دیگران درباره امام حسین (ع) چه می گویند؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دیگران درباره امام حسین (ع) چه می گویند؟

چارلز دیکنس از نهضت امام حسین (ع) می گویداگر منظور امام حسین (ع) جنگ در راه خواسته های دنیایی خود بود، من نفهمیدم چرا خواهران و زنان و اطفالش به همراه او بودند؟! پس عقل چنین حکم می کند که او فقط به خاطر اسلام فداکاری خویش را انجام داد.

[/HR][=tahoma !important]

منبع

http://ahadith.ir[/]

[/HR][=times new roman]نهضت امام حسین (ع) از نظر مهاتما گاندیمن زندگی امام حسین (ع)، آن شهید بزرگ اسلام را به دقت خوانده ام و توجه کافی به صفحات کربلا نموده ام و بر من روشن شده است که اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد، باید از سرمشق امام حسین (ع) پیروی کند.
[/HR]

[=times new roman]محمد علی جناح درباره امام حسین (ع) سخن می گویدهیچ نمونه ای از شجاعت، بهتر از آنکه امام حسین (ع) از لحاظ فداکاری و تهور نشان داد، در عالم پیدا نمی شود. به عقیده من، تمام مسلمین باید از سرمشق این شهیدی که خود را در سرزمین عراق قربانی اسلام کرد، پیروی کنند.

[/HR]

[/HR][=arial]امام حسین (ع) از نظر واشنگتن ایروینک مورخ آمریکاییبرای امام حسین (ع) ممکن بود که زندگی خود را با تسلیم شدن در برابر یزید نجات بخشد، لیکن مسئولیت پیشوا و نهضت بخش اسلام، اجازه نمی داد که او یزید را به عنوان خلافت بشناسد. او به سرعت خود را برای قبول هر ناراحتی و فشاری به منظور رها ساختن اسلام از چنگال بنی امیه، آماده ساخت. در زیر آفتاب سوزان سرزمین خشک و در روی ریگهای تفتیده عربستان، روح حسین فناناپذیر است.ای پهلوان! و ای نمونه شجاعت! و ای شهسوار من! ای حسین! «درسی که حسین علیه السلام به انسانها آموخت صفحه 434 الی صفحه 455 »

واقعا خیلی تاپیک خوبیه:Gol: