صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من برای نگاه تو آمده ام! به من نگاه کن!

نوشته
    2,560
    حضور
    38 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4370

من برای نگاه تو آمده ام! به من نگاه کن!

سلام
    حضور یک غذا در جمع گرسنگان چه معنایی دارد ؟
    حضور یک قلم برای عده ای نویسنده بی قلم چه مفهومی دارد ؟
    حضور یک لیوان آب خنک در میان تشنگان چه پیامی دارد ؟
    حضور یک زن بدحجاب در کوچه و خیابان یعنی چه ؟
    خیلی از افراد بدحجاب مدعی اند که صرفا با یک انگیزه شخصی با آن سر و وضع در سطح جامعه حاضر میشوند اگر این ادعا را هم باور کنیم با توجه به میل غریزی مردان به جنبه های جنسی زنان معنا و مفهوم اینگونه حضور فارغ از اینکه خود فرد چه قصد و منظوری دارد معنایی جز این ندارد که من برای عرضه چیزی غیر این ندارم چیزی که غذای نگاههای شماست و من نیازمند توجه شما هستم پس به من نگاه کنید !
    اما آیا برای زن چیزی غیر از این وجود ندارد که بخواهد آنرا عرضه کند یا اینکه این زنان واقعا دستشان از فضایل خالی است و تنها این کالا را برای عرضه دارند . کالایی که برای داشتنش هیچ زحمتی هم نکشیده اند ؟
    به نظر شما چه انگیزه هایی را می توان جایگزین این انگیزه کرد ؟ چه نوع از حضور زنان می تواند معنا و مفهومی فراتر از معنای نیازمندی زن به نگاه داشته باشد ؟ چه کنیم که زن نیازی به نگاه در خارج از فضای خانه نداشته باشد ؟
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    174 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

من برای نگاه تو آمده ام!  به من نگاه کن!

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

5. صلوات ها 6

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

سلام

یک حدیث ارزشمند برای حضور زنان در جامعه:

پیامبر صل الله علیه و آله می فرمایند خداوند سه صدا را دوست دارد:

1- صدای سم اسب جهادگران
    2- صدای قلم دانشمندان
    3- صدای چرخ نخ ریسی بانوان عفیف در خانه

- بنابراین حضور زنان در جامعه با حفظ عفت مورد رضایت خداوند متعال است.

- اصولًا اسلام معتقد است زنان دارای حجاب باشند تا در جامعه برای خدمت رسانی به زنان دیگر حضور داشته باشند(مثل پزشکی، معلمی، لباس فروشی زنانه، و ...).

- زن باید در محل کار تولیدی یا خدماتی خود در معرض اختلاط با مردان نباشد.

- افزایش درآمد برای رفاه زندگی خود و انفاق به نزدیکان و همسایگان و نیازمندان دیگر ثواب هم دارد ولی با حفظ عفت و عدم اختلاط با نامحرم.

- مسلماً وظیفه مادری و همسر داری مهم ترین نقش زن در عالم خلقت است و نباید به آن صدمه‌ای وارد شود.

با شرایط فوق مفسده‌ای از حضور زنان در اجتماع ایجاد نمیشود مخصوصا در مکانهایی که با حقوق ناچیز زنان را به بیگاری می‌گیرند و یا برای جذب مشتری مرد آنها را استخدام می‌کنند.

ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ در ساعت ۱۷:۳۷
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

7. صلوات ها 8

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

طرف سخن من کسانیه که کلا با حضور زن در جامعه مخالفند. چرا بعضی ها مدام میگن دخترا چه احتیاجی دارن برن تو جامعه ؟؟؟؟ چرا کسی ما دخترا رو درک نمیکنه عجب بابا به خدا ما هم مثل شما انسانیم چرا به دخترا مثل موجودات عجیب غریب نگاه میکنید ما هم مثل شما نیاز داریم بریم تو جامعه نیاز به کار کردن داریم از خوشیمون نیست که میریم سرکار عزیزان دیگه دوره ای نیست که فقط مردان نیاز به جضور در جامعه داشته باشند الان شاید زنان بیشتر از مردان احتیاج دارند در جامعه باشند درکمون کنیدددددددد لطفا به جای اینکه به جای ما تصمیم بگیرید خودتون رو فقط یه ثانیه جای ما بذارید به جای اینکه هر روز بیایم بگیم زنان نباید تو جامعه باشند راهکارهایی ارائه بدید که در عین حضور زنان در جامعه، امنیتشون حفظ بشه فقط یه بار به جای این صحبت ها بگید اقایون نگاهشون رو حفظ کنند

9. صلوات ها 5

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

نقل قول نوشته اصلی توسط (نگین) نمایش پست ها
    طرف سخن من کسانیه که کلا با حضور زن در جامعه مخالفند. چرا بعضی ها مدام میگن دخترا چه احتیاجی دارن برن تو جامعه ؟؟؟؟ چرا کسی ما دخترا رو درک نمیکنه عجب بابا به خدا ما هم مثل شما انسانیم چرا به دخترا مثل موجودات عجیب غریب نگاه میکنید ما هم مثل شما نیاز داریم بریم تو جامعه نیاز به کار کردن داریم از خوشیمون نیست که میریم سرکار عزیزان دیگه دوره ای نیست که فقط مردان نیاز به جضور در جامعه داشته باشند الان شاید زنان بیشتر از مردان احتیاج دارند در جامعه باشند درکمون کنیدددددددد لطفا به جای اینکه به جای ما تصمیم بگیرید خودتون رو فقط یه ثانیه جای ما بذارید به جای اینکه هر روز بیایم بگیم زنان نباید تو جامعه باشند راهکارهایی ارائه بدید که در عین حضور زنان در جامعه، امنیتشون حفظ بشه فقط یه بار به جای این صحبت ها بگید اقایون نگاهشون رو حفظ کنند
    دوست بزرگوار فکر کنم منظور استارتر گروه اصلا این نبود.
    درباره ی حضور زن در جامعه هم حجاب بزرگترین دلیل برای حضوره.
    اگه زن نباید در جامعه باشه پس حجاب هیچ معنایی نداره

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

11. صلوات ها 4

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

عشق و هوس...مسئله این است

بنام الله...سلام...زن ذاتا نیاز شدیدی داره که دیده شه بلکه پسندیده شه و مرد نیاز شدیدی داره که ببینه این دیدنیه زیباتر از طاووس رو.... اما تمام اینها دقیقا شهوت و هوس محض نام دارد...و شهوت حلال هیچ مانعی ندارد...اما آزادی بی بند و باری مثل کشور آمریکا موجب حیوانیت انسان می گردد(برای مثال نصف مردم آمریکا حرام زاده اند هم جنس بازی قانون و مجازه...پدر با دختر...مادر با پسر..مادر بزرگ با نوه...زن با حیوان خانگی و هزار جور کثافت کاری دیگه بمب شهوت پست تر از حیوانی رو در آمریکا شاهدیم که خاک بر سرا اسمشم گذاشتن آزادی.... لذا کسی که معقول باشه بی شک خدا براش از جایی که فکرشم نکنه عشق به ارمغان میاره...من خودم تا بحال سمت هیچ دختری نرفتم...دانشگاه که رفتم به دختری برخوردم که بیش از حد عاشقش شدم...حتی ذره ای نمی تونم دخترای دیگر رو ببینم....پس کسی که بد میاد بیرون یعنی می گه من شهوتم...برای همینه کور و کر زیاد در محوطم....
    ویرایش توسط nothing : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ در ساعت ۱۹:۲۱

13. صلوات ها 5

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

در این تاپیک کسی با حضور زنان در جامعه مخالفت نکرد. (( ظاهرا متن را کاملا مطالعه نفرمودید ))

حجاب را رعایت فرمایید در جامعه حضور پیدا کنید.کسی با کارکردن شما مشکلی ندارد.

برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

به این تاپیک حتما سر بزنید :
    طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
    تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
    تاپیک های دیگر :
    شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

15. صلوات ها 4

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط shaparak نمایش پست ها
    دوست بزرگوار فکر کنم منظور استارتر گروه اصلا این نبود.
    درباره ی حضور زن در جامعه هم حجاب بزرگترین دلیل برای حضوره.
    اگه زن نباید در جامعه باشه پس حجاب هیچ معنایی نداره
    نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
    در این تاپیک کسی با حضور زنان در جامعه مخالفت نکرد. (( ظاهرا متن را کاملا مطالعه نفرمودید ))

حجاب را رعایت فرمایید در جامعه حضور پیدا کنید.کسی با کارکردن شما مشکلی ندارد.
    عزیزان میشه این قسمت از حرف منو با دقت بخونید

طرف سخن من کسانیه که کلا با حضور زن در جامعه مخالفند.

من اصلا منظورم استارتر محترم نبود گفتم طرف سخنم با کسیه که کلا مخالفه
    در ضمن من چون میدونستم نتیجه این تایپیک ها به اینجا ختم میشه که کلا زنان نباید از خونه بیان بیرون این حرف رو زدم ( فقط از قبل پیش بینی کردم )
    ویرایش توسط (نگین) : ۱۳۹۲/۱۰/۰۵ در ساعت ۱۸:۱۹

17. صلوات ها 3

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

در ضمن من چون میدونستم نتیجه این تایپیک ها به اینجا ختم میشه که کلا زنان نباید از خونه بیان بیرون این حرف رو زدم
    من صبح ها زودتر از همه از خونه میام بیرون شبا هم دیرتر از همه میرم خونه در واقع وقتی میرم که همه شامشون هم خوردند . خوب مجبورم زندگی کلی هزینه داره باید کار کنم نمیتونم دستمم جلوی بابام دراز کنم بنده خدا از کجا بیاره .
    اما از اونجایی که من کلاً انسان کم توقعی هستم دقت کن اگر ماهی دو میلیون تومان ( نگاه کنید تو رو خدا ببینید من چقدر کم توقع ام ) به حسابم ریخته بشه جهت گذرون زندگی قول شرف میدم پام رو از خونه نزارم بیرون قید تحصیل و مدارک بالا رو هم میزنم .

19. صلوات ها 4

نوشته
    148
    حضور
    4 روز 12 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    290

نقل قول نوشته اصلی توسط محی الدین نمایش پست ها
    اما آیا برای زن چیزی غیر از این وجود ندارد که بخواهد آنرا عرضه کند یا اینکه این زنان واقعا دستشان از فضایل خالی است و تنها این کالا را برای عرضه دارند . کالایی که برای داشتنش هیچ زحمتی هم نکشیده اند ؟
    به نظر شما چه انگیزه هایی را می توان جایگزین این انگیزه کرد ؟ چه نوع از حضور زنان می تواند معنا و مفهومی فراتر از معنای نیازمندی زن به نگاه داشته باشد ؟ چه کنیم که زن نیازی به نگاه در خارج از فضای خانه نداشته باشد ؟
    یا علیم
    به نظر من هیچ نیازی نمی تواند نیاز دیگری را بر طرف کند. تنها راه، برآورده کردن آن نیاز تا حدی مشخص است(نه لزوما به طور کامل). نیاز را می شود به تعویق انداخت، ولی برآورده نمی شود.

تا آنجا که یادمه گزارشی (عجیب برای صدا و سیمای ما)از فرانسه یکی از خبرنگارای ایرانی (به گمانم اسمش دلاوری هست)فرستاده بود، درباره خانم های فرانسوی در کوچه و خیابان می گفت که از لحاظ آرایش صورت بسیار ساده اند . ازشان پرسید چرا آرایش کم می کنید؟ می گفتن نیازی نمی بینیم به ارایش زیاد. یکی دیگه می گفت همین طوری ساده بودن رو بیشتر دوست دارم و...
    وَالَّذِينَ إِذَا ذُكِّرُوا بِآيَاتِ رَبِّهِمْ لَمْ يَخِرُّوا عَلَيْهَا صُمًّا وَعُمْيَانًا سوره فرقان-آیه 73
    و آنان -بندگان رحمان- كه چون به آيات پروردگارشان يادآور و پند داده شوند بر آنها مانند كران و كوران نيفتند- بلكه آنها را به گوش هوش بشنوند و به ديده بصيرت ببينند-

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری