نویسندگان کتاب مقدس و اعتبار آن

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نویسندگان کتاب مقدس و اعتبار آن

سلام
می دانیم که کتاب مقدس از کتابهای زیادی تشکیل شده است که در ارتباط با اعتبار و نویسندگان آن اختلافهایی بین کلیسا و محققین موجود است.
بنده در موقعیتی هستم که به شدت به اطلاعات دقیق و معتبر در ارتباط با نویسندگان تک تک این کتابها نیاز دارم. بسیار ممنون می شوم اگر در مورد نویسندگان این کتابها با ذکر منابع معتبر به این جانب کمک کنید.
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

با سلام خدمت دوستان گرامی
امیداورم در سلامتی کامل باشید

Hrm;450962 نوشت:
می دانیم که کتاب مقدس از کتابهای زیادی تشکیل شده است که در ارتباط با اعتبار و نویسندگان آن اختلافهایی بین کلیسا و محققین موجود است.
بنده در موقعیتی هستم که به شدت به اطلاعات دقیق و معتبر در ارتباط با نویسندگان تک تک این کتابها نیاز دارم. بسیار ممنون می شوم اگر در مورد نویسندگان این کتابها با ذکر منابع معتبر به این جانب کمک کنید.

دوست گرامی سؤال شما بسیار مجمل است و بنده آن را به صورت کامل متوجه نشدم اگر ممکن است کمی بیشتر درباره سؤالتان توضیح بفرمائید .
اما درباره کتاب در زمینه اعتبار کتب مقدس مسیحی می توانید به کتاب تاریخ کلیسا اثر اوزبیوس مراجعه نمائید.
اگر دوستان عزیز مطلبی در این زمینه دارند بسیار خوشحال خواهم شد نظر مبارکشان را بشنوم و از آن بهره مند شویم .

سلام
ممنون از پاسخگویی. ظاهرا این کتاب در کتابخانه این وبسایت موجود نمی باشد.
در واقع سوال من اینست که هر کتابی مشخصا نوینده ای دارد. در کتاب مقدس بصورت سنتی هر بخش آن به کسی نسبت داد شده است. می خواستم بدانم آیا مشخص است که نویسندگان واقعی هر بخش کتاب مقدس (قسمتهای مختلف عهد عتیق و جدید) چه کسانی بوده اند؟

با تشکر

با سلام

Hrm;599377 نوشت:
در واقع سوال من اینست که هر کتابی مشخصا نوینده ای دارد. در کتاب مقدس بصورت سنتی هر بخش آن به کسی نسبت داد شده است. می خواستم بدانم آیا مشخص است که نویسندگان واقعی هر بخش کتاب مقدس (قسمتهای مختلف عهد عتیق و جدید) چه کسانی بوده اند؟

به صورت دقیق مشخص نیست و هیچ دلیلی برای اثبات این انتسابها وجود ندارد

موضوع قفل شده است