشون با شما تندی نمیکنن ... چون میخواد باهات ازدواج کنه ... طریقه برخورد ایشون در اون زمان مهم میشه ... نباید ایشون از حد تعادل خارج بشه ... { نه اینکه بیش از حد آرام باشه ... نه اینکه بیش از حد دگرگون بشه }

6- در مورده این صحبت کردین که ایشون خود رای و ... نیست و با دلیل و منطق صحبتی رو رد میکنه ... این مساله الان قشنگ هست ... ولی بعد از ازدواج فرمش عوض میشه ... این از اون مقوله هایی هست که شکلش برای شما قبل و بعد از ازدواج فرق داره ... الان براتون قشنگ هست چون هر جا ایشون میشینه طرفش رو مجاب میکنه ... بعد از ازدواج ممکن هست از همین روش استفاده میکنه تا خواسته های شما رو غیر منطقی جلوه بده ... البته من خودم دوست دارم با مردی ازدواج کنم که خود رای باشه ... ولی مردی که از نظرش نتیجه میگیره ... اگر ایشون خود رای باشن ... و کارشون نتیجه نده میخوای چی کار کنی ...

7- تمام چیزهایی که در مورده ایشون میدونی رو جمع کن ... اونهایی که 100 در صد مطمین هستی ... میگم 100 درصد نه 99.99999 درصد ... معمولا آقایون خیلی راحت بلوف موفق بودن میزنن ... بعدش بگو این چیزها رو داره ... میتونم باهاش ازدواج کنم یا نمیتونم . در مورده دکترا و استاد دانشگاهی و ... هم به نظره من فکر کن ایشون استاد دانشگاه نمیتونه بشه ... دوستانی داشتم که میتونم بگم نابغه دهر بودن .... ولی نتونستن استاد دانشگاه بشن ... فقط مساله درس خون بودن نیست ... درس خوندن راحت ترین راحت ترین و راحت ترین کاره دنیاست ...

8- به این مساله دقت کنین که رینگی نباشه ... البته ببخشید اینجوری میگم ... مثلا یه دفعه عشقش نشه ماشین و 4 ساعت در مورده ماشین حرف بزنه . مثلا عشقش نشه استادی دانشگاه و 4 ساعت در موردش حرف بزنه ... این جور آدما یکم باید ازشون ترسید .

البته سو تفاهم نشه ... با توجه به این چیزهایی که شما گفتین ... این آقا پسر میتونن شخص بسیار ایده آلی باشن ... من تنها خواستم به خصوصیتشون گیر بدم ... تا اون چیزها رو هم بهش دقت کنین ... مثله یه روزنامه نگار که کارش به چالش کشیدن هست ... پس بنابراین این مسائلی رو که مطرح کردم رو فقط در نظر بگیرین ...

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری