صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شما نوشابه می خورید ؟!؟

علاقه
    ظهور آقا و پر شدن دنیا از عدالت
    نوشته
    389
    حضور
    24 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    54
    صلوات
    4223

شما نوشابه می خورید ؟!؟

شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید؟

شما نوشابه می خورید ؟!؟

بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه شما نوشابه می خورید ؟!؟ فکر میکنید تصویر زیر مربوط به چه چیزی است ...... درست حدس زدید آرم شرکت نوشابه سازی کوکاکولا ، آرم به ثبت رسیده و رسمی این شرکت آمریکائی ، اما .....

شما نوشابه می خورید ؟!؟

شاید صدها بار این آرم را در فروشگاهها دیده باشید و صدها بار از این نوشابه خورده باشید اما چیزی که به فکر هیچ کس نمیرسد این است که این آرم یک اهانت به پیامبر اسلام و شهر مکه که قبله همه مسلمانان است را به دنبال خود دارد بدون اینکه افراد معمولی به آن دقت کنند ، درست شنیدید یک اشتباه کاملا عمدی در طراحی این آرم

شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن با دقت نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید ، من که از تعجب چشمانم گرد شد ....... بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه

با یک خط بسیار زیبا و در عین حال حرفه ای از یک طرف ( لامحمد - لامکه ) به زبان عربی دیده میشود و از طرف روی آن کلمه کوکاکولا به زبان انگلیسی و به همان شکل و شمایل صحیح آن را خواهید دید ، که نشان از حرفه ای بودن طراح این آرم و یک قصد عمدی که در آن پنهان است را دارد ..... اما چرا ؟

شما نوشابه می خورید ؟!؟

من خیلی سعی کردم که خودم را قانع کنم که این یک تصادف است و عمدی نبوده اما هر چه که این آرم را زیر و رو کردم بعنوان کسی که درس طراحی آرم را خوانده ام و به نوعی کارشناسی آن را میتوانم انجام دهم دیدم نه تصادفی در کار نیست ، نظر شما چیست آیا کوکاکولا یا طراح آرم آن واقعا قصد چنین کاری را داشته و شرکت کوکاکولا چه توجیهی برای این کار دارد . ضمنا کوکاکولا در ایران دارای نمایندگی است و نوشابه های آن را هر روز من و شما میخریم !

اما مدتها بعد از انتشار این خبر به یک مطلب علمی برخورد کردم که نتیجه تحقیقات یک ژاپنی به نام ایموتو و در مورد اسرار آب است که سی دی فارسی آن که توسط دکتر شاهین فرهنگ با نام اسرار آب بازگو میشود را میتوانید در اینترنت خریداری کنید .

آقای ایموتو بعد از هزاران آزمایش از انواع آبهای جهان در محل های مختلف ، از آبهای چشمه ها و رودها و دریاها تا آب بطری و لوله کشی انواع نقاط جهان متوجه میشود که بلور های منجمد آبها بسته به محل ذخیره و نگهداری آن زشت یا زیبا میشوند مثلا اگر بر روی بطری اب بنویسید شیطان یا کفر یا به آن فحاشی کنید به هر زبانی که باشد آب زشت میشود ولی اگر بنویسید خدا ، کعبه ، مادر ، لبخند یا آیات قران را روی بطری آن بنویسید و سایر کلمات زیبای دیگر ، به هر زبانی که باشد بلور های آب زیبا و منظم میشود و نکته جالب اینجاست که بیش از هفتاد درصد بدن ما را همین آب تشکیل میدهد و در روایات هم داریم که فلان سوره یا دعا را بر آب بخوانید یا بر ظرف آب بنویسید و به بیمار دهید که شفا می یابد که نشان دهنده اثر پذیری آب است

حالا موقعی که شما نوشابه یا در اصل آبی را میخورید که روی بطری آن کفر و توهین به دین خدا نوشته است در واقع ذره ذره کفر و بی غیرتی دینی را به بدن خود تزریق میکنید و شاید تعجب نداشته باشد اگر وقتی میزان اعتقاد و ایمان و غیرت مذهبی خود را با ده سال پیش مقایسه میکنید درک میکنید که اعتماد و ایمان شما به دین و خدا بسیار سستر از سالهای قبل است ، بدون آنکه دلیل منطقی و واقعی آنرا پیدا کنید و فقط به بهانه ای در انتقاد از عملکرد حکومت یا آخوندها در فرار دینی مردم اکتفا میکنید و شاید هیچگاه نمپرسیم که شاید اشکال از خوراک بدن و روح خود ما باشد که هر چیزی را در رزق خود وارد میکنیم

راستی آیا میدانید هر بشکه کوکاکولا ( یا در واقع هر بشکه آب شکر ) را به قیمتی حدود 250 تا 300 دلار از آمریکا میخریم و بجای آن نفت را در اوج قیمت بشکه 75 دلار به آمریکا هدیه میدهیم

شما نوشابه می خورید ؟!؟
    شما نوشابه می خورید ؟!؟

شما نوشابه می خورید ؟!؟

ویرایش توسط آقا امیر : ۱۳۹۲/۱۰/۱۴ در ساعت ۱۳:۲۹
    وبلاگ
    امام خوبان

منتظر نظرات خوبتون هستم

2. صلوات ها 29

3.  

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    در مورد آرم پپسی، فکر نمیکنم این تعبیری که ازش شده صحیح باشه. بیشتر به یک کشف برخاسته از ذوق شبیه تا یک تحلیل واقعی مثل آرم کوکاکولا.
    Pepsia در فرهنگ لغت پزشکی به معنای هضم کردن هست. ممکنه پیشوندهای مختلفی به دنبالش بیاد و معنی خاصی بگیره. مثل dispepsia که به معنی هضم سخت و دشوار هست.
    شخصاً بسیار بعید میدونم که PEPSI غیر از اینی که گفتم معنای دیگه ای داشته باشه و مثلاً با قصد و غرض انجام شده باشه.
    چه خوبه که اگر دست دشمن رو رو می کنیم، واقعاً کارشناسانه و با تکیه بر استدلالهای قوی باشه.

5. صلوات ها 10

نوشته
    434
    حضور
    11 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1317

وقتی در کشور ما تولید میشوند و میگویند شرکت سازنده تحت لیسانس فلان جا هستند ، همه میخرند . وقتی کشور اجازه چنین اسمی و چنین کالایی را میدهد ، چرا مردم مصرف نکنند ؟

چيزي که مرا نگران مي‌کند اين است که به مردم ياد مي‌‌دهند، به نفهميدن رضايت دهند

آزار دهنده‎ترین چیز در جهان این است که احمق‎ها کاملاً مطمئنند و هوشمندان پر از شک و تردید

حتی اگر همه دارای یک عقیده باشند، باز هم می‎تواند آن فکر اشتباه باشد

7. صلوات ها 4

نوشته
    45
    حضور
    2 روز 3 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

متاسفانه از این جور تضادها در سیاست ها هست ولی وقتی ما بدونیم که در جهت اهداف کشورهای متجاوز قدم برمیداریم ،آیا درسته که از نظر مالی ( با خرید کالاهایه تولید این کشورها) اونها رو تامین کنیم؟
    به هر حال هر چی ما بیشتر خرید کنیم اونا هم زودتر به اهدافشون میرسن.مطمئنا خرید نکردن ما عملی کردن شعارهای ما بر علیه اسرائیل و آمریکا ست.
    من استقلال و هویت و سلامت کشورمو به نوشابه نمیفروشم.
    ما زندگی میکنیم تا قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم (آیت الله بهجت)

9. صلوات ها 7

علاقه
    کامپیوتر, کتاب, مستند
    نوشته
    1,141
    حضور
    115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    120
    صلوات
    7916

سلام و عرض ادب و احترام

به عقیده ام این دلایل کافی و منطقی و علمی نیست.

در سایت شرکت کوکاکولا پاسخی به همین اتهام داده شده است:

مهمترین حرفش این هست که این آرم و علامت تجاری سال 1886 ساخته شده است و آن زمان دانش اندکی از عربی بود.

Rumor: Anti-Muslim messages appear in graphics - No Mohammed, No Mecca

FactSome people have been lead to believe that the Coca-Cola trademark can be translated to "No Mohammed, No Mecca" in Arabic when it is reversed and read from left to right.
    This claim is not true. The Coca-Cola trademark was created in 1886 in Atlanta, Georgia, at a time and place where there was little knowledge of Arabic.
    The allegation has been brought before a number of senior Muslim clerics in the Middle East who researched it in detail and refuted the rumor outright.
    During the late 1990s, a special committee of authorities in Saudi Arabia, with representatives from the Ministry of Islamic Affairs, the Ministry of the Interior and the Ministry of Trade, was formed to review the rumors against the Coca-Cola logo. The committee determined that there is no basis to these false allegations and that the Coca-Cola trademark does not connote anything defamatory to Islam.
    More recently, in May 2000, the Grand Mufti of Al-Azhar (the Islamic world's foremost institute) Sheikh Nasr Farid Wassel, said that "the trademark does not injure Islam or Muslims directly or indirectly." Moreover, he stated that Islam is against "the propagation of empty rumors and intended lies that affect either public or private interests."
    Download the statement of the Grand Mufti of Al-Alzhar:
    Arabic
    English

11. صلوات ها 13

علاقه
    ظهور آقا و پر شدن دنیا از عدالت
    نوشته
    389
    حضور
    24 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    54
    صلوات
    4223

نقل قول نوشته اصلی توسط رحیمی نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب و احترام

به عقیده ام این دلایل کافی و منطقی و علمی نیست.

در سایت شرکت کوکاکولا پاسخی به همین اتهام داده شده است:

مهمترین حرفش این هست که این آرم و علامت تجاری سال 1886 ساخته شده است و آن زمان دانش اندکی از عربی بود.

واقعا اگه اینججوری بوده باشه من قبول میکنم ، ببخشید ...
    ولی من الان چند ساله نوشابه زیاد نمیخورم ...
    اگه هم بخورم نوشابه های ایرانی میخورم مثل زم زم و اشی مشی و اینا دیگه چون آخه یه چیز دیگه هم شنیدم ...
    شنیدم که توی نوشابه های پپسی الکل وجود داره به خاطر همین الان دو سه ساله دیگه نوشابه خارجی نمیخورم ...

وبلاگ
    امام خوبان

منتظر نظرات خوبتون هستم

13. صلوات ها 9

علاقه
    فلسفه - زبان شناسی -
    نوشته
    43
    حضور
    4 روز 15 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    134

مطلب

الآن چشممون رو که باز بکنیم می بینیم دور و برمون از این آرم ها و نماد های توهین کننده اشباع شده. همینه که اسلام اینقدر به مطالعه سفارش کرده بیاین یه تاپیک جدید با موضوع "زندگی کورکورانه" ایجاد کنیم و این نمادها رو معرفی کنیم.هر کدوممون حداقل یکی از این ها رو میشناسیم پس چه بهتر که علممون منتشر بشه. امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب می فرمایند:«زکات علم در نشر آن است»

15. صلوات ها 7

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 18 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7884

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا امیر نمایش پست ها
    شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید؟

شما نوشابه می خورید ؟!؟

بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه شما نوشابه می خورید ؟!؟ فکر میکنید تصویر زیر مربوط به چه چیزی است ...... درست حدس زدید آرم شرکت نوشابه سازی کوکاکولا ، آرم به ثبت رسیده و رسمی این شرکت آمریکائی ، اما .....

شما نوشابه می خورید ؟!؟

شاید صدها بار این آرم را در فروشگاهها دیده باشید و صدها بار از این نوشابه خورده باشید اما چیزی که به فکر هیچ کس نمیرسد این است که این آرم یک اهانت به پیامبر اسلام و شهر مکه که قبله همه مسلمانان است را به دنبال خود دارد بدون اینکه افراد معمولی به آن دقت کنند ، درست شنیدید یک اشتباه کاملا عمدی در طراحی این آرم

شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن با دقت نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید ، من که از تعجب چشمانم گرد شد ....... بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه

با یک خط بسیار زیبا و در عین حال حرفه ای از یک طرف ( لامحمد - لامکه ) به زبان عربی دیده میشود و از طرف روی آن کلمه کوکاکولا به زبان انگلیسی و به همان شکل و شمایل صحیح آن را خواهید دید ، که نشان از حرفه ای بودن طراح این آرم و یک قصد عمدی که در آن پنهان است را دارد ..... اما چرا ؟

شما نوشابه می خورید ؟!؟

من خیلی سعی کردم که خودم را قانع کنم که این یک تصادف است و عمدی نبوده اما هر چه که این آرم را زیر و رو کردم بعنوان کسی که درس طراحی آرم را خوانده ام و به نوعی کارشناسی آن را میتوانم انجام دهم دیدم نه تصادفی در کار نیست ، نظر شما چیست آیا کوکاکولا یا طراح آرم آن واقعا قصد چنین کاری را داشته و شرکت کوکاکولا چه توجیهی برای این کار دارد . ضمنا کوکاکولا در ایران دارای نمایندگی است و نوشابه های آن را هر روز من و شما میخریم !

اما مدتها بعد از انتشار این خبر به یک مطلب علمی برخورد کردم که نتیجه تحقیقات یک ژاپنی به نام ایموتو و در مورد اسرار آب است که سی دی فارسی آن که توسط دکتر شاهین فرهنگ با نام اسرار آب بازگو میشود را میتوانید در اینترنت خریداری کنید .

آقای ایموتو بعد از هزاران آزمایش از انواع آبهای جهان در محل های مختلف ، از آبهای چشمه ها و رودها و دریاها تا آب بطری و لوله کشی انواع نقاط جهان متوجه میشود که بلور های منجمد آبها بسته به محل ذخیره و نگهداری آن زشت یا زیبا میشوند مثلا اگر بر روی بطری اب بنویسید شیطان یا کفر یا به آن فحاشی کنید به هر زبانی که باشد آب زشت میشود ولی اگر بنویسید خدا ، کعبه ، مادر ، لبخند یا آیات قران را روی بطری آن بنویسید و سایر کلمات زیبای دیگر ، به هر زبانی که باشد بلور های آب زیبا و منظم میشود و نکته جالب اینجاست که بیش از هفتاد درصد بدن ما را همین آب تشکیل میدهد و در روایات هم داریم که فلان سوره یا دعا را بر آب بخوانید یا بر ظرف آب بنویسید و به بیمار دهید که شفا می یابد که نشان دهنده اثر پذیری آب است

حالا موقعی که شما نوشابه یا در اصل آبی را میخورید که روی بطری آن کفر و توهین به دین خدا نوشته است در واقع ذره ذره کفر و بی غیرتی دینی را به بدن خود تزریق میکنید و شاید تعجب نداشته باشد اگر وقتی میزان اعتقاد و ایمان و غیرت مذهبی خود را با ده سال پیش مقایسه میکنید درک میکنید که اعتماد و ایمان شما به دین و خدا بسیار سستر از سالهای قبل است ، بدون آنکه دلیل منطقی و واقعی آنرا پیدا کنید و فقط به بهانه ای در انتقاد از عملکرد حکومت یا آخوندها در فرار دینی مردم اکتفا میکنید و شاید هیچگاه نمپرسیم که شاید اشکال از خوراک بدن و روح خود ما باشد که هر چیزی را در رزق خود وارد میکنیم

راستی آیا میدانید هر بشکه کوکاکولا ( یا در واقع هر بشکه آب شکر ) را به قیمتی حدود 250 تا 300 دلار از آمریکا میخریم و بجای آن نفت را در اوج قیمت بشکه 75 دلار به آمریکا هدیه میدهیم

شما نوشابه می خورید ؟!؟
    شما نوشابه می خورید ؟!؟

شما نوشابه می خورید ؟!؟

به نام خدا.

سلام.

من ، با نوشیدن نوشابه در کل موافق نیستم ، گرچه مخصوصا نوشابه ی سیاه طعم خوبی داره. دلیل عدم موافقتم هم اینه که نوشابه قند زیاد و اسید زیادی داره که باعث ضرر زدن به دندان و سیستم گوارشی میشه.

با این حال در متن نوشته شده ، یک مقداری ابهامات هست که اگر رفع نشه میتونه حتی بر ضد هدف نویسنده کار بکنه.

مثلا در متن نوشته شده که آرم رو اگر برعکس بکنیم ، میشه "لا محمد لا مکه". در حالی که اگر نگاه بکنیم ، میشه "ل محم لا مکه" ( تازه با اغماض! الف در دومین لا هم نیست! ) سوالی که هست اینه که حروف حذف شده کجا هستند؟

بعد سوال دیگری که برای من مطرح شد اینه که "لا محمد لا مکه" عبارت معنا داری هست؟ ( این رو عزیزانی که عربی میدونند اگر بگن خیلی ممنون میشم چون خیلی وقته این سوال رو دارم ) اگر بخوایم ترجمه کلمه به کلمه بکنیم میشه "نه محمد نه مکه". در زیان فارسی از اینگونه عبارات زیاد داریم و روزمره استفاده میکنیم. میگیم "نه قم نه کاشان" ( مثلا ). خوب تو این عبارت یه چیزی به قرینه ی معنوی حذف شده. در این عبارت "نه محمد نه مکه" چه کلمه ای حذف شده؟ از کجا بدونیم همین کلمه حذف شده؟ آیا همین عبارت که ما در فارسی به کار میبریم در عربی هم عینا با همون قواعد به کار میره؟

و پر اشکال ترین قسمت متن نوشته شده ، پاراگراف نتیجه گیری هست! آیا افرادی که نوشابه نمیخورند ، از نظر دینی افت نمیکنند؟ آیا دلیل افت دینی ما نوشابه خوردن ماست؟ آیا تبلیغ بسیار ضعیف و بسیار ناکارآمد ( که در بسیاری از مواقع به ضد تبلیغ هم تبدیل میشوند ) که از سوی حوزه های علمیه پی گرفته میشود تاثیری ندارد و تقصیر از نوشابه ی کوکاکولا است؟ پیوند دادن اعتراض به حکومت و نوشابه خوردن که دیگر اصلا منطقی نیست! ( حتی اگر بگوییم که اعتراض با کوچکترین بهانه مدنظر بوده نه هر اعتراضی! )

علی ای حال ، نخورید آقا! کلا نوشابه نخورید. اگر هم خیلی مجبور شدید و دلتون خواست ، ایرانی بخورید.

ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

17. صلوات ها 11

علاقه
    کامپیوتر, کتاب, مستند
    نوشته
    1,141
    حضور
    115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    120
    صلوات
    7916

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا امیر نمایش پست ها

واقعا اگه اینججوری بوده باشه من قبول میکنم ، ببخشید ...
    ولی من الان چند ساله نوشابه زیاد نمیخورم ...
    اگه هم بخورم نوشابه های ایرانی میخورم مثل زم زم و اشی مشی و اینا دیگه چون آخه یه چیز دیگه هم شنیدم ...
    شنیدم که توی نوشابه های پپسی الکل وجود داره به خاطر همین الان دو سه ساله دیگه نوشابه خارجی نمیخورم ...

نه بابا ببخشید چیه.

شاید درست باشد شایدم نه ولی به نظر کافی نیستند.

راستی اون جواب کوکاکولا از این لینک بود: http://www.coca-colacompany.com/cont...a-rumors-facts

من از نوشابه بدم میاد.

بله گفته می شود پپسی و کوکاکولا مقدار کمی الکل دارند.(مثلا اینجا)

19. صلوات ها 7

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

نقل قول نوشته اصلی توسط رحیمی نمایش پست ها
    نه بابا ببخشید چیه.

شاید درست باشد شایدم نه ولی به نظر کافی نیستند.

راستی اون جواب کوکاکولا از این لینک بود: http://www.coca-colacompany.com/cont...a-rumors-facts

من از نوشابه بدم میاد.

بله گفته می شود پپسی و کوکاکولا مقدار کمی الکل دارند.(مثلا اینجا)
    این چیزیه که برای من کفایت میکنه:س 1349: آيا براى مسلمانان خريد کالاهاى اسرائيلى که در سرزمين اسلامى به فروش مى‏رسند، جايز است؟

ج: بر آحاد مسلمين واجب است که از خريد و استفاده از کالاهايى که سود توليد و فروش آنها عايد صهيونيست‏ها که با اسلام و مسلمين در حال جنگ هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.http://farsi.khamenei.ir
    حق با شماست حالا گیرم یک نمادی منتسب به دشمنان ما با شد نباید زندگیمونو متوقف کنیم.ولی مسلما کسی لنگ نوشابه نمونده ولی یک نکته می مونه که وسایل دیگری در زندگی ما وجود داره که اسرلئیل از مصرفشون نفع می بره و شاید بعضا جایگزینی براش نداریم و مشکل اینجاست ،یکی بگه اینو چیکارش کنیم.

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری