صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دلیل شما برای اعتقاد به آخرت

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

دلیل شما برای اعتقاد به آخرت

من به وجود خدا ایمان دارم اما همانقدر که به وجود خدا ایمان دارم به آخرت اعتقادی ندارم! شاید بگویید یک مسلمان وقتی به خدا اعتقاد داره باید لفظ خدا در قرآن را که حداقل ده ها بار حرف از آخرت زده را هم قبول داشته باشد اما من مثل یهودیان صدوقی (که منقرض شدند!) وجود خدا برام محرضه اما به آخرت باور ندارم! وقتی به این نگاه میکنم که انسان چجوری متولد میشه و اینکه چه اسپرمی با چه تخمکی مخلوط میشه و نتیجش میشه نطفه اتفاقیه باور آخرت برام سخت میشه! اینکه وجود روح رو از نظر علمی نمیشه اثبات کرد وجود آخرت رو برام سخت میکنه! اینکه بهشت و جهنم رو خدا خیلی سطحی در موردش صحبت کرده اعتقاد به بودن آخرت رو برام مسخره جلوه میده!

لطفا استدلالات و نشانه هایی که خدا برای انسان ارائه داده تا انسان به آخرت ایمان داشته باشه رو بهم بگید.

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58333

با نام و یاد دوست

دلیل شما برای اعتقاد به آخرت

کارشناس بحث: استاد صدیق

5. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,135
    حضور
    59 روز 23 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

نقل قول نوشته اصلی توسط mir@ نمایش پست ها
    لطفا استدلالات و نشانه هایی که خدا برای انسان ارائه داده تا انسان به آخرت ایمان داشته باشه رو بهم بگید.

اعتقاد به جهان اخرت مستند به ادله عقلی و نقلی قطعی است.
    ادله عقلی که برای اثبات معاد و ضرورت وجود آن اقامه شده است، مستند به دو دلیل حکمت و عدالت است.
    برهان حکمت:
    مقدمه 1. خداوند حکیم است و کار لغو انجام نمی دهد.
    مقدمه 2. او انسان را با دو بعد روح و جسم آفریده است.
    مقدمه 3. جسم انسان در این دنیا با وجود تزاحماتی که در امور مادی وجود دارد به کمال رشد خود می رسد و رشد می یابد.
    مقدمه 4. روح انسان نیز نیاز به تکامل دارد و گرنه هدف ا ز خلقتش تأمین نمیشود و کاری لغو می شود.
    مقدمه 5. در این دنیا، روح انسان به کمال خود نمی رسد و قابلیت هایی دارد که با باقی ماندن و حیات جاودانی میتواند به ان کمالات دست بیابد.
    مقدمه6. این دنیا قابلیت این را ندارد که روح و جسم انسان در ان به تکامل برسد.
    بنابراین اگر ان دنیا وجود نداشته باشد و حیات انسان منحصر در این دنیا باشد، با حکمت الهی سازگار نیست.
    خصوصا با توجه به اینکه حیات دنیوی، همراه با رنجها و سختیهای فراوانی است و غالبا به دست اوردن یک لذت جز از طریق تحمل رنج و زحمت دیگری ممکن نیست.
    بنابراین ضمیمه کردن حکمت الهی و قابلیت وامکان زندگی ابدی برای انسان جهت تکامل روح انسان، مستلزم این است که سرای دیگری برای انسان باشد تا با حکمت الهی منافات نداشته باشد.(1)

ــــــــــــــــ
    1. اموزش عقائد، استاد مصباح، ص 364

7. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,135
    حضور
    59 روز 23 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

برهان عدالت:
    م1. در این جهان، انسانها در انتخاب و انجام کارهای خوب و بد ازادند.
    م2. در اثر داشتن اختیار، برخی یافتن میشوند که تمام عمر خود را صرف عبادت خدا و خدمت به بندگان او می شود و برخ یدیگر که برای رسیدن به هوسهای شیطانی خود بدترین ستمها و زشتترین گناهان را مرتکب میشوند.
    م3. در این جهان، نیکوکاران و تبهکاران به پاداش و میفری که در خور اعمالشان باشد نمی رسند و چه بسا تبهکارانی که از نعمتهای بیشتر برخوردارند.

بنابراین علاوه براین جهان که که سرای ازمایش و تکلیف است بادی جهان دیگری باشد که سرای پاداش و کیفر و ظهور نتایج اعمال باشد و هر فردی بر اسا انچه شایسته ان است نائل شود تا عدالت الهی در این زمینه محقق شود.(1)

ـــــــــ
    اموزش عقائد، استاد مصباح، ص 366

9. صلوات ها 6

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

دو برهانی که شما گفتید از قرآن قابل دریافت هستند اگه ممکنه در صورت وجود برهان هایی که ائمه یا فلاسفه (چه شرقی چه غربی) آورده اند رو بگویید چون من هنوز کاملا قانع نشدم!

کاربران هم اگر نظراتشان را بدهند ممنون میشم.
    ویرایش توسط mir@ : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ در ساعت ۱۸:۰۵

11. صلوات ها 3

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

من به وجود خدا ایمان دارم اما همانقدر که به وجود خدا ایمان دارم به آخرت اعتقادی ندارم! شاید بگویید یک مسلمان وقتی به خدا اعتقاد داره باید لفظ خدا در قرآن را که حداقل ده ها بار حرف از آخرت زده را هم قبول داشته باشد اما من مثل یهودیان صدوقی (که منقرض شدند!) وجود خدا برام محرضه اما به آخرت باور ندارم! وقتی به این نگاه میکنم که انسان چجوری متولد میشه و اینکه چه اسپرمی با چه تخمکی مخلوط میشه و نتیجش میشه نطفه اتفاقیه باور آخرت برام سخت میشه! اینکه وجود روح رو از نظر علمی نمیشه اثبات کرد وجود آخرت رو برام سخت میکنه! اینکه بهشت و جهنم رو خدا خیلی سطحی در موردش صحبت کرده اعتقاد به بودن آخرت رو برام مسخره جلوه میده!

بنام الله ...سلام...اثبات زیبای روح: برای کسانی که همه چیز را جسم می بینند: می دانیم جسم شامل دست پا بدن سر و سایر اندام درونی است که کسی قادر نیست وجود آنها را منکر شود...خب حال ابتدا هر دو دست خود را کاملا قطع کنید...خب باز هم وجود دارید اما دست ها مرده اند...حال هر دو پا را قطع کنید...باز هم بی شک زنده هستید...قلب عامل زنده بودن است؟؟؟ خیر...بعضی ها تا چندین مدت بدون قلب زنده اند هر چند بی هوش هستند ولی باز ثابت شد وجود انسان به قلب هم وابسته می تونه نباشه...هر چند تکون نخوره ولی بهر حال از نظر عقلی وجود داره و زنده است...نفس کشیدن باعث زندگی است؟؟؟ خیر...بعضی ها در دریا غرق می شوند و بعد آنها را که می یابند نفس نمی کشند و چندین ساعت بی نفس هنوز زنده هستند...خب...تک تک اندام بدن تحت شرایطی می توانند نباشند و انسان وجود داشته و زنده باشد....عقل هم همینگونه سکته مغزی از کار می ندازش ولی بازهم انسان وجود دارد و زنده است...خب می رسیم به حیاتی ترین بخش یعنی جدا شدن سر از تن...!!!! اگر سر را از تن جدا کنیم ثابت شدست از نظر علمی و عقلی که انسان می تواند تا 5 ثانیه هنوز هم ببیند و دور اطرافش را تشخیص دهد...با عقل نیست که این 5 ثانیه تشخیص داده چون در مثال قبلی ضروری نبودن عقل ثابت شد...پس حالا با این شرایط این چه عضوی است که تحت هر شرایطی انسان را زنده نگه می دارد و به آن معنا می بخشد..و در پایان از آن جدا شده و فقط و فقط استخوان و ذرات پودر شده انسان نابود می شود....این است حقیقت روح.........

13. صلوات ها 3

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

در ضمن خدا برای امتحان بنده هاش براحتی برای هرکسی اعتقد به قیامت رو به ارمغان نمی رسونه در قلبش.....باید و به او ایمان داشته باشی در عمل و اعتقاد و مراحل طی کنی قبلش....

در ضمن برای کسی که خدا رو داره در قلبش..اصلا اعتقاد به چیزای دیگه مهم نیست...اصل کاری رو داشته باشی بقیشو داری....لذا خدا بخواد بهشت و جهنم هم طبق آیه قرآن نابود می شوند...چون آیه قرآن میگه که بهشت و جهنم جاویدند مگر الله طور دیگه ای بخواد....
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ در ساعت ۲۰:۰۷ دلیل: ادغام پستهای مشابه

15. صلوات

نوشته
    2,558
    حضور
    65 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    6
    گالری
    100
    صلوات
    9248

دو برهانی که شما گفتید از قرآن قابل دریافت هستند اگه ممکنه در صورت وجود برهان هایی که ائمه یا فلاسفه (چه شرقی چه غربی) آورده اند رو بگویید چون من هنوز کاملا قانع نشدم!

کاربران هم اگر نظراتشان را بدهند ممنون میشم.
    یعنی اگر قرآن بگویید یک چیز خوب است و دانشمندان غربی یا شرقی بگویند بد است.
    شما نظر دانشمندان غربی یا شرقی را قبول میکنید!

برای ظهور حضرت مهدی(عج) چه کردیم!؟

به این تاپیک حتما سر بزنید :
    طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن از دیدگاه امام خامنه ای (حفظه الله )
    تاپیک : شهید سید محمد حسین میر دوستی
    تاپیک های دیگر :
    شهید سید میثم تراهی ***** شهید محسن حججی
    هدفم قدس و آرزویم شهادت!

17. صلوات ها 2

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    بنام الله ...سلام...اثبات زیبای روح: برای کسانی که همه چیز را جسم می بینند: می دانیم جسم شامل دست پا بدن سر و سایر اندام درونی است که کسی قادر نیست وجود آنها را منکر شود...خب حال ابتدا هر دو دست خود را کاملا قطع کنید...خب باز هم وجود دارید اما دست ها مرده اند...حال هر دو پا را قطع کنید...باز هم بی شک زنده هستید...قلب عامل زنده بودن است؟؟؟ خیر...بعضی ها تا چندین مدت بدون قلب زنده اند هر چند بی هوش هستند ولی باز ثابت شد وجود انسان به قلب هم وابسته می تونه نباشه...هر چند تکون نخوره ولی بهر حال از نظر عقلی وجود داره و زنده است...نفس کشیدن باعث زندگی است؟؟؟ خیر...بعضی ها در دریا غرق می شوند و بعد آنها را که می یابند نفس نمی کشند و چندین ساعت بی نفس هنوز زنده هستند...خب...تک تک اندام بدن تحت شرایطی می توانند نباشند و انسان وجود داشته و زنده باشد....عقل هم همینگونه سکته مغزی از کار می ندازش ولی بازهم انسان وجود دارد و زنده است...خب می رسیم به حیاتی ترین بخش یعنی جدا شدن سر از تن...!!!! اگر سر را از تن جدا کنیم ثابت شدست از نظر علمی و عقلی که انسان می تواند تا 5 ثانیه هنوز هم ببیند و دور اطرافش را تشخیص دهد...با عقل نیست که این 5 ثانیه تشخیص داده چون در مثال قبلی ضروری نبودن عقل ثابت شد...پس حالا با این شرایط این چه عضوی است که تحت هر شرایطی انسان را زنده نگه می دارد و به آن معنا می بخشد..و در پایان از آن جدا شده و فقط و فقط استخوان و ذرات پودر شده انسان نابود می شود....این است حقیقت روح.........
    خب پس از جدایی سر از تن بعد 5 ثانیه فرد میمیرد و در این 5 ثانیه خون از سرش خارج میشود. نیروی حیات یک عضو بخصوص نیست اما نمیشه به سادگی گفت روحه. نکته دیگر اینکه روح غیر مادی است وگرنه در صورت مادی بودن باید تاکنون از نظر علمی اثبات میشد که نشده. اصلا اگر روح را از نظر مادی بررسی کنیم به نبودنش میرسیم مثل آلزایمر که اگر روحی در کار باشد رخ نمیدهد.

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    در ضمن خدا برای امتحان بنده هاش براحتی برای هرکسی اعتقد به قیامت رو به ارمغان نمی رسونه در قلبش.....باید و به او ایمان داشته باشی در عمل و اعتقاد و مراحل طی کنی قبلش....

در ضمن برای کسی که خدا رو داره در قلبش..اصلا اعتقاد به چیزای دیگه مهم نیست...اصل کاری رو داشته باشی بقیشو داری....لذا خدا بخواد بهشت و جهنم هم طبق آیه قرآن نابود می شوند...چون آیه قرآن میگه که بهشت و جهنم جاویدند مگر الله طور دیگه ای بخواد....
    تازه اصل کار آخرت هست وگرنه اگر خدا باشه و آخرت نباشه ما حکم برده را پیدا میکنیم! حتی یک فرشته وضعیتش بهتر از ما میشود چون جاودانه است اما خدا فرشتگان را مجبور کرد که به ما سجده کنند. اینم یک استدلال از خودم برای وجود روح!

نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست ها
    یعنی اگر قرآن بگویید یک چیز خوب است و دانشمندان غربی یا شرقی بگویند بد است.
    شما نظر دانشمندان غربی یا شرقی را قبول میکنید!
    من به عقلم رجوع میکنم.
    ویرایش توسط mir@ : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ در ساعت ۲۱:۳۱

19. صلوات ها 2

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

خب پس از جدایی سر از تن بعد 5 ثانیه فرد میمیرد و در این 5 ثانیه خون از سرش خارج میشود. نیروی حیات یک عضو بخصوص نیست اما نمیشه به سادگی گفت روحه. نکته دیگر اینکه روح غیر مادی است وگرنه در صورت مادی بودن باید تاکنون از نظر علمی اثبات میشد که نشده. اصلا اگر روح را از نظر مادی بررسی کنیم به نبودنش میرسیم مثل آلزایمر که اگر روحی در کار باشد رخ نمیدهد.
    خب این استدالالی که گفتم هم همینو می خواد برسونه دیگه...که روح وجود داره ولی جدا از جسمه..در ضمن چرا دلیل نمیشه...تک تک اعضا دارن داد می زن ای انسان تو جدای این جسم هستی...و تو روحی و خدای حس هستی ....مثل آلزامیر رو نفهمیدم یعنی چی اگر روحی در کار باشد رخ نمی دهد؟ تابلو رخ می دهد...شما چگونه به این نتیجه رسیدید که روح باشه آلزایمر رخ نمی دهد؟

تازه اصل کار آخرت هست وگرنه اگر خدا باشه و آخرت نباشه ما حکم برده را پیدا میکنیم! حتی یک فرشته وضعیتش بهتر از ما میشود چون جاودانه است اما خدا فرشتگان را مجبور کرد که به ما سجده کنند. اینم یک استدلال از خودم برای وجود روح!

اصل کار خداست بود و نبود ما آخرت و دنیای ما در برابر خدا اصلا مهم نیست باشه یا نباشه...خوبه که انسان همه چیزشو خدا بدونه و همه چیزو بخاطر خدا دوست داشته باشه آنگاه بحقیقت همه چیز پی خواهد برد...

من به عقلم رجوع میکنم.
    عالیه

.........
    ویرایش توسط nothing : ۱۳۹۲/۱۰/۰۴ در ساعت ۲۲:۰۴

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۱۶:۰۰ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری