جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رقابت دو شبکه بر سر آشامیدن خون مسلمانان

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  علاقه
  خدمت به مردم کشورم
  نوشته
  7,195
  حضور
  60 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  278
  صلوات
  41065

  رقابت دو شبکه بر سر آشامیدن خون مسلمانان
  رقابت دو شبکه بر سر آشامیدن خون مسلمانان


  سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۷
  مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان

  شبکه‌های تلویزیونی العربیه و الجزیره حق ندارند حتی یک خبر از ظلم و ستمی که در حق مردم مظلوم بحرین می‌شود پخش کنند. براستی چرا؟
  رقابت دو شبکه بر سر آشامیدن خون مسلمانان

  به گزارش افکارنیوز، کسانی که دو شبکه تلویزیونی عربی زبان ( البته هیچ ارتباطی با اعراب ندارند ) الجزیره و العربیه را پیگیری می‌کنند بیننده دو رسانه جهت‌دار و مغرض که به منافع گردانندگان و موسسان آن‌ها خدمت می‌کنند، هستند. این دو شبکه ماهواره ای فعال در واقع و به طور مستقیم مجری طرح و پروژه «خاورمیانه جدید» که آمریکا و غرب درباره آن زیاد سخن می گویند هستند. هر دو بر یک ساز می نوازند و آن تحریک جامعه عربی و ایجاد شکاف ها و اختلافات عمیق در جامعه عربی است.


  شبکه الجزیره وابسته به دولت قطر در روز اول نوامبر سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و شعار آن « دیدگاه و دیدگاهی دیگر » بود. شهروند عربی برای نخستین بار دید که سران تروریست صهیونیستی در تلویزیون های عربی حاضر می شوند و تحت شعار کاذب ( دیدگاهی دیگر ) ، اقدامات ظالمانه خود را در حق شهروندان و کودکان بی گناه فلسطینی توجیه می کنند. زمانی که شبکه تلویزیونی العربیه وابسته به عربستان سعودی راه اندازی شد شهروند عربی برای نخستین بار دید شخصی که هدف اصابت گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی قرار می گیرد و جان می دهد « شهید » نامیده نمی شود بلکه از وی به عنوان « مقتول » ( کشته ) نام می برند. نکته قابل تامل این است که این دو شبکه تلویزیونی ، پخش خود را بر اساس تمرکز بر دفاع از دموکراسی و حقوق بشر در کشورهای عربی آغاز کردند در حالی که هر دو تای این کشورها از سوی رژیم‌های پادشاهی و امیری و موروثی اداره می‌شوند و بویی از دموکراسی و قانون اساسی نبرده‌اند.

  زمانی که آمریکا و متحدان آن عراق را در سال ۲۰۰۳ اشغال کردند، حمله جنگنده های آمریکایی و غربی و نیروهای اشغالگر خارجی به عراق از پایگاه هایی در عربستان ، قطر ، کویت و بحرین صورت می گرفت. یعنی در واقع این کشورها و سران سرسپرده آن در نابودی عراق ، کشتار کودکان ، زنان و سالخوردگان بی گناه عراقی دست داشتند. در بحبوحه همین جنگ بود که دو شبکه العربیه و الجزیره در شمار شبکه های تلویزیونی حامی قوی نیروهای اشغالگر قرار گرفتند و بیانیه‌های نظامی آنان را به طور دقیق و مو به مو برای مخاطبان پخش می کردند در حالی که مردم مظلوم عراق تحت حملات وحشیانه و مرگبار نظامیان آمریکایی و وابسته به رژیم صهیونیستی جان می‌دادند و در خون و آتش دست و پا می زدند ولی رسانه‌های مغرض عربی هیچ تصاویری از آن پخش نمی‌کردند. شبکه‌های تلویزیونی العربیه و الجزیره حق ندارند حتی یک خبر از ظلم و ستمی که در حق مردم مظلوم بحرین می شود پخش کنند. چرا؟ پاسخ روشن است زیرا بحرین مانند عربستان و قطر پایگاه‌های آمریکایی را در درون خود جای داده است و در واقع یک پایگاه آمریکایی و جیره‌خوار آن است نه چیز دیگر.


  دو شبکه تلویزیونی العربیه و الجزیره در جریان تحولات اخیر عربی در انتقال حوادث و حقایق، بی طرفانه عمل نکردند این در حالی است که بر اساس منشور کاری رسانه ای شرافتمندانه باید از جانبداری از گروه و طرف خاصی پرهیز کنند و حقایق را بگویند هرچه که باشد. ولی این رسانه های سمت و سوی هدفمندی را اتخاذ و مغرضانه عمل کردند. آن ها در منحرف کردن افکار عمومی از حقایق تحولات عربی که در واقع یک « بیداری اسلامی » بود از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند و از آن ها به عنوان « بهار عربی » نام بردند. در واقع الجزیره تمیم و العربیه آل سعود شیوه ناسالم و تبلیغات کثیف رسانه ای را علیه ملت های عربی در پیش گرفتند. اصول ، اخلاق و ارزش های انسانی را نادیده گرفتند. به وجدان ، هیچ اعتنایی نکردند که البته اگر غیر از این بود محل سوال می شد زیرا حاکمان کشورهایی مانند قطر و عربستان خود فاقد وجدان بیدار و ارزش های انسانی اخلاقی هستند پس چگونه می توانند به آن ارشاد کنند.

  شبکه‌های العربیه و الجزیره به جای این که شاهد لحظه به لحظه و انتقال دهنده حقایق جهان اسلام و عربی باشند به ابزاری در دست جنایتکاران و قاتلان تبدیل شده اند. ملت عربی تاکنون تصاویر دروغین و جعلی و غیر واقعی و گزارش های رسانه ای ساختگی و غیر واقعی زیادی از این دو شبکه دیده است. شبکه هایی که مملو از شر و دروغ است. همواره در جهت تحقق اهداف شوم صهیونیست ها و غربی ها کار کرده اند. تمام هم و غم آن ها مشوه کردن و تخریب جامعه عربی و ضربه زدن به ثبات آن است.

  دو شبکه تلویزیونی العربیه و الجزیره در جریان تحولات مصر ، لیبی ، تونس ، عراق ، یمن ، سوریه و کشورهای دیگر چه تصاویر دروغین زیادی و اخبار غیر واقعی به مخاطب منتقل کردند. شبکه های تلویزیونی العربیه و الجزیره به منبری آزادی برای ترویست ها تبدیل شده اند. این دو شبکه صحنه های مربوط به کشتار مردان و زنان و کودکان بی گناه در کشورهای مختلف از سوی گروه های تکفیری و تروریستی را تحت عنوان قهرمانی ها و دلیری های انقلابیون پخش می کنند. عجیب است که برخی رسانه ها برای تحقق اهداف مشخصی همه چیز را مباح می دانند و هیچ خط قرمزی را رعایت نمی کنند. شبکه های ماهواره ای العربیه و الجزیره از خونریزی ها در کشورهای عربی به نام دفاع از دموکراسی و ازادی دفاع تمام قد کردند و در واقع این دو مورد به ابزار کشتار مردم بی گناه در مناطق بسیاری در کشورهای عربی تبدیل شده است. چه بسیار جوامعی که نابود شدند. هدف اصلی توطئه علیه برخی از کشورهای عربی ، عقب نگه داشتن آنان ، تضعیف توانمندی نظامی و اقتصادی آنان و در نهایت سلطه بر منابع غنی منطقه است.در واقع آمریکا دلش به حال مردم منطقه نسوخته است تا بخواهد برای تحقق مطالبات آنان کاری کند بلکه هدف اول و آخر توطئه های پیاپی غربی ها علیه ملت های منطقه که تحت عنوان زیبای « حمایت از غیر نظامیان ، حمایت از حقوق بشر ، ازادی و دموکراسی » صورت می گیرد غارت منابع غنی منطقه است.


  اکنون که داریم درباره شبکه‌های فتنه و تحریک سخن می‌گوییم باید که تامل بیشتری درباره عملکرد دو شبکه الجزیره و العربیه داشته باشیم. این دو در صدر فهرست شبکه های تلویزیونی شریک در ریخته شدن خون عربی قرار دارند زیرا به منبری ازاد برای تروریسم و بازویی برای بازاریابی آن تبدیل شده اند. امروزه هیچ کسی منکر نقش منفی برخی از رسانه های عربی و در راس آْن ها العربیه و الجزیره علیه مردم عربی نیست. این که این شبکه ها حقایق را وارونه جلوه می دهند و اخبار دروغ و مخالف واقع پخش می کنند. چنان به دروغگویی و نشر اکاذیب مبادرت می ورزند تا اوضاع در برخی از کشورهای عربی را بحرانی تر و وخیم تر سازند. این دو شبکه به این حد نیز اکتفا نمی کنند و در بسیاری مواقع به درخواست گروه های تروریستی گوش می کنند و از این بابت هیچ احساس شرم و حیایی ندارند. در بسیاری از مواقع شبکه های العربیه و الجزیره چند ساعت قبل از این که گروه های تروریستی دست به اقدامی بزنند از آن اطلاع دارند و برای آن تصاویر کاذبی را آماده می کنند تا به محض وقوع اتفاق این تصاویر را به گونه ای حرفه ای که انگار حقیقت است برای مخاطب پخش می کنند. این نشان دهنده ارتباط مستقیم بین عوامل تروریستی و رسانه های العربیه و الجزیره است.

