اخباری از نخستين همايش ملي الگوي اسلامي ايراني ‎مشاوره

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

در اولين همايش ملي «دين و بهداشت روان»
مداخلات دين محور در مشكلات روانشناختي تبيين مي‌شود

مداخلات دين محور در مشكلات روانشناختي در اولين همايش «همايش الگوي اسلامي- ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» تببين و تحليل مي‌شود.
به گزارش ستاد خبري «اولين همايش الگوي اسلامي- ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» ، دكتر مسعود جان بزرگي از مشاوران برجسته كشور و داراي مدرك دكتراي تخصصي روان شناسي (PhD ) در قالب پانل علمي اين مبحث را ارائه مي‌كند.
دكتر محمدعلي مظاهري، حجج‌اسلام و المسلمين دكتر عباس پسنديده، دكتر سيد محمد غروي، دكتر حمزه عبدي، دكتر مسعود آذربايجاني اساتيدي هستند كه در پانل علمي به تبيين مباحث مرتبط با مداخلات دين محور در مشكلات روانشناختي مي‌پردازند.
الگوي شادكامي در ارتقاي سلامت روان، شاخص‌هاي موجود در مداخلات دين محور، مكانيزم‌ها و فنون مداخلات دين محور، مداخله مذهبي مبتني بر زهد، روان‌سنجي مفاهيم ديني در مداخلات روانشناختي و مداخلات دين محور در مسائل ازدواج موضوعاتي است كه در اين پانل مطرح مي‌شود.
اين پانل علمي روز اول همايش از ساعت 9 تا 11 تدارك ديده شده است و رويكرد آن تبديل مباحث به طرح مداخله و جواب دادن به اثر بخشي اين مداخلات است.
ياد آور مي شود: «همايش الگوي اسلامي ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» به همت مؤسسه خدمات مشاوره‌اي، جوانان و پژوهش‌هاي اجتماعي آستان قدس رضوي از 20 آذر ماه به مدت 2 روز و با حضور استادان برجسته روان‌شناسي حوزه و دانشگاه برگزار مي‌شود.
...................................................
در همايش الگوي اسلامي- ايراني مشاوره انجام مي‌شود
بررسي شيوه‌هاي هويت‌يابي ديني و ملي در بين نوجوانان
دبير علمي اولين همايش «الگوي اسلامي- ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» از بررسي شيوه‌هاي هويت‌يابي ديني و ملي در بين نوجوانان و جوانان در اين همايش خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آستان قدس رضوي، دكتر خدابخش احمدي با بيان اين مطلب گفت: در قالب دومين پانل علمي اين همايش «مديريت خويشتن مبتني بر نظام هويتي فرد» تحليل و بررسي مي‌شود.
وي فرآيند هويت‌يابي ديني، نقش هويت ديني در خودمهارگري، هويت ديني و هوش هيجاني در نوجوان، خويشتن‌داري جنسي مبتني بر هويت ديني و هويت‌يابي و انتخاب‌هاي اساسي را موضوعاتي ذكر كرد كه در پانل دوم اين همايش بيان مي‌شود.
دبير كميسيون مشاوره خانواده سازمان نظام روانشناسي اظهار داشت: دكتر علي‌اصغر احمدي، دكتر سيد كامران علوي، دكتر حبيبي و حجج‌اسلام و‌المسلمين دكتر حميد رفيعي و دكتر مهدي عباسي از كارشناسان اين پانل علمي هستند كه مطالب را تبيين و تحليل مي‌كنند.
به گفته مسئول مركز تحقيقات علوم رفتاري دانشگاه علوم پزشكي بقية‌الله(عج)، هويت به معناي شخصيت است و بهترين دوره براي شكل‌گيري شخصيت و هويت دوران نوجواني است. از اين رو در اين همايش شيوه‌هاي هويت‌يابي ديني در اين قشر از سوي كارشناسان تحليل و بررسي مي‌شود.
خدابخش‌احمدي افزود: پانل دوم همايش «الگوي اسلامي- ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» روز اول اين همايش از ساعت 12 تا 14 برگزار مي‌شود و حجت‌الاسلام و‌المسلمين دكتر مهدي عباسي مدرس اين پانل است.
ياد آور مي شود: «همايش الگوي اسلامي ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» به همت مؤسسه خدمات مشاوره‌اي، جوانان و پژوهش‌هاي اجتماعي آستان قدس رضوي از 20 آذر ماه به مدت 2روز و با حضور استادان برجسته روان‌شناسي حوزه و دانشگاه در مشهد برگزار مي‌شود.
............................................................
كارگاه‌هاي تخصصي همايش ملي « الگوی اسلامی- ایرانی مشاوره » برگزار شد
کارگاه‌هاي تخصصی همایش ملی «الگوی اسلامی- ایرانی مشاوره با محوریت دین و بهداشت روان» ویژه روانشناسان و مشاوران برگزار ‌شد.
به گزارش ستاد خبري «اولين همايش الگوي اسلامي- ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» در نخستین روز از اين همايش دكتر جلال يونسي، دكتر سيدمحمد كلانتر‌كوشه و دكتر مسعود جان‌بزرگي، مدرسان اين كارگاه‌ها مباحث مربوطه را ارائه ‌كردند.
اولين كارگاه تخصصيCBT با موضوع «درمان‌های شناختی- رفتاری براساس ديدگاه اسلام»، دکتر جلال یونسی روانشناس بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی به ارائه مطالبي درباره شناخت‌ درمانی بر اساس مقابله با تفکر قطعی‌نگر، تنظیم منابع شناخت خود، جداسازی بین خود و رفتار و زوج درمانی بر اساس جداسازی تصحیح اطلاعات زوجین پرداخت.
در پايان اين كارگاه كه 40 نفر شركت كننده در آن حضور داشتند، به تمام مشاوران و روانشناسان گواهينامه معتبر علمي از طرف سازمان نظام روانشناسي اعطا شد.
لازم به ذكر است اين همايش با همكاري سازمان نظام روانشناسي، شوراي عالي الگوي اسلامي-‌ ايراني پيشرفت، دانشگاه بقيه الله(عج) و آستان قدس رضوي برگزار مي‌شود.
.............................................................................
در همايش الگوي اسلامي- ايراني مشاوره انجام مي‌شود
ارائه مباحث اخلاقي در مشاوره و روان درماني
مباحث اخلاقي در مشاوره و روان درماني در اولين همايش ملي الگوي اسلامي- ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان ارائه مي‌شود.
به گزارش ستاد خبري همايش ملي الگوي اسلامي- ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان، در قالب سومين پانل علمي اين همايش، مباحث اخلاقي و حرفه‌اي در مشاوره توسط دكتر شكوه نوابي‌نژاد از مدرسان بين‌المللي روانشناسي و مادر مشاوره ايران ارائه مي‌شود.
اين پانل علمي در 21 آذرماه، روز پاياني همايش و از ساعت 9 تا 11 با حضور دكتر خدابخش‌احمدي، سيمين حسينيان و حجت‌الاسلام و‌المسلمين سيد محمدتقي علوي ارائه مي‌شود.
[HL]اصول اخلاقي در مشاوره با نوجوان، آموزه‌هاي فقهي در مشاوره، آشنايي با اخلاق حرفه‌اي و نظام نامه‌ها و ارزش‌هاي اخلاقي و حرفه‌اي در مشاوره [/HL]مباحثي است كه در اين پانل علمي مطرح مي‌شود.
ياد آور مي شود: مراسم افتتاحيه «همايش الگوي اسلامي ايراني- مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» به همت مؤسسه خدمات مشاوره‌اي، جوانان و پژوهش‌هاي اجتماعي آستان قدس رضوي صبح فردا در تالار نور مشهد برگزار مي‌شود.
..................................................................................
افتتاحيه نخستين همایش ملی «الگوي اسلامي-ايراني مشاوره»، فردا در مشهد
مراسم افتتاحيه نخستين همایش ملی «الگوي اسلامي-ايراني با محوريت دين و بهداشت روان » صبح فردا در مشهد مقدس برگزار مي‌شود.
به گزارش ستاد خبري «اولين همايش الگوي اسلامي- ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» در اين مراسم كه ساعت 7:30 صبح فردا در تالار نور مشهد برگزار مي‌شود، آيت الله مظاهري به ايراد سخنراني خواهند پرداخت.
دبیر اجرایی اين همايش عنوان كرد: این همایش با رويكرد ارتباط بين دين، علم و نيازهاي انساني و به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌هاي دینی در مفاهیم و مباحث روانشناختی برگزار مي‌شود تا الگوي اجرايي كاملي را در اين زمينه ارائه كند.
سیدکاظم هاشمي با تاكيد بر اين كه دين و بهداشت روان از مباحث مورد تاكيد بسياري از انديشمندان است، خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه ماموريت اصلي موسسه خدمات مشاوره‌اي، جوانان و پژوهش‌هاي اجتماعي آستان قدس رضوي نگاهي جوان محور است، تلاش كرديم تا در اين همايش نيازهاي جوانان را واكاوي كنيم.
وي افزود: 31 نفر از اساتيد برجسته کشوری و مدیران ارشد سازمان نظام روان شناسی كه در سطوح مختلف در حوزه روان شناسی كار تخصصي انجام داده‌اند و صاحب تاليف هستند از 16 استان كشور برگزيده شدند و در اين همايش حضور دارند.
وي ادامه داد: مخاطبين از 3 قشر دانشگاهي، حوزوي و دولتي در اين همايش حضور دارند كه در پايان گواهینامه‌های علمی معتبر به فراگیران اعطا می‌شود.
وي با اشاره به اينكه اين كارگاه‌ها از سطح كيفي بالايي برخوردار مي‌باشند ، افزود: اين همايش در 3 قالب كميسيون‌هاي تخصصي (پانل)، كارگاه و نشست تخصصي برنامه ریزی شده است كه با همكاري سازمان نظام روانشناسي، شوراي عالي مرکز الگوی علوم اسلامي ايراني پيشرفت، دانشگاه بقيه الله(عج) و آستان قدس رضوي برگزار مي‌شود.
یادآور مي‌شود اين همايش با برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي امروز آغاز به كاركرده و تا روز پنجشنبه ادامه دارد.

انتهای پیام
www.shafaqna.com/persian

[h=1] برگزاری ۳ کارگاه تخصصی در همایش ملی دین و بهداشت روان در مشهد
[/h] خبرگزاری تسنیم: سه کارگاه تخصصی در نخستین همایش ملی «الگوی اسلامی، ایرانی مشاوره با محوریت دین و بهداشت روان» ویژه روانشناسان و مشاوران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به منظور توانمندسازی مشاوران و کارشناسان حوزه‌های روان‌شناسی و مشاوره به صورت عملی و مهارتی، سه کارگاه در قالب همایش الگوی اسلامی، ایرانی مشاوره در مشهد تدارک دیده شده است.
دکتر جلال یونسی، دکتر سیدمحمد کلانتر‌کوشه و دکتر مسعود جان‌بزرگی مدرسان این کارگاه‌ها هستند و به تمام مشاوران و روانشناسان حاضر در این کارگاه‌ها گواهینامه معتبر علمی اعطاء می‌شود.
نخستین کارگاه این همایش با عنوان درمان‌های شناختی، رفتاری با رویکرد اسلامی برگزار می‌شود و در این کارگاه دکتر جلال یونسی روانشناس بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی، مباحث مربوطه را ارائه می‌کند.
شناخت‌ درمانی بر اساس مقابله با تفکر قطعی‌نگر، تنظیم منابع شناخت خود، جداسازی بین خود و رفتار و زوج درمانی بر اساس جداسازی تصحیح اطلاعات زوجین از یکدیگر مهم‌ترین سرفصل‌های این کارگاه است.
روان درمانگری چند بعدی معنوی در مهار اختلافات کارگاه دوم «نخستین همایش الگوی اسلامی، ایرانی مشاوره با محوریت دین و بهداشت روان» است که در قالب این کارگاه مباحثی همچون روان درمانگری چند بعدی در مهار اختلالات، مبانی نظری و اصولی، آسیب‌شناسی روانی و ارزیابی چند بعدی معنوی، ارزیابی تحول روانی و ارزیابی چند بعدی معنوی، اصول عملی درمان و صورت بندی درمان عنوان می‌شود.
مبانی و اصول معنا درمانی با رویکرد ارتقاء سلامت، عنوان کارگاه سوم این همایش است که توسط دکتر سیدمحمد کلانتر‌ کوشه ارائه می‌شود.
چیستی معنویت و مبانی معنا درمانی، هدف‌گذاری انسانی در فرآیند تحولات فردی، مبنای معنویت مبتنی بر نگرش اسلامی و ابعاد معنویت اسلامی با تأکید بر روش‌های اسلامی سرفصل‌های کارگاه سوم همایش است.
کارگاه‌های «همایش الگوی اسلامی، ایرانی مشاوره با محوریت دین و بهداشت روان» به همت مؤسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی در روزهای 20 و 21 آذر برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

با عرض سلام و احترام خدمت جناب حامی بزرگوار؛

خبر خیلی خوبی بود ولی حیف که زمانش گذشته!!!
کاش زودتر مطلع می شدیم...

اسلام
بنده در حدود ده سال است که به دلایل شرایط سخت معیشتی در روستا و شکست عشقی دچار بیماری سخت افسردگی شدم. با وجود این بیماری و شرایط ضعیف اقتصادی خانواده و همچنین به دلیل کمبود لطف و محبت از جانب پدر،و فرار از این موقعیت ونیاز سنگین جنسی، با همکارم که یکی از همکارام او را به من معرفی کرد در همان لحظه دیدار قبول کردم چون میدانستم حداقل یک سال از من کوچکتر است و هم اینکه زود ازدواج کنم تا از شرایط بحرانی خانواده خلاص بشم . سطح توقع ام را بسیار پایین اوردم و دست به ازدواج زدم. درست یک روز بعد از ازدواج به خودم امدم که با چه کسی ازدواج کردم که اصلا از دید من سیمای زیبایی ندارد خلاصه مشکلاتم دو سال طول کشید و همیشه بی خود بهانه می اوردم و او را سرکوفت میکردم. ولی خیلی تحملم کرد. از همان اوایل ازدواج در فکر طلاق بودم ولی جرات ان را نداشتم . دو بار اشکار بهش درخواست طلاق دادم ولی قبول نکرد و پای زندگی ایستاد. اگرچه من هیچ امیدی به ادامه زندگی نداشتم وهمیشه خودخوری میکردم ولی از یک طرف انقدر اخلاق ومنش خوبی دارد که همه ی اعضای خانواده ام او را می ستاین. چندماه پیش به متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم و با تجویز دارو و جلسات روان درمانی اوضاع رابطه ی من و خانمم خیلی بهتر شدو دکتر به من گفت که همه ی مشکلاتت از افسردگی من است. اکنون بامصرف داروهای ضد افسردگی تاحد زیادی از استرس و اضطراب من از بین رفت و با ارامش زندگی میکنم ولی باز هم با قیافه ی خانمم مشکل دارم و لازم به ذکر است که بدلیل اختلاف هنوز بچه نداریم . حالا سوال من این است که تا بچه نداریم چه اقدامی بکنم؟ و ایا بعد از بچه دار شدن مشکلات ما زیادتر می شود یا کمتر؟ همش در این فکر هستم که مبادا پس از بچه دار شدن مشکل ظاهری خانمم برایم حادتر بشود و افسوس بخورم که دیگر کار از کار گذشته باشد؟

موضوع قفل شده است