جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا سپاهیان سفیانی در شام هستند!!!!!؟؟؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  علاقه
  حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
  نوشته
  1,018
  حضور
  4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  9122

  اشاره آیا سپاهیان سفیانی در شام هستند!!!!!؟؟؟


  آیا سپاهیان سفیانی در شام هستند!!!!!؟؟؟
  به گزارش
  «شیعه نیوز»، شکی نیست که جماعات وهابی مورد پشتیبان سعودی از روز اول سعی نمودند بر آشوب نظامی و سیاسی این کشور بیفزایند و به نبش قبر اختلافات میان شیعه و سنی بپردازند و اصطلاحا از این آب گل آلود ماهی بگیرند و به اهداف پست خود برسند.جیش الاسلام، جبهه النصره، داعش ، احرار الشام و حدود 400 گروهک تروریستی وهابی – سعودی دیگر در سوریه در حال فعالیت هستند و به هیچ فرد زنده، آثار باستانی، مساجد، کلیساها، و... رحم نمی کنند؛ هدف از همه اینها آماده سازی اوضاع برای طرح فتنه انگیز تکفیری یزیدیشان است که به عصر جاهلیت و عصر قبیله گرایی باز می گردد.

  یکی از افسران نظامی سوریه که بیشتر مسئولیت کنترل مکالمات بی سیمی تروریست های " جیش الاسلام" را در ریف دمشق به خصوص در منطقه قلمون بر عهده دارد اذعان می کند در هنگام تشکیل گردان تروریست های "لواء الاسلام" که از اتحاد 40 گروه به وجود آمده،
  یکی از رهبران سعودی این فرقه تکفیری در اظهاراتی توهین آمیز به شیعیان؛ زیر دستانش را خطاب قرار می دهد و می گوید:

  ای جهادگران... ای نابود گران خوارج و مرتدان، ای کسانی که گردنتان را در راه دینتان گذاشته اید و برای لبیک گفتن به ندای دینتان خروج کرده اید، بدانید که ما با مرتدان شام و عراق آنها خواهیم جنگید، کسانی که به بیعت خیانت کردند .

  ای فرزندان معاویه و یزید و ابو سفیان، بدانید که ما برای جهاد و بازگرداندن مجدد و بزرگی بنی امیه بر خرابه های بت های شیعیان در شام خروج کرده ایم، ما امروز برای اقامه دوباره دولت بنی امیه برخاسته ایم و شام یکی از درهای آن است و پس از تحقق مشیئت الهی در شام به عراق خواهیم رفت و بر ویرانه بت های آنها دولت خود را بنیان خواهیم نهاد. وی سخنانش را به همین نحو ادامه می دهد و این خزعبلات حدود 15 دقیقه طول می کشد ، اما همین مقدار برای گواه خبث این تروریست ها و سردمداران آنها و اهداف شومشان کافی است.

  این مطلب چقدر با حوادث پیش از ظهور و احادیث ما نزدیک است:که قدری جای تامل دارد

  امام زين العابدن عليه السلام فرمود: همانا امر حضرت قائم عليه السلام از سوي خدا حتمي وابرامي است وکار سفياني نيز از خدا حتم است وقيام قائم عليه السلام نخواهد بود مگر بخروج سفياني.(يوم الخلاص ص 683)

  به نقل از عبد الملک بن اعين گفت: در خدمت حضرت
  امام باقر عليه السلام بودم درباره ي حضرت قائم عليه السلام مذاکره شد، من عرض کردم: اميد است که ظهورش بزودي صورت گيرد وخروج سفياني واقع نشود. فرمود: نه به خدا قسم خروج سفياني امر حتمي است وناگزير واقع خواهد شد.(بحار ج 52 ص 249)

  رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود:
  سفياني با سيصد وسيزده سوار خروج مي کند تا به دمشق رسد وهنوز ماه مبارک رمضان نرسيده سي هزار نفر از قبيله کلب با او بيعت کنند او سپاهي به سوي عراق فرستد ودر بغداد صد هزار نفر بکشد وبسوي کوفه روند وآنجا را خاک کنند.(يوم الخلاص ص 671)

  امام صادق (ع): خروج سفیانی از امور حتمی است و خروج او در ماه رجب است. از آغاز خروج تا پایان عمرش ۱۵ ماه است. شش ماه تمام جنگ می کند، هنگامیکه بر مناطق بیگانه(دمشق، حمص، حلب، اردن، فلسطین یا قنصرین) تسلط پیدا کرد ۹ ماه حکومت می کند حتی یکروز اضافه نمی شود.(بحار الانوار جلد 52 ص 448 و 248)

  امام صادق (ع) :هنگاميكه سفياني بر ۵ منطقه ( دمشق، ‌حمص،‌ حلب،‌ اردن و قنسرين ) تسلط يابد ۹ ماه براي او بشماريد.( بحار الانوار ج 52 - ص 206)

  رسول اکرم (ص) :فتنه ای ست که اهل مغرب و مشرق با هم می جنگند . در حال جنگ آنان در اثنای اشغال نایره سفیانی از وادی یابس خروج می کند.(بحار الانوار ج ۵۲ ص ۱۸۶)

  امام صادق (ع) : وقتیکه اختلاف افتاد بین پسران عباس ( عراق ) آنها سلطان ایشان اند ( بین دولت و مسوولانشان ) و طمع کند در ملک ایشان کسی که طمع نکرده است و عرب عنان های خود راپاره کنند. مردم لجام گسیخته شوند و هر صاحب قدرتی قدرت خودرا ظاهر کند و سفیانی ظاهر شود و یمانی رو آورد و حسنی حرکت کند. بیرون می آید صاحب الامر ( قائم ).(بحار الانوار ج ۵۲ ص ۲۴۱)

  امام صادق (ع) :ای سدیر ....! نشانه خروج سفیانی ۳ پرچم در شام به اهتزار در می آید ... حسنی و اموی و قیس در حالیک با هم نزاع و جنگ دارند سفیانی خروج می کند و آنان را درو می کند. کشتاری که مانند آن را هیچ گاه ندیده ای! (بحار الانوار - علامه مجلسی ص ۲۷۱ و ۲۷۰ )
  و در بعضی دیگر از احادیث سه پرچم درگیر را بنام اصهب و ابقع و سفیانی نام برده است.

  امام علی (ع) فرموده اند:در شام خروج می کند و مردم شام او را گردن می نهند جز چند طایفه از آنان که بر حق پایدارند … با سپاهی بسیار (پر تاخت و تاز) به مدینه می آیند تا آنگاه که به دشت مدینه می رسد خداوند او را به زمین فرو می برد

  امام علی (ع) فرمودند :هنگامی که دو نیزه در شام برخورد کنند (رد و بدل شوند) از یکدیگر بازنگردند مگر آنکه نشانه ای از نشانه های خداوند پدیدار شود.

  امام باقر(ع) مي فرمايد:سفياني با ابقع مي جنگد و او و افرادش را به قتل مي رساند، سپس اصهب را مي کشد و مقصد بعدي او، عراق است. او سپاهش را از قرقيسيا عبور مي دهد و آنها در آنجا به جنگ مي پردازند و سفياني سپاه ديگري به کوفه روانه مي کند.

  امام صادق (ع): ما و اولاد ابوسفیان دو خاندانی هستیم که بخاطر خدا با یکدیگر دشمنی داریم. ما می گوئیم خداوند راست گفت آنها می گویند خداوند دروغ گفت... ابوسفیان به جنگ پیامبر برخاست و معاویه فرزند ابوسفیان به جنگ علی بی ابی طالب (ع) رفت. و یزید پسر معاویه به نبرد با حسین (ع) پرداخت و سفیانی به مصاف با حضرت قائم (عج) برمی خیزد. (بحارالانوار ج 52 علامه مجلسی ص 109)

  رسول اكرم (ص):سپاه سفياني بغداد را ويران مي سازند و بسوي كوفه حركت مي كنند و حوالي كوفه را آتش مي شكند و بسمت شام براه مي افتند و اسرا و غنائم جنگي را باخود میبرند آنگاه پرچمي كه پرچم هدايت است ( سيد خراساني) از سمت كوفه حركت مي كند و سپاه سفياني را تار و مار مي سازد و آنچه اسير و غنيمت دست آنان است باز مي ستاند و يكنفر گزارشگر هم از آنان باقي نمي گذارد.(بشارت الاسلام ص ۲۷۷ و ۲۱ ،الزام الناصب ص ۱۸۸،روزگار رهايي ص ۱۰۴۱ و ۱۰۴۲)

  مناطق این درگیری و آغاز آنها عمدتا حمص و حلب است ( الان نیز عمده مناطق درگیر در سوریه همین شهرها و مناطق است ) . در واقع سفیانی جنگش را از مناطق پنج گانه اي که روايت ها به آن اشاره شده، آغاز مي کند. مناطق پنج گانه عبارتند از «دمشق»، «اردن»، «حمص»، «حلب» و «قنسرين» و به بيان ديگر او جنگ خود را از سرزمين شام آغاز مي کند و بر آن چيره مي شود . سپس از آنجا به عراق و حجاز مي رود. روایات بسیاری از شورش ها، جنگ ها و زلزله ها در شام و دمشق، خبر می دهد. امّا از آنجا که سفیانی از دمشق خروج می کند، نقش آنجا پررنگ تر می شود. در برخی از روایات سفیانی از «وادی یابس» (مرز بین سوریه و اردن) ظهور می کند و در برخی دیگر از دمشق می آید.
  در «غیبت» نعمانی به نقل از امام باقر (ع) آمده است:«منتظر بانگ سفیانی باشید که به طور ناگهانی از دمشق شنیده می شود، در این بانگ فرج عظیمی برای شماست، زیرا که این بانگ نوید بخش پیروزی بزرگ شماست»


  خدایا فرج مولایمان مهدی فاطمه (عج) را برسان
  امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
  حی علی المهدی (عج)
  اللهم عجل لولیک الفرج
  ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ در ساعت ۱۰:۲۱
  امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
  حی علی المهدی (عج)
  خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
  اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

 2. صلوات ها 8


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,325
  حضور
  202 روز 3 ساعت نامشخص
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61325  با نام و یاد دوست
  آیا سپاهیان سفیانی در شام هستند!!!!!؟؟؟
  کارشناس بحث: استاد هادی


 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  علاقه
  خدا،پیامبر، امام و ...
  نوشته
  1,973
  حضور
  87 روز 19 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6904  با سلام و عرض ادب خدمت برادر گرامی

  ضمن تشکر از مطالب خوب و مفیدی که بیان فرمودید؛ حقیقتا چنین جریاناتی جای تأمل بسیار دارد ان شاء الله ظهور نزدیک است . فعلا وظیفه ما تقوای الهی و کسب معرفت هرچه بیشتر نسبت به ذات مبارک خداوند و امام زمان علیه السلام است به امید خدا این ما هستیم که با اعمال و کردار خود بستر را برای ظهور حضرت فراهم می کنیم.

  به امید ظهور حضرت صاحب الزمان در انتظار می نشینیم.

 6. صلوات ها 8


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  نوشته
  434
  حضور
  11 روز 13 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1305  با سلام و تشکر از متن شما فرمودید همین الان هم حمص و حلب درگیر هستند و درگیری در عراق هم زیاد هست ، پس یعنی این سفیانی ملعون حرکت کرده و آغاز به کار شده ؟

  چيزي که مرا نگران مي‌کند اين است که به مردم ياد مي‌‌دهند، به نفهميدن رضايت دهند


  آزار دهنده‎ترین چیز در جهان این است که احمق‎ها کاملاً مطمئنند و هوشمندان پر از شک و تردید


  حتی اگر همه دارای یک عقیده باشند، باز هم می‎تواند آن فکر اشتباه باشد


 8. صلوات ها 4


 9. #5

 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۲
  نوشته
  2,935
  حضور
  43 روز 17 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4774  سلام
  بنده متاسفم بگویم که شدت عملی که برخی متدینین در برخورد با مساله توقیت دارند هرگونه بحثی دررابطه با مسائل فعلی سوریه و ارتباط آن با قیام و انقلاب مهدی موعود با مشکل مواجه می سازد در حالیکه این مساله به لحاظ یک بحث علمی هیچ ربطی به توقیت ندارد
  بنده دیده ام که این سوال مهم مطرح شده که اگر اخبار پیش از ظهور نمی خواهد شیعیان را به پیگیری نزدیک مسائل و آگاه سازی آنها سوق دهد فلسفه طرح این روایات چه می تواند باشد ؟
  یا علیم


  امام خامنه ای:
  این قرن ، قرن اسلام است
  کتاب "رهاورد تجربیات نزدیک به مرگ"
  را بطور رایگان از سایت های دانلود کتاب، دانلود کنید.


 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۳
  علاقه
  خدا،پیامبر، امام و ...
  نوشته
  1,973
  حضور
  87 روز 19 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6904  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان بزرگوار

  اصل اینکه در آخر الزمان رخدادهایی در سوریه اتفاق می افتد مورد تایید روایات متواتری که از اهل بیت رسیده، می باشد. مانند روایت ظهور سفیانی در سوریه که دشمن امام مهدی(عج) است. سفیانی حدود هفت الی هشت ماه قبل از ظهور امام زمان(عج) حاکم سوریه می شود. یا پیش بینی های دیگری نیز در روایت مطرح شده. لکن مسئله اینجاست که هنوز آنها وقوع پیدا نکرده و تا به الان ارتباطی به تحولات اخیر سوریه ندارد.
  تا کنون هیچ کدام از اتفاقات قابل تطبیق با روایات نیست. ولی شاید بتوان گفت این رویدادها مقدمات همان اتفاقات آخرالزمان است که در روایات آمده است.(فرمایشات علامه کورانی)

  برای مطالعه بیشتر در این زمینه کتاب «عصر ظهور» علامه کورانی را ملاحظه بفرمایید، این کتاب را می توانید از لینک زیر دانلود بفرمایید:
  http://www.qm313.com/book/dinimazhab...pdfexejar.html

 14. صلوات ها 6


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  علاقه
  حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
  نوشته
  1,018
  حضور
  4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  9122  منتشرکنندگان این سخن ادعا کرده اند که مفهوم آن تماما با تروریست های داعش منطبق است کسانی که پرچم های سیاه دارند ، اسامی شان ، کنیه است مانند "ابو مصعب، ابوالبراء و... " و نسبتهایشان به شهرها می رسد مانند "البغدادی، الحرانی و..." .

  آیا سپاهیان سفیانی در شام هستند!!!!!؟؟؟

  به گزارش «شیعه نیوز»، شبکه های اجتماعی اینترنتی به تازگی حدیثی را منتشر نموده اند و مدعی شده اند این سخن منسوب به
  امام علی علیه السلام و در مورد سلفی های تکفیری است که امروز جنایاتشان را به نام اسلام انجام می دهند.

  بر اساس ادعای این شبکه ها
  امیر المومنین علی (علیه السلام) در 1400 سال پیش فرموده : "إذا رأيتم الرايات السود فالزموا الأرض ولا تحركوا أيديكم ولا أرجلكم ثم يظهر قوم ضعفاء لا يُوبه لهم قلوبهم كزُبَر الحديد هم أصحاب الدولة لا يفون بعهد ولا ميثاق يدعون إلى الحق وليسوا من أهله "أسماؤهم الكنى ونسبتهم القرى” حتى يختلفوا فيما بينهم ثم يؤتي الله الحق من يشاء..." (1)

  یعنی زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید - به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید- سپس قومی ضعیف ظاهر می وشند که قلبهایشان مانند براده های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند ، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان ، کنیه و نسبتهایشان از نام شهرها گرفته شده ؛ تا اینکه در بین خود اختلاف نظر پیدا می کنند و خداوند خداوند اهل حق – هر کسی که بخواهد- را ظاهر می سازد..."

  منتشرکنندگان این سخن ادعا کرده اند که مفهوم آن تماما با تروریست های داعش منطبق است کسانی که پرچم های سیاه دارند ، اسامی شان ، کنیه است مانند "ابو مصعب، ابوالبراء و... " و نسبتهایشان به شهرها می رسد مانند "البغدادی، الحرانی و..." .


  1- این حدیث در "احقاق الحق و ازهاق الباطل" ذکر شده است.

  ویرایش توسط حی علی المهدی : ۱۳۹۲/۱۱/۰۳ در ساعت ۱۳:۱۵
  امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
  حی علی المهدی (عج)
  خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
  اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. « بحث و مناظره تا چه مقدار سودمند است؟؟؟ »
  توسط ali pir در انجمن ولایت فقیه و حکومت اسلامی
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۴, ۱۰:۳۷
 2. پاسخ: 10
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۶, ۲۲:۰۸
 3. اتلاف زمان برای تیمم بدل از غسل؟؟؟!!!
  توسط kosar در انجمن متفرقه
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۲, ۰۹:۱۷
 4. « توسل و توحید » ؟؟؟
  توسط FTMH_Mohammadi در انجمن براهین اثبات خدا
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۲/۱۴, ۱۳:۳۶

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود