جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رابطه با همسرتان را بتکانید!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  علاقه
  سیاست-حجاب-شهید-قرآن
  نوشته
  24
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  261

  رابطه با همسرتان را بتکانید!
  رابطه با همسرتان را بتکانید!

  رابطه با همسرتان را بتکانید!
  این روزها خانم های خانه به فکر خانه تکانی هستند. تمیز کردن شیشه ها ، شستن پرده ها و فرش ها ،پاک کردن دیوارها و مرتب کردن محتوای کمد ها .این یک سنت قدیمی است . همه ی ما به خاطر داریم که از تکاپوی مادرمان در روز های پایانی اسفند ، متوجه می شدیم عید نزدیک است.
  ایرانیان سعی می کنند در حالی به استقبال سال نو بروند که خود و خانه شان را از آلودگی ها پاک کرده اند.اما برای داشتن سالی پر بار ، باید در خیال از جنبه های فردی واجتماعی مان تجدید نظر کنیم.گذشته ها را بتکانیم و برای آینده از نو بسازیم.
  هدف این مطلب کمک به شما در خانه تکانی روابط تان با همسرتان و باز نگری عشق و ارتباطی است که بین شما وجود دارد. خوب است در این روزهای پایانی سال ، کمی به روابط خود و همسرمان توجه کنیم و با اصلاح رابطه ، تعطیلات نوروز را با آرامش بیشتری در کنار هم بگذرانیم.

  هر رابطه ای از سه عنصر تشکیل می شود . دو فرد که در دوسوی پیوستار قرار دارند و خود رابطه که توسط آن ها ساخته می شود. پس برای خانه تکانی رابطه تان بهتر است باهم اقدام کنید.


  خانه تکانی روش گفتگو
  اولین قدم این است که صحبت کردن و گفتگو با یکدیگر را پر رنگ کنید. هر چند مشغله های کاری،حضور فرزندان و مشکلات زندگی ممکن است وقت تان را پر کرده باشد اما باور کنید ارزشش را دارد .اگر رابطه ی شما با همسرتان ، مناسب باشد ، خیلی از مشکلات زندگی تان حل می شود و یا حداقل تحملش آسان می گردد.

  اگر خانم در آشپزخانه و آقا مقابل تلویزیون و گوش دادن به اخبار ،جملاتی را باهم رد و بدل کنند ، در عین حال که همصحبت هم بوده اند اما گفتگویی موثر برای تحکیم رابطه شان انجام نداده اند. حرف های روزمره ،مشکلات فرزندان ، تصمیم هایی راجع به خرید مایحتاج زندگی و حرف هایی از این جنس از ملزومات زندگی زیر یک سقف است اما این نوع حرف ها به تنهایی باعث تقویت احساس شما به یکدیگر نخواهد شد.گفتگوی تان را به روشی متفاوت از گذشته انجام دهید.
  رابطه با همسرتان را بتکانید!
  گفتگوی صحیح ، باعث نزدیک شدن به همسرتان ، احساس علاقه ی بیشتر و تقویت ارتباط تان می شود.اما این کار هم برای خود باید و نباید هایی دارد که آگاهی از آن لازم است.
  *مراقب کلمات و سبک گفتگوی تان باشید.
  سبک گفتگو و کلماتی که استفاده می کنید ، باید بیانگر محبت و احترامی باشد که برای همسرتان قائل هستید . خیلی از ما به همکاران ،فامیل و حتی غریبه ها با احترام سخن می گوئیم و کلمات زیبایی را بکار می بریم اما داخل محیط خانه و در کنار نزدیک ترین فرد زندگی مان به بهانه ی صمیمیت ، نه تنها به فکر زیبا صحبت کردن نیستیم بلکه گاهی الفاظ نامناسب بکار می بریم. زیبا صحبت کردن باعث افزایش عشق وعلاقه می شود.

  امام سجاد ـ علیه السلام ـ خوب حرف زدن، مرد را محبوب زن و فرزند می سازد.(خصال باب پنج گانه، حدیث 90. )
  البته این فرموده ی امام در مورد زنان هم صدق می کند.

  *مراقب روال و نتیجه ی گفتگو باشید.
  این یک هنر است که گفتگوی مان به مشاجره نیانجامد . مخصوصا در روزهایی که برای اولین بار وقتی را برای گفتگو با هم اختصاص می دهید. در برخی مواقع زن وشوهر قصد دارند با هم صحبت کنند ، در کنار یکدیگر می نشینند .گفتگو را به خوبی آغاز می کنند اما به دلیل تجربه ی ناکافی در این مورد ، روال صحبت شان تغییر کرده و حتی ممکن است پای مشکلات قدیمی به گفتگوی شان باز شود و به جای تاثیر مثبت ، باعث شود خاطره ای تلخ در ذهن شان بماند.
  رابطه با همسرتان را بتکانید!
  مشکلات را به شورای حل اختلاف ارجاع دهید
  راه حل تبیان برای نتیجه بخش بودن گفتگوها و به دعوا نیانجامیدن آن این است که طی قراردادی باهم به توافق برسید زمانی را در هفته برای رفع سوء تفاهم طرفین و بیان دلخوری ها ی هر کدام قرار دهید چون اگر برخی مسائل بیان نشوند ، نه تنها فراموش نمی شوند بلکه با گذر زمان و انباشته شدن آن ها بر روی هم تبدیل به گره ای غیر قابل حل می شوند. (این موضوع در مورد خانم ها بیشتر صدق می کند. آن ها نکته سنج و حساس بوده و گاهی از رفتار همسرشان دلخور می شوند ،اما بیان نمی کنند.اگر گذشت کنند که بسیار مناسب است اما مشکل اینجا ست که در بسیاری مواقع فراموش نمی کنند و تنها از بیان آن صرف نظر می کنند.)بهتر است دلخوری های تان را با زبانی ملایم و با توجه به شناخت روحیات همسرتان بیان کنید و در مقابل شنیدن ناراحتی و انتقاد همسرتان ، از کوره در نروید . سعی کنید مشکل را حل کرده و از یکدیگر دلجویی کنید. ممکن است هفته های اول این کار سخت باشد .برای مثال از برخوردی که همسرتان با شما در مقابل خانواده اش داشته ناراحت هستید. به محض اینکه مهمانان (خانواده ی همسر) از خانه ی شما خارج می شوند . شروع می کنید به انتقاد و بهانه گیری. خیلی از مواقع حتی علت دلخوری تان را مستقیم بیان نمی کنید. این باعث می شود همسرتان فکر کند شما با خانواده ی او مشکل دارید. او هم جبهه گرفته و رفتار نامناسب شما را با رفتاری نامناسب پاسخ می دهد. اما اگر بعد از رفتن مهمانان ،شما بدون هیچ عکس العملی همان رفتار صمیمی گذشته را داشته باشید و در روزی که قرار است برای حل اختلافات ،جلسه تشکیل دهید ، با لحنی دوستانه ،اصل موضوع را بیان کنید. دیگر مشکلاتی که گفته شد ،پیش نمی آید.
  فراموش نکنید ادبیات و لحن یک انتقاد می تواند در نحوه ی پاسخ گویی به آن نقش زیادی داشته باشد.

  در تمام لحظه های جلسه ی حل اختلاف ، به یاد داشته باشید کسی که در مقابل شما نشسته است ، شریک زندگی تان بوده و خدایی نکرده دشمن تان نیست . لحظات زیبای با هم بودن تان را به یاد آورید. و در بین گفتگو هر وقت احساس عصبانیت کردید ، چند دقیقه ای گفتگو را متوقف کرده . تغییر حالت دهید . آب بنوشید و خود را آرام کنید تا بتوانید گفتگویی منطقی داشته باشید.
  همانطور که امام علی (ع) می فرمایند :در هنگام خشم نه تصمیم ،نه تنبیه ،نه دستور.
  رابطه با همسرتان را بتکانید!

  خانه تکانی روش رفتار :
  ما با اطرافیان تنها از طریق گفتار ارتباط بر قرار نمی کنیم بلکه نحوه ی رفتار ما در خیلی از مواقع گفتاری است که به زبان نمی آید اما بسیار تاثیر گذار است.
  نحوه ی نشستن و برخاستن ،چگونگی نگاه کردن ،لباس پوشیدن ، توجه داشتن به نیازهای طرف مقابل ، تکریم و احترام و موارد دیگر ، رفتارهایی است که بر روابط شما با همسرتان تاثیر می گذارد.
  اگر در گذشته نسبت به لباس خود در حضور همسرتان بی توجه بودید ، در سال جدید ، لباس های روز مبادا و مهمانی های تان را برای کسی بپوشید که مهم ترین رکن زندگی تان است.


  آراستگی برای همسر ،تنها وظیفه ی زنان نیست بلکه مردان نیز برای داشتن ارتباطی مناسب باید به ظاهر خود رسیدگی کنند.


  حسن بن جهم ـ از دوستان امام کاظم علیه السلام ـ گوید:
  آن حضرت را دیدم که موهای خود را خضاب کرده است، گفتم: فدایت شوم، شما هم خضاب می کنید؟!
  حضرت فرمود: آری، اصلاح و مرتّب بودن وضع، بر عفّت زنان می افزاید. زنانی بودند که پاکدامنی را رها کردند به این دلیل که شوهرانشان اصلاح و مرتّب بودن خود را رها کردند. ( وسایل الشّیعه، ج 14)
  در این روزهای پایانی سال به نحوه ی رفتار با همسرتان توجه کنید. اگر واقع بین باشید و تعصب به خرج ندهید ،متوجه رفتارهای غلط تان خواهید شد . آن رفتارهای اشتباه را از رابطه تان بتکانید . و به جای آن رفتاری را جایگزین کنید که دوست دارید همسرتان در مقابل شما انجام دهد.
  در مقابل همسرتان متواضع باشید و او را تکریم کنید. همه ی ما انسان ها تمایل داریم به کسی نزدیک شویم که به ما احترام گذاشته و قدر دانمان باشد. این رفتار شما باعث می شود همسرتان به مصاحبت با شما علاقه مند گردد.
  بهترین معیار برای سنجش یک رفتار مناسب از غیر مناسب همان است که امیرمؤمنان‌علیه‌السلام بیان می‏كند: «خویشتن را میان خود و دیگران میزان قرار ده، آن چه را برای خود می‏خواهی، برای دیگران بخواه و آن چه را برای خود خوش نمی‏داری، برای دیگران نیز خوش مدار؛ به كسی ستم نكن؛ چنان كه دوست نداری به تو ستم شود و به دیگران نیكی كن؛ همان‏گونه كه دوست‏داری به تو نیكی شود» (نهج البلاغه ،نامه 31)
  بهتر است این دستورات ارزشمند دینی را در این سال جدید از خانه مان و در مقابل همسرمان ،شروع کنیم .

 2. صلوات ها 16


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  22
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  182  سرکار فرشته نجات ممنون از مطالب خوب شما

  اگر لطف کنید و منبع را ذکر کنید ؛ ممنون میشم.
  با دوستت مهربانی کن ، اگر چه تو را نافرمانی کند و با او ارتباط برقرار کن ، اگر چه به تو جفا کند.
  امام علی (ع)

 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  96
  حضور
  15 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  785  کل رابطه ها را باید تکاند ؛ رابطه با همسر بخشی از این رابطه هاست.
  لالا لالا ... گل زیبا
  دلم خون شد از این دنیا
  ***
  نگام بر در شب و روزه
  نیومد مهدی ام از راه


 6. صلوات ها 6


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25066  نقل قول نوشته اصلی توسط محب فاطمه نمایش پست ها
  سرکار فرشته نجات ممنون از مطالب خوب شما اگر لطف کنید و منبع را ذکر کنید ؛ ممنون میشم.


  با سلام


  1-سپاس ازمطالب زيبايتان

  2-منبع خودشان . منبع احادث را كه ذكر كردن و بقيه مطالب را هم خودشان نوشتند.


  نقل قول نوشته اصلی توسط sadra نمایش پست ها
  کل رابطه ها را باید تکاند ؛ رابطه با همسر بخشی از این رابطه هاست.


  بنده هم موافقم

  فرشته نجات بزرگوار

  3-در بقيه روايط تكاني ها هم اگر وارد شده و مطلب بنويسيد خيلي خوب مي شود هرچند كه خيلي از اين فاكتورها قابل تعميم بر رفتار با ديگران هم مي باشد
 8. صلوات ها 7


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود