جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ندیدن خواب اموات

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

ندیدن خواب اموات

بنده تا چند سال پیش خواب امواتم را میدیدم اما تقریبا از وقتی که بی دین شدم دیگر خواب امواتم را ندیدم اما الان که تقریبا 1 سالی هست که دوباره مسلمان شده ام در طول این مدت خواب امواتم را ندیدم در حالی که احتیاج دارم که خواب امواتم را ببینم تا یک مقدار بیشتر به آخرت مطمئن شوم. از خدا هم خواستم که کاری کند تا دوباره خواب امواتم را ببینم اما ظاهرا خدا به نظر من توجهی نمیکند! خانواده ام خواب اموات فامیل را میبینند اما من نمیبینم!

علت چیست؟!

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

ندیدن خواب اموات

کارشناس بحث: استاد سمیع

5. صلوات ها 3

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

نقل قول نوشته اصلی توسط mir@ نمایش پست ها
    بنده تا چند سال پیش خواب امواتم را میدیدم اما تقریبا از وقتی که بی دین شدم دیگر خواب امواتم را ندیدم اما الان که تقریبا 1 سالی هست که دوباره مسلمان شده ام در طول این مدت خواب امواتم را ندیدم در حالی که احتیاج دارم که خواب امواتم را ببینم تا یک مقدار بیشتر به آخرت مطمئن شوم. از خدا هم خواستم که کاری کند تا دوباره خواب امواتم را ببینم اما ظاهرا خدا به نظر من توجهی نمیکند! خانواده ام خواب اموات فامیل را میبینند اما من نمیبینم!

علت چیست؟!
    باسمه تعالی
    باسلام
    با توجه به شرح حالی که از خود دادید ظاهرا باید رابطه‌‌ای بین وضعیتتان در مسیر دینداری و خواب دیدنتتان وجود داشته باشد، الان که الحمدلله در مسیر دین قرار گرفته‌اید مراقبه بر حفظ دستورات دین مبین اسلام را با شدت هر چه تمام تر داشته باشید و در عین حال از دستوراتی که برای خواب دیدن اموات صادر شده غفلت نفرمایید، به عنوان نمونه:

1-موقع خواب وضو می گیری و بر سمت راست خود می خوابی و تسبیح حضرت زهرا علیها السلام را می گویی و بعد این جملات را می خوانی:

« اللَّهُمَّ أَنْتَ الْحَدُّ الَّذِي لَا يُوصَفُ وَ الْإِيمَانُ يُعْرَفُ مِنْهُ مِنْكَ بَدَتِ الْأَشْيَاءُ وَ إِلَيْكَ تَعُودُ فَمَا أَقْبَلَ مِنْهَا كُنْتَ مَلْجَأَهُ‏ وَ مَنْجَاهُ‏ وَ مَا أَدْبَرَ مِنْهَا لَمْ يَكُنْ لَهُ مَلْجَأٌ وَ لَا مَنْجَى مِنْكَ إِلَّا إِلَيْكَ فَأَسْأَلُكَ بِلَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ وَ أَسْأَلُكَ‏ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ* بِحَقِّ مُحَمَّدٍ ص سَيِّدِ النَّبِيِّينَ وَ بِحَقِّ عَلِيٍّ خَيْرِ الْوَصِيِّينَ وَ بِحَقِّ فَاطِمَةَ سَيِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِينَ وَ بِحَقِّ الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ الَّذِي جَعَلْتَهُمَا سَيِّدَيْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ عَلَيْهِمْ أَجْمَعِينَ السَّلَامُ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِ بَيْتِهِ وَ أَنْ تُرِيَنِي مَيِّتِي فِي الْحَالِ الَّتِي هُوَ فِيها»[1]

و از خدا بخواه که آن شخص را درخواب ببینی

2-مرحوم شيخ عباس قمي در مفاتيح الجنان از كفعمي صاحب مصباح و محدث فيض , صاحب كتاب خلاصه الاذكار نقل مي كند كه هر كس خواسته باشد در خواب ببيند يكي از پيامبران و امامان (علیهم السلام) را يا يكي از مردمان يا والدين خود را, سوره ‹‹شمس›› و ‹‹ليل›› و ‹‹قدر›› و ‹‹قل يا ايها الكافرون›› و ‹‹اخلاص›› و ‹‹ناس›› و «فلق»بخواند و صد مرتبه سوره ‹‹اخلاص›› را بخواند و صد مرتبه بر پيامبر و آل او صلوات بفرستد و با وضو به جانب راست بخوابد. هر كه اراده كرده انشاءالله در خواب خواهد ديد [2]

پی‌نوشت:
    1-فلاح السائل و نجاح المسائل ص286
    2-مفاتیح الجنان،حواشی،خواص سور و آیات ص1181

ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۲/۱۰/۱۳ در ساعت ۱۲:۰۰

7. صلوات ها 7

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

علت چیست؟!
    با عرض سلام
    از اینکه بر بی دینی خود باقی نماندید جای شکرگزاری به درگاه خدا را دارد.
    شاید بهتر باشه برای امواتتون خیرات کنید و بیشتر قرآن بخوانید و دعا کنید.
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

9. صلوات ها 6

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم
    پیرو کلام دوستان
    گل که از ساقه جدا شد زودی پژمرده میشه
    مگر اینکه برای احیا , دوباره پیوند بخوره و مورد مراقبت ویژه باشه ...
    پیوند به خانواده و فامیل و اصل و ریشه و بزرگان و خدا
    و تلاش برای اینکه مثل قدیم شب و روز خدایی باشه
    مثلا ثواب کسب شده روزانه رو با گناه شبانه حروم نکنه .

نفس باید پاک بشه و ذهن ازاد ...
    البته یه وقتا نفس پاکه اما ذهن ازاد نیست .
    حالا این گرفتگی ذهنم همیشه به معنی وجود افکار پلید یا مشغله زیاد یا گناه نیست
    میتونه از گرفتگی جسمی مثل سینوس یا عضلات سر و قلب و ... امثال اینها باشه

البته هر توهمی هم خواب واقعی نیست
    و نمیتونیم بگیم هر کسی که خواب میبینه نفسش پاک بوده و هست .
    مثله اثر هنری که اصل و بدل داره . یا هنر و قدرتی که ممکنه بطور اکتسابی یا مادرزادی به پاک و ناپاک برسه ...

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

11. صلوات ها 5

علاقه
    قدم زدن زیر بارون
    نوشته
    1,578
    حضور
    61 روز 9 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    50
    صلوات
    4213

سلام و عرض ادب.

از وقتی که بی دین شدم دیگر خواب امواتم را ندیدم اما الان که تقریبا 1 سالی هست که دوباره مسلمان شده ام
    برادر عزیز، میدانم چیزی که میخواهم بگویم خارج از موضوع تاپیک است، اما گفتنش لازم است:

قسمت قرمز رنگ را که خواندم بی اختیار اشک در چشمانم حلقه زد. امیدوارم به لطف پروردگار و حقانیت این شب عزیز، در مسیر جدید ثابت قدم و استوار بمانید.

موفقیت روز افزون شما برادر مؤمن را از خداوند متعال خواستارم.
    از ثــری تا به ثــريّـــا به عبـــوديّــت او .............. همه در ذكر و مناجات و قيامند و قعود

13. صلوات ها 6

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    154
    حضور
    4 روز 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1084

من هم اوایل خیلی خواب خاله ام که خدارحمتشان کنه میدیدم هربارم منوازاخرت میترسوندن به طوریکه گریه ام درمیومدواخرین باربرای مادرم تعریف کردم همون ظهرکه مادرم خوابیدخاله ام رودرخواب دیدوبهش گفت چراانقدردخترمواذیت میکنی واون گفت که من کاری ندارم وخیلی دوستش دارم ودیگه به خوابم نیومدنه خاله ام نه هیچکدوم ازمرده ها.خیلی برام تعجب برانگیزبود
    من به اخرت فکرمیکردم نه انقدرزیادووحشتناک که خاله ام بهم نشون میدادواینکه تمام اعمال انسان دقیقاضبط میشه.وقتی توخواب طاقت نداشتم وای به حال اون دنیا
    منم جدیداهرچی سعی میکنم دیگه نمیتونم ازاین دست خواباببینم.
    ایماه بنی هاشم خورشیدلقاعباس
    ای نوردل حیدرشمع شهداعباس

از
    دردوغم ایام ماروبه تواوردیم
    دست من مسکین گیرازبهرخدا
    عباس
    یاحضرت عباس ع یاباب الحوائج

15. صلوات ها 8

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

با عرض سلام

گاهی اموات مومنین که به خواب نزدیکانشان میایند مرتب سفارش میکنند که گناه نکنید. رعایت حلال و حرامها را بکنید. مواظب فرزندانتان باشید و خوب تربیتشان کنید. اینجا کارهای خوب فرزندان و نسل ما است که مرتب مقام ما رابالا میبرد. ایشان باقیات صالحات ما هستند....
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

17. صلوات ها 5

علاقه
    خدا و 14 معصوم(صلوات الله علیهم اجمعین)
    نوشته
    101
    حضور
    2 روز 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    527

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان ، به ویژه امیر آقای گل
    البته من قصد جسارت ندارم و با حضور و پاسخگویی متخصصین دینی ، قصد عرض اندام ندارم
    فقط به عنوان برادر کوچکتر ، خواستم یکی دو تا نکته که از بزرگان یاد گرفتم رو بیان کنم
    اوّل اینکه خواب دیدن مهم نیست . بلکه مهم اینه که خوابی که شما میبینید جزو رویاهای صادقه باشه و دارای معنا و مفهوم درست باشه . و تشخیص این مسئله که خواب شما واقعا یک رویای صادقه است و معنای درست و قابل تعبیری داره یا نه ، فقط از دست یک مُعبِّر معتبر و عالم دینی که تخصص در تعبیر خواب داره بر میاد . اینطور نیست که ما هر خوابی ببینیم ، سریع برای خودمون تعبیر کنیم و در زندگیمون ترتیب اثر بدیم . بلکه خواب رو فقط باید برای یک عالم دینی که تخصص در زمینه ی تعبیر خواب داره بیان کنیم تا چنین شخصی نظر بده . جالب اینه که بدونید ، علم تعبیر خواب ، جزو علوم
    " لَدُنی " است . یعنی با کتاب خوندن و تعلیم و تعلّم نمیشه به این علم دست پیدا کرد ، بلکه خداوند به واسطه ی بعضی مسائل ، این علم رو به انسان عطا میکنه . البته بعضی مسائل و قواعد هست که عمومیت داره و ما میتونیم با یادگیری اونها ، معناش رو بفهمیم . مثلا کسی که خواب ببینه مُرده ، این تعبیرش اینه که عمرش طولانی میشه. این چیزیه که در تمام خوابها عمومیت داره . ولی اینکه یک خواب رو به طور کامل بخوایم تعبیر کنیم و ببینیم چه تعبیری داره و چه پیامی قراره ازین خواب به ما داده بشه ، این فقط و فقط به دست معبّر خواب که خداوند این علم رو به دلایل مختلف بهش داده بر میاد .
    نکته ی دوّم اینکه شما که دوست دارید معرفت و یقینتون نسبت به دین و خدا و قیامت و.... بیشتر بشه ، بهتره که راهی غیر از خواب پیدا کنید . خواب دیدن ، راه مناسبی برای بالا بردن یقین و معرفت نسبت به امور دینی نیست . چون به قول خودتون ، اگه آدم چند وقت خواب نبینه ، یا خوابهای بیخود و بدون تعبیر ببینه ، کم کم یقین و ایمانش ضعیف میشه و با اوّلین شبهه ، در تمام اعتقاداتش شک میکنه و سُست میشه . شما بهتره سعی کنید از راههای دیگه علم و یقینتون رو در مسائل دینی بیشتر کنید نه اینکه تکیه گاهتون رو خواب قرار بدید . جالبه که بدونید انسان هرقدر ایمانش قویتر و روحش بزرگتر بشه ، خواب دیدنش کمتر میشه . این چیزی نیست که من بگم بلکه از علمای بزرگ یاد گرفتم و نظر اونها رو دارم بهتون منتقل میکنم . انسان هرقدر با ایمانتر بشه ، کمتر خواب میبینه . البته معناش این نیست که اصلا خواب نمیبینه . نه اصلا . پیامبر خدا و معصومین(علیهم السلام) هم خواب میدیدن . ولی اینکه انسان مدام خواب ببینه ، معناش این نیست که خوشحال باشه چون ایمانش بالاست . انسان وقتی به درجات بالای ایمان برسه ، خواب دیدنش بسیار کم میشه و کم کم مکاشفه براش حاصل میشه .
    دیگه خیلی پر حرفی کردم . باید ببخشید .
    خلاصه اینکه به نظر من حقیر که از بزرگان دین یاد گرفتم ، زیاد دنبال این نباشید که خواب اموات رو ببینید . بلکه سعی کنید از راههای بسیاری که وجود داره ، ایمان و معرفتتون رو نسبت به خدا و معصومین و قیامت و بقیه ی امور دینی زیاد کنید .
    موفق باشید .

قسم به وعده ی شيرين "
    فمَن يَمُت يَرَني "
    كه ايستاده بميرم به احترام
    علی (عليه السلام)

19. صلوات ها 4

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

باسمه تعالی

جمع بندی

ندیدن خواب اموات
    پرسش

بنده تا چند سال پیش خواب امواتم را میدیدم اما تقریبا از وقتی که بی دین شدم دیگر خواب امواتم را ندیدم اما الان که تقریبا 1 سالی هست که دوباره مسلمان شده ام در طول این مدت خواب امواتم را ندیدم در حالی که احتیاج دارم که خواب امواتم را ببینم تا یک مقدار بیشتر به آخرت مطمئن شوم. از خدا هم خواستم که کاری کند تا دوباره خواب امواتم را ببینم اما ظاهرا خدا به نظر من توجهی نمیکند! خانواده ام خواب اموات فامیل را میبینند اما من نمیبینم! علت چیست؟!

پاسخ:

با توجه به شرح حالی که از خود دادید ظاهرا باید رابطه‌‌ای بین وضعیتتان در مسیر دینداری و خواب دیدنتتان وجود داشته باشد، الان که الحمدلله در مسیر دین قرار گرفته‌اید مراقبه بر حفظ دستورات دین مبین اسلام را با شدت هر چه تمام تر داشته باشید و در عین حال از دستوراتی که برای خواب دیدن اموات صادر شده غفلت نفرمایید، به عنوان نمونه:

1-موقع خواب وضو می گیری و بر سمت راست خود می خوابی و تسبیح حضرت زهرا علیها السلام را می گویی و بعد این جملات را می خوانی:

« اللَّهُمَّ أَنْتَ الْحَدُّ الَّذِي لَا يُوصَفُ وَ الْإِيمَانُ يُعْرَفُ مِنْهُ مِنْكَ بَدَتِ الْأَشْيَاءُ وَ إِلَيْكَ تَعُودُ فَمَا أَقْبَلَ مِنْهَا كُنْتَ مَلْجَأَهُ‏ وَ مَنْجَاهُ‏ وَ مَا أَدْبَرَ مِنْهَا لَمْ يَكُنْ لَهُ مَلْجَأٌ وَ لَا مَنْجَى مِنْكَ إِلَّا إِلَيْكَ فَأَسْأَلُكَ بِلَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ وَ أَسْأَلُكَ‏ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ* بِحَقِّ مُحَمَّدٍ ص سَيِّدِ النَّبِيِّينَ وَ بِحَقِّ عَلِيٍّ خَيْرِ الْوَصِيِّينَ وَ بِحَقِّ فَاطِمَةَ سَيِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِينَ وَ بِحَقِّ الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ الَّذِي جَعَلْتَهُمَا سَيِّدَيْ شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ عَلَيْهِمْ أَجْمَعِينَ السَّلَامُ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِ بَيْتِهِ وَ أَنْ تُرِيَنِي مَيِّتِي فِي الْحَالِ الَّتِي هُوَ فِيها»[1]

و از خدا بخواه که آن شخص را درخواب ببینی

2-مرحوم شيخ عباس قمي در مفاتيح الجنان از كفعمي صاحب مصباح و محدث فيض , صاحب كتاب خلاصه الاذكار نقل مي كند كه هر كس خواسته باشد در خواب ببيند يكي از پيامبران و امامان (علیهم السلام) را يا يكي از مردمان يا والدين خود را, سوره ‹‹شمس›› و ‹‹ليل›› و ‹‹قدر›› و ‹‹قل يا ايها الكافرون›› و ‹‹اخلاص›› و ‹‹ناس›› و «فلق»بخواند و صد مرتبه سوره ‹‹اخلاص›› را بخواند و صد مرتبه بر پيامبر و آل او صلوات بفرستد و با وضو به جانب راست بخوابد. هر كه اراده كرده انشاءالله در خواب خواهد ديد [2]

پی‌نوشت:
    1-فلاح السائل و نجاح المسائل ص286
    2-مفاتیح الجنان،حواشی،خواص سور و آیات ص1181

21. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری