صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شیعه شدگان

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

شیعه شدگان

عزاداري دسته مستبصرين در کربلا/عکس
    آمار دقيقي در مورد افراد موجود از کشورهاي مختلف در اين دسته وجود ندارد اما بررسي هاي اوليه نشان مي دهد که حداقل از 58 کشور جهان، افرادي تازه شيعه شده در اين دسته وجود دارد.

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

به نقل از شيعه آنلاين، انواع دسته هاي عزاداري به مناسبت أربعين حسيني عليه السلام راهي کربلاي معلي شده اند.

يکي از اين دسته ها به مستبصريني که از ديگر اديان و مذاهب به مذهب اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام گرويده اند، تعلق دارد.

در اين دسته جوانان و افرادي از کشورهاي مختلف از قاره هاي مختلف جهان وجود دارد. آمار دقيقي در مورد افراد موجود از کشورهاي مختلف در اين دسته وجود ندارد اما بررسي هاي اوليه نشان مي دهد که حداقل از 58 کشور جهان، افرادي تازه

شيعه شده در اين دسته وجود دارد. تصاوير ذيل مربوط به عزاداري دسته متسبصرين در حرم مولاي متقيان، حضرت علي بن أبي طالب عليه السلام است که به مناسبت أربعين حسيني عليه السلام برگزار شده است.

شیعه شدگان
    شیعه شدگان
    شیعه شدگان

5. صلوات ها 12

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

شیعه شدگان
    شیعه شدگان

7. صلوات ها 11

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

شیعه شدگان
    شیعه شدگان
    شیعه شدگان
    شیعه شدگان
    شیعه شدگان
    شیعه شدگان
    شیعه شدگان
    شیعه شدگان

9. صلوات ها 12

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

حکایت استاد کانادایی که در عربستان شیعه شد

استاد آیت الله قزوینی مدیر شبکه جهانی ولایت که در راستای دفاع از حریم ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین و رفع شبهات وارده در این زمینه به فعالیت مشغول می باشند طی گفتگویی به شیعه شدن یک استاد کانادایی در عربستان اشاره کرده و در این باره گفتند:
    من سه سال پیش مکه بودم با یکی از بزرگوارانی که از کویت آمده بود یک جلسه‌ای داشتیم گفت: در کانادا در یکی از دانشگاه‌ها استادی بود که خیلی برو بیا داشت و دانشجویان و اساتید از او حرف شنوی داشتند. او یهودی بود وهابی‌ها سرمایه‌گذاری زیادی روی او کردند و طی 5-4 سال او را مسلمان و وهابی کردند و از او دعوت کردند که در دانشگاه محمد بن سعد ریاض تدریس کند.

او آمد و در همان 2-1 سال اول، موجی ایجاد کرد و بسیاری از دانشجویان و اساتید را به سمت خودش جلب کرد. وهابی‌ها از او درخواست کردند که یک کتابی در رد فرقه‌ای به نام شیعه که یهودیها آن را تأسیس کرده‌اند بنویسد و ما این کتاب را با تیراژ گسترده چاپ و پخش می‌کنیم او گفت: خب کتابهای آنها را به من بدهید که من نقدی روی آنها بنویسم. آنها گفته بودند که همین مطالبی که علمای ما از شیعه نقل کردند کافی است اما آن استاد کانادایی اصرار کرد که خودش کتابهای شیعه را بخواند که بالاخره قبول می کنند.

بعد از حدود 6-5 ماه او اعلام جلسه می‌کند و در جلسه می‌گوید که آقایان چنین درخواستی از من داشتند و من تحقیق و بررسی کردم، آقایان اساتید و دانشجو من به این نتیجه رسیدم که تنها مذهبی که با قرآن و سنت پیامبر تطبیق می‌کند، مذهب شیعه است و من رسماً تشیع خود را اعلام می‌کنم.

اما این استاد کانادایی شیعه شده را به زندان می‌اندازند و وزیر کانادا با مشکلاتی او را آزاد می‌کند و بعد از آن به کانادا هم نرفت و الان در لندن است و من شماره ایشان را دارم و خیلی خوب است که پیگیری بشود که ایشان کجا هستند و چه می‌کنند چون انسان قیمتی است.

11. صلوات ها 11

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

مهندس ژاپنی در آستارا شیعه شد
    مهندس ژاپنی با انتخاب نام رضا در دفتر امام جمعه آستارا مسلمان شد.

شیعه شدگان «آتشوشی ناکاته» مهندس رایانه ژاپنی عصر امروز با حضور در دفتر حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا امام جمعه این شهر به دین اسلام مشرف شد و نام «رضا» را برای خود برگزید.

رضا 27 ساله و اهل توکیوی ژاپن و مجرد است که دین اسلام را به عنوان دین برتر برای خود برگزید.
    وی دلیل اسلام آوردن خود را مطالعه انواع دین‌ها ذکر کرد و گفت: با مطالعه تمام‌ دین‌ها دریافتم که اسلام دین برتر است و به همین دلیل اسلام را برای دین خود انتخاب کردم.

13. صلوات ها 11

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

شریف محمد علی حیدره

وي كه هم اكنون رهبر شيعيان سنگال است

در مورد تشرف به مذهب اهل بيت عليهمالسلام ميگويد:

پیش از این بر مذهب اهل سنّت و مالکی بوده ام.

البته من زمانی که کودک بودم نیز دور از مذهب اهل بیت علیهم السلام نبودم. مثلاً دیوان امام علی علیه السلام را من قبلاً در کودکی ندیده بودم، اما وقتی که سالها بعد این کتاب را دیدم، متوجه شدم که این اشعار را از کودکی حفظ هستم.

اما آشنایی من با اهل بیت علیهم السلام و مذهب شیعه با

انقلاب ایران و علاقمند شدن من به امام خمینی (ره) آغاز شد.

من از کوچکی تمامی انقلابات را پیگیری می کردم تا اینکه با انقلاب ایران و رهبر آن امام خمینی (ره) آشنا شدم و

سبب گرایش من به مذهب اهل بیت علیهم السلام شد. همه خانواده و کسانی که به من نزدیک هستند، می دانند

که من از 15 سال پیش به مذهب تشیّع گرویدم اما از طریق رسانه ها و به صورت عمومی دو الی چهار سال است

که مذهب خود را علناً اعلام کرده ام.

کتابهای منتشر شده ام عبارت اند از:

«حقایق روشن برای زندگی پیامبر اسلام» به زبان فرانسه و عربی و

کتاب دیگرم درباره عاشورا است به نام «آیا عاشورا روز جشن است یا روز اندوه» که این کتاب هم به زبان عربی و فرانسه چاپ شده است.

15. صلوات ها 8

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

دکتر حامد الگار

حجة الاسلام و المسلمین سید مجتبی موسوی لاری مي گويد:

یک مجموعه چهار جلدی اعتقادات از توحید، عدل، نبوت و امامت و معاد تألیف کرده‌ام که این کتاب در آمریکا به انگلیسی چاپ و منتشر شده است. این کتاب را دکتر «حامد الگار» ترجمه کرده است.

ترجمه الگار نیز خود داستان جالبی دارد. من این کتاب را به صورت سلسله مقالات در مجله سروش چاپ و منتشر کرده بودم.
    پس از چاپ، تماس گرفتند که این کتاب ترجمه شود؛ چون مخاطب کتاب غربی‌ها و غیر مسلمانان بودند.

از این رو، مباحث جلد اول عقلی بود و روایت و آیه‌ای آورده نشد. البته، دوست داشتم که کتاب ترجمه شود.

به حامد الگار نامه‌ای نوشتم و خواستار ترجمه کتاب شدم که ایشان نپذیرفت ، اما با وساطت یکی از دوستان، الگار گفت کتاب را بفرستم تا آن را ببیند و اگر پسندید، آن را به برخی از شاگردان خود بدهد تا ترجمه کنند. ‌

کتاب را فرستادم. پس از مدتی دوست مشترکمان اعلام کرد که کتاب را پسندیده و حتی حاضر شده خودش آن را ترجمه ‌کند.

ایشان سه جلد را ترجمه و در آمریکا چاپ کرد.
    . البته ایشان بحث امامت را ترجمه نکرد ، بدین جهت خواستم تا این بخش را مانند بقیه مجلدات ترجمه کند، ولی نپذیرفت.

نامه‌ای برای ایشان نوشتم و گفتم هر شرطی دارید، می‌‌پذیرم. ایشان پذیرفت که بخش امامت را پس از دو سال دیگر ترجمه کند به شرطی که هر جا را نپسندید، ترجمه نکند .این شرط را ‌پذیرفتم.

به هرحال ، حامد الگار کتاب را ترجمه کرد و برخی مطالب را نپسندیده بود، ولی خودش حذف نکرده بود ؛ کتاب را چاپ کردیم و برای ایشان فرستادیم.

پس از دو سال نامه ای نوشت که مژده دهم من چند بار ترجمه خود را خواندم و هر بار که آن را خواندم، به مذهب شیعه نزدیک و از اهل سنت دورتر ‌شدم.

به کتاب‌های اهل سنت در این زمنیه نیز رجوع کردم و هرچه آن کتاب‌ها را می‌خواندم از اهل سنت دورتر شدم و از ماه رمضان تغییر مذهب داده و شیعه شده ام ،

و نوشته بود که این نامه را جایی منتشر نکنید؛ چون بنا ندارم که وارد اختلافات مذهبی شوم ؛ اگر این مسایل مطرح شود به اختلافات دامن زده می شود.

به هرحال ، مذهب ایشان در آمریکا برملا شد و افرادی فهمیدند که وی به مذهب تشیع روی آورده و همه او را به عنوان شیعه ‌شناختند.

به دنبال ایشان عده ای از دانشجویان و استادان دانشگاه نیز شیعه شدند. وی سپس در نامه ای نوشت

که هفته‌ای نمی‌گذرد جز این که از ایالات متحده آمریکا به من خبر می‌دهند عده‌ای از روشنفکران با مطالعه کتاب به مذهب تشیع علاقه‌مند شده و بدان ‌گرویده اند.

17. صلوات ها 5

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

عبدالمجیدمحمد

فارغ التحصیل دانشگاه الازهر مصر.او در مورد علت شیعه شدنش می گوید:

دلايل متعددى وجود دارد و فردى كه به دنبال حقيقت است، بايد كتاب‏هاى اصيل تاريخى از قبيل تاريخ طبرى، الكامل ابن اثير، شرح نهج البلاغه ابن ابى الحديد و محمد عبدُه و... را كه به وسيله بزرگان اهل تسنن نوشته شده است،
    مطالعه كند.

علاوه بر اين يك دليل بسيار ساده وجود دارد و آن اين است كه در زبان عربى مى‏گويند:

«اهل البيت أدرى بما فى البيت؛ اهل خانه به آن چه در خانه است آگاه‏ترند.»
    چنان كه صاحب خانه بهتر مى‏داند وسايل و ظروف خانه در كجا قرار دارد؛

اهل بيت نبوت«ع» هم به مسائل و احكام دين آگاه‏ترند؛
    البته علماى ديگر هم مسائلى را مى‏دانند؛ ولى همانند اهل بيت«ع» آگاهى ندارند. دلايل بسيارى دارد كه در اين مجال كوتاه نمى‏گنجد.

19. صلوات ها 4

علاقه
    خدمت به مردم کشورم
    نوشته
    7,198
    حضور
    60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    278
    صلوات
    41218

دكتر عصام العماد

شيعه شدنش را هديه‌ي آسماني برشمرد و گفت: من در نزد «بن‌باز» در عربستان مشغول تحصيل بودم و با خود در اين انديشه بودم كه پس از قرن‌ها ارادات خالصانه نسبت به امام علي و امام حسين (ع) و ديگر امامان بزرگوار، همچنان در قلوب عده‌اي موج مي‌زند و كهنه نشده است و از طرف ديگر نقدهاي شديد نسبت به امام علي (ع) و امام حسين(ع) را در مجالس علمي عربستان مشاهده مي‌كردم و مي‌ديدم ظلم‌هاي يزد و معاويه توجيه مي‌شود ولي به راحتي امامان شيعه نقد مي‌شوند

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 7

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری