شما نوشابه می خورید ؟!؟

تب‌های اولیه

46 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شما نوشابه می خورید ؟!؟

شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید؟

بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه فکر میکنید تصویر زیر مربوط به چه چیزی است ...... درست حدس زدید آرم شرکت نوشابه سازی کوکاکولا ، آرم به ثبت رسیده و رسمی این شرکت آمریکائی ، اما .....

شاید صدها بار این آرم را در فروشگاهها دیده باشید و صدها بار از این نوشابه خورده باشید اما چیزی که به فکر هیچ کس نمیرسد این است که این آرم یک اهانت به پیامبر اسلام و شهر مکه که قبله همه مسلمانان است را به دنبال خود دارد بدون اینکه افراد معمولی به آن دقت کنند ، درست شنیدید یک اشتباه کاملا عمدی در طراحی این آرم

شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن با دقت نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید ، من که از تعجب چشمانم گرد شد ....... بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه

با یک خط بسیار زیبا و در عین حال حرفه ای از یک طرف ( لامحمد - لامکه ) به زبان عربی دیده میشود و از طرف روی آن کلمه کوکاکولا به زبان انگلیسی و به همان شکل و شمایل صحیح آن را خواهید دید ، که نشان از حرفه ای بودن طراح این آرم و یک قصد عمدی که در آن پنهان است را دارد ..... اما چرا ؟

من خیلی سعی کردم که خودم را قانع کنم که این یک تصادف است و عمدی نبوده اما هر چه که این آرم را زیر و رو کردم بعنوان کسی که درس طراحی آرم را خوانده ام و به نوعی کارشناسی آن را میتوانم انجام دهم دیدم نه تصادفی در کار نیست ، نظر شما چیست آیا کوکاکولا یا طراح آرم آن واقعا قصد چنین کاری را داشته و شرکت کوکاکولا چه توجیهی برای این کار دارد . ضمنا کوکاکولا در ایران دارای نمایندگی است و نوشابه های آن را هر روز من و شما میخریم !

اما مدتها بعد از انتشار این خبر به یک مطلب علمی برخورد کردم که نتیجه تحقیقات یک ژاپنی به نام ایموتو و در مورد اسرار آب است که سی دی فارسی آن که توسط دکتر شاهین فرهنگ با نام اسرار آب بازگو میشود را میتوانید در اینترنت خریداری کنید .

آقای ایموتو بعد از هزاران آزمایش از انواع آبهای جهان در محل های مختلف ، از آبهای چشمه ها و رودها و دریاها تا آب بطری و لوله کشی انواع نقاط جهان متوجه میشود که بلور های منجمد آبها بسته به محل ذخیره و نگهداری آن زشت یا زیبا میشوند مثلا اگر بر روی بطری اب بنویسید شیطان یا کفر یا به آن فحاشی کنید به هر زبانی که باشد آب زشت میشود ولی اگر بنویسید خدا ، کعبه ، مادر ، لبخند یا آیات قران را روی بطری آن بنویسید و سایر کلمات زیبای دیگر ، به هر زبانی که باشد بلور های آب زیبا و منظم میشود و نکته جالب اینجاست که بیش از هفتاد درصد بدن ما را همین آب تشکیل میدهد و در روایات هم داریم که فلان سوره یا دعا را بر آب بخوانید یا بر ظرف آب بنویسید و به بیمار دهید که شفا می یابد که نشان دهنده اثر پذیری آب است

حالا موقعی که شما نوشابه یا در اصل آبی را میخورید که روی بطری آن کفر و توهین به دین خدا نوشته است در واقع ذره ذره کفر و بی غیرتی دینی را به بدن خود تزریق میکنید و شاید تعجب نداشته باشد اگر وقتی میزان اعتقاد و ایمان و غیرت مذهبی خود را با ده سال پیش مقایسه میکنید درک میکنید که اعتماد و ایمان شما به دین و خدا بسیار سستر از سالهای قبل است ، بدون آنکه دلیل منطقی و واقعی آنرا پیدا کنید و فقط به بهانه ای در انتقاد از عملکرد حکومت یا آخوندها در فرار دینی مردم اکتفا میکنید و شاید هیچگاه نمپرسیم که شاید اشکال از خوراک بدن و روح خود ما باشد که هر چیزی را در رزق خود وارد میکنیم

راستی آیا میدانید هر بشکه کوکاکولا ( یا در واقع هر بشکه آب شکر ) را به قیمتی حدود 250 تا 300 دلار از آمریکا میخریم و بجای آن نفت را در اوج قیمت بشکه 75 دلار به آمریکا هدیه میدهیم

سلام
در مورد آرم پپسی، فکر نمیکنم این تعبیری که ازش شده صحیح باشه. بیشتر به یک کشف برخاسته از ذوق شبیه تا یک تحلیل واقعی مثل آرم کوکاکولا.
Pepsia در فرهنگ لغت پزشکی به معنای هضم کردن هست. ممکنه پیشوندهای مختلفی به دنبالش بیاد و معنی خاصی بگیره. مثل dispepsia که به معنی هضم سخت و دشوار هست.
شخصاً بسیار بعید میدونم که PEPSI غیر از اینی که گفتم معنای دیگه ای داشته باشه و مثلاً با قصد و غرض انجام شده باشه.
چه خوبه که اگر دست دشمن رو رو می کنیم، واقعاً کارشناسانه و با تکیه بر استدلالهای قوی باشه.

وقتی در کشور ما تولید میشوند و میگویند شرکت سازنده تحت لیسانس فلان جا هستند ، همه میخرند . وقتی کشور اجازه چنین اسمی و چنین کالایی را میدهد ، چرا مردم مصرف نکنند ؟ :Gig:

متاسفانه از این جور تضادها در سیاست ها هست ولی وقتی ما بدونیم که در جهت اهداف کشورهای متجاوز قدم برمیداریم ،آیا درسته که از نظر مالی ( با خرید کالاهایه تولید این کشورها) اونها رو تامین کنیم؟
به هر حال هر چی ما بیشتر خرید کنیم اونا هم زودتر به اهدافشون میرسن.مطمئنا خرید نکردن ما عملی کردن شعارهای ما بر علیه اسرائیل و آمریکا ست.
من استقلال و هویت و سلامت کشورمو به نوشابه نمیفروشم.

سلام و عرض ادب و احترام

به عقیده ام این دلایل کافی و منطقی و علمی نیست.

در سایت شرکت کوکاکولا پاسخی به همین اتهام داده شده است:

مهمترین حرفش این هست که این آرم و علامت تجاری سال 1886 ساخته شده است و آن زمان دانش اندکی از عربی بود.:Gig:

Rumor: Anti-Muslim messages appear in graphics - No Mohammed, No Mecca

FactSome people have been lead to believe that the Coca-Cola trademark can be translated to "No Mohammed, No Mecca" in Arabic when it is reversed and read from left to right.
This claim is not true. The Coca-Cola trademark was created in 1886 in Atlanta, Georgia, at a time and place where there was little knowledge of Arabic.
The allegation has been brought before a number of senior Muslim clerics in the Middle East who researched it in detail and refuted the rumor outright.
During the late 1990s, a special committee of authorities in Saudi Arabia, with representatives from the Ministry of Islamic Affairs, the Ministry of the Interior and the Ministry of Trade, was formed to review the rumors against the Coca-Cola logo. The committee determined that there is no basis to these false allegations and that the Coca-Cola trademark does not connote anything defamatory to Islam.
More recently, in May 2000, the Grand Mufti of Al-Azhar (the Islamic world's foremost institute) Sheikh Nasr Farid Wassel, said that "the trademark does not injure Islam or Muslims directly or indirectly." Moreover, he stated that Islam is against "the propagation of empty rumors and intended lies that affect either public or private interests."
Download the statement of the Grand Mufti of Al-Alzhar:
Arabic
English

[="Century Gothic"][="Indigo"]

رحیمی;455388 نوشت:
سلام و عرض ادب و احترام

به عقیده ام این دلایل کافی و منطقی و علمی نیست.

در سایت شرکت کوکاکولا پاسخی به همین اتهام داده شده است:

مهمترین حرفش این هست که این آرم و علامت تجاری سال 1886 ساخته شده است و آن زمان دانش اندکی از عربی بود.

واقعا اگه اینججوری بوده باشه من قبول میکنم ، ببخشید ...
ولی من الان چند ساله نوشابه زیاد نمیخورم ...
اگه هم بخورم نوشابه های ایرانی میخورم مثل زم زم و اشی مشی و اینا دیگه چون آخه یه چیز دیگه هم شنیدم ...
شنیدم که توی نوشابه های پپسی الکل وجود داره به خاطر همین الان دو سه ساله دیگه نوشابه خارجی نمیخورم ...[/]

الآن چشممون رو که باز بکنیم می بینیم دور و برمون از این آرم ها و نماد های توهین کننده اشباع شده. همینه که اسلام اینقدر به مطالعه سفارش کرده بیاین یه تاپیک جدید با موضوع "زندگی کورکورانه" ایجاد کنیم و این نمادها رو معرفی کنیم.هر کدوممون حداقل یکی از این ها رو میشناسیم پس چه بهتر که علممون منتشر بشه. امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب می فرمایند:«زکات علم در نشر آن است»

آقا امیر;455355 نوشت:
[=Century Gothic]
[=century gothic]شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید؟

[=century gothic]

[=century gothic]بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه[=century gothic] فکر میکنید تصویر زیر مربوط به چه چیزی است ...... درست حدس زدید آرم شرکت نوشابه سازی کوکاکولا ، آرم به ثبت رسیده و رسمی این شرکت آمریکائی ، اما .....

[=century gothic]
[=century gothic]
شاید صدها بار این آرم را در فروشگاهها دیده باشید و صدها بار از این نوشابه خورده باشید اما چیزی که به فکر هیچ کس نمیرسد این است که این آرم یک اهانت به پیامبر اسلام و شهر مکه که قبله همه مسلمانان است را به دنبال خود دارد بدون اینکه افراد معمولی به آن دقت کنند ، درست شنیدید یک اشتباه کاملا عمدی در طراحی این آرم

شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن با دقت نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید ، من که از تعجب چشمانم گرد شد ....... بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه

با یک خط بسیار زیبا و در عین حال حرفه ای از یک طرف ( لامحمد - لامکه ) به زبان عربی دیده میشود و از طرف روی آن کلمه کوکاکولا به زبان انگلیسی و به همان شکل و شمایل صحیح آن را خواهید دید ، که نشان از حرفه ای بودن طراح این آرم و یک قصد عمدی که در آن پنهان است را دارد ..... اما چرا ؟
[=century gothic]

[=century gothic]
من خیلی سعی کردم که خودم را قانع کنم که این یک تصادف است و عمدی نبوده اما هر چه که این آرم را زیر و رو کردم بعنوان کسی که درس طراحی آرم را خوانده ام و به نوعی کارشناسی آن را میتوانم انجام دهم دیدم نه تصادفی در کار نیست ، نظر شما چیست آیا کوکاکولا یا طراح آرم آن واقعا قصد چنین کاری را داشته و شرکت کوکاکولا چه توجیهی برای این کار دارد . ضمنا کوکاکولا در ایران دارای نمایندگی است و نوشابه های آن را هر روز من و شما میخریم !

اما مدتها بعد از انتشار این خبر به یک مطلب علمی برخورد کردم که نتیجه تحقیقات یک ژاپنی به نام ایموتو و در مورد اسرار آب است که سی دی فارسی آن که توسط دکتر شاهین فرهنگ با نام اسرار آب بازگو میشود را میتوانید در اینترنت خریداری کنید .

آقای ایموتو بعد از هزاران آزمایش از انواع آبهای جهان در محل های مختلف ، از آبهای چشمه ها و رودها و دریاها تا آب بطری و لوله کشی انواع نقاط جهان متوجه میشود که بلور های منجمد آبها بسته به محل ذخیره و نگهداری آن زشت یا زیبا میشوند مثلا اگر بر روی بطری اب بنویسید شیطان یا کفر یا به آن فحاشی کنید به هر زبانی که باشد آب زشت میشود ولی اگر بنویسید خدا ، کعبه ، مادر ، لبخند یا آیات قران را روی بطری آن بنویسید و سایر کلمات زیبای دیگر ، به هر زبانی که باشد بلور های آب زیبا و منظم میشود و نکته جالب اینجاست که بیش از هفتاد درصد بدن ما را همین آب تشکیل میدهد و در روایات هم داریم که فلان سوره یا دعا را بر آب بخوانید یا بر ظرف آب بنویسید و به بیمار دهید که شفا می یابد که نشان دهنده اثر پذیری آب است

حالا موقعی که شما نوشابه یا در اصل آبی را میخورید که روی بطری آن کفر و توهین به دین خدا نوشته است در واقع ذره ذره کفر و بی غیرتی دینی را به بدن خود تزریق میکنید و شاید تعجب نداشته باشد اگر وقتی میزان اعتقاد و ایمان و غیرت مذهبی خود را با ده سال پیش مقایسه میکنید درک میکنید که اعتماد و ایمان شما به دین و خدا بسیار سستر از سالهای قبل است ، بدون آنکه دلیل منطقی و واقعی آنرا پیدا کنید و فقط به بهانه ای در انتقاد از عملکرد حکومت یا آخوندها در فرار دینی مردم اکتفا میکنید و شاید هیچگاه نمپرسیم که شاید اشکال از خوراک بدن و روح خود ما باشد که هر چیزی را در رزق خود وارد میکنیم

راستی آیا میدانید هر بشکه کوکاکولا ( یا در واقع هر بشکه آب شکر ) را به قیمتی حدود 250 تا 300 دلار از آمریکا میخریم و بجای آن نفت را در اوج قیمت بشکه 75 دلار به آمریکا هدیه میدهیم

[=century gothic]

[=century gothic]

[=century gothic]
[=century gothic]

به نام خدا.

سلام.

من ، با نوشیدن نوشابه در کل موافق نیستم ، گرچه مخصوصا نوشابه ی سیاه طعم خوبی داره. دلیل عدم موافقتم هم اینه که نوشابه قند زیاد و اسید زیادی داره که باعث ضرر زدن به دندان و سیستم گوارشی میشه.

با این حال در متن نوشته شده ، یک مقداری ابهامات هست که اگر رفع نشه میتونه حتی بر ضد هدف نویسنده کار بکنه.

مثلا در متن نوشته شده که آرم رو اگر برعکس بکنیم ، میشه "لا محمد لا مکه". در حالی که اگر نگاه بکنیم ، میشه "ل محم لا مکه" ( تازه با اغماض! الف در دومین لا هم نیست! ) سوالی که هست اینه که حروف حذف شده کجا هستند؟

بعد سوال دیگری که برای من مطرح شد اینه که "لا محمد لا مکه" عبارت معنا داری هست؟ ( این رو عزیزانی که عربی میدونند اگر بگن خیلی ممنون میشم چون خیلی وقته این سوال رو دارم ) اگر بخوایم ترجمه کلمه به کلمه بکنیم میشه "نه محمد نه مکه". در زیان فارسی از اینگونه عبارات زیاد داریم و روزمره استفاده میکنیم. میگیم "نه قم نه کاشان" ( مثلا ). خوب تو این عبارت یه چیزی به قرینه ی معنوی حذف شده. در این عبارت "نه محمد نه مکه" چه کلمه ای حذف شده؟ از کجا بدونیم همین کلمه حذف شده؟ آیا همین عبارت که ما در فارسی به کار میبریم در عربی هم عینا با همون قواعد به کار میره؟

و پر اشکال ترین قسمت متن نوشته شده ، پاراگراف نتیجه گیری هست! آیا افرادی که نوشابه نمیخورند ، از نظر دینی افت نمیکنند؟ آیا دلیل افت دینی ما نوشابه خوردن ماست؟ آیا تبلیغ بسیار ضعیف و بسیار ناکارآمد ( که در بسیاری از مواقع به ضد تبلیغ هم تبدیل میشوند ) که از سوی حوزه های علمیه پی گرفته میشود تاثیری ندارد و تقصیر از نوشابه ی کوکاکولا است؟ پیوند دادن اعتراض به حکومت و نوشابه خوردن که دیگر اصلا منطقی نیست! ( حتی اگر بگوییم که اعتراض با کوچکترین بهانه مدنظر بوده نه هر اعتراضی! )

علی ای حال ، نخورید آقا! کلا نوشابه نخورید. اگر هم خیلی مجبور شدید و دلتون خواست ، ایرانی بخورید.

ستایشگر :Gol:

آقا امیر;455394 نوشت:
[=Century Gothic]

واقعا اگه اینججوری بوده باشه من قبول میکنم ، ببخشید ...
ولی من الان چند ساله نوشابه زیاد نمیخورم ...
اگه هم بخورم نوشابه های ایرانی میخورم مثل زم زم و اشی مشی و اینا دیگه چون آخه یه چیز دیگه هم شنیدم ...
شنیدم که توی نوشابه های پپسی الکل وجود داره به خاطر همین الان دو سه ساله دیگه نوشابه خارجی نمیخورم ...

نه بابا ببخشید چیه.

شاید درست باشد شایدم نه ولی به نظر کافی نیستند.

راستی اون جواب کوکاکولا از این لینک بود: http://www.coca-colacompany.com/contact-us/coca-cola-rumors-facts

من از نوشابه بدم میاد.

بله گفته می شود پپسی و کوکاکولا مقدار کمی الکل دارند.(مثلا اینجا):Gig:

رحیمی;455404 نوشت:
نه بابا ببخشید چیه.

راستی اون جواب کوکاکولا از این لینک بود: http://www.coca-colacompany.com/contact-us/coca-cola-rumors-facts

من از نوشابه بدم میاد.

این چیزیه که برای من کفایت میکنه:س 1349: آيا براى مسلمانان خريد کالاهاى اسرائيلى که در سرزمين اسلامى به فروش مى‏رسند، جايز است؟

ج: بر آحاد مسلمين واجب است که از خريد و استفاده از کالاهايى که سود توليد و فروش آنها عايد صهيونيست‏ها که با اسلام و مسلمين در حال جنگ هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.http://farsi.khamenei.ir
حق با شماست حالا گیرم یک نمادی منتسب به دشمنان ما با شد نباید زندگیمونو متوقف کنیم.ولی مسلما کسی لنگ نوشابه نمونده ولی یک نکته می مونه که وسایل دیگری در زندگی ما وجود داره که اسرلئیل از مصرفشون نفع می بره و شاید بعضا جایگزینی براش نداریم و مشکل اینجاست ،یکی بگه اینو چیکارش کنیم.

[="Tahoma"][="Indigo"]واقعااا ما حتی نمیتونیم یه نوشابه با کیفیت تولید کنیمممممم براهمینم مجبورن برن خارجی بگیرن بعدشم نوشابه کلا مضره همچین واجب نیس نوشابه استفاده بشه
نوشیدنی های زیادی میتونه جای اونو پر کنه
این قضیه نوشابه ها مثل شلوار لی های چینی هست
که روی جیب پشتی با نگین کاری نوشته شده بود الله و اغلب مغازه ها با قیمت کمی میفروختن
http://img.tebyan.net/big/1388/05/1861342434751105155172356660222125203129253.jpg
اگه ایرانیا چشماشونو باز کنن و مطالعشونو زیاد کنن هیچ وقت همچین مباحثی پیش نمیاد:Ghamgin:
[/]

[=arial black]بنام یگانه معبودبی همتا:Gol:
باسلام خدمت همه دوستان:Gol:بنده توصیه میکنم ازدوغ بدون گازیادوغیکه ازماست خانگی وترش درست شده است استفاده شودضمنامیتوانم شربت خانگی سرکنجبین نیزاستفاده نمودکه برای بسیاری ازامراض مفیدمیباشد.مؤیدباشید.
[=arial black]

به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
می‌خوریم نوشابه باز می‌کنم
این نوشابه‌ها به نظر من مصنوعی هستند
من شنیدم در آمریکا گیاهی به نام کوکا هست
مردم بومی این رو با آبا گازدار قاطی کرده و نوش جونشون!
نوشابه رو به من نظر من باید در خانه درست کرد
مثلا ترکیب سودا (آب گازدار) با لیموی طبیعی و زعفران, چه می‌کنه؟!
تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید؟ الان فکر کنید!
این رو اضافه کنم که چرا «کارخانه‌های ما نمی‌توانند نوشابه با کیفیت بسازند؟» پاسخ ای هست که صرف نمی‌کنه!
به نوشابه خانوادگی که گفتم مراجعه کنید و ببینید سختی کار رو و هزینه‌اش رو

[="Tahoma"]
به نام خدا
سلام
بد نيست كالاهاي ديگه رو هم كه اينگونه آرم ها داره يا از فسلطين اشغالي مياد مثل قهوه نسكافه لوازم آرايشي و هايپر استار و... معرفي كنيم و يه تاپيك جامع از اين كالاها باشه.چه در فضاي مجازي يا واقعي.:ok:
تاپيك هم لطفا بسته نشه تا بروز باشه چطوره؟
چندتا مقاله هم تو سوره مهر هست كسي وقتشو داره بزار رو سايت تا درست متوجه اين موضوع بشيم.

[="Century Gothic"][="Indigo"]ولی اینو جدی میگم حالا از همه اینا بگذره ، حالا ما اصلا اینطور میگیم : اصلا تو اینا الکل نیست ، اینا اصلا بر خلاف مسایل شرعی نیست و ... ، ولی دیگه اینو که قبول دارید که پپسی و کوکا و امثالهم از آمریکا و اسرائیل و ... مجوز یا نمیدونم چیشونو گرفتن پس ما هر وقت پپسی و کوکا و اینارو میخریم یه درصد پولی میره تو جیب آمریکا و اسرائیل و باقی دشمنامون . اینو که دیگه قبول دارید !!!
پس دیگه ازین چیزا نخریم !!!
لا پپسی ، لا کوکا ، لا دشمن ، لا ...
فعلا خدانگهدار .
[/]

اگه آرمش سال86 ساخته شده چرا من یادم میاد بچه بودم آرمش یه کم واضح تر بود و جدیداً تغییراتی توش دادن؟:Gig::Gig:

درمورد سوال مفهوم اون عبارتی که ازش خونده میشه:
لا اگه لای نافیه جنس باشه، کل اون جنس و درواقع موجودیت اون جنس رو نفی می کنه

لا مکه:مکه ای نیس
لامحمد:محمدی نیس

که درواقع داره انکار میکنه نبوت پیامبر رو و مکه که قبله گاه مسلمانان و محل ظهور منجی آخر الزمان هست
یه چیزی تو مایه های انکار برخی شعبون بی مخ ها تووقایع سال فتنه...

(البته سواد عربی بنده خیلی کم هست، بهتره برا بررسی مفهومی عبارت به کارشناس رجوع بشه)

در اینکه عرق ملی مون ایجاب کنه بریم سمت برندهای ملی خیلی خوبه منتها...
منتهایش رو هم نمیگم چون تاپیکتون بسته میشه
گاهی وقتا پاقدم نوشته هام نحسه.از این طرف میام مینویسم از اون طرف موضوع بسته میشه:Ghamgin:

مخلص کلام:
برند خوراکی هامون ایرانی باشه بهتره به نظر این حقیر:ok:
چون با کیفیت و بی کیفیت قراره آخرش هضم بشه و خاصبت هم نداشته باشه دیگه(این مخصوص ایران و غیر ایران نیس؛ کیفیت محصولات غذایی اومده پایین و بی خاصیت هم شدن)!! چه فرقی داره چه برندی؟:Gig:

username;455424 نوشت:
این چیزیه که برای من کفایت میکنه:س 1349: آيا براى مسلمانان خريد کالاهاى اسرائيلى که در سرزمين اسلامى به فروش مى‏رسند، جايز است؟

ج: بر آحاد مسلمين واجب است که از خريد و استفاده از کالاهايى که سود توليد و فروش آنها عايد صهيونيست‏ها که با اسلام و مسلمين در حال جنگ هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.http://farsi.khamenei.ir
حق با شماست حالا گیرم یک نمادی منتسب به دشمنان ما با شد نباید زندگیمونو متوقف کنیم.ولی مسلما کسی لنگ نوشابه نمونده ولی یک نکته می مونه که وسایل دیگری در زندگی ما وجود داره که اسرلئیل از مصرفشون نفع می بره و شاید بعضا جایگزینی براش نداریم و مشکل اینجاست ،یکی بگه اینو چیکارش کنیم.

بسیار ممنونم از پاسخ و لطف تان.

نظر بنده فقط در مورد آرم کوکاکولا و عبارت لامحمد و لا مکه بود و راستش در مورد بقیه مسائل نظری ندارم.:Gig:

eslamic110;455626 نوشت:
اگه آرمش سال86 ساخته شده چرا من یادم میاد بچه بودم آرمش یه کم واضح تر بود و جدیداً تغییراتی توش دادن؟

به گفته لینک زیر در 125 سال اخیر ۶-۷ باری لوگویش تغییر کرده هست که شکل هایشان نیز آمده هست:

http://www.coca-cola.co.uk/125/history-of-coca-cola-logo.html

لا محمد و لامکه در اولین آرمش نیز مشهود(؟) بود.:Gig:

التماس دعا
یا علی

مگه نوشیدن نوشابه کوکا کولا و پپسی گناه محسوب میشه

به نام پروردگار زیبایی ها
نوشابه ام میتونه مفید باشه مثلا:
برای نرم کردن گوشت
برای جدا کردن آدامس از مو
و.....
اما از نظر پزشکی کاملا رد شده......

ستايشگر;455399 نوشت:
مثلا در متن نوشته شده که آرم رو اگر برعکس بکنیم ، میشه "لا محمد لا مکه". در حالی که اگر نگاه بکنیم ، میشه "ل محم لا مکه" ( تازه با اغماض! الف در دومین لا هم نیست! ) سوالی که هست اینه که حروف حذف شده کجا هستند؟

بعد سوال دیگری که برای من مطرح شد اینه که "لا محمد لا مکه" عبارت معنا داری هست؟ ( این رو عزیزانی که عربی میدونند اگر بگن خیلی ممنون میشم چون خیلی وقته این سوال رو دارم ) اگر بخوایم ترجمه کلمه به کلمه بکنیم میشه "نه محمد نه مکه". در زیان فارسی از اینگونه عبارات زیاد داریم و روزمره استفاده میکنیم. میگیم "نه قم نه کاشان" ( مثلا ). خوب تو این عبارت یه چیزی به قرینه ی معنوی حذف شده. در این عبارت "نه محمد نه مکه" چه کلمه ای حذف شده؟ از کجا بدونیم همین کلمه حذف شده؟ آیا همین عبارت که ما در فارسی به کار میبریم در عربی هم عینا با همون قواعد به کار میره؟

درباره ی نقصعبارت باید بگم اگه دقت کنید میبینید بعد از م دوم زبانه ای هست که زبانه ی حرف a هستش اما اون زبانه به قدری ماهرانه قوس خورده که هر دو حرف «م» و «د» در اون یه حرف نوشته شده. در مورد لا هم حرف م طوری نوشته شده که ظاهر م رو داره اما در اون مکان حرف الف قرار میگیره. اگه دقت بیشتری کنین میتونید از م، الف بسازید.
اما درباره ی لامحمد لامکه: تو همین زبان فارسی خودمون مثلا از یکی می پرسی قم می ری یا کاشان؟ ممکنه بخواد با نمک بازی در بیاره بگه نه قم نه کاشان اما یه وقتی یه عده پا میشن میگن نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران. خب شما اون بخش آخر رو حذف کن. باز هم همون معنی رو میده . فرقی هم نمیکنه بخش آخر باشه یا نه. مهم اون شعاره که حرف خودش رو می زنه البته تو جای خودش. در زبان عربی هم همینه ممکنه بگه لا محمد لا مکه سیدی معاویه (مثلا). حالا من نمیدونم اصل شعار این بوده یا نه این چیزی بود که همین الآن به ذهنم رسید اما حرفم اینجاست که مهم نیست اصل شعار چی باشه مهم اینه که پیام خودش رو میرسونه. بله اگه این عبارت در جایی که نه قم نه کاشان کاربرد داره به کار می رفت اون وقت میشد گفت شاید منظوری نداره اما استفاده از این عبارت در آرم یک شرکت بین المللی چه معنی میتونه داشته باشه؟

با سلام

دقیقا با صحبت های جناب ستایشگر موافقم و با این که بارها هم خودم از خریدن این نوشابه ها خودداری کرده ام و هم به هیات هایی که کنار نذری این مارک نوشابه ها را می دادند ، یادآوری کردم ... باز دلایل گفته شده رابدون سند کافی می دانم .
خواهش می کنم اگر عزیزانی جواب کارشناسانه ای برای این موضوع دارند ، بفرمایند استفاده کنیم.

ومن الله التوفیق

کوکاکولا رو قبول دارم . ولی پپسی رو به احتمال زیاد از خودشون در اوردن . اخه از کجا به این نتیجه رسیدن که به این معنا میشه !

سلام علیکم
والا اگه بخوایم به جمله نگاه کنیم ل محمد.لامکه معناش فکر کنم میشه
برای محمد.نیست مکه یا هیچ مکه
چون فکر میکنم این لا لای نفی جنس باشه ومعنای نفی کامل رو میده
مثلا لارجل فی الدار:هیچ مردی در خانه نیست
[SPOILER]نمیدونم شاید اینطوری نباشه:khandeh!:[/SPOILER]

[=Century Gothic]

shaparak;455941 نوشت:
سلام علیکم
والا اگه بخوایم به جمله نگاه کنیم ل محمد.لامکه معناش فکر کنم میشه برای محمد.نیست مکه یا هیچ مکه
چون فکر میکنم این لا لای نفی جنس باشه ومعنای نفی کامل رو میده
مثلا لارجل فی الدار:هیچ مردی در خانه نیست

ما که نفهمیدیم چی گفتین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :khandeh!:

اقا امیر نمی دونم چطوری تطبیق انجام دادی !!!!!
بعضی از حروف لا محمد و لا مکه نیست :Gig:

آقا امیر;455958 نوشت:
ما که نفهمیدیم چی گفتین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سلام ظهربخیر

برادر بزرگوار عرض کردم این شکلی که اینجاست نوشته شده ل محمد.لامکه که معنای تحت الفظی میشه برای محمد هیچ مکه.چون قبل از کلمه محمد ل نوشته شده نه لا.و ل برای معنی میشه.
این لا
نه معنی نمیشه چون در نحو عربی این لا نفی جنس نامیده میشه ومعنای نفی کامل رو میده همون هیچ ونیست.
مثلا
لا رجل فی الدار معنی میکنیم هیچ مردی در خانه نیست.
لا اگر برسر اسم بیاد اینطور معنا میشه.
همین
:Gol:

بی نظیر;455963 نوشت:
اقا امیر نمی دونم چطوری تطبیق انجام دادی !!!!!
بعضی از حروف لا محمد و لا مکه نیست

سلام
دقیق به این نگاه کنید .

[/]

shaparak;455964 نوشت:
سلام ظهربخیر

برادر بزرگوار عرض کردم این شکلی که اینجاست نوشته شده ل محمد.لامکه که معنای تحت الفظی میشه برای محمد هیچ مکه.چون قبل از کلمه محمد ل نوشته شده نه لا.و ل برای معنی میشه.
این لا نه معنی نمیشه چون در نحو عربی این لا نفی جنس نامیده میشه ومعنای نفی کامل رو میده همون هیچ ونیست.
مثلا لا رجل فی الدار معنی میکنیم هیچ مردی در خانه نیست.
لا اگر برسر اسم بیاد اینطور معنا میشه.
همین

سلام سرکار
ما که از این گذشتیم . همون موقعی که استاد رحیمی فرمودند که

این آرم و علامت تجاری سال 1886 ساخته شده است و آن زمان دانش اندکی از عربی بود. فهمیدم که من حتما اشتباه کردم الان هم دیگه اگه میخواید اصلا اون پست رو حذف کنم .

[/]

آقا امیر;455967 نوشت:
سلام سرکار
ما که از این گذشتیم . همون موقعی که استاد رحیمی فرمودند که
این آرم و علامت تجاری سال 1886 ساخته شده است و آن زمان دانش اندکی از عربی بود. فهمیدم که من حتما اشتباه کردم الان هم دیگه اگه میخواید اصا اون پست رو حذف کنم .
چی بگم والا دانش عربی که از خیلی وقت پیشا تغییری نکرده حالا بنده خدا آمریکاییا شاید اون موقع دسترسی به کتابای شرح ابن عقیل و سایر کتب نحوی نداشتن
ولی خواستم درکل ترکیب نحویشو عرض کرده باشم
صاحب اختیارید
:Gol:

رحیمی;455404 نوشت:
نه بابا ببخشید چیه.

من از نوشابه بدم میاد.

دوست عزیزم آقای رحیمی عزیز بهتر بود اول لینکی که گذاشتید مطلبش رو میخوندید بعد میگفتید.
Rumor: The Secret Formula for Coca-Cola includes alcohol
شایعه :‌ راز فرمول الکل در نوشابه کوکا کولا

Fact Coca-Cola is recognized as a non-alcoholic beverage and we do not add alcohol as an ingredient.

حقیقت
کوکاکولا به عنوان یک نوشیدنی به رسمیت شناخته شده و الکل را به عنوان یک عنصر اضافه نمیکند.

بعد با عرض معذرت این معنی شدش میشه که یعنی توی نوشابه کوکاکولا الکل هست ؟؟؟ :Gig::Moteajeb!:

حقیقت :‌

البیعت لله;455976 نوشت:
دوست عزیزم آقای رحیمی عزیز بهتر بود اول لینکی که گذاشتید مطلبش رو میخوندید بعد میگفتید.
Rumor: The Secret Formula for Coca-Cola includes alcohol
شایعه :‌ راز فرمول الکل در نوشابه کوکا کولا

Fact Coca-Cola is recognized as a non-alcoholic beverage and we do not add alcohol as an ingredient.

حقیقت
کوکاکولا به عنوان یک نوشیدنی به رسمیت شناخته شده و الکل را به عنوان یک عنصر اضافه نمیکند.

بعد با عرض معذرت این معنی شدش میشه که یعنی توی نوشابه کوکاکولا الکل هست ؟؟؟ :Gig::Moteajeb!:

حقیقت :‌

با سلام و عرض ادب خدمت شما

سپاسگزارم از پاسخ تان.

"وجود مقدار کمی الکل" از لینک زیر بود و لینک بالایی اش برای آرم وارو شده کوکاکولا بود نه الکل:

http://www.huffingtonpost.co.uk/2012/06/28/health-coca-cola-and-pepsi-alcohol-cancer-risk_n_1633262.html

صحیح می فرمایید، ولی علی رغم اضافه نکردن الکل در نوشابه ها، مقدار کمی الکل هست.

به گفته همین لینک بالا ۱۰میلی گرم الکل در هر لیتر نوشابه وجود دارد که به گفته شرکت کوکاکولا این مقدار طبیعی هست.

کارشناس دینی نیستم که چه مقدار الکلی نوشیدنی را حرام می کند.

در لینک سایت شرکت کوکاکولا که شما نیز زحمت کشیده و نقل کردید نوشته شده هست که: Trace levels of alcohol can occur naturally in many foods and beverages

با این حال یبشتر علاقه مند به ارائه اسناد در مورد آرم زیر یا اختصار PEPSI توسط موافقان هستم و نه الکل و ... .

با احترام
التماس دعا
یا علی

با سلام

آیا از دوستان محترم کسی شنیده که در برخی نوشابه ها مثل پپسی از کبد جنین به عنوان طعم دهنده استفاده می شود؟

آقا امیر;455355 نوشت:
( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه

به نظر من درست نیست این قدر برای هرچیز معنی دربیاوریم اگر عادت کنیم ممکن است به هر شکلی که در اطرافمان میبینیم. حتی برداشت ها و اشکال جنسی از آنها تصور کنیم.

در مورد شکل هم اگه دیگر شکل های کوکاکولا رو دیده باشید میبینید که با عکس کردن یا هر عمل دیگر این متن حاصل نمیشه.
و فقط در این آرم است که به این طور هست اونم نه ب صورت کامل بلکه میشه حدس زد که نوشه لا محمد لا مکه درش موجود است.

× ایران یک کشور اسلامی است و پر از کارشناسان دینی و اسلامی اگر واقعا از این برند همچین نوشته ای حاصل میشد هرگز وارد ایران و توزیع نمیشد.

سلام این رو امشب در سایت دکتر روازاده دیدم:ماده اصلی بهترین نوشابه(به قول برخی نوشابه خورها) ماده ای سیاه قیری شکل است که توسط کارتل های آمریکا (تحت لیسانس شرکت کوکاکولا) و احتمالاً با همکاری دانشمندان یهودی شرکت پپسی ساخته می شود و به واسطه گری کشورهای دلال(سوییس و...) وارد ایرن می شود!
عجیب اینکه محتوای ماده قیری بسیار سری است و تاکنون هیچ دانشمندی نتوانسته از عناصر تشکیل دهنده آن به درستی اطلاع پیدا کند.( شاید حدس هایی زده شده ولی علمی نبوده)

قسمت عظیمی از سهام شرکت پپسی و کوکاکولا در ایران در دست فرقه وهابیت است و ایران یکی از پر مصرف ترین کشورهای مصرف کننده آن است که خروار خروار پول به حلقوم وهابی های می ریزد تا آنها با آن بتوانند تیشه به ریشه ما بزنند.
چرا ما به این روز افتاده ایم نوشیدنی که هیچ نمی دانیم از چه ساخته شده مصرف می کنیم.ای انسان بدقت در غذای خود بنگر
چقدر ملاحظات، چقدر مماشات آخر تا کی باید دید جوانان ما با روحیه سازنده و با غیرت بی حاصل و به بهایی اندک(لذت کاذب) در نقشه های دشمنان فنا می شوند و مرگ آنها را در بر می گیرد.
از تمام متولیان امور بهداشت و درمان کشور و صاحبنظران در عرصه فقه و حقوق می خواهیم با هم همکاری لازم را مبذول دارند تا در این مورد به راه کاری یگانه برسند( به نظر می توان ابتدا برای آن جایگزین تعیین کرد _با فرهنگ سازی_و سپس واردات را قطع کردو شرکت های داخلی را تغییر بهره وری داد و سپس آنرا تحریم نمود)

صبح نزدیک است.

عرض سلام و احترام
تشکر از دوستانی که در این تاپیک حضور و مشارکت داشتند
لینکهای زیر جهت مطالعات بیشتر و تکمیلی خدمتتون معرفی میشه

[h=2]وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟
[/h][h=2]توهين شرکت کوکاکولا به مسلمانان اينبار بصورت آشکار
[/h][h=2]کدوم نوشابه صهیونیستی و حرام است؟(فقهی) [/h]

ظاهرا به حد کفایت در این خصوص بحث و تبادل نظر شده . خواهشی که از دوستان دارم اینه که اگر مطلب مفید دیگه ای برای ادامه ندارند اسپم نزنند که مجبور نشیم تاپیک را ببندیم .

Moradali;456043 نوشت:
به نظر من درست نیست این قدر برای هرچیز معنی دربیاوریم اگر عادت کنیم ممکن است به هر شکلی که در اطرافمان میبینیم. حتی برداشت ها و اشکال جنسی از آنها تصور کنیم.

چند روز پیش مستندی از تلویزیون نشون میداد. بسیار جالب بود. اینکه چطور یک سری آدم تلاش و برنامه ریزی میکنن که بر همه انسانهای دنیا احاطه داشته باشند. چه طور نسل انسانها رو کاهش میدهند که عده ای قلیل بتونن به عده ای دیگر تسلط داشته باشند. برای کاهش نسلها از کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه مثل مکزیک و کلمبیا و کشورهای آسیایی شروع کرده اند. تراشه های ریزی که در زیر پوست بدون اینکه شخص بفهمد با اولین مراجعه به پزشک کار میگذارند برای جاسوسی. ذرتهای سمی، واکسنهای سمی که به مرور زمان نسل انسان را نابود میکنند. تصحیح ژنتیک و....

من فکر میکنم آنها فهمیده اند باید آهسته و نرم عمل کنن. نباید دشمن را دست کم گرفت. جنگ نرم همین است دیگر، کوکاکولا (لا محمد لا مکه). اینها حقیقتی که شاید با کمی بصیرت بشود به آن پی برد.

ورود ممنوع;456378 نوشت:
من فکر میکنم آنها فهمیده اند باید آهسته و نرم عمل کنن. نباید دشمن را دست کم گرفت. جنگ نرم همین است دیگر، کوکاکولا (لا محمد لا مکه). اینها حقیقتی که شاید با کمی بصیرت بشود به آن پی برد.

ای بابا
بیچاره کوکاکولا، کاش حداقل به جای قسمت لا مکه یه چیز بامسماتر بود.

Moradali;456478 نوشت:
بیچاره کوکاکولا، کاش حداقل به جای قسمت لا مکه یه چیز بامسماتر بود.

سلام
حتماً نباید بامسما باشه. همین که به آرم کوکاکولا بیاد و بشه بدون ترس از لو رفتن کار رو انجام داد بسه.
این قضیه دیگه برای همه واضحه که مایعات از شرایط اطرافشون تأثیر می گیرند. از حرفهایی که اطرافشون زده میشه، نوشته هایی که اطرافشون نوشته شده و خیلی چیزهای دیگه. حالا شما تصور کنید یک مایعی که چنین جمله ای در مجاورتش نوشته شده باشه چه سرنوشتی پیدا میکنه. حتماً لازم نیست "لا مکه" خیلی بامسما باشه. همین که به درد کار اونها بخوره بسه.

با سلام
کاربرانی که درخواست معرفی محصولات صهیونیستی داشتند میتونید به ما در اطلاع رسانی این محصولات کمک کنید.
با تشکر از همراهی شما
http://www.askdin.com/thread35072-3.html#post456488

با سلام مجدد.

کل دلایل موافقین اینها بود.

۱. شباهت آرم وارو شده کوکاکولا به لا محمدلامکه

۲. آزمایش های آقای ایموتو (که نقد های علمی زیادی به کار ایشان وارد شده و قبل از استفاده از نتیجه گیری هایش اول باید خودش اثبات بشود)

۳. باور به توهم توطئه

هیچ دلیل دیگری و حتی پاسخی برای جوابیه کوکاکولا آورده نشد.

به عبارتی ما دوست داریم و می خواهیم که کوکاکولا را دشمن دین بشناسانیم، حال هرچقدر دلایل ناکافی و غیرمنطقی باشند فرقی نمی کند.:Gig:

التماس دعا
یا علی

[="Times New Roman"][="Black"]

رحیمی;456505 نوشت:
با سلام مجدد.

کل دلایل موافقین اینها بود.

۱. شباهت آرم وارو شده کوکاکولا به لا محمدلامکه

۲. آزمایش های آقای ایموتو (که نقد های علمی زیادی به کار ایشان وارد شده و قبل از استفاده از نتیجه گیری هایش اول باید خودش اثبات بشود)

۳. باور به توهم توطئه

هیچ دلیل دیگری و حتی پاسخی برای جوابیه کوکاکولا آورده نشد.

به عبارتی ما دوست داریم و می خواهیم که کوکاکولا را دشمن دین بشناسانیم، حال هرچقدر دلایل ناکافی و غیرمنطقی باشند فرقی نمی کند.:Gig:

التماس دعا
یا علی

سلام حاجی گرینوف..:Gol::khandeh!:
منم بارها گفتم فرق است بین حقیقت و چیزی که ما دوست داریم حقیقت باشه..
بعد ها می فهمید مسعود حکیم که بود..:khandeh!::Gol::Gol::Gol:[/]

[="#008080"][=113]هو العــــــــــالم
جالبه واقعا افکار بعضی دوستان...
آقا جان..خواهر من آخه وقتی یکی میخاد ی حرف یا موضوع خلافی رو تو چیزی پنهان کنه و به مردم قالب بنمویه ، دیگه نمیاد که قشنگ با خط نستعلیق بنویسه لا محمد لا مکه...من نمیدونم این چه منطقیه شما دارین؟!
نمدونم الف "لا"ی اول معلوم نیست این کلمه اون حرفش افتاده اونیکی اینو نداره! چرا بجای این حرفا از اونطرفش قضاوت نمیکنین؟!
مثلا هیشکی نمیپرسه تو اینگلیسی هیچکدوم حروف بهم نمیچسبن؟! چرا هر دوتا حرف oرو چسبونده! ؟ اصلا چرا C تویcola رو طوری نوشته ک وقتی برعکسش کنی کاف مکه رو کامل میکنه؟!! ؟به نظر من این حرفا خیلی سطحیه ک بگی چون املاش درست نیست پس حرفی ک شما میگی رو
خیلی ننوشته...این طراح لوگوی ملعون خیلی باصراحت نوشته نه محمد(ص) نه مکه...یعنی هیچکدومشو قبــــول... نداریم
حالا شرکته اومده ماست مالیش کنه میگه :نـــــه آخه اون زمان ما نمیدونستیم ک اینو برعکسش کنی عربیش اینجوری میشه..دانششو نداشتیم که!!
ما الان در جواب میگیم آقای شرکت کوکا کولا الان که دانشش رو داری؟ الان که میدونی که این طرح آرم شما بر خلاف عقاید یه میلیار مسلمونه؟!الان میدونی؟! دیگه فهمیدی؟! لطف کن عوضش کن...ی طرحی بزن ک شبیه این باشه..ولی توش توهین نباشه...لطفا :Gol:[/ [="#008080"][=113]

amir al;456508 نوشت:
مثلا هیشکی نمیپرسه تو اینگلیسی هیچکدوم حروف بهم نمیچسبن؟!

به نام خدا.

چرا اتفاقا تو یه نوشتاری که من اسمش رو یادم نمیاد ولی خیلی معروف هست و فکر کنم بهش میگن "خط پیوسته" دقیقا همه ی حروف رو به هم میچسبونن و از اول تا آخر کلمه قلم رو از کاغذ بلند نمیکنن. خیلی هم معروف هست این طرز نوشتن ولی اسمش رو یادم نیست!

بهترین حرف به نظر من ، حرف جناب رحیمی هست : "

ما دوست داریم و می خواهیم که کوکاکولا را دشمن دین بشناسانیم، حال هرچقدر دلایل ناکافی و غیرمنطقی باشند فرقی نمی کند."

ستایشگر :Gol:

Im_Masoud.Freeman;456507 نوشت:
سلام حاجی گرینوف..
منم بارها گفتم فرق است بین حقیقت و چیزی که ما دوست داریم حقیقت باشه..
بعد ها می فهمید مسعود حکیم که بود..

سلام و عرض ادب و احترام

سپاسگزارم از پاسخ تان.

بله همینطوره آقا:Gol:

amir al;456508 نوشت:
ما الان در جواب میگیم آقای شرکت کوکا کولا الان که دانشش رو داری؟ الان که میدونی که این طرح آرم شما بر خلاف عقاید یه میلیار مسلمونه؟!الان میدونی؟! دیگه فهمیدی؟! لطف کن عوضش کن...ی طرحی بزن ک شبیه این باشه..ولی توش توهین نباشه...لطفا

سلام و عرض ادب و احترام

جواب خوبی هست ممنونم.

ولی در ادامه همان متن شرکت چنین گفته:

در اواخر دهه 1990، کمیته ویژه ای از مقامات عربستان سعودی، با نمایندگانی از وزارت امور اسلامی، وزارت کشور و وزارت بازرگانی، جهت بررسی شایعات در مورد آرم کوکا کولا تشکیل شد. این کمیته نتیجه گرفت که هیچ پایه و اساسی برای این اتهامات اشتباه وجود ندارد، و آرم کوکا کولا شامل دلالت ضمنی چیز توهین آمیزی به اسلام نیست.:Gig:

همچنین در ادامه می گوید:

اخیرا، در ماه مه سال 2000، مفتی اعظم الازهر شیخ نصر فرید واصل، گفت: «این نشانه تجاری، دال بر آسیب به اسلام و یا مسلمانان به طور مستقیم یا به طور غیر مستقیم نیست." علاوه بر این، او اظهار داشت که اسلام مخالف "انتشار شایعات خالی و دروغین هست که منافع دولتی یا خصوصی را تحت تاثیر قرار می دهد." است.

بیانیه مفتی اعظم سابق الازهر به زبان عربی و انگلیسی در لینک های زیر هست که گفته این آرم توهین به اسلام نیست:

www.coca-colacompany.com/contact-us/mufti-statement-arabic

www.coca-colacompany.com/contact-us/mufti-statement-english

شرکت کوکاکولا به گفته خودش سوال و تحقیق کرده و تلاش کرده هست و نتیجه گرفته که آرمش توهین به اسلام نیست.:Gig:

به عقیده خودم اگر تحریم کوکاکولا توسط مسلمانان جهانی می شد، کوکاکولا هم آرمش را تغییر می داد.(چون به فکر پول و ثروت و فروش بیشتر هست)

التماس دعا

یا علی

[=Century Gothic]سلام اگه موافقید تاپیک رو ببندیم ، همین بینابین ممکنه یه چیزی بگیم درست نباشه بعد حق الناسی چیزی میفته رو گردنمونا ... :Nishkhand: :ok: :Nishkhand:
[=Century Gothic]حالا وانت بیار و باقالی بار کن ...
هر کی موافقه تاپیک بسته بشه دستشو بیاره بالا ...

موضوع قفل شده است