نماز خواندن یا نخواندن! (خواستگاري)

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نماز خواندن یا نخواندن! (خواستگاري)

با سلام.
تشکر بابت انجمن خوبتون.
من خواستار ازدواج با دختری در فامیل هستم.
اخلاق و رفتار و زیبا رویی این دختر در فامیل زبان زد است.
اهل دین و دیانت هست و در ماه مبارک رمضان اهل روضه گرفتن.
ولی در نماز سحلانگار است و نماز نمیخواند و یا گاهی میخواند و گاهی نمیخواند...
حجاب هم امروزیست،یعنی نه حجاب کامل و نه بد...
در حد متوسط!
من با حجاب وی مشکلی ندارم و پیشتر به او گفتم که حجابش دست خودش است،به گونه ای بپوشد که نه من معذب شوم و نه چشم ناپاکی اورا اذیت کند!
ولی در مورد نماز به او گفتم باید بخواند!
ولی گفت اجباری وجود ندارد و من زبانم بند امد و نتوانستم چیزی بگویم.
سخت هم خواستار وی هستم!
چگونه میتوانم روی این مورد کار کنم تا نمازش را نیز سبک نشمارد؟!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
دوست من از تدخيرم در پاسخگويي پوزش مي طلبم.
واقعا سخت است انسان قلبا توجه اش به كسي باشد كه منطق جلوي چرخ آن سنگ بگذارد.
روزي را به ياد بياوريد كه با هم كلاسي خودتان مجبور بوديد سفري برويد. اختلاف نظرها خودش را خيلي نشان مي دهد. يعني چيزهايي مي بينيد كه قبلا سراغ نداشتيد گاهي صفات مثبت و گاهي هم صفات زشت.
در ازدواج سخن از يك عمر است نه يك اردوي چند روزه اگر كفويت و تناسب باشد عمري ماه عسل كش پيدا مي كند اما اگر تناسب نباشد نيش اختلافات پيوسته شما را اذيت مي كند.
در مورد ايشان صبر كنيد البته اگر براي شما نماز مهم است كه از عبارات شما چنين بر مي آيد كه باورهاي ديني خود و همسرتان مهم است.
در واقع دو نفر كه از نظر نماز و باورهاي ديني سهل انگار هستند راحت تر زندگي مي كنند تا زماني كه دو نفر تفاوت مذهبي و اخلاقي و ارزشي دارند.
مشاوران ازدواج و خانواده اختلاف مذهبي و اخلاقي زن و شوهر را عامل مهمي در اختلافات و حتي جدايي مي شمارند. خب نبايد روزه شك دار گرفت.
چه بايد كرد.
با اين كه قلب تان در گير او است ولي تلاش كنيد با عاقبت انديشي كاري كنيد كه پشيمان نشويد چون اختلافات كام همو را كه به او علاقه داريد تلخ مي كند و طبيعي است شما نمي توانيد بين او باورهايي كه مربوط به زندگي اخروي شما هم هست او را انتخاب كنيد.
براي اين كه ببينيد او تغيير مي كند يا نه شرط و شروط نگذاريد. در واقع عشق و خواستن با شرط و شروط جور در نمي آيد. اين عشق زوركي مي شود.
همين طور باروي كه به خاطر سخن شما ايجاد شود در واقع ساختماني بر رمل ماسه روان خواهد بود كه با يك مشاجره و اختلاف به جاي خود بر مي گردد.
در بحث و گفتگو تلاش كنيد از تحكم و زورگويي به جاي منطق استفاده نكنيد. وقتي شرايط روحي ايشان مساعد نيست بحث نكنيد
گاهي هم واقعا فردي اساس مشكلش عاطفي است يا شبهه. كه با بحث با كارشناس مذهبي قابل درمان است. بنابراين پيشنهاد كنيد با كارشناسان ان هم كارشناسان مذهبي متخصص كمك بگيريد.
تا زماني كه به نتيجه نرسيده ايد كه واقعا باورهاي او عمقي است اقدام به ازدواج نكنيد
به ايشان كتاب مناسب معرفي كنيد.
برابشان دعا كنيد
موفق باشيد

با سلام

در جلسه خواستگاری چگونه می توان تشخیص داد، طرف مقابل اهل نماز هست یا نیست ؟ مثلا بفهمیم واقعا نماز خون هست نه اینکه گاهی نماز بخونه گاهی نخونه !!!

ممنون

بانو;485821 نوشت:
در جلسه خواستگاری چگونه می توان تشخیص داد، طرف مقابل اهل نماز هست یا نیست ؟ مثلا بفهمیم واقعا نماز خون هست نه اینکه گاهی نماز بخونه گاهی نخونه !!!

سلام
از خودش بپرسید و آدرس و تلفن چند دوست صمیمی را برای تحقیق در همان جلسه بگیرید
خودتان هم از منابع دیگر(مسجد محل، همسایه‌ها، معلم، هم کلاسی، داماد، عروس، محل کار، و ...) تحقیق کنید

نماز جماعت رفتن هم در روایت خیلی خیلی مهم شمرده شده است

موضوع قفل شده است