جمع بندی مال مردم خوری تا چه حدی مشکل نداره؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مال مردم خوری تا چه حدی مشکل نداره؟

با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...
امیدوارم که حالتون خوب باشه ... سوالی هست که چند وقته دارم بهش فکر میکنم در صورته امکان میخواستم جوابش رو بدونم ...

گویا حسابه حق الناس بسیار بسیار دقیق است و کسی نمیتونه حق الناس رو پایمال کنه ... کسی تعریف میکرد که گویا از معصوم میپرسند خط میان گندم برای چیست و ایشان در پاسخ جواب میدهند که حساب در قیامت به نیمه گندم میرسد ( اینقدر حق الناس ) مهم شمرده میشود ... طریقه برخورد کردن با شخصی هم که مال مردم خوری کرده مشخص هست ... اگر کاره نیکی داشته باشه ... از کارهای نیکش بر میدارن و به حساب کسی میگذارند که مال او را خورده است ... و اگر کاره خوبی نداشته باشد ... از بدی های اون شخص بر میدارند و به حساب شخص خاطی میگذارند .... و ...

حال سوال من این هست ...
اگر اطرافمون رو نگاه کنیم ... میبینیم که خیلی ها هستند که دارند حقوق ما رو ضایع میکنند ...
از آمریکای جهانخوار بگیر ... تا چیزهای پیش پا افتاده ای که همه ما میدونیم ...

مثلا ...
1- ممکن هست شخصی تصمیم اشتباهی بگیره و باعث بشه که اوضاع اقتصادی من خراب بشه ...
2- تورم 40 درصد بشه و ارزش پول و دارایی من نصف بشه ...
3- آمریکا قوانینی رو تصویب میکنه که باعث میشه به صورت قانومند از من دزدی کنه ...
4- اکبر آقا سره کار حق و حقوق من رو نمیده
5- سیاست های درست اقتصادی انجام نمیشه و خیلی ها مالیاتشون رو نمیدن ... و ...
6- هر چند وقت یک بار اختلاصی میشه و یه بابایی سره من کلاه میزاره ....

خوب من یه حساب سر انگشتی کردم ... دیدم تقریبا برجی 500 هزار تومن از حق و حقوق من داره پایمال میشه ... نمیدونم که کی هست ... .ولی میدونم که داره این اتفاق میوفته ...

حالا اگر من برم و مثلا 20 میلیون تومن سره مردم کلاه بزارم ... تقریبا حق و حقوقه 3 ساله خودم رو وصول کردم ... اگر هم خدا تو اون دنیا از خوبی های من خواست برداره و بده به اون شخص مطمینا .... از خوبی های اوباما و کسایی که اختلاص کردن بر میداره و میزاره به حسابه من ... و اینجوری حسابم صاف میشه ...

میخواستم بپرسم ... آیا اینجوری حساب کتاب کردن درست هست ؟؟؟ یا چیزهای دیگه ای رو هم باید در نظر بگیرم ....

با تشکر ...

با نام الله

کارشناس بحث: استاد رئوف

FT_Mohammadi;449075 نوشت:
با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...
امیدوارم که حالتون خوب باشه ... سوالی هست که چند وقته دارم بهش فکر میکنم در صورته امکان میخواستم جوابش رو بدونم ...

گویا حسابه حق الناس بسیار بسیار دقیق است و کسی نمیتونه حق الناس رو پایمال کنه ... کسی تعریف میکرد که گویا از معصوم میپرسند خط میان گندم برای چیست و ایشان در پاسخ جواب میدهند که حساب در قیامت به نیمه گندم میرسد ( اینقدر حق الناس ) مهم شمرده میشود ... طریقه برخورد کردن با شخصی هم که مال مردم خوری کرده مشخص هست ... اگر کاره نیکی داشته باشه ... از کارهای نیکش بر میدارن و به حساب کسی میگذارند که مال او را خورده است ... و اگر کاره خوبی نداشته باشد ... از بدی های اون شخص بر میدارند و به حساب شخص خاطی میگذارند .... و ...

حال سوال من این هست ...
اگر اطرافمون رو نگاه کنیم ... میبینیم که خیلی ها هستند که دارند حقوق ما رو ضایع میکنند ...
از آمریکای جهانخوار بگیر ... تا چیزهای پیش پا افتاده ای که همه ما میدونیم ...

مثلا ...
1- ممکن هست شخصی تصمیم اشتباهی بگیره و باعث بشه که اوضاع اقتصادی من خراب بشه ...
2- تورم 40 درصد بشه و ارزش پول و دارایی من نصف بشه ...
3- آمریکا قوانینی رو تصویب میکنه که باعث میشه به صورت قانومند از من دزدی کنه ...
4- اکبر آقا سره کار حق و حقوق من رو نمیده
5- سیاست های درست اقتصادی انجام نمیشه و خیلی ها مالیاتشون رو نمیدن ... و ...
6- هر چند وقت یک بار اختلاصی میشه و یه بابایی سره من کلاه میزاره ....

خوب من یه حساب سر انگشتی کردم ... دیدم تقریبا برجی 500 هزار تومن از حق و حقوق من داره پایمال میشه ... نمیدونم که کی هست ... .ولی میدونم که داره این اتفاق میوفته ...

حالا اگر من برم و مثلا 20 میلیون تومن سره مردم کلاه بزارم ... تقریبا حق و حقوقه 3 ساله خودم رو وصول کردم ... اگر هم خدا تو اون دنیا از خوبی های من خواست برداره و بده به اون شخص مطمینا .... از خوبی های اوباما و کسایی که اختلاص کردن بر میداره و میزاره به حسابه من ... و اینجوری حسابم صاف میشه ...

میخواستم بپرسم ... آیا اینجوری حساب کتاب کردن درست هست ؟؟؟ یا چیزهای دیگه ای رو هم باید در نظر بگیرم ....

با تشکر ...

با سلام خدمت شما دوست گرامی

این نحوه محاسبه صحیح نیست، از دو جهت:

- اولا ضایع کردن حقوق دیگران، از دو جهت قابل بررسی است: 1 حق مردمی که ضایع شده است 2 دستور خداوند مبنی بر اینکه حقوق دیگران را ضایع نکنید.
بر فرض که حقوق دیگران را بتوانیم به نحوی که بیان کردید، جبران کنیم، با بخش دوم چه خواهیم کرد؟ اینکه خلاف دستور صریح خداوند عمل کرده ایم، چه پاسخی می تواند داشته باشد؟

- اتفاقات این چنینی بسیار پیچیده و حساس است و به هیچ وجه نمی توان به آسانی گفت که من چقدر از دیگران و مشخصا از چه کسی طلب کارم و این اقدام خاص من دقیقا چقدر از حقوق من را بازمی گرداند. مسائل این چنینی مخصوصا در مقیاس اجتماع، بسیار حساس و ظریف هستند و هیچ فرد آینده نگری، خود را به این خطر نمی اندازد.

موفق باشید

موضوع قفل شده است