غیبت لعنتی ،باعث استهزاء تمام مردم شده، امان از شیطان، دشمن مبین انسان

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
غیبت لعنتی ،باعث استهزاء تمام مردم شده، امان از شیطان، دشمن مبین انسان

با سلام خدمت تمام کارشناسان و کاربران عزیز سایت:
مادر شوهر عزیز من خیلی غیبت میکنن و مردم از فامیل تا عروسکهای برنامه های تلوزیونی و کودکان 2ماهه و تمام درو دیوار رو مسخره میکنند و گاهی فحش میدهند.
هر دختری رو میبینند میگند چقدر وحشتناکه قیافش و بد تر از اینکه عقیده دارند تمام زنها بدند و همه ی زنها فاسدند.حالا من بیشتر این موضوع رو بر پایه ی شوخی و تفریح یا بی منظور میگیرم.اما نشده روزی کنار ایشون بنشینی و غیبت و بدگویی نشنوی.
من چه کنم در برخورد با ایشون؟ایشان رو خیلی دوست دارم.و اینکه چه کنم خودم دچارش نشوم.
کمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممکککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککمممممممممممممممممم کککککککننننننننننننیییییییییییدددددددددد.:Ghamgin::Mohabbat:

با نام الله

کارشناس بحث: استاد

کنیز حضرت نرجس (س);456309 نوشت:
با سلام خدمت تمام کارشناسان و کاربران عزیز سایت:
مادر شوهر عزیز من خیلی غیبت میکنن و مردم از فامیل تا عروسکهای برنامه های تلوزیونی و کودکان 2ماهه و تمام درو دیوار رو مسخره میکنند و گاهی فحش میدهند.
هر دختری رو میبینند میگند چقدر وحشتناکه قیافش و بد تر از اینکه عقیده دارند تمام زنها بدند و همه ی زنها فاسدند.حالا من بیشتر این موضوع رو بر پایه ی شوخی و تفریح یا بی منظور میگیرم.اما نشده روزی کنار ایشون بنشینی و غیبت و بدگویی نشنوی.
من چه کنم در برخورد با ایشون؟ایشان رو خیلی دوست دارم.و اینکه چه کنم خودم دچارش نشوم.
کمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممکککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککمممممممممممممممممم کککککککننننننننننننیییییییییییدددددددددد.:Ghamgin::Mohabbat:

سلام علیکم
اصل اولی در چنین مواردی نهی از منکر است.اگر نهی از منکر انجام شد و اثر نداشت و یا امکان آن برای شخص شما وجود نداشت و کسی هم(مانند فرزندان خودش)شما را یاری نکرد می بایست در انجام کارهای ذیل به ترتیب اقدام کنید:
عوض کردن حرف و صحبت و همراهی نکردن با ایشان
ترک مجلسی که ایشان مشغول به گناه هستند(مثلا خود را به کار دیگری مشغول کنید)
ناراحتی قلبی از گناه کردن ایشان.
این موارد به ترتیب در صورتی است که مورد قبلی امکان پذیر نباشد.
البته تجربه ثابت کرده است اگر شخص ناصح با بیان خوب و ملایم که حاکی از دلسوزی باشد نصیحت کند بی تأثیر نمی باشد.
موفق باشید

سلام دوست خوبم:Gol:
من هم کم و بیش این مشکل رو با بعضی اطرافیانم دارم.جالب اینه که گناهشونو توجیه میکنن یا خیلی وقتا یک نفر دیگه این کارو انجام بده کلی منعش
میکنن ولی برای خودشون گناه نمیدونن!!!!

ب نظرم اولین راه صبوری و با وجودیکه ازین رفتار واقعا رنج میبری ولی با زبون نرم و مهربون بحث رو عوض کن.چندبار این کارو انجام بدی متوجه روحیه و اخلاقت میشن.
برای من که مفید بوده.
بعد در زمان های دیگه روایات و ایات مربوط به غیبت و آبروی مؤمن رو بگو.جوری که ناراحت نشن ولی یک تلنگر باشه.
کم کم شخصیت تو رو میشناسن وقتی دنبال حرفشونو نگیری و بحث رو عوض کنی خیلی تاثیر میذاره و ایشون هم متوجه اشتباهش میشه به امید خدا.

باسمه تعالی

چند راهکار:

- یک تابلوی غیبت ممنوع حتی برای شما! ، با طرح خوب تهیه و در منزل خود روی دیوار نصب کنید. از ایشان دعوت کنید یا به منزلشان بروید و در مورد تابلو نظرشان را بخواهید.

- یک برگه پیرامون عواقب غیبت، موارد مجاز غیبت، و ... تهیه و در جمع آنرا بخوانید و بگویید غیبت نکردن خیلی سخت است ولی من می‌خواهم با این تابلو از امروز شروع کنم.

- اگر تایید کردند یک تابلو و یک برگه هم به ایشان هدیه دهید.

- از راهکارهای حواس پرت کردن برای جلوگیری از غیبت، پرسیدن میزان مصرف لامپ اتاق، یا چند بار ساعت پرسیدن است!

- اگر به صحبتهای شما توجه نکردند، بقیه راهکار را قرآن مشخص کرده است( تغییر بحث، دفاع از غیبت شونده و توجیه کارش به یک نیت خوب، ترک جلسه...البته با یک روش متین و جدی)

باسمه تعالی

پست جمع بندی

پرسش: مادر شوهر من خیلی غیبت میکنند و مردم را از فامیل تا عروسک های تلویزیونی و حتی کودکان 2 ماهه رو مسخره میکنند.من در برخورد با ایشون باید چه کار کنم؟

پاسخ:اصل اولی در چنین مواردی نهی از منکر است.اگر نهی از منکر انجام شد و اثر نداشت و یا امکان آن برای شخص شما وجود نداشت و کسی هم(مانند فرزندان خودش)شما را یاری نکرد می بایست در انجام کارهای ذیل به ترتیب اقدام کنید:
عوض کردن حرف و صحبت و همراهی نکردن با ایشان
ترک مجلسی که ایشان مشغول به گناه هستند(مثلا خود را به کار دیگری مشغول کنید)
ناراحتی قلبی از گناه کردن ایشان.
این موارد به ترتیب در صورتی است که مورد قبلی امکان پذیر نباشد.
البته تجربه ثابت کرده است اگر شخص ناصح با بیان خوب و ملایم که حاکی از دلسوزی باشد نصیحت کند بی تأثیر نمی باشد.

موضوع قفل شده است