جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بزرگداشت روز میلاد حضرت مسیح (ع)

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 3 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

بزرگداشت روز میلاد حضرت مسیح (ع)

به نام خدا.

با سلام.

ببخشید بنده سوالی برام پیش اومده که شرحش رو عرض میکنم :

مسلمان ها به کلیه پیامبران الهی پیش از حضرت محمد (ص) ایمان و اعتقاد دارند و به دستور صریح قرآن بینشون فرقی نمیگذارند در پیامبری خدا. یعنی ما همونقدر که حضرت محمد (ص) رو پیامبر میدونیم ، حضرت مسیح (ع) و حضرت موسی (ع) و باقی پیامبران رو هم پیامبر میدونیم. اما مسلمان ها روز میلاد حضرت مسیح (ع) ( 25 دسامبر ) رو گرامیداشت نمیگیرن و فقط در حد یک برخورد سیاسی خاص ، به پاپ شاید تبریک رسمی گفته بشه ، اما مراسم و ... نیست. گرچه انجام این کار میتونه موجب ایجاد دوستی بیشتر با مسیحیان و همچنین عمل به اون اعتقادی که عرض کردم باشه. اما عملی نمیشه. میخواستم بپرسم دلیلش چیه؟

امسال طبق اخبار واصله ، مسیحیان آذربایجان اعلام کردند که بخاطر اینکه این ایام با ایام آخر ماه صفر که سالگرد رحلت حضرت پیامبر (ص) هست تقریبا مقارن شده ، به صورت رسمی و به احترام هموطن های مسلمان جشن نمیگیرند. با اینکارشون هم به اعتقادات مسلمان ها احترام میذارن و هم اینکه از دینشون چهره ی خوبی رو نشون میدن و تبلیغ میکنن. ولی ما از این کارا نمیکینم در صورتی که اونها ادعای قبول نبوت پیامبر اسلام (ص) رو ندارن ولی ما ادعای قبول نبوت حضرت مسیح (ع) رو داریم! خوب چرا ما این کار رو نمیکنیم؟ مانع شرعی داره؟ چرا مانع شرعی داره گرامیداشت روز تولد یک پیامبر که قبولش هم داریم؟

ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

2. صلوات

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری