جمع بندی آیا انجیل ، تورات و زبور مثل قرآن نظم و قافیه و آیه و سوره دارند؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا انجیل ، تورات و زبور مثل قرآن نظم و قافیه و آیه و سوره دارند؟

بنام الله....سلام و عرض ادب..ده سوال..سوال اولم: انجیل تورات زبور و غیره آیا اینها هم مثل قرآن نظم و قافیه و آیه و سوره دارند بخصوص همین قافیه و نظم؟ سوال دومم:چرا کتب آسمانی قبلی تحریف شدند و بهتره گفت نابود شدند؟ چرا خدا محافظشون نبود؟ سوال سومم:چقدر فرق هست بین قرآن و سایر کتب آسمانی که الله تعالی فرستاده؟ آیا سایر کتب نیز مثل قرآن برای جهانیان بود؟مثلا من شنیدم کتاب زبور برای حضرت داوود بود و آسمانیه که در قرآن هم اومده؟ سوال چهارمم:آیا تا بحال از احدی بغیر از الله از خدایی با نام دیگه کتابی اومده که ادعا بشه از خداست و خیلیا بپذیرننش؟ سوال پنجم:زبان همین چند کتاب آسمانی مذکور چیست؟ عربیست؟ سوال ششم:من در حدیثی خوندم خداوند(الله) تا بحال 114 کتاب آسمانی نازل کرده! حقیقته؟ اگر آره آیا نام و یادی هست؟ سوال هفتم:خدا 124000پیامبر فرستاده آیا همه اینها از جانب خدایی بنام الله اومدن...آیا تمام این پیامبران با وحی و کتب آسمانی سروکار داشتند...چگونه این همه برسالت رسیدند از چه راهی؟ سوال هشتم:آیا سایر کتب آسمانی ادعا شده از الله تعالی... نوعی بسم الله دارد ؟ و با آن شروع می شود؟اگه نه آیا این نقص و نقض و ضعف بزرگی نیست؟ ...............سوال نهم : آیا آیات سایر کتب هم وحی دارد؟آیا نام الله هم در این کتب فراوان یاد شده؟ سوال دهم:آیا سایر کتب آسمانی از جانب الله هم تحدی دارند برای اینکه ثابت کنند کار غیر خدا نیست؟.........با تشکر

با نام الله

کارشناس بحث: استاد عمار

[=arial]با سلام و ادب
بنده تنها به سوال اول شما پاسخ میدم و بقیه رو در تاپیک های دیگه با هماهنگی همکار ارجاع مطرح کنید.
در مورد کتاب تورات و انجیل عرض کنم که اینها هم دارای نظم و قافیه خاص خود هستند اما هر چه که باشد ما قائل به تحریف کتب آنها هستیم.
كتاب مقدس متشكل از عهد عتيق و عهد جديد مى باشد.
عهد عتيق به تورات ـ داراى پنج سفر (كتاب) و نامه يوشع و سىوسه كتاب ـ ديگر اطلاق مى گردد.
عهد جديد، به انجيل هاى چهارگانه (متى، مرقس، لوقا و يوحنا) و كتاب اعمال رسولان و نامه هايى از پولس، پطرس و ... اطلاق مى گردد.
هر يك از كتاب ها يا نامه هاى كتاب مقدس داراى چندين باب و فصل مى باشد و هر باب مشتمل بر چند آيه.
بنابراين كتاب مقدس (انجيل و تورات و ...) به جاى سوره داراى «باب» مى باشند و هر «بابى» آياتى را در بر دارد.
شايان ذكر است كه تقسيم كتاب مقدس به فصول و باب در سال 1226 ميلادى و شماره گذارى جملات به عنوان آيه در سال 1551 ميلادى انجام گرفت، در حالى كه خود تورات چندين قرن قبل از ميلاد مسيح نوشته شده بود و نگارش انجيل هاى چهارگانه در سال 93 ميلادى پايان پذيرفته بود.

امکانش هست یک نمونه کوتاه از نظم و ریتم انجیل یا تورات را برای بنده بیاورید؟ بیش از حد دوست دارم ببینم آیا نظم و ریتم سایر کتب هم مانند قرآن بی نظیر و شاهکارند؟ چون قرآن از لحاظ ریتم و نظم فوق العاده است و بزرگترین انسانها هم نتونستند مثلشو بیارند...

nothing;454040 نوشت:
امکانش هست یک نمونه کوتاه از نظم و ریتم انجیل یا تورات را برای بنده بیاورید؟

[=arial]با سلام
بنده در این زمینه اطلاعاتی ندارم.

nothing;454040 نوشت:
مکانش هست یک نمونه کوتاه از نظم و ریتم انجیل یا تورات را برای بنده بیاورید؟

من میتونم بیارم اما عبریه و شما قادر به خوندنش نیستید Smile

سید محمد هاشمی پور;455248 نوشت:
من میتونم بیارم اما عبریه و شما قادر به خوندنش نیستید :)
شما بیار من قادرم بهر زبونی بخونم(عبری رو دارم تک تک آموزشاتشو و تک تک حروفشو . غیره...)

با سلام خدمت عزیزان :
جواب سؤال اول : کتابهای عهد عتیق و جدید نظم و قافیه دارند اما به زبان خودشان اما مانند قرآن سوریه و آیه نداشتند بلکه در قرن هشتم هجری توسط سعدیا گائون تقسیم بندی شدند و او برای آنها باب و آیه معین کرد و در مقدمه کتاب خود گفت که به تقلید از قرآن مسلمانان چنین کاری می کند .
جواب سؤال دوم : خداوند کتب قبلی را نابود نکرد بلکه عالمان ادیان گذشته به دلایل مختلف مانند نژاد پرستی برخی از کتابهای خودشان را تحریف کردند ( نابود نکردند) . اگر من کتابی را آتش بزنم آیا خدا باید جلوی من را بگیرد ؟ پس اختیار انسان چه می شود ؟
جواب سؤال سوم : کتب قبلی مانند زبور حضرت داوود و .... کتب انبیای بنی اسرائیل بودند و تمام انبیای بنی اسرائیل پیامبران جهانی نبودند بلکه وظیفه بعضی از آنها تنها هدایت بنی اسرائیل بود اما برخی دیگر مانند خود حضرت موسی نبوتی جهانی داشت که متأسفانه نگرش نژادی یهودیان و غرور آنها باعث شد دیگران را به خداپرستی دعوت نکنند و حتی مخالف خداپرستی دیگران شوند و ادعا کردند هدایت فقط مخصوص یهودیان است .
جواب سؤال چهارم : برادر یا خواهر عزیز "الله" نام خداوند به زبان عربی است اما در زبانهای دیگر ممکن است به شکلی دیگر تلفظ شود مثلا در انگلیسی به او God می گویند یا در یونان باستان به او Theo گفته می شد یا در عبری او را "الوهیم" می نامیدند . و همه این نامها اشاره به خالق هستی دارند بنابراین در هر زبانی به صورتی تلفظ می شد . اما تاکنون پیامبری از سوی کسی غیر از خداوند خالق هستی نیامده است و هیچ کس غیر از پیامبران چنین ادعایی (یعنی ادعای نبوت) نکرده است .
جواب سؤال پنجم : خداوند بر اساس حکمت خود هر پیامبری را با زبان قوم خودش مبعوث می کند پس تمام کتب آسمانی عربی نیستند بلکه به تناسب زبان مردم زبان انها فرق می کند مثلا اصل انجیل به زبان سریانی بوده زیرا مردمی که حضرت عیسی برای آنها مبعوث شده بود سریانی سخن می گفتند .
جواب سؤال ششم : دقیقا نمی دانم چند کتاب آسمانی نازل شده اما اسم برخی از آنها هست مانند ( صحف حضرت ابراهیم ، تورات ، زبور ، انجیل ، قرآن و ... ) البته اصل بسیاری از کتابهای انبیا به دست ما نرسیده است .
جواب سؤال هفتم : خداوند برای هدایت میلیاردها انسان 124000 هزار نفر را مبعوث کرد اما اینکه چگونه پیامبر شدند این دیگر حکمت خداست . البته شرایطی را داشتند که پیامبر شدند مثلا هیچگاه گناه نمی کردند .
جواب سؤال هشتم : تمام پیروان ادیان آسمانی برای شروع تلاوت کتب خودشان از نام خدا استفاده می کنند مانند یهودیان که از (بشم هشم ) یعنی به نام او استفاده می کنند . اما کتب آنها فاقد بسم الله است زیرا همانطور که در پاسخ به سؤال اول گفتم تقسیماتی شامل سوره و ... مانند قرآن ندارند .
جواب ُسؤال نهم : سایر کتب الهی وحی بودند اما بعدا تحریف شدند اما با این وجود نام خداوند در آنها بسیار زیاد تکرار و ذکر شده است مثلا در تورات تقریبا در هر جمله یک نام خدا را می توان دید .
جواب سؤال دهم : بقیه کتب آسمانی فاقد تحدی هستند و هیچگاه در آنها تحدی نشده است .
با تقدیم احترام

پرسش:
آیا انجیل تورات زبور و غیره هم مثل قرآن نظم و قافیه و آیه و سوره دارند بخصوص همین قافیه و نظم؟

پاسخ:
بله اینها هم دارای نظم و قافیه خاص خود هستند اما هر چه که باشد ما قائل به تحریف کتب آنها هستیم. در قرآن کریم خداوند متعال می فرماید:
«در میان آنها [یهود] کسانى هستند که به هنگام تلاوت کتاب [خدا]، زبان خود را چنان می‌گردانند که گمان کنید [آنچه را می‌خوانند،] از کتاب [خدا] است در حالى که از کتاب [خدا] نیست! [و با صراحت] می‌گویند: "آن از طرف خداست!" با این‌که از طرف خدا نیست، و به خدا دروغ می‌بندند در حالى که می‌دانند!»(1)
«پس واى بر آنها که متنی را با دستان خود نگاشته، سپس می‌گویند: "این، از طرف خداست." تا آن‌را به بهاى کمى بفروشند. پس واى بر آنها از آنچه با دست خود نوشتند».(2)

كتاب مقدس متشكل از عهد عتيق و عهد جديد مى باشد.
عهد عتيق به تورات ـ داراى پنج سفر (كتاب) و نامه يوشع و سىوسه كتاب ـ ديگر اطلاق مى گردد.
عهد جديد، به انجيل هاى چهارگانه (متى، مرقس، لوقا و يوحنا) و كتاب اعمال رسولان و نامه هايى از پولس، پطرس و ... اطلاق مى گردد.
هر يك از كتاب ها يا نامه هاى كتاب مقدس داراى چندين باب و فصل مى باشد و هر باب مشتمل بر چند آيه.
بنابراين كتاب مقدس (انجيل و تورات و ...) به جاى سوره داراى «باب» مى باشند و هر «بابى» آياتى را در بر دارد.
شايان ذكر است كه تقسيم كتاب مقدس به فصول و باب در سال 1226 ميلادى و شماره گذارى جملات به عنوان آيه در سال 1551 ميلادى انجام گرفت، در حالى كه خود تورات چندين قرن قبل از ميلاد مسيح نوشته شده بود و نگارش انجيل هاى چهارگانه در سال 93 ميلادى پايان پذيرفته بود.(3)

پی نوشت ها:
1. آل عمران، 78.
2. بقره 79.
3. الاب اسلفان شر پنشييه، تعرّفٌ الى الكتاب المقدس، ص 7، دارالشرق، بيروت و سيدمصطفى حسينى دشتى، معارف و معاريف، ج 2و3، ذيل انجيل و تورات..

موضوع قفل شده است