آیا کرک کردن نرم افزار حرام است؟

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا کرک کردن نرم افزار حرام است؟

با سلام کرک کردن نرم افزار و بازی که حرام است چون که یه نوع دزدی حساب میشه

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

mohammadktabriz;455670 نوشت:
با سلام کرک کردن نرم افزار و بازی که حرام است چون که یه نوع دزدی حساب میشه

با عرض سلام و احترام

لطفا بفرمایید که آیا متنی که نوشته شده سؤال شماست !؟

اگر سؤال است و پاسخ فقهی می خواهید لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید .

همیشه موفق و سربلند باشید[/]

نقل قول:
با عرض سلام و احترام

لطفا بفرمایید که آیا متنی که نوشته شده سؤال شماست !؟

اگر سؤال است و پاسخ فقهی می خواهید لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید .

همیشه موفق و سربلند باشید

با سلام بله این سوال منه کدوم مرجع تقلید

آره سوال اون بنده خداست
سوال منم هست
از هرکی سوال می پرسم من رو می پیچونه
مرجع من حضرت آیت الله خامنه ای هستند

[="Tahoma"][="Black"]

mohammadktabriz;456440 نوشت:
با سلام بله این سوال منه کدوم مرجع تقلید

با عرض سلام و احترام مجدد

چون بین مراجع تقلید در این مسئله اختلاف نظر وجود دارد از این رو لازم است نام مرجع تقلیدتان را بدانیم تا بتوانیم مطابق نظر ایشان پاسخ شما را بدهیم .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

mriman;456448 نوشت:
آره سوال اون بنده خداست
سوال منم هست
از هرکی سوال می پرسم من رو می پیچونه
مرجع من حضرت آیت الله خامنه ای هستند

با تشکر از سؤالتان

طبق نظر آیت الله خامنه ای اگر صاحب آن نرم افزار یا بازی داخلی و ایرانی باشد احتیاطا باید در این مورد از او اجازه گرفت یا رضایت او را جلب کرد اما در مورد نرم افزارها و بازی های خارجی تا زمانی که بین ما و آنها قراردادی نباشد ، مانعی ندارد . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ای ، اجوبه الاستفتائات س 1341

نقل قول:
نرم افزارها و بازی های خارجی تا زمانی که بین ما و آنها قراردادی نباشد ، مانعی ندارد . (1)

مفتکی استفاده کردند از نرم افزار ها و بازی هایی که این همه واسه ساختش زحمت کشیده اند شاید حتی صد ها نفر واسه ساختش زحمت کشیده اند مانعی ندارد خیلی خنده دار بود

حرفتان به این معنی است که من برم در خانه ای دزدی بعد چون صاحب اون خانه با من هیچ نصبت فامیلی نداشته باشد بشه حلال

شلام دوشتان لطفا یکی جواب ما رو بده
بنده کلی تاپیک خوندم و مرجع تقلید هم قلا یه بار پرسیدم اقا مکارم شیرازی
ولی ته دلم قرص نیست عذاب وجدان دارم
ببینید در مورد نرم افزار idm که کارش مدیریت دانلوده من تا دیروز ازش استفاده میکردم رفتم پاکش کردم ولی هیچ دانلود منجری به پاش نمیرسه
حالا این ی شرکت امریکایی و نمایندگی هم داره لایسنس رو میده 59 من بیشتر دغدغم اینه اقا اون دنیا بیان بگن شما مسلمون بودی قران داشتی خدا اصلا امام زمان مون راضیه به عنوان مسلمون همچین کاری کنیم؟خداییش هر طور نگاه میکنم مثل دزدی میمونه؟داییش چیکار کنم؟
این مسئله بود یکی دیگه هم شرکت اپله
خوب یه شرکت معروف امریکایی بحث در مورد خرید نرم افزار و بازی توی اندروید که ماشالله همینطور ریخته کرکاش لی ببینید اپل که یه شرکت امریکایی برای فروش نرم افزار و بازی روش خودش رو داره شما به عنوان سازنده اون رو به اپل میدی و اپل میذارش توی فروشگاهش و 30 درصد سود رو برای خودش بر میداره حالا بحث اینه که برنامه نویس های زیادی هستن مال کشورای مختلف حالا شما خودت رو بذار جای اونا راضی هستی مفتکی دانلود کنن استفاده کنن
اقا 300 اپ ما دانلود کردیم هر کدوم مال یه بنده خدایی روز قیامت میان خرمون رو میگیرن حق الناس:Ghamgin: دلیلی که اپل رو انتخاب کردم این بود که موظف بشم بخرم ولی نمیدونم لازمه یا نه
اصلا گیج شدمه که نگو

یه بار برای شرکت که برنامه معروف ای قران رو داره ایمیل زدم در مورد برنامشون نسخه ی اندرویدش اونا گفتن بردر اشکال نداره ولی خوب این مسلمونه اون باقیشون رو چ کنیم

خواهشا درست راهنمایی کنید
بازم میگم من پست های مشابه رو خوندم
با تشکر

amrtat71;461202 نوشت:
ببینید در مورد نرم افزار idm که کارش مدیریت دانلوده من تا دیروز ازش استفاده میکردم رفتم پاکش کردم ولی هیچ دانلود منجری به پاش نمیرسه
حالا این ی شرکت امریکایی و نمایندگی هم داره لایسنس رو میده 59 من بیشتر دغدغم اینه اقا اون دنیا بیان بگن شما مسلمون بودی قران داشتی خدا اصلا امام زمان مون راضیه به عنوان مسلمون همچین کاری کنیم؟خداییش هر طور نگاه میکنم مثل دزدی میمونه؟داییش چیکار کنم؟
خوب یه شرکت معروف امریکایی بحث در مورد خرید نرم افزار و بازی توی اندروید که ماشالله همینطور ریخته کرکاش لی ببینید اپل که یه شرکت امریکایی برای فروش نرم افزار و بازی روش خودش رو داره شما به عنوان سازنده اون رو به اپل میدی و اپل میذارش توی فروشگاهش و 30 درصد سود رو برای خودش بر میداره حالا بحث اینه که برنامه نویس های زیادی هستن مال کشورای مختلف حالا شما خودت رو بذار جای اونا راضی هستی مفتکی دانلود کنن استفاده کنن
اقا 300 اپ ما دانلود کردیم هر کدوم مال یه بنده خدایی روز قیامت میان خرمون رو میگیرن حق الناس:Ghamgin: دلیلی که اپل رو انتخاب کردم این بود که موظف بشم بخرم ولی نمیدونم لازمه یا نه
اصلا گیج شدمه که نگو

یه بار برای شرکت که برنامه معروف ای قران رو داره ایمیل زدم در مورد برنامشون نسخه ی اندرویدش اونا گفتن بردر اشکال نداره ولی خوب این مسلمونه اون باقیشون رو چ کنیم

با تشکر

رفیق خوبیش اینکه راه پرداخت برامون هست پس اگه مشکل مالی نیست بگیرین آسا یه حال دیگه داره اورجینال مثلا آهنگ از amazon بگیر با اونی که پایرت شده کیفیتو حس میکنی

GameMaster;461216 نوشت:
رفیق خوبیش اینکه راه پرداخت برامون هست پس اگه مشکل مالی نیست بگیرین آسا یه حال دیگه داره اورجینال مثلا آهنگ از amazon بگیر با اونی که پایرت شده کیفیتو حس میکنی

این حرف شما که درست اتفاقا من خودم الان 9 دلار موجودی ایتونزمه
ولی از لحاظ مذهبی هم مهمه بعضا اصلا نباید خرید کرد مثل شرکت های اسرائیلی که گلوله میشه میاد سمت خودمون

mohammadktabriz;457201 نوشت:
مفتکی استفاده کردند از نرم افزار ها و بازی هایی که این همه واسه ساختش زحمت کشیده اند شاید حتی صد ها نفر واسه ساختش زحمت کشیده اند مانعی ندارد خیلی خنده دار بود

حرفتان به این معنی است که من برم در خانه ای دزدی بعد چون صاحب اون خانه با من هیچ نصبت فامیلی نداشته باشد بشه حلال

سلام
به نظر شما کی توی این قضیه مقصره؟ ما یا اونها؟ ما نخواستیم با اونها قرارداد داشته باشیم یا اونها؟

دوست عزیز amrtat71: اگر مقلد رهبری هستید، نظر ایشون اینه که مثلاً نرم افزار IDM که قانوناً با ما قرارداد داره و یه شرکت ایرانی اومده از طرف اونها لایسنس میفروشه و به راحتی می تونیم خرید داشته باشیم؛ در این مورد ما حق نداریم که کرک کنیم و بنا به نظر ایشون کار ما حرام هست.
ولی شرکت اپل فعلاً با ما قراردادی نداره و نمیشه با شیوه های قانونی ازش چیزی خرید کنیم. خودتون هم میدونید اون گیفت کارتی که توی iTunes استفاده میشه اگه اپل متوجه بشه کاربرش ایرانیه و آدرس اپل آیدی هم الکی وارد شده آیدی رو مسدود میکنه. پس راه قانونی برای خرید ما وجود نداره. با این حساب اشکالی نخواهد داشت که از اونجا هم به صورت کرک شده استفاده کنیم. وقتی گفته شده "اما در مورد نرم افزارها و بازی های خارجی تا زمانی که بین ما و آنها قراردادی نباشد ، مانعی ندارد ." شامل دولوپرهای App Store هم میشه.

amrtat71;461202 نوشت:
اقا 300 اپ ما دانلود کردیم هر کدوم مال یه بنده خدایی روز قیامت میان خرمون رو میگیرن حق الناس دلیلی که اپل رو انتخاب کردم این بود که موظف بشم بخرم ولی نمیدونم لازمه یا نه
اصلا گیج شدمه که نگو

با تشکر

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در این زمینه هم مانند سایر مسائل باید از حکم شرعی مرجع تقلید خودتان مطلع شده و به آن عمل نمایید .

برای اطلاع از حکم شرعی مورد نظر لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید ( جمله ای که فرمودید روشن نیست )

همیشه سلامت و موفق باشید

با سلام
مرجع تقلید من اقای مکارم شیرازی میباشند
قبلا یه بار سوال پرسیدم فرمودند اگر کافر حربی باشند مشکلی ندارد.

[="Tahoma"][="Black"]

amrtat71;461375 نوشت:
با سلام
مرجع تقلید من اقای مکارم شیرازی میباشند
قبلا یه بار سوال پرسیدم فرمودند اگر کافر حربی باشند مشکلی ندارد.

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

طبق نظر حضرت آیت الله مکارم شیرازی ، کپی کردن محصولات شرکت های آمریکایی مانعی ندارد .

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم[/]

موضوع قفل شده است