صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بهانه هایی که مانع استفاده از حجاب میشوند(آِیا واقعاً حجاب واجب است؟)

نوشته
    1,321
    حضور
    37 روز 3 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    182
    صلوات
    10747

بهانه هایی که مانع استفاده از حجاب میشوند(آِیا واقعاً حجاب واجب است؟)

با سلام
    حتما با بد حجابهای زیادی برخورد کردید که هر کدام برای خودشان دلیل و بهانه ای دارند
    ما هم اینجا به برخی از بهنه ها اشاره کرده و به آن پاسخ میدهیم

بهانه اوّل :
    من هنوز قانع نشده‌ام که حجاب واجب باشد. (با علم به اینکه این سخن شرک است).

ما از او دو سؤال می پرسیم:

سؤال اوّل: آیا او به صحت دین اسلام اعتقاد دارد؟
    جواب آن طبیعتاً مثبت است، او لا اِلهَ اِلاَّ الله می گوید و این نشانه ی اعتقاد وی به یگانگی خداوند است، و می گوید: مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله، و این یعنی به شریعت اسلام ایمان دارم، پس او به اسلام به عنوان عقیده، شریعت و راه و روش زندگی اعتقاد دارد.

سؤال دوّم: آیا حجاب جزو شریعت اسلام و واجبات آن می باشد؟
    اگر این خواهر نیتش را خالص بگرداند و همانند کسی که به دنبال حقیقت است، در این قضیه تحقیق نماید به تأکید خواهد گفت: بله.
    پس (ای خواهر مسلمانم) آن خدایی که به الوهیت او ایمان آورده ای در کتاب عزیزش به رعایت حجاب دستور میدهد، پیامبر بزرگواری که به رسالتش ایمان داری در سنتش به رعایت حجاب دستور میدهد.

پاسخ کارشناس

ویرایش توسط تا ساحل آرامش : ۱۳۹۳/۰۲/۰۲ در ساعت ۱۷:۲۳ دلیل: افزودن لینک پاسخ کارشناس

قلبت را آنقدر ازعاطفه لبریز کن

که اگر روزی افتاد و شکست

همه جا عطر گل یاس پراکنده شود

2. صلوات ها 11

3.  

نوشته
    1,321
    حضور
    37 روز 3 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    182
    صلوات
    10747

بهانه دوّم :

من به واجب بودن پوشش شرعی قناعت حاصل نموده ام؛ اما مادرم مرا از پوشیدن آن باز می دارد و هرگاه از فرمان او سرپیچی کنم به دوزخ خواهم رفت.

گرامی ترین بنده ی خدا حضرت رسول (صَلََّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وسَلَّمَ) در سخنی کوتاه و حکمت آمیز در جواب این بهانه می فرماید: «لا طاعة لمخلوق فی معصیة الخالق» یعنی: «فرمانبرداری از مخلوق در صورتی که نافرمانی خالق در آن باشد جایز نیست.»

جایگاه والدین در اسلام بخصوص مادر مهم و ارزشمند است بلکه خداوند در آیات زیادی از قرآن آن را با بزرگترین امور یعنی عبادت ویکتاپرستی قرین نموده است؛ چنانکه خداوند می فرماید: «وَاعْبُدُوا اللَّهَ وَلا تُشْرِکُوا بِهِ شَیْئاً وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَاناً» [النساء:36].
    (تنها) خدا را عبادت کنید و (بس. و هیچ کس و) هیچ چیزی را شریک او مکنید. و نیکی کنید به پدر و مادر .

در هیچ صورت نافرمانی از والدین جایز نمی باشد مگر اینکه به نافرمانی پروردگار دستور دهند؛ زیرا خداوند می فرماید : «وَإِنْ جَاهَدَاکَ لِتُشْرِکَ بِی مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ فَلا تُطِعْهُمَا» (لقمان:15)
    هرگاه آن دو، تلاش و کوشش کنند که چیزی را شریک من قرار دهی که کمترین آگاهی از بودن آن و (کوچکترین دلیل بر اثبات آن) سراغ نداری، از ایشان فرمانبرداری مکن.

اما اطاعت نکردن از آنان در معصیت، مانع نیکی کردن با آنان نیست. خداوند می فرماید: «وَصَاحِبْهُمَا فِی الدُّنْیَا مَعْرُوفاً» (لقمان: 15).
    با ایشان در دنیا به طرز شایسته و به گونه بایسته‌ای رفتار کن.

ویرایش توسط عطر یـاس : ۱۳۹۲/۱۰/۰۵ در ساعت ۱۸:۰۸

که اگر روزی افتاد و شکست

5. صلوات ها 10

نوشته
    1,321
    حضور
    37 روز 3 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    182
    صلوات
    10747

بهانه سوم :

هوا گرم است و ما نمی توانیم بدون پوشش گرمای شدید هوا را تحمل کنیم، پس چگونه با رعایت حجاب بتوانیم آن را تحمل کنیم؟

خداوند در باره اینها می فرماید: «قُلْ نَارُ جَهَنَّمَ أَشَدُّ حَرّاً لَوْ کَانُوا یَفْقَهُونَ»
    بگو: اگر دانا بودند می‌فهمیدند که آتش دوزخ بسیار گرمتر و سوزانتر (از گرمای تابستان و از همه آتشهای جهان) است. (توبه: 81)

ای خواهر گرامی! چگونه و با چه دلیلی گرمای این دنیا را با آتش سوزان دوزخ مقایسه میکنی؟!

یقین بدان که شیطان با یکی از تله های خیالیاش تو را گول زده و به شکار خود در آورده است تا اینکه تو را از گرمای دنیا به سوی آتش دوزخ بکشاند، پس بیدار شو و خودت را از تلهاش نجات ده، و این گرمای آفتاب را برای خودت نعمت بدان نه عذاب، چرا که گرمای شدید آفتاب در فصل گرما تو را به فکر عذاب دردناک آخرت میاندازد، روزی که این گرما چندین برابر می گردد و کسی توان تحمل آن را نخواهد داشت.

که اگر روزی افتاد و شکست

7. صلوات ها 10

نوشته
    29
    حضور
    4 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    93

به نام الله
    سلام
    یکی دیگر از بهانه ها اینکه برخی بد حجابان میگن ; ما عفیف و با حیا هستیم ، اما نیاز به جلوه گری و بروز بودن هم ، فطرت ماست .

سوال اینکه : واقعا انسان با حیا ، چگونه میتواند جلوه گر جاذبه های جنسی خود در خیابان و دید عموم باشد .

9. صلوات ها 8

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام

- ما حجابمون هیچ اشکالی نداره! تو نگاهتو درست کن...
    - هر وقت پنبه رو گذاشتی کنار آتیش و نسوخت، من هم نگاهمو درست میکنم.

- حجاب به ظاهر نیست، آدم باید دلش پاک باشه!
    - ظاهر خوب، از دل پاک بیرون میاد.

11. صلوات ها 9

علاقه
    خدا، اهل بیت، شیعه و کتاب
    نوشته
    620
    حضور
    18 روز 12 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    5584

با سلام
    - وقتی حجاب میکنم (چادر) فروشنده جوابمو نمیده. با نگاش بی احترامی میکنه.
    - خوب به درک که نمیده من خودم وقتی برای خرید وارد مغازه بشم و کسی جواب سلامم رو نده یا به خاطر چادرم بهم بی اعتنایی کنه از مغازه میام بیرون میگم تو لیاقت خرید منو نداری من پول به این آدم بی دین نمیدم.

دلی که نشد خانه یاس نرگس
    خراب است و ویران صفایی ندارد

(کاربر "به طاها به یاسین" هستم)

وبلاگ من:
    من یک سرطانی هستم

13. صلوات ها 8

نوشته
    1,321
    حضور
    37 روز 3 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    182
    صلوات
    10747

بهانه چهارم :

می ترسم اگر حجاب را رعایت کنم، باری دیگر آن را کنار بگذارم، چرا که زنان زیادی را دیده ام که بعد زمانی طولانی که حجاب را رعایت کرده، آن را کنار گذاشته اند!!.

به چنین زنانی می گویم: اگر مردم نظریه ای مانند نظریه تو را می داشتند، آنگاه دین را رها می کردند و کسی به دنبال دین نمی رفت، نماز نمی خواندند چرا که برخی ها می ترسیدند آن را ترک کنند. روزه نمی گرفتند، زیرا بسیاری می ترسند که در شرایطی آن را ترک کنند، آیا متوجه شدی که شیطان چگونه از راهی دیگر به دنبالت آمده و برایت تله گذاشت و تو را از واجباتت باز داشت؟!!

پیامبر (صَلََّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وسَلَّمَ) فرمود: أَحَبُّ العَمَلِ إلىَ اللهِ أَدوَمُهُ وإن قَلَّ ‌ بهترین عمل در نظر خداوند آن است که دوام بیشتر داشته باشد هر چند که اندک هم باشد. پس چرا به دنبال دلایلی که سبب ترک حجاب توسط چنین زنانی شده است، نگشته ای تا اینکه از آن اسباب اجتناب کرده و به دنبال راه حلی مناسب بگردی؟

که اگر روزی افتاد و شکست

15. صلوات ها 7

نوشته
    1,321
    حضور
    37 روز 3 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    182
    صلوات
    10747

بهانه پنجم :

به من می گویند: هرگاه لباس شرعی پوشیده و حجاب را رعایت کنم، نمی توانم ازدواج کنم، پس حجاب را کناز می گذارم تا بتوانم ازدواج کنم!

خواهر گرامی! بی گمان شوهری که دوست داشته باشد تو را بی بندو بار، آرایش کرده و در برابر خداوند نافرمان ببیند، آن شوهر برایت شایسته نیست، شوهری که در برابر انجام حرام ها غیرت و ایمانش به جوش نیاید، در برابر تو هم هیچگونه غیرتی نخواهد داشت و تو را برای رفتن به بهشت و نجات از دوزخ یاری نخواهد نمود.

بی گمان خانواده ای که اساس تشکیل آن، بر نافرمانی خداوند و خشمگین نمودن او پایه ریزی شود، خداوند حق دارد که شقاوت و بدبختی در دنیا و آخرت را بر آن بنویسد، چنان که خداوند می فرماید: وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَةً ضَنْکاً وَنَحْشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ أَعْمَى ‌. (طه: 124‏)

‏ و هرکه از یاد من روی بگرداند، زندگی تنگ (و سخت و گرفته‌ای) خواهد داشت‌؛ و روز رستاخیز او را نابینا (به عرصه قیامت گسیل و با دیگران در آنجا) گرد می‌آوریم.

و گذشته از این، ازدواج نعمتی از نعمت های خداوند است که به هرکه بخواهد می بخشد، چه بسیارند زنان با حجابی که ازدواج کرده اند و چه بسیارند زنان بی حجابی که هنوز [کسی به دنبالشان نیامده] و ازدواج نکرده اند.

اگر بگویی: آرایش و بی حجابی من برای رسیدن به هدفی مقدس و گرامی است که ازدواج می باشد، می گویم هدف مقدس و گرامی هیچ وقت استفاده از وسیله ناشرعی را مباح نمی گرداند، پس اگر هدف مقدس و پاک باشد، باید وسیله نیز پاک و درست باشد، زیرا قاعده ای اسلامی است که می گوید: « الوسائل لها حکم المقاصد»؛‌ وسایل دارای حکم اهداف می باشند.

که اگر روزی افتاد و شکست

17. صلوات ها 6

نوشته
    244
    حضور
    6 روز 6 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط علی نمایش پست ها
    - ما حجابمون هیچ اشکالی نداره! تو نگاهتو درست کن...
    - هر وقت پنبه رو گذاشتی کنار آتیش و نسوخت، من هم نگاهمو درست میکنم.
    یعنی چی؟!؟!!
    چه ربطی داره؟!؟!
    هم حرف کسی که میگه زنها هر جوری خواستن بیان بیرون عب نداره و مردها باید نگاهشونو درس کنن غلطه هم حرف شما!!
    اون زن برای حفظ حرمت خودش باید حجابشو رعایت کنه .
    مرد هم برای حفظ روح و روان خودش نگاهشو.

هم حرف شما غلطه هم اون!!
    همه ی مردها چشمهاشونو بندازن پایین باز هم زن نباید بدون حجاب بیرون بیاد.همه ی زنهام بی حجاب باشن مردها حق نگاه حرام ندارن

هرجائی که مردمان عافیت‌طلب و راحت‌طلب، در وسط میدان مبارزه، جائی برای خودباز نمیکنند و خطرپذیری نمیکنند، انسانهای مؤمن و مبارز رابه تندی و افراطیگری متهم میکنند!

بیانات رهبر انقلاب
    ۱۳۹۲/۰۳/۱۴

19. صلوات

علاقه
    راهیان نور،مسجد،هیئت،شهدا،زیارت
    نوشته
    221
    حضور
    4 روز 8 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1100

بهانه هایی که مانع استفاده از حجاب میشوند!!! نشد دیگه... چرا زیرو رو می کشید؟ اولش می گید حجاب... بعد خیلی آررررروم می بریدش سمته چادر! خب از همون اول بذار "چادر"... !!!

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)