ازدواج موقت تلفنی!

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج موقت تلفنی!

در آمریکا هستم و تنها
زنانی در اینترنت هستند با شماره تلفن که می توان با آنها تماس گرفت و آمیزش داشت
آیا می توانم به این خانم ها تلفن بزنم و ازدواج موقت کنم؟

لطفا صریح پاسخ بدهید و از ابهام بپرهیزید چون من از لغات دینی سر در نمی آرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

مگیددو;448417 نوشت:
در آمریکا هستم و تنها

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

[=Noor_Lotus][=Noor_Lotus] هرگاه شرايط عقد رعايت شود، عقد تلفنی صحیح است.
التذاذ تلفنی از همسر در صورتی که فقط با صحبت کردن باشد(یعنی بابدن خود کاری نکند که باعث خروج منی بشود_در این صورت حرام است_ بلکه اگر فقط با صحبت کردن باهمسر ارضا شود، اشکالی ندارد) اشکالی ندارد.

منبع:استفتاء، از دفتر رهبری، قم

شفا;448591 نوشت:
سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

[=Noor_Lotus][=Noor_Lotus] هرگاه شرايط رعايت شود، اشكالى ندارد.

سلام
ببخشید آمیزش تلفنی یعنی چی؟
اگر شرائط رعایت شود یعنی چی؟

منم تعجب کردم!!!!!
آمیزش تلفنی چیه؟؟؟؟

دین هم درگیره تکنولوژی شده ها!!!:khaneh:

حضرات! یعنی زنگ میزنن به اون طرف اونم میاد اینجا! همین!! توی تلفن که نمیشه کاری کرد که! :khandeh!:

[=arial]متعه طبق روایات در هنگام بی نیازی از آن جائز نمی باشد ::::

روایات از کتاب جامع احادیث بروجردی غفر الله له :

1- باسند صحیح از ابن ابی عمیر روایت است که علی بن یقطین خدمت امام صادق صلوات الله علیه می رسد و از مولا درباره متعه می پرسد و امام می فرمایند : [=arial] [=arial] فقال وما أنت وذاك فقد أغناك اللَّه‏ تو به متعه چکار داری حال آنکه خداوند تو را از آن بی نیاز کرده است .

2- [=arial]
[=arial]عن الفتح بن يزيد قال سألت أبا الحسن عليه السلام عن المتعة فقال هى حلال مباح مطلق لمن لم يغنه اللَّه بالتّزويج فليستعفف بالمتعة فإن استغنى عنها بالتزويج فهى مباح له إذا غاب عنها

طبق این روایت شریف متعه برای کسانی حلال است که زن ندارند ( توانایی زن گرفتن ندارند ) و یا از همسرشان دور افتادند .

[=arial]
[=arial]3- عن‏ المفضّل بن عمر قال سمعت أبا عبداللَّه عليه السلام يقول فى المتعة، دعوها أما يستحى أحدكم أن يرى فى موضع العورة فيحمل ذلك على صالحى اخوانه وأصحابه‏.

طبق این روایت امام به اصحاب می فرمایند اگر باعث بدنامی شود باید رها شود .

[=arial]
[=arial] 4- محمد بن الحسن بن شمّون‏ قال كتب أبوالحسن عليه السلام إلى بعض مواليه لا تلحّوا على المتعة إنّما عليكم إقامة السنّة فلا تشتغلوا بها عن فرشكم وحرائركم فيكفرن ويتبرّين ويدعين على الآمر بذلك ويلعنونا.

طبق این روایت مردان حق ندارند که با متعه کردند کاری کنند که زنان اذیت شوند و از آل محمد صلوات الله علیهم بدشان آید .

[=arial]

[=arial]5- عن الحكم بن مسكين عن‏ عمار قال قال أبو عبداللَّه عليه السلام لى ولسليمان بن خالد قد حرّمت عليكما المتعة من قبلى مادمتما بالمدينة لأنّكما تكثران الدّخول علىّ فأخاف أن تؤخذا فيقال هؤلاء أصحاب جعفر.

در این روایت چون متعه باعث بدنامی امام روحی فداه می شود امام صادق روحی فداه برای چند نفر اصلا این کار را حرام کرد .

و روایات دیگر ... توجه داشته باشید ما از حیث روایی بحث کردیم نه فتوایی .

[=arial]

[=arial]
[=arial]
[=arial]
[=arial] [=arial]

[=arial]

سلام
در این نوع متعه هم نگه داشتن عده لازم است؟
اگر هست چکونه؟
ممنون

واقعا ببخشید که اینقدر سوال می کنم،

متعه یعنی چی؟
چون بحث برای عمومه فکر میکنم باید طوری بیان بشه که همه متوجه بشن، یعنی از لغات تخصصی استفاده نشه بهتره.
ممنون از سعه صدر شما.

hamid40;457957 نوشت:
سلام
اگر هست چکونه؟
ممنون

سوال بجایی بود...

hamid40;457957 نوشت:
سلام
اگر هست چکونه؟
ممنون

سلام علیکم

طبق نظر رهبری

در این نوع از متعه عده لازم نیست،چون شرط عده دخول(چه در قبل یادبر) است و در این مورد(عقد اینترنتی و) دخولی صورت نگرفته است.

مگیددو;448417 نوشت:
در آمریکا هستم و تنها

شفا;448591 نوشت:
طبق نظر رهبري:

هرگاه شرايط عقد رعايت شود، عقد تلفنی صحیح است.
التذاذ تلفنی از همسر در صورتی که فقط با صحبت کردن باشد(یعنی بابدن خود کاری نکند که باعث خروج منی بشود_در این صورت حرام است_ بلکه اگر فقط با صحبت کردن باهمسر ارضا شود، اشکالی ندارد) اشکالی ندارد.
منبع:استفتاء، از دفتر رهبری، قم

hamid40;457957 نوشت:
اگر هست چکونه؟

شفا;458476 نوشت:
طبق نظر رهبری

در این نوع از متعه عده لازم نیست،چون شرط عده دخول(چه در قبل یادبر) است و در این مورد(عقد اینترنتی و) دخولی صورت نگرفته است.

سلام علیکم
پس اگر بخواهیم یه جمع بندی بکنیم , اینطوری میشه؟
یک آقا میتونه با یک خانم از طریق تلفن توافق کنه و ایشان را به مهر معلوم و مدت معلوم بصورت تلفنی صیغه خودش کنه بعد بصورت تلفنی و لفظی با هم معاشقه کنند و لذت ببرند و بعد از قطع ارتباط , آن خانم میتونه با یک آقای دیگر این کار را تکرار کنه و ......
و از نظر شرعی هم اشکالی نداره.
درسته؟

طریق الوسطی;457810 نوشت:
متعه طبق روایات در هنگام بی نیازی از آن جائز نمی باشد ::::
این دقیقا از فتاوای فرقه ی بکریه ناشی شده.

تحریم شدن چند نفر از آن توسط امام علیه السلام موجب آن میشود که شما کلا آنرا رد کنید؟ بر اساس چه مبنائی از فقه؟

از آنچه در احادیث آمده متعه در برخی اوقات حتی از باب تبرک و جلوگیری از فراموش شدن سنت نبوی صلی الله علیه و آله موکد است.

البته بله متعه مذموم و ناپسند هم داریم با توجه به احادیثی که شما ذکر کردید، اما حرام نیست. تحریم متعه حرف عمریه است.

[=arial]برادر امام طبق نص صریحی که اشاره کردم برای عده ی خاصی حرام کردند ، اما بنده عرض نکردم حرام است طبق روایات در حالت بی نیازی جائز نیست ، به روایات بار دیگر مراجعه فرمایید .

سلام
یک سوال داشتم
میگم میشه خودمون برای خودمون دعای مخرمیت بخونیم که مثلا یکی رو از این ور روخدونه ببریم اون ور روخدونه!؟

hamid40;458525 نوشت:

سلام علیکم
پس اگر بخواهیم یه جمع بندی بکنیم , اینطوری میشه؟
یک آقا میتونه با یک خانم از طریق تلفن توافق کنه و ایشان را به مهر معلوم و مدت معلوم بصورت تلفنی صیغه خودش کنه بعد بصورت تلفنی و لفظی با هم معاشقه کنند و لذت ببرند و بعد از قطع ارتباط , آن خانم میتونه با یک آقای دیگر این کار را تکرار کنه و ......
درسته؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری این برداشتتان صحیح است.

سلام علیکم

جمع بندی این موضوع:

1-در آمریکا هستم و تنها

ج:سلام عليكم
طبق نظر رهبري:
[=Noor_Lotus][=Noor_Lotus] هرگاه شرايط عقد رعايت شود، عقد تلفنی صحیح است.

2-پس اگر بخواهیم یه جمع بندی بکنیم , اینطوری میشه؟
درسته؟

ج:سلام علیکم
طبق نظر رهبری این برداشتتان صحیح است.
2

منبع:1-استفتاء، از دفتر رهبری، قم

2-همان

موضوع قفل شده است