  حالی سوالی که مطرح می شود این است چه تفاوتی بین رسانه های تبلیغاتی تروریستی و عملیات تروریستی وجود دارد.؟ من معتقدم که هیچ فرقی بین این دو وجود ندارد و دست رسانه های العربیه و الجزیره و مقامات مسئول در آن ها و حامیان شان به خون هزاران هزار انسان و کودک بی گناه آغشته است. رسانه ها با منحرف کردن افکار عمومی ، تروریست ها را به ادامه جنایت در حق کودکان و زنان و سالخوردگان جسورتر می کنند و بدون تردید مسئولیت این رسانه ها و گناه آن ها بسیار بزرگتر از عوامل تروریستی است زیرا یک وجهه شرعی و قانونی به این اقدامات می دهند حال آن که هر گونه کشتار غیر قانونی از اساس باطل است. آری دو شبکه ماهواره ای الجزیره و العربیه از رسالت و ماموریت اصلی حرفه ای خود خارج شده اند. گوینده خبر در این دو شبکه تقریبا کار یک کارشناس و عالم به همه چیز را انجام می دهد. سوالات جهت داری مطرح می کند و احتمالات را به گونه ای که دوست دارد و خوشایند آن است پیش بینی می کند. شبکه های ماهواره ای العربیه و الجزیره از همان آغاز تاسیس تاکنون همواره گزینشی عمل کرده اند و ابزاری در دست غربی ها و صهیونیست ها برای تحقق اهداف مد نظرشان بوده اند. کشورهای غربی و در راس آن ها آمریکا که دیگر نمی توانند از طریق نظامی و فیزیکی به منابع سرشار زیرزمینی و رو زمینی ملت های مسلمان دست یابند به راهکار جدیدی متوسل شده اند و آن توسل به گزینه نرم است. آنان با سوء استفاده از همین شبکه های داخلی عربی در میان ملت های مسلمان تفرقه و شکاف زیادی ایجاد می کنند و از خلا امنیتی موجود در جهت منافع خود استفاده می کنند. خود را به عنوان منجی ملت ها جا می زنند و بدون هیچ هزینه ای به اهداف مد نظرشان می رسند. هیچ تردیدی وجود ندارد که شبکه های تلویزیونی العربیه و الجزیره با رژیم صهیونیستی در ارتباط هستند. این رژیم بارها و بارها توانسته است نقشه های شوم خود را با توسل به این شبکه‌ها پیاده کند.


  طبعا یکی از مشکلات اساسی در نحوه تعامل ما با این شبکه های ماهواره ای فتنه انگیز نهفته است و ناچاریم سوالاتی را مطرح کنیم:
  ۱- آیا این شبکه‌های فتنه‌گر که همواره به خونریزی و خرابکاری و خشونت ترغیب می کنند و از رسالت رسانه ای خود دور شده اند و واقعیت ها را وارونه جلوه می دهد حق دارند دفاتر و مراکز و خبرنگارانی در کشورهای عربی داشته باشند یا این که ما باید شعار « ارحلی » از کشور ما برو بیرون را سر بدهیم.

  ۲- تا چه زمانی ما باید با این شبکه های ماهواره ای که در فتنه‌انگیزی در میان کشورهای عربی و مسلمانان نقش موثری دارند به عنوان رسانه های عربی و بنگاه های خبری تعامل کنیم در حالی که می دانیم و مطمئنیم که آن ها به هیچ وجه هیچ خدمتی به عرب و اسلام نمی کنند و به سیاست های رسمی و قوانین کشورهایی که در آن حضور دارند پایبند نیستند و ما به یقین می دانیم که دستشان به خون انسان های بی گناه در بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی آغشته است.

  ۳- اگر دولت‌هایی در پس فعالیت این شبکه‌های ماهواره‌ای قرار دارند و از آن ها حمایت می کنند خب این حق ماست که بر اساس همان منطقه شبکه های العربیه و الجزیره با این دولت ها و حکومت ها تعامل کنیم و تبلیغات رسانه ای را علیه آنان آغاز کنیم. حال اگر این گونه نشد حداقل با رسانه های نا هنجار و ناپاکی که پدر و مادر ندارند ( هر چند که ما می دانیم صهیونیست‌ها پدر و آمریکا مادر این رسانه ها هستند ) مقابله به مثل کنیم.

  ۴- از وکلای عربی که به دنبال اقامه دعوا علیه شبکه های ماهواره‌ای فتنه‌گر هستند حمایت کنیم و مسئولان آن‌ها را به پرداخت غرامت مجبور سازیم. برخی از کارشناسان و نویسندگان مسایل سیاسی مبالغه نکرده‌اند که از شبکه‌های ماهواره‌ای العربیه و الجزیره به عنوان « پایگاه های اطلاع رسانی مارینز » نام برده اند. شبکه هایی که هر کسی بخواهد در مسیر هیمنه و سلطه آمریکا بر امت عربی و اسلامی و سیادت و حاکمیت بی رقیب اسراییل بر منطقه مانع‌تراشی کند از پیش رو بر می‌دارند. بنابراین باید به صراحت اعلام کرد که دو شبکه تلویزیونی العربیه و الجزیره و فعالیت های آن ها به خطر واقعی برای ملت های عربی و امت اسلامی تبدیل شده اند و ملت ها باید هوشیار باشند و قاطعانه در مقابل آن ها بایستند. این دو شبکه را تحریم کنند.

 2. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود