صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا ابراز تمایل کردن به مرد نا محرم متاهل گناه است؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

آیا ابراز تمایل کردن به مرد نا محرم متاهل گناه است؟

با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...

دو تا سوال داشتم در صورته امکان میخواستم جوابش رو بدونم ...

1- اگر مردی ازدواج کرده باشه ... میتونه همسره دوم ... سوم و ... اختیار کنه ... سوالی که برای من پیش اومده این هستش که آیا میتونم در جهته ازدواج کردن با کسی که دوستش دارم ... و قبلا از دست دادمش ... بهش ابراز تمایل کنم ؟؟؟

2- اگر من به مردی ابراز تمایل کردم و اون مرد متاهل بود ... اگر شرط من برای ازدواج این باشه که همسره اولش رو طلاق بده ... ( با اینکه فرزند داشته باشه ) و اون شخص هم قبول بکنه ... آیا برای من گناهی نوشته میشه ؟؟؟

3- اگر گناه هست امکانش هست یه مقایسه ای بین گناه حاصل از انجام این اعمال با { دروغ گفتن . غیبت کردن } عنوان کنین ... میخوام بدونم که چقدر گناهکار میشم ؟؟؟

با تشکر از پاسخگوئی شما ...

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58336

با نام و یاد دوست

آیا ابراز تمایل کردن به مرد نا محرم متاهل گناه است؟

کارشناسان بحث: استاد سجاد و استاد حامی

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۱۰/۰۶ در ساعت ۰۹:۲۳ دلیل: درج نام کارشناس پاسخگوی دوم

5. صلوات ها 12

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط FT_Mohammadi نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...

دو تا سوال داشتم در صورته امکان میخواستم جوابش رو بدونم ...

1- اگر مردی ازدواج کرده باشه ... میتونه همسره دوم ... سوم و ... اختیار کنه ... سوالی که برای من پیش اومده این هستش که آیا میتونم در جهته ازدواج کردن با کسی که دوستش دارم ... و قبلا از دست دادمش ... بهش ابراز تمایل کنم ؟؟؟

2- اگر من به مردی ابراز تمایل کردم و اون مرد متاهل بود ... اگر شرط من برای ازدواج این باشه که همسره اولش رو طلاق بده ... ( با اینکه فرزند داشته باشه ) و اون شخص هم قبول بکنه ... آیا برای من گناهی نوشته میشه ؟؟؟

3- اگر گناه هست امکانش هست یه مقایسه ای بین گناه حاصل از انجام این اعمال با { دروغ گفتن . غیبت کردن } عنوان کنین ... میخوام بدونم که چقدر گناهکار میشم ؟؟؟

با تشکر از پاسخگوئی شما ...
    با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤال شما

همان طور که می دانید طلاق کاری مذموم بوده به حدی که در روایات وارد شده عرش خداوند با این کار به لرزه در می آید ! قطعا کسی که سبب این کار شود و باعث شود زن و مردی هم جدا شوند گناهی کرده که عرش خداوند به لرزه آمده است از این رو نباید چنین کاری انجام دهید . (1)

نمی توان کارهای حرام و گناهان را با هم مقایسه کرد مگر در جایی که خود اهل بیت علیهم السلام چنین کرده باشند که در مورد سؤال چنین مقایسه ای را سراغ نداریم .

موفق و مؤید باشید

پی نوشت:
    1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

ویرایش توسط سجاد : ۱۳۹۲/۱۰/۰۶ در ساعت ۰۹:۰۵

7. صلوات ها 26

علاقه
    قدم زدن زیر بارون
    نوشته
    1,578
    حضور
    61 روز 9 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    50
    صلوات
    4213

سلام و عرض ادب.

آیا ابراز تمایل کردن به مرد متاهل گناه هست؟
    شاعر میگه: تا توانی دلی بدست آور... که دل شکستن هنر نمیباشد.

حقیر میگویم: تا توانی نلرزان دلی ... مباد که لرزد بنیان مُحکمی

مرغی که از قفس پرید را باید رها کرد.
    انشاالله موردی نیکوتر و شایسته دل بستن عمیق‌تر، بر سر راه قرار گیرد.

9. صلوات ها 30

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

بگذریم از گناهش
    خودتون و بذارید جای همسر اون آقا دوست دارید کسی با شوهرتون این کارو بکنه.به این میگن آشیون رو آشیون یکی دیگه گذاشتن
    وجدا از همه اینا ازدواج بااون آقا اصلا نمیتونه قابل اعتماد باشه

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

11. صلوات ها 19

شروع کننده موضوع

نوشته
    534
    حضور
    21 روز 11 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    2577

نقل قول نوشته اصلی توسط shaparak نمایش پست ها
    بگذریم از گناهش
    خودتون و بذارید جای همسر اون آقا دوست دارید کسی با شوهرتون این کارو بکنه.به این میگن آشیون رو آشیون یکی دیگه گذاشتن
    وجدا از همه اینا ازدواج بااون آقا اصلا نمیتونه قابل اعتماد باشه

سلام شاپرک جان ...
    1- نمیدونم چقدر تاپیک های عدالت خداوند رو خوندی و چقدر روش متمرکز شدی ... اما معمولا جوابی که کارشناس ها میدن این هست که انسانها با هم برابر نیستند ... و با هم فرق دارند .... پس من هر چیزی رو که برایه خودم میپسندم برایه دیگری نمیپسندم ... چونکه بارها و بارها به غلط بودن این جمله رسیدم ... چیزهایی بوده که برایه من خیلی شیرین بوده و برایه دیگران زهر هلاهل ...

و در ثانی : اطرافت رو نگاه کن ... خیلی ها اینقدر دارن که نمیدونن چجوری خرجش کنن ... وخیلی ها هم به زور دارن زندگی میکنن ... چیزی که گناه نباشه ... یا گناهش کم باشه ... خوب چرا انجامش ندم ؟؟؟ مگه تا حالا دله من نسوخته ... هان !!! اون دنیا هم ازشون بازخواست نمیکنن !!! میگن که گناه نبوده ... پس جرمی براشون در نظر نمیگیرن !!! خوب وقتی منم میتونم کاری بکنم و اون کار گناه نباشه ... و به مقصوده دلم برسم ... با اینکه 10000 نفر بدبخت بشن ولی من خوشبخت بشم و گناهی هم نباشه ... چرا نکنم ؟؟؟

13. صلوات ها 9

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

سوالی که برای من پیش اومده این هستش که آیا میتونم در جهته ازدواج کردن با کسی که دوستش دارم ... و قبلا از دست دادمش ... بهش ابراز تمایل کنم ؟؟؟
    سلام فاطمه خانوم من شما رو میشناسم مطمئنم منظور دیگه ای از مطرح کردن سئوال دارید و شما حاضر نیستید با یه مرد متاهل ازدواج کنید ،

اما اگه به کسی علاقه مند بودید ، خودتون نه ، بصورت غیر مستقیم میتونید اقدام کنید و یه نفر رو واسطه بذارید. مستقیم ممکنه عوارض بدی داشته باشه.
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

15. صلوات ها 12

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

- نمیدونم چقدر تاپیک های عدالت خداوند رو خوندی و چقدر روش متمرکز شدی ... اما معمولا جوابی که کارشناس ها میدن این هست که انسانها با هم برابر نیستند ... و با هم فرق دارند .... پس من هر چیزی رو که برایه خودم میپسندم برایه دیگری نمیپسندم ... چونکه بارها و بارها به غلط بودن این جمله رسیدم ... چیزهایی بوده که برایه من خیلی شیرین بوده و برایه دیگران زهر هلاهل ...

و در ثانی : اطرافت رو نگاه کن ... خیلی ها اینقدر دارن که نمیدونن چجوری خرجش کنن ... وخیلی ها هم به زور دارن زندگی میکنن ... چیزی که گناه نباشه ... یا گناهش کم باشه ... خوب چرا انجامش ندم ؟؟؟ مگه تا حالا دله من نسوخته ... هان !!! اون دنیا هم ازشون بازخواست نمیکنن !!! میگن که گناه نبوده ... پس جرمی براشون در نظر نمیگیرن !!! خوب وقتی منم میتونم کاری بکنم و اون کار گناه نباشه ... و به مقصوده دلم برسم ... با اینکه 10000 نفر بدبخت بشن ولی من خوشبخت بشم و گناهی هم نباشه ... چرا نکنم ؟؟؟
    سلام خانم محمدی گل
    اولا نپسندیدن بدی برای دیگران حرف مولای متقیانه نه یه آدم معمولی که اشتباه باشه
    کی میگه کسی که دل میسوزونه مجازات نمیشه.اگه شما باعث بدبختیه ده هزار نفر بشی مطمئن باش که صددرصد گناهی درکاربوده.
    اون آقا حتما خانمش رو بهتر دیده که بااون ازدواج کرده دیگه.حالا شما باید کاری کنی که ازخانمش براش جذاب تر باشی.انصافا این نامردی نیست.
    حالا اگه خانمش یه ایراد اساسی داشته باشه میشه خودتو گول بزنی ولی...
    شما میشی مسئول همه اشکایی که اون خانم به خاطر ازهم پاشیده شدن زندگیش میریزه.
    من نمیدونم شاید گناه نداشته باشه اما واقعا اتفاق بدیه

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

17. صلوات ها 15

علاقه
    خواندن عاشقانه ترین و جذابترین کتاب هستی قران
    نوشته
    349
    حضور
    22 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    2528

سلام خانم محمدی عزیز
    اینکه با رضایت همسر اول و خواست شما این ازدواج صورت بگیره بحثش جداست ، اما انصافا وجدان خودتون رو قاضی کنید ازدواج با مرد متاهلی که بچه داره چطور؟
    اونم با این شرط که از همسر ش جدا بشه، این کار حتی از دید خودتون هم خیلی پسندیده نیست چون اگه اینطور بود برای توجیح کردن خودتون و اروم کردن وجدانتون دنبال دلیل و سند دینی نمیگشتین ، چون برای هممون واضحه که ازدواج از نظر دین پسندیده است.
    اما همچین ازدواجی که به قیمت خراب کردن زندگی زن و اینده بچه اون اقا باشه چطور؟
    مادربزرگ من همیشه بهم میگه از دیوار کسی بالا نرو مادر که از دیوارت بالا میرن!!
    به اینده این ازدواج فک کردین؟ شرمندم که اینو میگم اما هر عملی عکس العملی داره پس باید انتظار تکرار شدن این اتفاق رو در زندگی با این ادم داشته باشید و خودتون رو تو حال و روز همسر اول این اقا تصور کنید... وقتی نسبت به همسر و فرزندش متعهد نبوده چطور در قبال شما میتونه متعهد باشه؟
    توروخدا یکمی به فکر خودتون باشید...
    خواهر مهربونم انشالله خدا بهترین ها رو قسمتتون کنه اما نقش خودتون رو تو ساختن خوشبختی و عواقب تصمیماتتون نادیده نگیرید
    در پناه حق

سرنوشت شیعه را جور دگر میزد رقم
    در به سمت داخل کوچه اگر چرخیده بود...

19. صلوات ها 14

علاقه
    کتاب
    نوشته
    20
    حضور
    1 روز 17 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

سلام بر خواهرم گرامی فاطمه خانوم
    خواهرم، من کوچکتر از اونم که بخوام نصیحتی بکنم اما یک بیت شعر رو براتون می نویسم که خیلی تو زندگی خودم کارساز بوده. این شعر رو هم در کتاب ادبیات سال اول دبیرسان می تونید پیداش کنید:
    اگر از جور کنی، خانه موری ویران************************خانه خویش محال است که آباد کنی
    من اگه خودم رو جای شما بذارم، اولا که شک ندارم که کارم صد در صد گناهه! می دونی، اگر من غیبت کسی رو بکنم، خوب بهر حال و با هر جون کندنی می تونم دلشو بدست بیارم یا آبروی بر باد رفتشو با هزار بدبختی هم که شده برگردونم. اما....
    اما خواهر عزیزم، خانواده که پیامبر صلوات الله علیه و آله در مورد اون می فرمایند: "در اسلام هیچ بنیانی محکمتر از بنیان خانواده نیست" و این همه توصیه در موردش شنیدیم و داریم رو اگر بهم بزنیم، خداوکلیلی چطور می تونیم جبرانش کنیم و جواب پیامبر رو دو روز دیگه چی می دیم؟!!!!
    فاطمه خانوم، می دونم حس عاشق و علاقه مند شدن به یک نفر چطور آدم رو دیوونه می کنه چون سالهای سال تجریش کردم اما بینی و بین الله نمیارزه عشق چند ساله رو با آه و ناله یه بچه یتیم یا زن بیوه شده عوض کرد. اما نمی ارزه که یک بچه معصوم رو تو کودکیش به بی پدری یا بی مادری گرفتار کنیم. نمی ارزه آینده بچه رو به خاطر عشق زودگذر خودمون ولو اینکه این عشق تا آخر عمرمون حتی دو طرف هم ادامه پیدا کنه، تباه و نابود کنیم
    بر خدا توکل کن و با خدا معامله کن، بهش بگو از این مرد بخاطر خودت گذشتم، اگه اجرتو حتی تو همین دنیا نداد حساب!
    تو بندگی چو گدایان به شرط مزد مکن***********************که خواجه خود صفت بنده پروری داند
    امیدوارم موفق باشی خواهرم
    ویرایش توسط mriman : ۱۳۹۲/۱۰/۰۵ در ساعت ۱۳:۲۸

21. صلوات ها 15

صفحه 1 از 25 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری