صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بسیار جالب /چگونه یک حدیث انیشتین را شگفت زده کرد !!؟؟

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,191
    حضور
    144 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44190

بسیار جالب /چگونه یک حدیث انیشتین را شگفت زده کرد !!؟؟

به نام خدا

«آلبرت اینشتین» فیزیکدان بزرگ معاصر، در آخرین رساله‌ علمی خود با عنوان «دی ارکلارونگ Die Erklarung» (به معنای بیانیه) که در سال 1954
    در آمریکا و به زبان آلمانی نوشت، اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح داده و آن را کامل‌ترین ومعقول‌ترین دین دانسته است.

بسیار جالب /چگونه یک حدیث انیشتین را شگفت زده کرد !!؟؟

این رساله در حقیقت همان نامه‌نگاری محرمانه اینشتین با مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی است. اینشتین در این رساله «نظریه نسبیت» خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از کتاب‌های شریف نهج البلاغه و بحارالانوار تطبیق داده و نوشته است که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی‌شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده «نسبیت» را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان آن را نفهمیده‌اند.

یکی از این حدیث‌ها حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می‌کند که: «هنگام برخاستن از زمین، لباس یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می‌خورد و آن ظرف واژگون می‌شود. اما پس از اینکه پیامبر اکرم(ص) از معراج جسمانی باز می‌گردند مشاهده می‌کنند که پس از گذشت این همه زمان، هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است».

اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه «نسبیت زمان» دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می‌نویسد. اینشتین همچنین در این رساله «معاد جسمانی» را از راه فیزیکی اثبات می‌کند. او فرمول ریاضی معاد جسمانی را عکس فرمول معروف «نسبیت ماده و انرژی» می‌داند: E = M.C2 >> M = E /C2

یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره می‌تواند عینا به تبدیل به ماده و زنده شود.

اینشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ «بروجردی بزرگ» یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ «حسابی عزیز» یاد کرده است.

اصل نسخه این رساله اکنون به لحاظ مسایل امنیتی به صندوق امانات سری لندن (بخش امانات پروفسور ابراهیم مهدوی) سپرده شده و نگهداری می‌شود.

این رساله را پروفسورابراهیم مهدوی (مقیم لندن) ، با کمک یکی از اعضاء شرکت اتومبیل‌سازی بنز و به بهای 3 میلیون دلار از یک عتیقه‌فروش یهودی خریداری کرد.

دستخط اینشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خط‌ شناسی رایانه‌ای چک شده و تأیید گشته است.

لینک دانلود فایل PDF مقاله

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

به نام خدا.

و البته ، هیچ سند و مدرک معتبری هم ارائه نشده ...

ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

5. صلوات ها 4

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,191
    حضور
    144 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44190

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    البته ، هیچ سند و مدرک معتبری هم ارائه نشده ...
    مقاله دلیل معتبر هست.
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

7. صلوات ها 2

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    مقاله دلیل معتبر هست.
    به نام خدا.

هر کسی ، میتونه یه فایل پی دی اف درست کنه و چیزایی که مد نظرش هست رو توش بنویسه. این میشه معتبر؟

ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

9. صلوات ها 2

نوشته
    54
    حضور
    1 روز 4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    120

سفر رسول خدا (ص) از موضع حجرالاسود بوده. این سنگ، یک درگاه ورودی - خروجی برای سفر در فضا-مکان است. امام زمان (عج) هم از همین درگاه به زمان ما می آیند. این مسئله را در آینده اگر خدا توفیق داد بشر درک خواهد کرد.

11. صلوات

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

نقل قول نوشته اصلی توسط naseruosefnejad نمایش پست ها
    سفر رسول خدا (ص) از موضع حجرالاسود بوده. این سنگ، یک درگاه ورودی - خروجی برای سفر در فضا-مکان است. امام زمان (عج) هم از همین درگاه به زمان ما می آیند. این مسئله را در آینده اگر خدا توفیق داد بشر درک خواهد کرد.
    به نام خدا.

ادعاهای اثبات نشده ، فقط به دین ضربه میزنند.

ستایشگر

13. صلوات ها 2

نوشته
    54
    حضور
    1 روز 4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    ادعاهای اثبات نشده ، فقط به دین ضربه میزنند.
    اثبات ادعای بنده به نبوت یا امامت یا به اطلاع از اسرار و رموز نبوت و امامت نیاز دارد که بنده نه نبی هستم و نه امام. یعنی بنده از آنجاییکه نبی یا امام نیستم، علم این را ندارم که بروم کنار حجرالاسود، و یکبار سفر در فضا-مکان از طریق این درگاه را به شما نشان بدهم تا از این طریق ادعایم را به شما اثبات کنم.
    اما نتیجه گیری بر اساس شواهد و قرائن، فقط به «عقل سلیم» نیاز دارد.
    1- نظریه نسبت انیشتین و سفر در فضا-مکان را که می دانید.
    2- در ابتدای سوره اسرا خبر از معراج نبی مکرم اسلام از موضع «کعبه» به مسجد الاقصی داده شده.
    3- امام زمان (عج) هم در حالی ظهور می کنند که به «حجرالاسود» تکیه داده اند.
    این سه مورد را بگذار کنار هم. چه نتیجه ای می گیری؟!
    یک مورد دیگر هم هست. حجرالاسود به همراه حضرت آدم (ع) از بهشت به زمین هبوط داده شد. این سنگ ابتدا سفید بوده و با آمدن به زمین، به این رنگ درآمده. این سنگ ساکن و خاموش، در خود رازهای عظیمی نهفته دارد و به نظر بنده، اهمیت این سنگ از خود بنای کعبه بسیار بسیار بیشتر است.
    ویرایش توسط naseruosefnejad : ۱۳۹۲/۱۰/۰۲ در ساعت ۱۹:۵۸

15. صلوات

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

انیشتن مگه چه شخصیته مهمیه که شگفت زدگیش مهم باشه....و به دین لطمه بزنه یا نه موثر باشه...او فقط یک دانشمند بود...فکر نمی کنم زیاد آدم با خدایی بوده باشه....پس زیاد ارزش نداره.....

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

نقل قول نوشته اصلی توسط naseruosefnejad نمایش پست ها
    اثبات ادعای بنده به نبوت یا امامت یا به اطلاع از اسرار و رموز نبوت و امامت نیاز دارد که بنده نه نبی هستم و نه امام.
    اما نتیجه گیری بر اساس شواهد و قرائن، فقط به «عقل سلیم» نیاز دارد.
    1- نظریه نسبت انیشتین و سفر در فضا-مکان را که می دانید.
    2- در ابتدای سوره اسرا خبر از معراج نبی مکرم اسلام از موضع «کعبه» به مسجد الاقصی داده شده.
    3- امام زمان (عج) هم در حالی ظهور می کنند که به «حجرالاسود» تکیه داده اند.
    این سه مورد را بگذار کنار هم. چه نتیجه ای می گیری؟!
    به نام خدا.

همانطور که فرمودید ، نظریه ی نسبیت انیشتن هست و هنوز هیچ اثباتی برای نظریات انیشتن ارائه نشده بلکه تنها آزمایشات تجربی تا به امروز ، با دقت مطلوبی ، با این نظریه مطابقت داشته اند! نه فقط تئوری نسبیت ، که همه ی نظریات فیزیک اینطوری هستند که اصولی رو به عنوان اصول بدیهی فرض بر صحت میشه ، و سپس بقیه نظریه از روش استنتاج میشه.

اینجور نتیجه گیری که شما کردید ، نتیجه گیری درستی نیست. شما بر چه اساسی میگید که پیامبر (ص) از کعبه تا مسجدالاقصی رو در زمان و مکان سفر کرده اند؟ بر چه اساسی میگید که امام زمان (عج) از موضع حجر الاسود به زمان ما ورود پیدا میکنند؟

از عقل سلیم گفتید ، اتفاقا یکی از چیز هایی که انیشتن در موردش بحث میکنه ، همین عقل سلیم هست که عقل سلیم اصلا چیه و چرا نظریه نسبیت به "عقل سلیم" آدم های قرن 20 ، جور در نمیاد.

ستایشگر

18. صلوات ها 2

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    انیشتن مگه چه شخصیته مهمیه که شگفت زدگیش مهم باشه....و به دین لطمه بزنه یا نه موثر باشه...او فقط یک دانشمند بود...فکر نمی کنم زیاد آدم با خدایی بوده باشه....پس زیاد ارزش نداره.....
    ب

به نام خدا.

در حوزه ی فیزیک آدم کم اهمیتی نبوده.

ستایشگر

20. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)